Mój sposób na...

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Skaza

Nieprzeczytany post

@Magnolia Z pewnością doczekasz się pysznych pomidorów :) fajnie, że powiodło się i bez pomocy owadów.
Moje pomidorki dzisiaj już w pełnym komplecie 25 krzaczków na obecną chwilę przeprowadziły się na grządki. Jakby chociaż połowa z nich się uchowała i obrodziła będę w siódmym niebie.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1399
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ajjj... marzy mi się kawałek ogródka, też bym sadziła :ymdaydream:
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6845
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 27 maja 2023, 10:06 Ajjj... marzy mi się kawałek ogródka, też bym sadziła :ymdaydream:
A od czego są doniczki, skrzynki na balkonie? Jarmuż, sałata, pomidorki koktajlowe nie wymagają wiele, parapet starczy.
Obrazek

Moje pomidorki są dziś w domu, bo mocno wieje i jest zimno, mam już 4 owoce zawiązane i kolejne kwiaty się rozwijają.
Mąż mówi że trochę mało... ale ja uważam, ze tu nie chodzi o ilośc tylko o zabawę i zbieranie doświadczenia.

Natomiast niestety moje śliczne papryki, a dokładnie liście papryk, zostały zjedzone przez jakieś owady i nie wiem czy cokolwiek z tych sadzonek będzie.... bo wyglądają licho.
Za to sporo dyń i cukinia już zaczęło wychodzić z ziemi, a sadziłem je po 17 maja.
ale ze względu na suszę trzeba pamiętać o ich podlewaniu.

Jarmuż to już za tydzień dwa będę dodawać do potraw, bo młode listki rosną dorodnie.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2023, 13:10 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 02 cze 2023, 13:05

A od czego są doniczki, skrzynki na balkonie? Jarmuż, sałata, pomidorki koktajlowe nie wymagają wiele, parapet starczy.
Zależy od położenia balkonu. U mnie jest tak duże nasłonecznienie że wszytko by się spaliło rychło.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2023, 13:54 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

@Magnolia pięknie rosną :ymdaydream: z moich krzaczków pomidora to raczej nic już nie będzie, pomarzły już dość solidnie i wyglądają jak krzaki kartofli tuż przed wykopkami ;) a dzisiaj ponoć znowu ma być przymrozek w nocy :( ehh co poradzić bez ogrzewanej szklarni przy takiej pogodzie jak obecnie niewiele da się zaradzić.

Obrazek
Obrazek

Na tych nieco starszych zdjęciach to jeszcze jakoś krzaki wyglądały, teraz to dopiero drapaki się zrobiły z nich na całego 8-|
Ostatnio zmieniony 02 cze 2023, 21:26 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6845
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Przykro mi @Skaza
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Ale za to gnojówka z pokrzyw mi wyszła pięknie i jest już gotowa :D \:D/ może użyje ją do innych warzywek o ile coś przetrwa ;)


Obrazek

Obrazek
Skaza

Nieprzeczytany post

Skaza dostał od wujostwa dwa krzaczki gruntowych pomidorów koktajlowych w prezencie także skaza forumowa wraca do gry względem pomidorów :ymdaydream: dla przezorności nie czekam już na prognozę pogody tylko okryłem je workami dokładnie jak kokonem. Wujek oblukał moje inne krzaczki i powiedział, że mogę jeszcze niektóre odbić i się wykurować. Mam mieszane uczucia podobnie jak mój tata i nasz sąsiad, ale czas pokaże jak będzie. Jutro dodam ich zdjęcia :)
Ostatnio zmieniony 03 cze 2023, 19:44 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

zdjecia w tych workach?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6845
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza , pamiętaj mocno rozcieńczyć tą gnojówkę, bo wygląda na koncentrat mocny.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

O ile wstanę jutro dość wcześnie i rodzice wcześniej ich już nie zdejmą to tak i w workach i bez fotki zrobię ;)

Dodano po 1 minucie 17 sekundach:
@Magnolia W sieci w poradniku pisali w proporcjach 1:10 myślisz, że tak wystarczy czy bardziej jeszcze rozcieńczyć dla ostrożności ?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6845
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak, ja tez czytałam że takie proporcje.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Obiecana aktualizacja pomidorów pod ochroną i bez :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Widać już cień Skazy, zaraz on wrzuci selfie z pomidorem :D
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6845
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mnie zaciekawiło ta metoda podlewania "na koło"... opowiedz jak to tak dokładnie koło się zrobiło?

Piękne sadzonki i pięknie wyplewione!!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

@Magnolia jeszcze mój śp. dziadek podpowiedział mi to kiedyś tzw. mojemu tacie taki sposób. Dziadek kiedyś przez wiele lat dorabiał u ogrodników po pracy. Po przesadzeniu do gruntu i pierwszym podlaniu wodą dłońmi jeszcze w mokrej miękkiej ziemi wygniatam dookoła każdego krzaka taką jakby "fosę" by woda nie rozlewała się wszędzie wokół tylko by po podlaniu powolutku sobie wsiąkała pod danym pomidorkiem. Nalewam równo z wysokością ów fortyfikacji i nim obejdę inne warzywa z konewką mogę zalewać fosy od nowa. Nie są zbyt trwałe konstrukcją wiadomo, ale co jakiś czas drobny remont i się wszystko utrzymuje na miejscu :)

Może się uda i coś z tych nowych krzaczków będzie ~o) postaram się okrywać je od zimna dla pewności aż do lipca.

Obrazek

2/3 jednak pierwotnie posadzonych wygląda mniej więcej w ten sposób i coraz mocniej wątpię w ich regenerację.

te kilka sztuk które wyglądają jeszcze tak trochę zielono to może i się odbudują ...

Obrazek

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
@Aloes selfie skazy ? Nigdy ! ewentualnie o ile jakiś wyrośnie jest szansa na selfie Pana pomidora samotnie siedzacego w promieniach zachodzącego słońca ...
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

skaza nam zaluje swego widoku

Dodano po 5 minutach 33 sekundach:
moglby stanac ciut tylem, a troche z boku
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

abi pisze: 05 cze 2023, 16:10 skaza nam zaluje swego widoku

Dodano po 5 minutach 33 sekundach:
moglby stanac ciut tylem, a troche z boku
Skaza Poprostu boi się sławy jaka by spowodował pokazanie swojego zdjęcia
Skaza

Nieprzeczytany post

Zwyczajnie okazuje wam miłosierdzie i oszczędzam wam przykrych widoków na forum :D zresztą istnieje tyle pięknych stworzeń i rzeczy do pokazywania na zdjęciach, że po co tracić czas na pierdoły jak portrety własne ;)
Skaza

Nieprzeczytany post

Aktualizacja ogrodowo warzywna :) ~o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