Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Piotr55
Posty: 671
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 56
Podziękowano: 50
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kakao?

Nie na temat, przenoszę do offtopu. Magnolia
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Co kakao?
Skaza

Nieprzeczytany post

Lubię kakao wypić do grzanek z serem na kolację a dokładniej to tuż po ich zjedzeniu.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak sobie w wolnej chwili wymyśliłem, jak można by zorganizować wybory, by:
(1) były tajne
(2) oszustwo byłoby praktycznie niemożliwe
(3) mimo tajności, każdy mógłby sprawdzić, jak zaliczono jego głos
(4) dowolne gremium mogłoby równolegle przeliczać głosy. Zainteresowanych polityków proszę o kontakt :)
Kto ciekaw http://analizy.biz/marek1962/informatykawybory.pdf
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Im więcej cyfryzacji tym łatwiej o oszustwo i wyciek.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

W środę kupiłam nową lodówkę. Transport miałam na piątek między 8-22, więc luz mam czas.
7:53 dostaję sms, na całe szczęście miałam dźwięk włączony że Panowie jadą do mnie z transportem i mam zadzwonić aby dowiedzieć się o której planują być. Dzwonię, a Panowie mówią, ze za 10 minut!!!
Przecież jestem w piżamie i lodówka pełna, zamrażalka pełna!!! - w emocjach krzyczę x_x
- a skoro lodówka z lodem to nie możemy jej zabrać! - odpowiadają Panowie nieugięci- i będziemy za 10 minut!

Więc w pośpiechu córka rozładowuje, ja się ubieram, zamykamy psa i Panowie dzwonią do drzwi...

śliczna nowa lodówka staje na miejscu, Panowie ją poziomują i mówią: Musi tak stać 4 h, zanim ją Pani włączy.
- bardzo śmieszne! - odpowiadam. :))

Podchodzę, oglądam, chce otworzyć... drzwi nie na tą stronę!
- Proszę mi zamienić drzwi na drugą stronę - ładnie proszę.
- Tej usługi nie wykonujemy- to trzeba było na magazynie zrobić, bo lodówkę pustą trzeba położyć i na magazynie jest miejsce na to... teraz może to Pani nadal zamówić, ale za opłatą i nie wiem kiedy monter przyjedzie... ale lodówka ma być pusta.... =))

Z bezsilności zapytałam tylko, czy przyjmą pieniądze, bo jeszcze słowem nie wspomnieli o rozliczeniu...

Dzwonię do męża, wszystko opowiadam... mąż mówi że jak ugasi w pracy wszystkie pożary to zaraz przyjedzie i zrobi te drzwi... po chwili dotarło do mnie, ze ta lodówka jest ciężką...
Dzwonię i mówię, ze ja nie pomogę mu ją położyć, bo mój kręgosłup tego nie wytrzyma...
- Kasiu, chłop to chłop, może nie jest mądry ale za to ma siłę, dam radę! - słyszę....
- Kochanie, to weź kolegę, nie dlatego ze nie dasz rady, tylko dlatego, że mamy wąski przedpokój, dobrze? - z nadzieją pytam...

No więc , mam naprawdę nadzieję, ze reszta dnia będzie spokojniejsza.... bo czuję się jak po kilku espresso ...
Oczywiście czeka mnie gotowanie wszystkiego co miałam w zamrażalce... bo 4 h to nie wytrzyma...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Jejku :-SS x_x ale sajgon Magnolio :( naprawdę współczuję. Oby dalej szło już bardziej pozytywnie i spokojnie. Ehh te firmy i dostawcy zero logicznego ludzkiego podejścia. Brak słów. Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 17 lut 2023, 9:51 Jejku :-SS x_x ale sajgon Magnolio :( naprawdę współczuję. Oby dalej szło już bardziej pozytywnie i spokojnie. Ehh te firmy i dostawcy zero logicznego ludzkiego podejścia. Brak słów. Trzymam kciuki.
Dostawcy tym razem byli w porządku, po prostu takie informacje powinny być przy zakupie, na stronie, a ja rozmawiałam z konsultantem, czyli człowiek mógł mi to powiedzieć jakie są warunki wymiany sprzętu, a o tym ani słowa nie powiedział, wszystko było niespodzianką.

