Pytanie na temat spowiedzi

Tu omawiamy problemy w rozeznawaniu grzechów, problemy ze spowiedzią, skrupulatyzm
JakubKonrad
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2023, 12:12
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dzień dobry, na ostatniej spowiedzi powiedziałem " niedawno przypomniało mi się że parę lat temu kilka razy zataiłem grzech ciężki i wielokrotnie przyjmowałem potem komunię świętą a nie powinienem tego robić". Raz przyjąłem komunie w sposób niewłaściwy jeszcze przed tym zatajaniem grzechu. Czy w tym przypadku ma to jakieś znaczenie czy było po zatajaniu czy przed? Powinienem jeszcze to dopowiedzieć następnym razem czy zawiera się to w tym co powiedziałem na ostatniej spowiedzi?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7081
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3272
Podziękowano: 3495
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jakubie, za bardzo roztrząsasz... była spowiedź, wyznałeś grzechy, mam nadzieję ze żałowałeś i postanowiłeś nic więcej nie zatajać, jeśli dostałeś rozgrzeszenie to jest najważniejsze.
Przyjmij Boże miłosierdzie do serca!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
alyz
Posty: 63
Rejestracja: 06 mar 2023, 22:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witajcie co mam zrobić w takiej sytuacji? Byłem na pierwszym piątku miesiąca na spowiedzi przed bierzmowaniem ale zapomniałem pracy grzechów wiec zrobiłem sobie listę w telefonie tych które zapomniałem dodawałem tam takie blache rzeczy ze stwierdziłem ze ja usune i skorzystam z jakiegoś rachunku sumienia przeglądając forum natknąłem się na spowiedź generalna i zobaczyłem ze można takie coś zrobić przed przyjęciem sakramentu i zrobiłem sobie taki rachunek sumienia nazbierało się tam dużo rzeczy z dawna które nawet czasami nie wiedziałem ze są grzechem np to ze gdy popełniłem dany ciężki grzech to popełniałem go więcej bo i tak bym musiał pojsc do spowiedzi itp zrobiłem ponownie listę grzechów w telefonie i czy spróbować pojsc do spowiedzi jutro po mszy albo przed wieczorowa i przeczytać te wszystkie grzechy bo duża lista się uzbierała a najchętniej bym poszedł i już się nimi nie zamartwiał i co mam zrobić
Skaza

Nieprzeczytany post

By Cię to już nie martwiło idź przy najbliższej okazji wyznaj je wszystkie Panu Bogu w konfesjonale i uznaj sprawę "dokładnej" spowiedzi za zakończoną raz na zawsze względem przeszłości oczywiście.
alyz
Posty: 63
Rejestracja: 06 mar 2023, 22:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jestem już po tej spowiedzi generalnej i zamiast powiedzieć cała pewna sytuacje to powiedziałem poprostu ze raz powiedziałem coś o jednym ksiezu i mogło to jakoś zabrzmieć cyz obrazić mimionto ze tego nie chciałem zamiast tlumavzyc to bo to był ten ksiądz a gdybym to powiedział to by o tym wiedział i zamiast powiedziawszy ze zachowywałem się nie kulturalnie w domu np
Chodzi o gazy itp to poprostu powiedziałem ze złe zachowywałem się w domu czy złe zrobiłem czy spowiedzi jest ważna ?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7081
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3272
Podziękowano: 3495
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak jest ważna.

Mamy wyznać grzechy, nazwać je i wyznać, nie ma konieczności opowiedzieć szczegóły wszystkich zdarzeń.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Kaja
Posty: 81
Rejestracja: 10 mar 2022, 11:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 35
Podziękowano: 21

Nieprzeczytany post

Hej, jutro wyjeżdżam na wakacje za granicę i nie będę miała możliwości uczestniczenia w Mszy Świętej w niedzielę. Dzisiaj chcę pójść do spowiedzi, czy jest sens do niej podchodzicie jeśli wiem że na pewno nie będę mogła być w kościele w niedzielę?
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kaja pisze: 06 lip 2023, 15:09 Hej, jutro wyjeżdżam na wakacje za granicę i nie będę miała możliwości uczestniczenia w Mszy Świętej w niedzielę. Dzisiaj chcę pójść do spowiedzi, czy jest sens do niej podchodzicie jeśli wiem że na pewno nie będę mogła być w kościele w niedzielę?
Najlepiej spytaj przy spowiedzi spowiednika.
A gdzie jedziesz? Bo zbieram rożne miejsca za granicą, gdzie można iść na Eucharystię. Część prezentuję na stronie http://analizy.biz/mszenawakacjach/
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1412
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1246
Podziękowano: 1059
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Kaja tak jest sens, jeśli naprawdę nie będziesz mogła iść na mszę to nie jest grzech ciężki. Dobrze jednak żebyś po spowiedzi poszła na mszę wieczorną przed wyjazdem. Też jestem ciekawa gdzie jedziesz. Mi się udało pójść w niedzielę na mszę podczas wakacji raz w Hiszpanii na kontynencie, raz na Fuertaventurze i to były bardzo ciekawe doświadczenia. 🤗
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Kaja
Posty: 81
Rejestracja: 10 mar 2022, 11:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 35
Podziękowano: 21

Nieprzeczytany post

Lecę na wyspę Rodos w Grecji, miał z nami lecieć znajomy ksiądz ale w ostatniej chwili zrezygnował, stąd to pytanie a Grecja to kraj z tego co wiem prawosławny 😔
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7081
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3272
Podziękowano: 3495
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zawsze przed podróżą idę do spowiedzi i komunii, bo chcę jechać z Bogiem w sercu. A jeśli na miejscu nie znajdziesz kościoła i mszy św. To przecież są msze św online. A grzech ciężki jest wtedy jeśli robimy coś dobrowolnie i świadomie w wielkiej materii. Skoro nie ma w pobliżu kościołów katolickich to czy dobrowolnie rezygnujemy z mszy św? wg mnie- nie.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1412
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1246
Podziękowano: 1059
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Kaja znalazłam taką stronkę z kościołami na Rodos, może uda Ci się pójść do któregoś z nich.

http://www.catholicchurchrhodes.com/default.asp?id=895
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czasem pomaga googlemaps:
https://www.google.pl/maps/search/catho ... ?entry=ttu
Trzeba tylko uważać, bo nie wszystkie są czynne. Na googlemaps są namiary - można napisać albo zadzwonić.
W razie problemów można iść do prawosławnych - Msza Święta jest ważna.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2023, 9:52 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