Pokój i dobro!

Pragniemy stworzyć tu życzliwą i braterską atmosferę, chcemy wiedzieć, z kim piszemy - daj się poznać. Przedstaw się użytkownikom forum religijnego.
Awatar użytkownika
adlucem
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2023, 18:25
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 8
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witajcie, miło mi, że trafiłem na to forum. Jestem autorem strony o duchowości a szczególnie o ludzkiej walce duchowej i zmaganiach z siłami zła:

http://adlucem.pl

Zapraszam do odwiedzin, a także do komentowania, a jak komuś strona przypadnie do gustu to również do linkowania :)
Pozdrawiam wszystkich i liczę na owocną dyskusję na forum.
Niedobrze jest mówić ciągle o szatanie i złu, ale jeszcze gorzej jest pomijać je całkowitym milczeniem /Gabriel Amorth/.
Melisska

Nieprzeczytany post

Witaj:)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7014
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3259
Podziękowano: 3486
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witaj serdecznie @adlucem cieszę się ze się przywitałeś;-)
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Cześć :) witaj.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2003
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1562
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witaj @adlucem. Skąd u Ciebie takie zainteresowanie tą tematyką?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
adlucem
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2023, 18:25
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 8
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zaczęło się od lektury życiorysu o. Pio i jego zmaganiach duchowych. Próbowałem rozeznać, czy to "powołanie" do zagłębiania tematu pochodzi od Ducha Św. czy też nie. Nie było to łatwe, bo poruszenie tematu pośród kapłanów budziło różne emocje i zdania, również pośród księży egzorcystów. Stwierdziłem jednak, że szkoda pewnej wiedzy, którą nabyłem i chciałbym jakoś ją wykorzystać w dobrym celu, ale brakuje trochę w Kościele przestrzeni dla osób świeckich w tym temacie. Jednocześnie czułem, że w Kościele jest dużo nieporozumień w kontekście zdrowego rozumienia roli szatana i złych duchów w naszym życiu, że postawy są zazwyczaj skrajne. Dostrzegłem również, że jest nisza szczególnie jeśli chodzi o przestrzeń internetu. Portale katolickie są albo chaotycznie zbudowane i nieaktualne, są też mocno nastawione na wierzącego czytelnika. Potrafią też demonizować tę rzeczywistość. A co z osobami, które popadną w problemy duchowe ale niekoniecznie są związane blisko z Kościołem? Jak mają zrozumieć swoje problemy? Jak mają znaleźć ich rozwiązanie w Kościele? Stwierdziłem, że skoro znam się trochę na stronach internetowych połączę swoje umiejętności ze swoją wiedzą i tak powstał adlucem :)
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2023, 14:49 przez adlucem, łącznie zmieniany 1 raz.
Niedobrze jest mówić ciągle o szatanie i złu, ale jeszcze gorzej jest pomijać je całkowitym milczeniem /Gabriel Amorth/.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

adlucem - to coś znaczy?
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
adlucem
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2023, 18:25
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 8
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ku światłości, w stronę światła.
Niedobrze jest mówić ciągle o szatanie i złu, ale jeszcze gorzej jest pomijać je całkowitym milczeniem /Gabriel Amorth/.
Awatar użytkownika
adlucem
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2023, 18:25
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 8
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak jak przyszło mi się przywitać, tak teraz muszę się już pożegnać z forum :) Administracja forum potraktowała mnie jak spamera i pozycjonera, i zabrała mi uprawnienia do korzystania w wolny sposób z sygnatury, pomimo iż w żaden sposób nie łamie ona regulaminu tego forum (to pytanie tylko po co on jest, chyba właśnie po to aby nie mieć zapędów dyktatorskich). No cóż szkoda, bo na pierwszy rzut oka spodobało mi się to forum i myślałem pozostać z Wami na dłużej, ale przy takim niemiłym traktowaniu pozostaje mi poszukać bardziej przyjaznego miejsca.
ps. możecie usunąć moje posty i linki jeśli tak przeszkadzają katolickie treści. Pozdrawiam i życzę więcej luzu w podejściu do moderowania, i piszę to jako wieloletni administrator forum :)
Niedobrze jest mówić ciągle o szatanie i złu, ale jeszcze gorzej jest pomijać je całkowitym milczeniem /Gabriel Amorth/.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Widać, za mało katolicki jesteś... [mnie jeszcze nie wyrzucili, choć 30 lat temu z KRK odszedłem]
Powodzenia!
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7014
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3259
Podziękowano: 3486
Płeć:

