Nowe strony (portal katolicki)

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
synHenka
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2023, 18:57
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witajcie,
Chciałbym Was zapytać o opinie dotyczącą takiego o to projektu (którego jestem całkowicie autorem) o nazwie wstronenieba oraz przyjacielamam Strony te wyświetlają posty utworzone w portalu rozradowani
Celem tych postów jest dzielenie się osobistym uwielbieniem, modlitwami, intencjami czyli ogólnie wiarą w internecie w sposób totalnie anonimowy oraz atrakcyjny graficznie. (w zależności od inwencji twórcy np. przy wykorzystaniu wprost w edytorze zdjęć z pixabay.com ale ostatecznie liczy się i tak treść). Mogę jeszcze rozwinąć stronę wizualną ale... potrzebuje poczucie sensu, więc wielka prośba o opinie.
Druga strona (przyjacielamam) ma na celu ewangelizacje (choć ta pierwsza też)
Jest też strona heistheway.org gdzie znajdują się posty napisane w innych językach niż polski.

niestety adresy trzeba wpisać ręcznie z dopiskiem .pl bo odrzuca i nie mogę umieścić posta

Postów nie ma za wiele bo tworze je głównie ja z żoną ale gdyby było nas tu więcej to postów też by przybywało. Do tworzenia postów służy edytor (po zalogowaniu na rozradowani). Ogólnie jest tam w środku zalążek portalu społecznościowego tylko że, ... brakuje użytkowników. Póki co dla chętnych mogę podać anonimowe konto/hasło (nie naruszające RODO) tak tworzyć posty ale tak naprawdę to uwielbiać/ewangelizować/modlić/dziękować Panu Naszemu :-)

Proszę o zapoznanie się i opinie. chętnie poznam również negatywne albo na przykład co można by zrobić aby miało to większy sens i zainteresowanie
pozdrawiam
P.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2004
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1563
Płeć:

Nieprzeczytany post

Poprawię adresy
https://wstronenieba.pl
http://przyjacielamam.pl

Nie wiem czy strona z samymi tego typu obrazkami będzie miała jakieś sensowne zainteresowanie. Na obrazkach są raczej proste teksty, bez jakiejś większej myśli, ale to masz swoje plusy. Myślę, że na Facebooku grafiki miały by zainteresowanie.

Czytelność pozostawia wiele do życzenia, raczej większości Twoich grafik.

Obrazek

Obrazek

Spójrz na grafiki ze strony Deon, zupełnie inny poziom. Da się bez problemu teksty odczytać,

Obrazek

Obrazek

Jest darmowa strona, Canva, można tam robić całkiem fajne projekty, czytelne co najważniejsze.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
synHenka
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2023, 18:57
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominiku, dziękuję za wnioski. Czytelność postów jest taka jak zrobi ich twórca, edytor może coś tam sugerować ale robi ogólnie to co wyklika użytkownik. Oczywiście można również zrobić grafikę w Canvie i wstawić gotowy plik graficzny. Najważniejsza jest jednak treść (choć forma też jest istotna) i możliwość inspirowania innych oraz co odkryłem poprzez tworzenie postów, szansa na skupieniu się na jakimś konkrecie w relacji do Boga i wyrażenie tego publicznie (choć anonimowo). pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 26 maja 2023, 17:19 przez synHenka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7034
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3261
Podziękowano: 3488
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zgadzam się z Dominikiem i jego wnioskami.

Od siebie dodam że nie bardzo widzę sens takiego uwielbienia Boga czy modlitwy poprzez obrazki. Brakuje mi w tym sensu teologicznego.

Przykro mi ale ogólnie oceniam stronę słabo pod względem sensu, treści i grafiki.
Wybacz jeśli nie byłeś gotowy na taką szczerość.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2004
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1563
Płeć:

Nieprzeczytany post

,,, a w sumie to kombinuj. Proponuje założyć stronę na FB, dołączyć do kilku grup religijnych, i publikować obrazki. Zobaczysz co ludzie najchętniej lajkują.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
ODPOWIEDZ