III Tajemnica Fatimska.

Matka Jezusa, Matka Kościoła, nasza Matka. Rozmowy o Maryi
Megi

Nieprzeczytany post

Kochani chciałam zapytać o III Tajemnicę Fatimską. Czy ona w całości jest prawdziwa?

Szczególnie chodzi mi o tę część i dalej, do końca:

"„Dla świata będzie zaskoczeniem i szokiem błyskawicz­ne natarcie Chin na Rosję. Natężenie walk i okrucieństwa będą straszliwe. Chińczycy będą naśladować postępowanie Japończyków podczas drugiej wojny światowej: zaskoczenie, szybkość i terror. Zwycięstwa Chin przerażą Stany Zjednoczone. Chiny rzu­cą bomby jądrowe na zakłady zbrojeniowe i ośrodki doświad­czalne broni atomowej w Rosji. Wywołają one potworne zniszczenia, wstrząsy i zaburzenia w przyrodzie, co się póź­niej zemści na nich samych. Armia chińska zginie od broni jądrowej, którą sama rzuci na cały świat, chociaż początkowo będzie zwyciężać. Uderzy w wielu punktach, tak, że Rosja bę­dzie zmuszona walczyć na całej granicy, a jednocześnie potęż­ne desanty będą lądować w głębi kraju."

zródlo:
xxx ciach. Dominik


pisze tam że Polska ocaleje.

:-?
dlatego pytam was bo znacie się lepiej niż ja. Ale jak to przeczytałam to sie uspokoiłam, że Polska ocaleje, chociażby dlatego że:"Polska tym razem zostanie oszczędzona i będzie jedynym państwem, które ze światowego kataklizmu wyjdzie jako państwo potężniejsze, silniejsze i wspanialsze. Od niej zależeć będzie przyszłość Europy. W niej rozpocznie się odrodzenie świata przez ustrój, który stworzy, przez nowe prawa, zgodne z prawem Bożym. Polska w swoich granicach będzie realizo­wać prawo Boże, gdyż dość zaznała krzywd, niesprawiedli­wości, zbrodni i bezprawia. Zbuduje nowy dom braterstwa wszystkich narodów świata, a dla swoich dzieci będzie matką. Nikogo nie odrzuci, nie potępi, lecz przygarnie. Będzie jed­ną Ojczyzną dla wszystkich tych, którzy ją kochają, znają jej tradycję, historię i kulturę. Jako prawdziwa matka zwracam się do wszystkich Polaków, aby ich ostrzec i przygotować na nadchodzące wypadki.

Polacy, jeżeli możecie, wracajcie do ojczyzny. Uchroni was opieka Matki Boskiej, Królowej Polski. Ale tam, gdzie za­mieszkujecie, też nie załamujcie się. Nieście pomoc, nadzieję, otuchę i ratunek. Bądźcie braćmi tych wszystkich, wśród których przebywacie. Mówcie o niezmierzonym Miłosierdziu Bożym, które jeszcze raz ocali Ziemię, a ocalałej da błogosła­wieństwo i pomoc. Wskaże drogę odrodzenia, którą pójdzie naród polski..."
Ostatnio zmieniony 11 mar 2022, 16:46 przez Dominik, łącznie zmieniany 2 razy.
Adam880

Nieprzeczytany post

Tajemnica krąży po całym internecie i trudno zobaczyć czy jest prawdziwa.