Nieprzeczytany post

@adlucem wysłałam jedynie prośbę o usunięcie linku, skoro poczułeś się urażony, czemu do mnie tego nie piszesz? tylko na forum?

adlucem pisze: 21 kwie 2023, 16:47 i zabrała mi uprawnienia do korzystania w wolny sposób z sygnatury, pomimo iż w żaden sposób nie łamie ona regulaminu tego forum (to pytanie tylko po co on jest, chyba właśnie po to aby nie mieć zapędów dyktatorskich).
ps. możecie usunąć moje posty i linki jeśli tak przeszkadzają katolickie treści. Pozdrawiam i życzę więcej luzu w podejściu do moderowania, i piszę to jako wieloletni administrator forum :)
Jak Ci to zabrałam?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2003
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1562
Płeć:

Nieprzeczytany post

@adlucem. Ostatnio mieliśmy możliwość edycji sygnaturki od 20 postów. Tylko potem zrobiliśmy blokadę wysyłania PW od 5 postów, i przez to możliwość edycji sygnaturki do 5 postów spadła.

Magnolia, pewnie przez niejednokrotne wiadomościami o pozycjonowaniu ode mnie, jest przewrażliwiona. Trochę jej tłumaczyłem o zdobywaniu linków.
Nie obrażaj się, zostań z nami.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2023, 18:40 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Melisska

Nieprzeczytany post

@adlucem zostan z nami
Awatar użytkownika
adlucem
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2023, 18:25
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 8
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 21 kwie 2023, 16:58 Widać, za mało katolicki jesteś...
Dobre, chętnie się nawrócę B-)

Ja się nie obrażam, ogólnie rzadko kiedy się obrażam. Poczułem się się po prostu jak "persona non grata". Popatrz @Magnolia jak to wygląda z mojej strony. Najpierw miło się ze mną witasz a potem wysyłasz wiadomość sugerującą, że umieszczam linki celem pozycjonowania strony i żądasz ich usunięcia. Tak się składa, że tworząc strony znam się też trochę na pozycjonowaniu. Linki na waszym forum mają znikomą wartość dla pozycjonowania. Posiadają atrybut

Kod: Zaznacz cały

rel=nofollow
, co powoduje, że roboty indeksujące dostają informację o nie podążaniu na stronę, do której prowadzą linki. Nie dają więc praktycznie żadnej wartości pozycjonerom.
Dominik pisze:Magnolia, pewnie przez niejednokrotne wiadomościami o pozycjonowaniu ode mnie, jest przewrażliwiona. Trochę jej tłumaczyłem o zdobywaniu linków.
Nie obrażaj się, zostań z nami.
To już od Was zależy, ale chciałbym być traktowany na równi z innymi użytkownikami, którzy również mają linki w swoich sygnaturach. Strona, którą stworzyłem to ponad roczna osobista praca, mocno się z nią utożsamiam i chciałbym aby docierała do katolików. Zależy mi więc na tym, abym mógł ją zachować w sygnaturze, bo i też nie widzę, aby treść strony nie była katolicka, a taka treść linków jest zabroniona przez regulamin.
Niedobrze jest mówić ciągle o szatanie i złu, ale jeszcze gorzej jest pomijać je całkowitym milczeniem /Gabriel Amorth/.
Skaza

Nieprzeczytany post

Myślę, że robi Pan z igły widły i mógł na samym początku zapytać już administrację czy może umieszczać link do strony swojego autorstwa. Nie jest dobrze już od startu mieć pretensję o coś co wynikło zapewne i z pańskiego zaniedbania o którym pisałem wcześniej.
Trochę dziwne zachowanie jak na kogoś mającego spore doświadczenie w sprawach forum i stron internetowych. Może źle to odbieram, ale osobiście będę czujny względem Pana osoby. Pokorą i skromnością zjednać można sobie zaufanie innych w nowym miejscu a nie podnoszeniem lamentu o drobiazgi. Pozdrawiam serdecznie bracie.
Awatar użytkownika
adlucem
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2023, 18:25
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 8
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czuwaj bracie czuwaj! Skoro administrator forum przyznaje, że nastąpiła pewna nadgorliwość, to nie bardzo rozumiem, skąd szukanie winy we mnie. Po to są regulaminy, aby właśnie o takie rzeczy nie pytać i taka jest praktyka na innych forach.
Niedobrze jest mówić ciągle o szatanie i złu, ale jeszcze gorzej jest pomijać je całkowitym milczeniem /Gabriel Amorth/.
Skaza

Nieprzeczytany post

Będę.

