Rekolekcje ignacjańskie, Siostry Zawierzanki

karmelitańska, ignacjańska, benedyktyńska, franciszkańska, dominikańska, charyzmatyczna
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2004
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1562
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dostałem maila polecającego rekolekcje ignacjańskie.
Oto jego treść:
  • Przez cały rok są terminy na każdy etap rekolekcji (od Fundamentu po IV tydzień, a i potem można odnawiać rekolekcje). Dlatego nie ma zapoznawania się na początku i końcu, ludzie nie wiedzą o sobie wzajemnie, na jakim kto jest etapie.
  • Wynika to z tego, że na rekolekcjach u sióstr konferencji nie słucha się na żywo, tylko z nagrań. Są to konferencje założyciela zgromadzenia sióstr, o. Bronisława Mokrzyckiego SJ, który odszedł do Pana w 2017 roku. Siostry, na podstawie rozmów z rekolektantami, dobierają im nagrania i słucha się ich. Ja słuchałam na odtwarzaczu mp3 ze słuchawkami – nie trzeba przywozić swojego sprzętu.
  • Każdy rekolektant ma przydzieloną siostrę, która z nim codziennie rozmawia. Nie ma limitu czasu dla rozmowy, jak u jezuitów, ale to też zależy, ile jest ludzi na rekolekcjach. Napiszę o tym trochę dalej.
  • Pokoje są jednoosobowe, wygodne, z łazienkami. Są też takie dla osób na wózku.
  • Jedzenie jest bardzo dobre. :)
  • Siostry są bardzo miłe, gościnne i pomocne, mają otwarte serca.
  • Codziennie jest Msza Święta. Trwa całodobowa adoracja w kaplicy. Oprócz tego Brewiarz, Koronka i Różaniec – można iść, ale nie jest to obowiązkowe.
  • Pierwszego dnia oddaje się siostrze prowadzącej telefon komórkowy, aby nie rozpraszał, i nie używa się innego sprzętu elektronicznego. Chyba że ktoś ma coś specjalistycznego (np. jakiś sprzęt medyczny, to nie jest problem).
  • Rekolekcje odbywają się w ciszy – można rozmawiać tylko z siostrami zawierzenia.
  • Nie polecam przyjeżdżać w miesiącach wakacyjnych, jeśli jest możliwość przyjazdu w innym czasie. Byłam w maju, było spokojniej i kameralnie, byłam w lipcu i było dla mnie za dużo ludzi. Nie ma rozmów, ale to jest dziwne uczucie – tłum ludzi, a do nikogo się nie odzywasz. Poza tym w lipcu siostra miała inne rekolektantki oprócz mnie i już trudniej było o dłuższą rozmowę, co jest zrozumiałe.
  • Konferencje o. Mokrzyckiego są wspaniałe, ich głębię odkrywam jeszcze bardziej, czytając notatki z rekolekcji w domu.
  • Ofiara jest dobrowolna, nie ma stawek za pobyt.
  • Wszelkie wątpliwości naprawdę warto powiedzieć telefonicznie, bo siostry są bardzo przychylne.
Strona sióstr: http://zawierzanki.pl/ (warto zajrzeć do każdej zakładki na stronie).

Świadectwo z rekolekcji: https://pl.aleteia.org/2017/03/08/3-pow ... acjanskie/
Ostatnio zmieniony 08 maja 2023, 17:42 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
ODPOWIEDZ