Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 17 lut 2023, 19:35 Nie, Aloesie. Boli mnie ta ocena, bo zupełnie nie masz do niej uprawnienia oraz bo jest po prostu oceną.

Absolutnie nie. Nie oceniam Ciebie tylko fakt że nie ogarnęłaś całej sytacji dostatecznie aby uniknac tych wszystkich zaskoczeń ktore Cie spotkaly, poczawszy od bycia w pizamie tuż przed możliwym przyjazdem towaru. Możesz tego nie przyjmować żyć w zakłamaniu jak wolisz.

To ze jest Ci przykro wynika z nieprzyjmowania tej prawdy o sobie, że jednak zawaliłaś trochę sprawę a nie ze ja powiedziałem coś co nie jest prawda.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2023, 20:35 przez Aloes, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 17 lut 2023, 20:28 mieli zadzwonić na godzinę przed przyjazdem...
a...kapuje B-)
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Skaza

Nieprzeczytany post

Jak dla mnie to normalne, że było zaskoczenie takim obrotem spraw. Kto by się mógł spodziewać, że akurat przyjadą na tzw. "otwarcie".
Szansa była na to jak jeden do 50-ciu. Byłbyś gotowy Aloesie już o 7-mej rano w podobnej sytuacji ? szczerze w to wątpię ;) pewnie wyskoczyłbyś do dostawców w jednej skarpetce cały zaspany z krzykiem pretensji. Łatwo ocenić "sytuację" u kogoś jak nie dotyczyła ona nas samych.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7085
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3273
Podziękowano: 3495
Płeć:

Nieprzeczytany post

W życiu nie da się uniknąć niespodzianek, nie da się wszystkiego przewidzieć i zaplanować. Ale w tym właśnie nasza inteligencja ma największe pole do popisu, że umiemy sobie poradzić z niespodzianką i znaleźć rozwiązanie. A w tym jestem naprawdę dobra.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

ja bym od 5 siedziala na telefonie, ale to nerwica, nie polecam ;)
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Skaza

Nieprzeczytany post

Ja w takich sytuacjach nie wyczekuje wcale, jak mieliby dać znać to czekałbym na wiadomość. Jakby przyjechali bez zapowiedzi ochrzaniłbym/ z góry do dołu i zawiadomił ich przełożonych o ich zachowaniu a samym dostawcą kazał czekać przed drzwiami aż się spokojnie przygotuję ze wszystkim albo też kazał przyjechać później. Jak nie umieją dać znać kiedy będą to już ich kłopot ;) ja nie jestem od tego jako klient by czuwać cały dzień na przyjazd paniczów.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 17 lut 2023, 22:06 Jak dla mnie to normalne, że było zaskoczenie takim obrotem spraw. Kto by się mógł spodziewać, że akurat przyjadą na tzw. "otwarcie".
Szansa była na to jak jeden do 50-ciu. Byłbyś gotowy Aloesie już o 7-mej rano w podobnej sytuacji ? szczerze w to wątpię ;) pewnie wyskoczyłbyś do dostawców w jednej skarpetce cały zaspany z krzykiem pretensji. Łatwo ocenić "sytuację" u kogoś jak nie dotyczyła ona nas samych.
Tak byłbym. Było 100 procent szans że mogą przyjechać już o 8 skoro takie mają przedziały. To błędne założenie niewiadomo skąd że napewno nie przyjadą do nas jako pierwsi.
Zresztą jak zamawiałem coś do nowego mieszkania też zadzwonili tuż przed 8 że zaraz będą. Więc to nie są aż tak niespodziewane sytacje.


Dodano po 37 sekundach:
Magnolia pisze: 18 lut 2023, 8:24 W życiu nie da się uniknąć niespodzianek, nie da się wszystkiego przewidzieć i zaplanować. Ale w tym właśnie nasza inteligencja ma największe pole do popisu, że umiemy sobie poradzić z niespodzianką i znaleźć rozwiązanie. A w tym jestem naprawdę dobra.
Oczywiście że są takie sytacje do których nie da się przygotować i przywidzieć. ale ta raczej do nich nie należała.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2023, 10:51 przez Aloes, łącznie zmieniany 2 razy.
Skaza

Nieprzeczytany post

Szanuję Twój punkt widzenia i pewność co do własnego zachowania w podobnej sytuacji, ale nie zgadzam się z takim postrzeganiem tej sprawy zupełnie. Tak jak napisała Abi takie wyczekiwanie od samej 8 do 22-gej byłoby dla mnie osobiście zwykłym przejawem znerwicowania kogoś. Na pewno nie uważam takiego zachowania za zalecane, sam mam nerwice na wielu polach i wiem dobrze, że to nie jest słuszne i byłaby to gruba przesada. Jeśli dostawcy mieli uprzedzić dużo wcześniej to powinni swoje obowiązki wypełniać, jak im się nie chce albo nie potrafią to niech poszukają sobie innej lżejszej pracy na miarę swoich możliwości.

Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
Ps. To widocznie wracając jeszcze do samej sprawy przyjazdu "paczki" w pierwszej kolejności masz pecha Aloes i mieszkasz bardzo blisko miejscówki gdzie ładują pakunki zlecone do swojego wozu dostawcy ;) ja tam mieszkam na zadu..iu w Gdańsku i zazwyczaj przyjeżdżali do mnie z czymś niemal pod sam koniec swojej zmiany.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2023, 12:06 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7085
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3273
Podziękowano: 3495
Płeć:

Nieprzeczytany post

nie można udostępnić, ale polecam obejrzeć kilkuminutowy wywiad z Kasią Grocholą na Yt
Katarzyna Grochola rozmawiała z Bogiem? | Dzień Dobry TVN - wyszukaj sobie tą frazę na YT.