Po prostu ostatnio kupiłam lodówkę 17 lat temu do pustego wtedy mieszkania więc okoliczności mnie nie dotknęły...a teraz owszem... :))
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Śmieszna historia i nieogarnieta Magnolia:)

Na to żeby zamówić lodówkę z dobrze otwieranymi drzwiami we właściwą stronę i że sklep sam się tego nie domyśli tylko wysle standardowo można było jednak wpaść.:D
Ostatnio zmieniony 17 lut 2023, 11:40 przez Aloes, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

A skąd wiadomo w która stronę otwierane drzwi to standard?! Mądralo

nie było żadnej informacji na która stronę drzwi się otwierają, a jedynie że możliwa jest zmiana.

P.s mąż zamienił już drzwi. To nie jest trudne, ale chodzi o to ze usługa jest np wciskana, albo informacja nie jest podana na stronie , w opisie.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dobrze że w ogóle dało się zmienić kierunek otwierania drzwi, nie zawsze da się to zrobić.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 17 lut 2023, 11:58 Dobrze że w ogóle dało się zmienić kierunek otwierania drzwi, nie zawsze da się to zrobić.
Ta możliwość była w opisie urządzenia. Wiedziałam, ze się da.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Dlatego gdy mam coś nowego zakupić do domu to już chory jestem cały, nie przez skąpstwo czy lenistwo, ale przez te wszystkie haczyki opcje do wyboru które przy zamawianiu istnieją. Nudne to strasznie i człowiek się tylko na wkurza naszuka na klika a na końcu i tak może coś wyjść niespodziewanego bo strona sieciowa sklepu nie aktualizowana była dawno. Te cwaniaki w sklepach i tak si,e zawsze wybronią jakoś wykręca a ty się człowieku stresuj :(

Dobrze, że sprawa toczy się już spokojniej Magnolio.

Dodano po 3 minutach 6 sekundach:
Powinni być tacy ludzie których by można było do tego wynająć i wszystko by pozałatwiali. Dałoby się tylko kasę a oni niech się meczą.
Aloes by się nadawał na bank na to stanowisko ;) on te techniczne eci peci lubi i bym tylko dzwonił do niego i zlecał hehe :)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

W sklepach już nie są takie cwaniaki i tak naprawdę poziom obsługi jest coraz wyższy jak na nasz kraj. Ostnio co kupię to ma jakąś wadę czy rysy, zawsze to reklamuje i uzyskuje rabat od sklepu co mnie jeszcze bardziej cieszy.

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
Magnolia pisze: 17 lut 2023, 11:45 A skąd wiadomo w która stronę otwierane drzwi to standard?! Mądralo

nie było żadnej informacji na która stronę drzwi się otwierają, a jedynie że możliwa jest zmiana.

Ano wiadomo. Jak się człowiek minimalnie zainteresuje tematem.
Obrazek

Przy zakupie przez neta w rtv euro agd (dość popularny sklep odrazu nam się podświetla opcją dodatkowego wykupu zamiany drzwi. Jeśli jest taka potrzeba. Więc logiczne że trzeba o tym pomyśleć jaka u nas była potrzeba. Ja zamawiajac lodówkę odrazu o tym pomyślałem i przyjechała już z zamienionymi drzwiami.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 lut 2023, 13:12 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Wszystko fajnie pięknie Aloesie, ale jak Ciebie mogą takie rzeczy techniczne interesować ?! przecież to można zasnąć po pierwszej linijce tego technicznego bełkotu ;) jak mi lodówka padnie chrzanie ! będę za oknem na parapecie kotlety trzymał ;)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 17 lut 2023, 11:38 Śmieszna historia i nieogarnieta Magnolia:)

Na to żeby zamówić lodówkę z dobrze otwieranymi drzwiami we właściwą stronę i że sklep sam się tego nie domyśli tylko wysle standardowo można było jednak wpaść.:D
Prawdę mówiąc boli mnie ta ocena cały dzień.