Ja jestem nastawiony do orędzia trochę negatywnie szczególnie do takich.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2022, 19:24 przez Adam880, łącznie zmieniany 1 raz.
Megi

Nieprzeczytany post

Ok dzięki. Akurat co do objawień fatimskich to nie mam wątpliwości. Są zatwierdzone przez Kościół a papież Franciszek kanonizował Franciszka i Hiacyntę, św. Jan Paweł II przyjął autentyczność tych objawień, tylko ciekawi mnie ta III Tajemnica :)
pisze że : "„Dla świata będzie zaskoczeniem i szokiem błyskawicz­ne natarcie Chin na Rosję." a to przecież Rosja zaatakowała Ukrainę.
AAAA no chyba że to dopiero przed nami...
Ostatnio zmieniony 01 mar 2022, 19:48 przez Megi, łącznie zmieniany 1 raz.
Adam880

Nieprzeczytany post

Ok. Ale właśnie ja mam problem z tą wersją o tej przyszłości, wojnie A w sumie trudno juz tych orędzi jest tak duzo. NIech ktos sie inny jeszcze wypowie.Mozna się pogubić.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2022, 20:03 przez Adam880, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7557
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3371
Podziękowano: 3573
Płeć:

Nieprzeczytany post

Faktem jest że Objawienia fatimskie są zatwierdzone przez Kościół.
Faktem jest, co rusz pojawiają się treści tej tajemnicy np w internecie, ale różnią się one znacznie między sobą.

Osobiście uważam, że to co przeczytałaś i podlinkowałaś jest nieprawdziwe, domyślam się ze ktoś puścił swoje wodze fantazji by zastraszać ludzi.

Znalazłam opracowanie wszystkich trzech tajemnic, szczegółowo skomentowane przez kard Ratzingera - KOMENTARZ KONGREGACJI NAUKI WIARY - WATYKAN 2000r.
https://www.sekretariatfatimski.pl/inde ... Itemid=346

(mały fragment)
"Przyjrzyjmy się teraz bliżej poszczególnym obrazom. Anioł z ognistym mieczem stojący po lewej stronie Matki Bożej przypomina podobne obrazy z Apokalipsy. Przedstawia groźbę sądu, wiszącą nad światem. Myśl, że świat może spłonąć w morzu ognia, nie jawi się już bynajmniej jako czysty wytwór fantazji: człowiek sam przez swoje wynalazki zgotował na siebie ognisty miecz. Wizja wskazuje potem na siłę, która przeciwstawia się mocy zniszczenia — jaśniejąca blaskiem postać Matki Bożej i pochodzące w jakiś sposób od tego blasku — wezwanie do pokuty. W ten sposób zostaje podkreślone znaczenie wolności człowieka: przyszłość nie jest bynajmniej nieodwołalnie przesądzona, a obraz, który widziały dzieci, nie jest wcale filmem ukazującym z wyprzedzeniem przyszłość, w której niczego już nie można zmienić. W rzeczywistości całe widzenie odbywa się wyłącznie po to, aby przypomnieć o wolności i nadać jej konstruktywny kierunek. Celem wizji nie jest zatem pokazanie filmu z przyszłości już raz na zawsze ustalonej. Jej cel jest dokładnie przeciwny — ma ona mobilizować siły do przemiany ku dobru. Dlatego całkowicie chybione są fatalistyczne interpretacje « tajemnicy », w których stwierdza się na przykład, że sprawca zamachu z 13 maja 1981 r. był jedynie narzędziem Bożego planu, kierowanym przez Opatrzność, i dlatego nie mógł działać w sposób wolny; to samo dotyczy innych, podobnych opinii, z jakimi można się spotkać. Wizja mówi raczej o niebezpieczeństwach i o sposobach uchronienia się od nich."

Serdecznie zachęcam do przeczytania całej treści pod linkiem, wiele wyjaśnia.

Polecam też skupić się na konkretnym przesłaniu, czyli pokucie i modlitwie za grzeszników o nawrócenia, by pomóc realizować Bogu dzieło zbawienia dusz.


