Cytaty

karmelitańska, ignacjańska, benedyktyńska, franciszkańska, dominikańska, charyzmatyczna
Melisska

Nieprzeczytany post

”Nie wystawiaj swej duszy na pokusy, mówi Duch Święty, ponieważ radość serca jest życiem duszy i niewyczerpanym skarbcem świętości; natomiast smutek jest powolną śmiercią duszy i nie służy niczemu”.

Św. Ojciec Pio.

Dodano po 5 minutach 49 sekundach:
'' Cierpienie fizyczne i duchowe jest najwspanialszym darem, jaki możesz ofiarować Temu, który cierpiąc - zbawił cię.''


Św. Ojciec Pio.
Awatar użytkownika
DNzPodkarpacia
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2023, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja lubię "„Piękno polega na właściwej proporcji i blasku.“ Tomasz z Akwinu.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7078
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3272
Podziękowano: 3493
Płeć:

Nieprzeczytany post

Obrazek
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

" Bezbronni wobec samotności. Obecność - tylko tyle może uratować czyjeś życie " - hasło na miesiąc Maj 2023 autorstwa 13-letniej
Marysi Wójcik.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7078
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3272
Podziękowano: 3493
Płeć:

Nieprzeczytany post

św. Dawid: „Bądź radosny. Nie trać wiary. Rób małe rzeczy”.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Melisska

Nieprzeczytany post

"Czy to nie wszystko jedno, gdzie ciało będzie leżało? Chciałabym, aby nikt o mnie nie wiedział! Przecież chodzi o to, żeby móc połączyć się z Bogiem! A to jest wszędzie możliwe i we wszystkich okolicznościach! W Nim żyć, zatopić się jak kropla w oceanie Jego miłosierdzia – to wielkie moje pragnienie."

"Jedna jest tylko rzecz warta życia: cierpienie z miłości do Boga. Ja wiem, że samo to pragnienie jest łaską, wiem, że sama strasznie się boje cierpienia i że za wszelką cenę chce go uniknąć. Ale wierzę w moc łaski Pana Jezusa, wierzę, że On sam nam wysłużył moc potrzebną, wierzę że chce tego ode mnie."




Bł. s. Alicja Kotowska

Dodano po 11 minutach 45 sekundach:
"Gdy mi umarła matka... rozumiejąc wielkość straty, udałam się w swoim utrapieniu przed obraz Matki Bożej i rzewnie płacząc, błagałam Ją, aby mi była matką. Prośba ta, choć z dziecinną prostotą uczyniona, nie była – zdaje mi się – daremną, bo ile razy w potrzebie polecałam się tej wszechwładnej Pani, zawsze w sposób widoczny doznawałam jej pomocy"

Św. Teresa z Àvili.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2023, 13:56 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
Melisska

Nieprzeczytany post

"Niech cię nie przerażają liczne zasadzki tej piekielnej bestii. Pan Jezus, który zawsze jest z tobą, będzie walczył razem z tobą. Nie dopuści nigdy, abyś upadła i została pokonana."


"Pan Jezus nie żąda od ciebie, abyś z Nim dźwigała krzyż przez całe życie, ale niosła mały jego kawałek, w którym mieszczą się ludzkie cierpienia."


Św. O. Pio.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1846
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 426
Podziękowano: 820
Płeć:

Nieprzeczytany post

„Jest tylko jeden powód do bycia smutnym, nie być świętym.”

Léon Bloy
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1846
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 426
Podziękowano: 820
Płeć:

Nieprzeczytany post

"Człowiek, który chce służyć Bogu, ostatecznie odkryje, że tak naprawdę to Bóg służy jemu."

abp. G. Ryś
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Melisska

Nieprzeczytany post

"Kto myśli o wieczności, łatwo znajdzie pocieszenie w przeciwnościach życia doczesnego i nie lęka się już chwil marnych, krótkich i ulotnych."

Św. Franciszek Salezy.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1846
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 426
Podziękowano: 820
Płeć:

Nieprzeczytany post

"Dusza pośredniczy pomiędzy duchem i ciałem: w niej zbiegają się duchowość oraz zmysłowość, wzajemnie się splatając. W zależności od tego, czy dusza kieruje się ku cielesności czy duchowi, mówimy o duszy duchowej, bądź duszy zmysłowej."

Edyta Stein
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1846
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 426
Podziękowano: 820
Płeć:

Nieprzeczytany post

„Nigdy nawet trzech minut nie pozostaję bez pamięci na obecność Bożą”

św. Teresa od Dzieciątka Jezus
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Melisska

Nieprzeczytany post

"Kto nie kocha bliźniego, tym Bóg pogardza.
Kto działa z niedbałością, jest bliski upadku.
Kto gardzi modlitwą, gardzi wszelkim dobrem.
Lepsze jest opanowanie języka, niż post o chlebie i wodzie.
Lepiej jest cierpieć dla Boga, niż cudów dokonywać.
O, jakiegoż szczęścia będziemy doznawać na widok Trójcy Przenajświętszej.
Nie miej podejrzeń w stosunku do brata, abyś nie utracił czystości serca.
Nic nie umie, kto nie umie cierpieć dla Chrystusa.Bardziej Bóg pragnie od ciebie choćby najmniejszego stopnia czystości duszy, niż największych dzieł, jakich możesz dokonać."


"Bardziej Bóg pragnie od ciebie choćby najmniejszego stopnia czystości duszy, niż największych dzieł, jakich możesz dokonać."


Św. Jan od Krzyża
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1846
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 426
Podziękowano: 820
Płeć:

Nieprzeczytany post

"Pokora jest warunkiem uzyskania dojrzałości duchowej oraz psychicznej".

Gerard J. M. van den Aardweg
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Melisska

Nieprzeczytany post



"- Co może być pokutą?

+ Wszystko, co wymaga wysiłku, wyrzeczenia, cierpienia fizycznego lub psychicznego. Najlepiej, jeśli łączy się z pomocą innym - bardziej z pomocą służącą budowaniu duszy niż troską o ciało.

Pokuta, w której koncentrujesz się tylko na sobie, może być zabarwiona egoizmem, a w konsekwencji pychą. Wówczas rodzi ona większe zło niż to, z którego powodu była podjęta."

"Świadectwo"
Ostatnio zmieniony 21 maja 2023, 11:57 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1846
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 426
Podziękowano: 820
Płeć:

Nieprzeczytany post

"Mistycy mówią wiele także wtedy, gdy milczą."

ks. G. Rafiński
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Melisska

Nieprzeczytany post

"Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy,
a księga zdarzeń
zawsze otwarta w połowie."
Wisława Szymborska

Dodano po 3 minutach 18 sekundach:
„Spocznij jedynie w Bogu, duszo moja, bo od Niego pochodzi moja nadzieja” (Ps 62:6).
Melisska

Nieprzeczytany post

"To bowiem, co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie." (2 Kor 4,18)

"Miłujmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga, i każdy, kto miłuje, z Boga się narodził i zna Boga. Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością." (1 J 4,7-8)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7078
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3272
Podziękowano: 3493
Płeć:

Nieprzeczytany post

Obrazek
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1846
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 426
Podziękowano: 820
Płeć:

Nieprzeczytany post

"Bliźni to nie ten, którego lubię; to każdy, który się do mnie zbliża, każdy bez wyjątku."

św. E. Stein
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
ODPOWIEDZ