Jestem kobietą i kupuję dużo różnych rzeczy w internecie, opisy powinny być jak najpełniejsze. Nie muszę być techniczną osobą, ale jako klient mam prawo do pełnej informacji o produkcie lub warunkach jego dostarczenia.

Prawdę powiedziawszy to sklep powinien o tym informować albo konsultant u którego produkt zamawiałam. Bo informacja że lodówka ma odczekać 4 h to ważna informacja, albo że usługę zamiany drzwi trzeba zrobić na magazynie przed dostawą.
W dobie kiedy jest tak wiele rozwodów, czyli kobiet z dziećmi, które muszą wiele rzeczy same ogarniać, to sklep powinien dbać o klientki.

Ja na szczęście mogłam liczyć na męża, jak się okazało nie trzeba było kłaść lodówki by wymienić drzwi. I zrobił to z lekką pomocą córki. Bez problemu.
Ale jak wspomniałam nie każdą kobieta ma męża i na pewno nie jesteśmy specjalistkami od spraw technicznych.
I nie musimy być, bo mamy wiele innych zalet!

P. S Właśnie przyszedł mąż z buziakiem i powiedział, że jestem ze mnie dumny, że taka ogarnięta jestem i nie zrażam się drobiazgami, tylko szukam rozwiązań. ;)
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 17 lut 2023, 17:47
Aloes pisze: 17 lut 2023, 11:38 Śmieszna historia i nieogarnieta Magnolia:)

Na to żeby zamówić lodówkę z dobrze otwieranymi drzwiami we właściwą stronę i że sklep sam się tego nie domyśli tylko wysle standardowo można było jednak wpaść.:D
Prawdę mówiąc boli mnie ta ocena cały dzień.

Prawda o sobie ze czegoś dość prostego się nie ogarnęło może bolec.
Umiejętność otwierania drzwi to dość prosta sprawa, nie trzeba być "technicznym"
Często nasze ego nie chce tego przyjąć że to my zawinilśmy a nie inni;)
Myślę że wielu z nas ma takie mechanizmy obronne.

W dobie wszechobecnego o inyernetu gdzie wystarczy poświęcić 5-10 minut na to aby poczytac o tymco się kupuje i tym jak to uruchomić nie sądzę aby obowiązkiem sklepu było przytaczanie całej i strukcji obsługi produktu w ofercie czy na infolinii. Bo tak naprawdę skąd sklep ma wiedzieć czego akurat klient nie wie:).
Ostatnio zmieniony 17 lut 2023, 18:57 przez Aloes, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie, Aloesie. Boli mnie ta ocena, bo zupełnie nie masz do niej uprawnienia oraz bo jest po prostu oceną.

Gdybym kupiła sprzęt BEZ możliwości zamiany drzwi to miałbyś jakieś uzasadnienie. Ale na fakt że zamiana jest możliwa zwróciłam uwagę. Wiedziałam również że mąż sobie poradzi.
Zwróciłeś prawie uwagę na drobiazg który zupełnie nie ma znaczenia w mojej sytuacji.

A gdy ktoś pisze, że to co mówisz go boli to znaczy sprawiłeś komuś przykrość, może oczekuje przeprosin. Albo conajmniej refleksji z twojej strony.
A Ty mnie przekonujesz że to prawda o mnie. x_x
Nie. To nie jest prawda o mnie. Właśnie dlatego boli, że to nie ma ze mną nic wspólnego.
A ty posuwasz się do oceny kogoś po śmiesznej historyjce…która świadczy choćby o tym, że mam dystans do siebie i potrafię się śmiać z takich sytuacji.
Nawet umyka ci p.s gdzie mąż, który mnie widzi na codzień, przychodzi mnie pochwalić. Dalej uparcie przekonujesz do swego zdania.
Aż brak słów. x_x
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

znaczy ja sie tylko dziwie ze o 7, 53 magnolia w pizamie i lodowka pelna skoro mogli byc od 8
zaspalas?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Transport był zaplanowany na cały dzień, między 8-22, a mieli zadzwonić na godzinę przed przyjazdem... nie zostałam uprzedzona, ze do mnie przyjadę na 8, czyli jako pierwszy klient tego dnia.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