Co jest jednak prorocką misją Fatimy, czy zapowiedzi katastrof i apokalipsy? Fatima przepowiada nawrócenie Rosji, czas pokoju i nadejście triumfu Niepokalanego Serca Maryi. Czy te zapowiedzi stały się faktem? Nie! Zatem Fatima nie jest wypełniona. Stanie się to jednak wówczas, gdy odpowiemy czynem na wezwanie Boga, który, tak jak czytamy Piśmie Świętym, poszukuje sprawiedliwych. Tak również w Fatimie Bóg pyta i wzywa do wynagrodzenia za grzechy, do modlitwy za grzeszników. O jakiej tu modlitwie jest mowa? Przecież jednoznacznie Maryja w Fatimie pouczyła, iż Bóg, aby ratować dusze biednych grzeszników, pragnie ustanowić nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Więcej! Aby nie było wojen, głodu, prześladowań sprawiedliwych itd., wskazane zostało, w sposób niebudzący żadnych wątpliwości, konkretne lekarstwo. „Żeby temu zapobiec, przyjdę, by żądać poświęcenia Rosji memu Niepokalanemu Sercu i ofiarowania Komunii św. w pierwsze soboty na zadośćuczynienie. Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie wywołując wojny i prześladowania Kościoła. Sprawiedliwi będą męczeni, Ojciec św. będzie bardzo cierpieć, wiele narodów zostanie zniszczonych, na koniec zatriumfuje moje Niepokalane Serce. Ojciec św. poświęci mi Rosję, która się nawróci, a dla świata nastanie okres pokoju”.

Dlaczego tyle mówimy o Fatimie, a ciągle jeszcze nie zauważamy jednoznacznego wezwania do wynagrodzenia w pierwsze soboty miesiąca. Niejednokrotnie zajmujemy nasze serca i umysły spekulacjami, które niby wskazują na to, iż jest jeszcze jakiś sekret. Pamiętajmy: Fatima to konkretne wezwanie! To, co jest nam znane, pozwala nam na działania mogące realnie zmienić świat, dokonać duchowej rewolucji. Nie dajmy się zaślepić ciekawości, ale z wiarą podejmijmy to, co już jest znane, wskazane przez Kościół.

Rok 2017, setna rocznica jest już niemal na wyciągnięcie ręki. Bądźmy razem, by czynem wypełnić prośbę Maryi. Nie dajmy się zwodzić tym, którzy podsycają ludzką ciekawość. Bądźmy razem przy Niepokalanym Sercu Maryi. Pomoże nam w tym Wielka Nowenna Fatimska.


https://www.sekretariatfatimski.pl/inde ... Itemid=346

To samo jest na stronie Watykańskiej, plus kopie/scany ręcznie napisanych tajemnic przez S. Łucję.
https://www.vatican.va/roman_curia/cong ... ma_pl.html

Dodano po 8 minutach 40 sekundach:
Niniejszym postaram się napisać do tej parafii, aby sprostować co mają na stronie parafii.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Megi

Nieprzeczytany post

@Magnolia o dziękuje bardzo, szukałam właśnie czegoś prawdziwego, nie miałam pewności czy moj link jest prawdziwy :)
poczytam:)
Skaza

Nieprzeczytany post

Nigdy się tym zbytnio nie interesowałem póki co, poczytam z ciekawością.
Megi

Nieprzeczytany post

No właśnie. Odnośnie tej strony parafii może oni sami nie wiedzą, że ten tekst nie jest prawidłowy. :/
Skaza

Nieprzeczytany post

Poczytałem i chociaż nie wiele zrozumiałem bo prosty chłop ze mnie to na oko jak się poprawimy to da się żyć a jak nie to będzie ciężko nim Pan Bóg przyjdzie ponownie.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7557
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3371
Podziękowano: 3573
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 01 mar 2022, 21:46 Poczytałem i chociaż nie wiele zrozumiałem bo prosty chłop ze mnie to na oko jak się poprawimy to da się żyć a jak nie to będzie ciężko nim Pan Bóg przyjdzie ponownie.
Czyli zrozumiałeś, co należało zrozumieć!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Megi

Nieprzeczytany post

@Skaza i o to chodzi :)

Jak dalam do poczytania ten tekst koleżance który Magnolia mi podała to koleżanka powiedziała ze w to nie wierzy, i że modlitwy nie działają.