Naprawdę piękny przekaz.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 18 lut 2023, 12:09 Szanuję Twój punkt widzenia i pewność co do własnego zachowania w podobnej sytuacji, ale nie zgadzam się z takim postrzeganiem tej sprawy zupełnie. Tak jak napisała Abi takie wyczekiwanie od samej 8 do 22-gej byłoby dla mnie osobiście zwykłym przejawem znerwicowania kogoś. Na pewno nie uważam takiego zachowania za zalecane, sam mam nerwice na wielu polach i wiem dobrze, że to nie jest słuszne i byłaby to gruba przesada. Jeśli dostawcy mieli uprzedzić dużo wcześniej to powinni swoje obowiązki wypełniać, jak im się nie chce albo nie potrafią to niech poszukają sobie innej lżejszej pracy na miarę swoich możliwości.

Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
Ps. To widocznie wracając jeszcze do samej sprawy przyjazdu "paczki" w pierwszej kolejności masz pecha Aloes i mieszkasz bardzo blisko miejscówki gdzie ładują pakunki zlecone do swojego wozu dostawcy ;) ja tam mieszkam na zadu..iu w Gdańsku i zazwyczaj przyjeżdżali do mnie z czymś niemal pod sam koniec swojej zmiany.
Uprzedzenie o przyjeździe jest ich dobra wola, nie ma czegoś takiego w umowie transportu.
Z reguły za zawężenie godozn transportu np do 2. Sklepy chcą dodatkowa kasę, wlsnie dlatego że ludzie nie chce czekać przez cały dzień. Ale jak się nie chce dopłacać to trzeba oczekiwać.
A tak naprawdę nie trafisz z którego magazynu jada, czy akurat będą u ciebie na początku czy może na końcu i jak roplanują dowóz nie przewidzisz.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2023, 21:01 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia a ja Ci tylko napiszę, że masz cudownego i kochającego męża.
Mój by mnie skomentował tak jak Aloes tylko 3 razy gorzej.
Zazdroszczę wsparcia.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7085
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3273
Podziękowano: 3495
Płeć:

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 20 lut 2023, 21:12 @Magnolia a ja Ci tylko napiszę, że masz cudownego i kochającego męża.
Zazdroszczę wsparcia.
Dziękuję, też myślę że mam dobrego męża, postawiliśmy na przyjaźń od początku znajomości, a w małżeństwie przyjaźń bardzo jest potrzebna. Mój mąż usłyszał takie zdanie o przyjaźni w małzeństwie od osoby, która miał za autorytet i mocno się tego trzyma.
Do cudowności jeszcze dużo mu brakuje, podobnie i mi jako żonie. ;)
To trochę jak : u sąsiada trawa jest zawsze bardziej zieleńsza.

No i 25 lat razem zrobiło swoje, człowiek już sporo razem przeżył, swoje się wykłócił i czasem zadba o dobrą chwilę, aby się dobrze żyło.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Mam do sprzedania czytnik Kindle :D
Melisska

Nieprzeczytany post

W Polsce organizacje rządowe mają odinstalować tik toka ponieważ mówi się że on sluzy do szpiegowania. W innych krajach tez juz jest on zakazany. Aplikacja pochodzi z Chin.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-t ... rp_state=1
Ostatnio zmieniony 01 mar 2023, 8:20 przez Melisska, łącznie zmieniany 2 razy.
Skaza

Nieprzeczytany post

Oglądałem dzisiaj ciekawy reportaż w programie Alarm o tym jak organizacja niby to dbająca o zwierzęta działa niemal ponad prawem i nieuczciwie odebrała i przetrzymywała psa człowiekowi przez ponad rok u siebie :( zdołał go odebrać od nich dopiero jak telewizja i policja pomogła. Ehh Ci pseudo ekolodzy wszyscy niech ich ... a słowa tej Pani, że ceni bardziej zwierzęta niż ludzi podsumowują doskonale jacy ludzie są w tych organizacjach głównie :( no lekko nie ten teges i powinni pewnie do podobnego lekarza chodzić co ja po recepty.

https://vod.tvp.pl/informacje-i-publicy ... 467,391308
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

"Już niedługo osoby wynajmujące lub sprzedające dom czy mieszkanie, będą musiały posiadać świadectwo charakterystyki energetycznej, w przeciwnym razie zapłacą wysoką karę. Jest jednak sposób na obejście nowych regulacji. Pomóc może kapliczka."
ma to byc dowodem ze budynek jest używany jako miejsce kultu i do działalności religijnej

https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl ... ign=chrome
Ostatnio zmieniony 03 mar 2023, 7:25 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

abi pisze: 03 mar 2023, 7:24 "Już niedługo osoby wynajmujące lub sprzedające dom czy mieszkanie, będą musiały posiadać świadectwo charakterystyki energetycznej, w przeciwnym razie zapłacą wysoką karę. Jest jednak sposób na obejście nowych regulacji. Pomóc może kapliczka."
ma to byc dowodem ze budynek jest używany jako miejsce kultu i do działalności religijnej

https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl ... ign=chrome
Teraz też niby było to obowiązkowe.
Kolejna zbędna papierologia
Skaza

Nieprzeczytany post

Obrazek

Pierwsze oznaki wiosny ... ~o)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7085
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3273
Podziękowano: 3495
Płeć:

Nieprzeczytany post

U mnie tez je już widuję przy blokach, mają cieplej i wschodzą...bazie już tez mamy....a śnieg swoje i swoje, czyli pada i pada... nawet nie zwraca uwagę, że się od razu roztapia...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

zaraz beda upaly i wtedy ja bede narzekac
wole zime.chyba ze jest slisko
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
ODPOWIEDZ