Każdy człowiek jest inny, każde miejsce i każde forum ... nie można uogólniać względem nikogo i niczego w życiu.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2003
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1562
Płeć:

Nieprzeczytany post

adlucem pisze: 21 kwie 2023, 22:37 Tak się składa, że tworząc strony znam się też trochę na pozycjonowaniu. Linki na waszym forum mają znikomą wartość dla pozycjonowania. Posiadają atrybut

Kod: Zaznacz cały

rel=nofollow
, co powoduje, że roboty indeksujące dostają informację o nie podążaniu na stronę, do której prowadzą linki. Nie dają więc praktycznie żadnej wartości pozycjonerom.
To moja sprawka, standardowo skrypt forum nie ma tego atrybutu :)
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7014
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3259
Podziękowano: 3486
Płeć:

Nieprzeczytany post

@adlucem
Jestem teologiem, współzałożycielem tego forum, a więc czuję się bardzo odpowiedzialna za to co jest na forum.
Stąd wynikła moja prośba do Ciebie. Podkreślam prośba. Nie podjęłam żadnych działań, które by wprost zabrały Ci wolność korzystania z forum. Można było ze mną podyskutować w mailach prywatnych, a nie robić tego na forum.

Miałam też wrażenie, że przestrzegając przed pułapką demonizowania wpływu złych duchów na nasze życie (obok pułapki lekceważenia tego wpływu w ogóle) trochę sam w to wpadłeś... wrażenie bierze się stąd, ze strona skupia się na szatanie...choćby poprzez ten nagłówek:
Obrazek

Jako teolog, uważam, ze znacznie właściwszym jest pokazanie, ze szatan to jeden z wielu różnych tematów w katolicyzmie, że szatan to nie jest przeciwnik równy Bogu, że Bóg jest Stworzycielem a szatan stworzeniem... nie są równi...
U nas na forum nie pomijamy tego tematu, ale też nie jest to nasz główny temat. Czyli moim pragnieniem jest rozmawiać o tych tematach we właściwej perspektywie.