A jednak Kiedyś pisała żebym się pomodliła o to by dostała pracę i dostała pracę.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7557
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3371
Podziękowano: 3573
Płeć:

Nieprzeczytany post

Megi pisze: 02 mar 2022, 9:33 @Skaza i o to chodzi :)

Jak dalam do poczytania ten tekst koleżance który Magnolia mi podała to koleżanka powiedziała ze w to nie wierzy, i że modlitwy nie działają.

A jednak Kiedyś pisała żebym się pomodliła o to by dostała pracę i dostała pracę.
no jak modlitwy nie działają, skoro papież nie umarł od strzału tylko naturalną śmiercią. Modlitwa zapewniła ochronę Matki Bożej.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Megi pisze: 02 mar 2022, 9:33 @Skaza i o to chodzi :)

Jak dalam do poczytania ten tekst koleżance który Magnolia mi podała to koleżanka powiedziała ze w to nie wierzy, i że modlitwy nie działają.

A jednak Kiedyś pisała żebym się pomodliła o to by dostała pracę i dostała pracę.
Ciężko kogoś przekonać do takich świadectw, ale dzielić się takimi materiałami zawsze warto ze znajomymi bo co zasiane dobrem kiedyś może wykiełkować ;)
Megi

Nieprzeczytany post

Okazuje się, że ona nawet tego nie czytała.
Skaza

Nieprzeczytany post

Może kiedyś przypomni sobie o waszej rozmowie na ten temat i bardziej wkręci się w zagadnienie nigdy nie wiadomo jak się potoczy Megi.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7557
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3371
Podziękowano: 3573
Płeć:

Nieprzeczytany post

Trzecia część tajemnicy fatimskiej jest dramatycznym ostrzeżeniem przed ateizmem, ponieważ największym zagrożeniem dla ludzkości jest odrzucenie Boga i Jego praw, zarówno przez ateizm w wydaniu komunistycznym czy propagowanym przez New Age, jak i przez ateizm ukryty w tej najbardziej rozpowszechnionej mentalności życia takiego, jakby Bóg nie istniał. Jest to niezwykle poważne ostrzeżenie dla Polaków w obecnym momencie dziejów naszego narodu.

Orędzie fatimskie w swojej drugiej części mówi, że niektóre narody mogą zginąć. To ostrzeżenie brzmi poważnie i wzywa do nawrócenia, ponieważ zaniedbanie modlitwy, lekceważenie sakramentów, życie takie, jakby Boga nie było, praktyczny materializm i upadek moralności – wszystko to prowadzi do otwartego odrzucenia Boga oraz do degeneracji moralnej i biologicznej całego narodu. Wielu Polaków nie chce słuchać głosu sumienia, głosu zdrowego rozsądku i tego, co Chrystus mówi poprzez Ewangelię i nauczanie Kościoła. Wielu dało się uwieść propagandzie lewicowych i liberalnych środków masowego przekazu, które sączą szatański jad ateizmu, promując demoralizację i kulturę śmierci.

Czy katolicy w Polsce ulegną tej demagogicznej propagandzie i dobrowolnie będą głosować w wyborach prezydenckich i parlamentarnych na ateistów, którzy są za legalizacją aborcji i pornografii, co jest znakiem, że z wrogością odnoszą się do Chrystusa, Kościoła i Jego nauki? Czy polscy katolicy przyjmą ostrzeżenie zawarte w trzeciej tajemnicy fatimskiej, że największym zagrożeniem dla nas wszystkich jest ateizm?

Najnowsza historia uczy nas, że chrześcijanie w Niemczech nie usłuchali fatimskiego orędzia. Zaślepieni pięknymi obietnicami ateisty Hitlera i jego partii w sposób demokratyczny oddali mu władzę. Głosowało na niego 80% Niemców. Nie wolno zapominać, że głosujący na niego ponoszą moralną odpowiedzialność za ten wybór i jego zbrodnicze konsekwencje.

Podczas wyborów trzeba pamiętać, że głosując na polityków należących do partii o antychrześcijańskim programie, który na przykład pragnie zalegalizować mordowanie nie narodzonych czy pornografię, głosuje się przeciwko Chrystusowi i bierze się współodpowiedzialność za zbrodnicze skutki tego rodzaju ustaw oraz rządów ludzi walczących z Bogiem. Nie łudźmy się, nigdy nie osiągniemy szczęścia, ani nawet zwyczajnej stabilizacji gospodarczej, jeżeli będziemy łamali prawo Boże. Jeżeli polscy katolicy nie przyjmą orędzia fatimskiego, nie będą podejmować trudu ciągłego nawrócenia i w wyborach demokratycznie oddadzą władzę w ręce ateistów, to wtedy przyszłość naszej Ojczyzny rysuje się w bardzo czarnych kolorach. Ojciec Święty ostrzega nas: „Nie zapominajmy, że dzieje przyniosły nam straszliwą lekcję, bolesną lekcję wolności nadużytej do obłędu! Nadużytej do obłędu! Czymże była – w kontekście Konstytucji 3 maja – targowica? Ale potem zaczął się na nowo proces pozyskiwania wolności za wielką cenę. Tę cenę w wysokiej mierze zapłaciło pokolenie II wojny światowej. Dlatego też pozwólcie mi być dobrej myśli i pomóżcie papieżowi, żeby się nie musiał martwić” (7 czerwca 1991).

Nie można zapominać, że wypełnienie proroctwa fatimskiego nie jest czymś nieuniknionym. To nie jest tak, że przyszłości nie da się już zmienić. Wszystko zależy od postawy ludzi, od ich wolnego wyboru. Jeżeli usłuchamy wezwania do nawrócenia, to wtedy zapowiedziane nieszczęścia nie nastąpią. Jeżeli nie usłuchamy, to będziemy musieli konsumować konsekwencje naszych grzesznych wyborów. Boża sprawiedliwość wyraża się w tym, że największą karą za grzechy są same konsekwencje grzechów. Prorocza wizja trzeciej tajemnicy fatimskiej ostrzega i przypomina, że przyszłość ludzkości oraz Polski uzależniona jest od wolnego wyboru ludzi, od ich opowiedzenia się za Bogiem lub przeciwko Niemu. Ta wielka fatimska przestroga z wezwaniem do pokuty i nawrócenia ma zmobilizować naszą wolę i siły do konsekwentnego kroczenia drogą wiary, do pokuty i wytrwałej modlitwy. Tylko w ten sposób można zapobiec wojnom, przelewowi krwi, degradacji moralnej i biologicznej naszego narodu, nienawiści oraz uchronić siebie i innych od wiecznego potępienia.

Ojciec Święty powiedział w Fatimie, że najistotniejszą treścią orędzia fatimskiego jest wezwanie, aby „modlić się, modlić się i jeszcze raz modlić się”(13 maja 1982 r.). W ten sposób Papież przypomniał, że człowiek oraz naród, który się modli, jest zjednoczony z Bogiem, a więc ma największy skarb i nie ma podstaw do lęku przed przyszłością.

Fatimskie wezwanie do nawrócenia jest skierowane do mnie i do ciebie – jest to wezwanie do pójścia drogą wiary do pełni szczęścia. Potrzebna jest tylko zgoda i decyzja pójścia za Chrystusem. „I dał mi Pan poznać – pisze święta s. Faustyna – że cała tajemnica ode mnie zależy, od mojego dobrowolnego zgodzenia się… z całą świadomością umysłu… Czuję, że Bóg czeka na moje słowo, na moją zgodę. I rzekłam: czyń ze mną, co Ci się podoba, poddaję się woli Twojej”.