Kolejną sprawą jest...nie ma na stronie ani słowa o Tobie i Twoim wykształceniu, osobie, Ani słowa, że tak powiem o Twoim mandacie do zajmowania się tym tematem, poniekąd jednym z trudniejszych w teologii.
To wzbudziło moją rezerwę i prośbę o usunięcie linku z podpisu.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
adlucem
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2023, 18:25
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 8
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie jestem teologiem, ale czytam teologów. Strona nie ma imprimatur, ale była przeglądana odrębnie przez ks. egzorcystę i jezuitów przed publikacją. Wykazałem się więc troską o to, aby strona była zgodna z nauczaniem Kościoła, bo i mnie na tym też zależy, przecież mogłem popełnić błędy a prezentacja strony to też odpowiedzialność. Otrzymałem od autorytetu opinię, że "to bardzo dobra strona, dużo jest na niej ciekawych i dobrze opracowanych treści. To ważna i mądra inicjatywa." Otrzymałem więc zielone światło przed publikacją ze strony osób, które w Kościele są w tym temacie.
Strona nie jest jednak traktatem teologicznym. Jeśli znajdujesz na stronie błędy teologiczne to proszę daj znać zamiast wzywać do usunięcia strony tylko dlatego, że nie znasz jej autora. To niedorzeczne. Chętnie skorzystam z Twojej wiedzy i wykształcenia, bo ja nie znajduję na stronie nic, co by nie było zgodne z nauczaniem KK.
Nie napisałaś mi, że w związku z tym, że mnie nie znasz prosisz o usunięcie strony. Napisałaś, że może już wystarczy tego pozycjonowania, że 2 linki wystarczą, a stopkę prosisz usunąć. Nijak z tego mogłem wysnuć wniosek, że troszczysz się o autora i teologiczność treści, trudno mi więc było o tym dyskutować w PW.
Ale skoro tak, to czy na forum mogą być prezentowane tylko linki i materiały stworzone przez teologów albo posiadające imprimatur? Czy proponowany przez Ciebie serial "The Chosen" jest zgodny z teologią katolicką? Czy np. zgodna z nią jest przedstawiona scena, w której Jezus ma poczucie humoru? Teologia tego nie potwierdza. Przecież w żadnej ewangelii nie jest napisane, że Chrystus śmiał się czy żartował. Nie jest to scena zgodna z ewangelią! A mimo to proponujesz taki serial. I żeby nie było, bardzo mi się on podoba i sam go oglądam i czuję, że Jezusowi tego humoru nie brakło. Wzrusza mnie i pobudza wiarę. Chcę tylko pokazać niedorzeczność Twojego żądania.
Jako teolog, uważam, ze znacznie właściwszym jest pokazanie, ze szatan to jeden z wielu różnych tematów w katolicyzmie, że szatan to nie jest przeciwnik równy Bogu, że Bóg jest Stworzycielem a szatan stworzeniem... nie są równi...
U nas na forum nie pomijamy tego tematu, ale też nie jest to nasz główny temat. Czyli moim pragnieniem jest rozmawiać o tych tematach we właściwej perspektywie.
Po nagłówku można odnieść wrażenie, że strona skupia się na szatanie, co nie byłoby czymś dobrym. Jednocześnie mam nadzieję, że treść strony broni się przed takim zarzutem. Jasno wskazuje ona w wielu miejscach kto jest naszym dowódcą. Strona ma taki układ bo ma też specyficzny cel. Jest odpowiedzią na zastaną rzeczywistość a nie chęć centralizowania postaci szatana. A rzeczywistość jest taka, że o szatanie się często w ogóle nie mówi, tak jakby nie istniał, ale się mówi o nim w zdemonizowany sposób. Dla jednych jak i drugich starałem się dać odpowiedź i argumenty jaki jest porządek tej rzeczywistości. Strona nie jest jednak tylko dla katolików. Jest również dla tych, którzy przez przypadek albo z powodu zabawy zainteresują się złem, okultyzmem i popadną w problemy duchowe. Są to zazwyczaj osoby młode, które nie rozumieją co się wokół nich dzieje, nie znają Kościoła, nie wiedzą co im może w tej kwestii zaproponować. Zazwyczaj więc szukają pomocy w internecie, który jednak jest słabo zagospodarowany w tym zakresie przez Kościół. Nie ma żadnej strony, która w łatwy sposób daje takiej osobie możliwość znalezienia pomocy, np prezentowała aktualną listę egzorcystów w Polsce. Opowiadanie tylko o Chrystusie nie będzie dla nich odpowiedzią i rozwiązaniem, natomiast proces uwalniania od wpływu złego może i powinien się stać okazją do nawrócenia i poznania Chrystusa. To trochę odwrotnie, ale każda droga, która ostatecznie prowadzi do zbawienia jest dobra. Bóg potrafi z każdego zła wyprowadzić jeszcze większe dobro. Jeśli więc "schowam" szatana gdzieś daleko, to osoby, które się nim fascynują mogą nie odkryć przesłania tej strony.
Jeśli tworzy się stronę o demonologii, to trudno aby postać szatana nie była w centrum tej strony. Co nie jest jednoznaczne z tym, aby była ona w centrum naszego życia. Strona mogłaby być tylko o Jezusie, ale tych stron jest już wiele, natomiast ta strona ma wypełniać pewną lukę w internecie, szczególnie jeśli chodzi o właściwe rozumienie natury szatana oraz posługi egzorcystów. To tak jakby powiedzieć, że demonologia nie powinna tytułować się wyrazem "demon", gdyż stawia się go przez to w centrum tego działu teologii. Trudno jednakże demonologię nazwać Chrystologią. Większość książek o demonologii opowiada najpierw kim jest szatan i skupia się na nim, trudno bowiem zrozumieć jego rolę w naszym świecie jeśli nie wyjdzie się od historii jego upadku i jego znaczenia w perspektywie Bożego Wcielenia. I jakoś nikt nie krzyczy z teologów, że takie książki powstają. Bo przecież również są potrzebne.
Moja strona jest więc specyficzna, ma też w swojej specyfice określone cele, dlatego dla osoby uformowanej i głęboko wierzącej jaką zapewne jesteś może się wydać niepotrzebna. Myślę jednak, że znajdą się osoby, które na stronie znajdą nie tylko uporządkowanie w temacie ale i ratunek.
Niedobrze jest mówić ciągle o szatanie i złu, ale jeszcze gorzej jest pomijać je całkowitym milczeniem /Gabriel Amorth/.
ODPOWIEDZ