Mieczysław Piotrowski TChr/milujciesie.org.pl
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

A mojej mamy znajomy opublikował na fb takie coś

TRZECI I OSTATNI PROROK FATIMY
- BĄDŹ ŚWIADOMY.
(Siostra Lucia)
"Kiedy świat prosi o pokój i bezpieczeństwo i pokutuje się za całe zło, które wyrządził, nadeszło nagłe zniszczenie nowego armagedonu i wszyscy będą cierpieć. "
To były proroctwa Panny Fatimskiej, gdy objawiła się trójce dzieci w 1917 roku i powiedziała, że w tej dniu 2025 roku dobiegnie końca.
(ciach)

Czy to jest prawdziwe?
Ostatnio zmieniony 08 mar 2022, 11:38 przez Zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7557
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3371
Podziękowano: 3573
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zebra pisze: 08 mar 2022, 11:38 A mojej mamy znajomy opublikował na fb takie coś

TRZECI I OSTATNI PROROK FATIMY
- BĄDŹ ŚWIADOMY.
(Siostra Lucia)
"Kiedy świat prosi o pokój i bezpieczeństwo i pokutuje się za całe zło, które wyrządził, nadeszło nagłe zniszczenie nowego armagedonu i wszyscy będą cierpieć. "
To były proroctwa Panny Fatimskiej, gdy objawiła się trójce dzieci w 1917 roku i powiedziała, że w tej dniu 2025 roku dobiegnie końca."

(ciach)

Czy to jest prawdziwe?
wycięłam treść, bo nie ma co sobie nią głowy zaprzątać. Na pewno jest to fake.

O nieprawdziwości świadczą sprzeczności z Biblią i rozumieniem wolnej woli w katolicyzmie.
Biblia mówi że Pan Jezus zna jedynie datę i godzinę swojego przyjścia, czyli Paruzji. Nawet jest to porównane do przyjścia jak złodziej - czyli na pewno nikt z ludzi nie dostanie takiej daty. Więc każde wizje, proroctwa i zapowiedzi jeśli posiadają datę końca świata można spokojnie zlekceważyć.
2 P 3, 9 Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy - bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka - ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia. 10 Jak złodziej zaś przyjdzie dzień Pański, w którym niebo ze świstem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną znalezione. (..)
Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość. 14 Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby [On] was zastał bez plamy i skazy - w pokoju, 15 a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, 16 jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.


Wolna wola którą mamy od Boga oznacza, ze w każdej chwili można się nawrócić i zmienić bieg wydarzeń. Czyli ze złego stać się dobrym człowiekiem. Czyli nie można de facto przewidzieć jak się świat potoczy.
Szczególnie jeśli np wszyscy będą modlić się o pokój, to i przebieg wojny trudno przewidzieć. Ktoś może spodziewał się wojnę prowadzić dziesięciolecia, ale spotkał się z oporem i zakończy się spór w kilka tygodni, bo ludzie modlą się o pokój. czyli ogólne wezwania fatimskie do modlitwy, pokuty i nawrócenia mogą zmieniać bieg historii świata i o tym nam Maryja przypomniała ponad 100 lat temu.
Wielu ludzi nie modliło się o pokój, nie nawracało się, czyniło zło... w efekcie mamy wojnę. Nadal można ją zatrzymać na lokalnym froncie, a może z tego być konflikt globalny, nadal wszystko jest w rękach ludzi i modlących się, czyniących dobro.
Nie ma niczego przesądzonego, acz są pewne mechanizmy, które można obserwować i przewidywać jak się mogą zakończyć... ale to przewidywania analityków a nie "proroctwa".
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jak zwykle dziękuje!
Szkoda, że ludzie na fb szybko coś przeczytają i od razu udostępniają.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 01 mar 2022, 20:20 Niniejszym postaram się napisać do tej parafii, aby sprostować co mają na stronie parafii.
Napisałaś może? Dostałaś jakąś odpowiedź?
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
ODPOWIEDZ