Jaki mamy mieć stosunek do Szatana?

Zły duch i jego wpływ na człowieka, wizja piekła, los potępionych
Awatar użytkownika
QVX
Posty: 104
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 29
Podziękowano: 10
Płeć:

Jako chrześcijanie mamy obowiązek kochać wszystkie stworzenia Boże. Czy dotyczy to również Szatana i demonów? Czy możemy modlić się za nich o powrót na jasną stronę mocy?

Wierząc w Boga wierzymy w Szatana, czyli wierzymy, że obaj istnieją. Jednak czcimy tylko Boga. Sataniści również wierzą w Boga i Szatana, ale czczą tego drugiego. Czy satanizm też jest religią, wiarą, sektą? Czy taka religia jest gdzieś na świecie zarejestrowana jako jedno z wyznań?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 162
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 61
Podziękowano: 70
Płeć:

Szatan już podjął ostateczną decyzje, nie chce być z Bogiem. Nigdy nie zmieni zdania,
Modlitwa o to, by wrócił na jasną stronę mocy nie ma więc sensu.
Przekaż mi 1% podatku KLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 1025
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 248
Podziękowano: 278
Płeć:

QVX pisze: 22 kwie 2021, 22:13 Jako chrześcijanie mamy obowiązek kochać wszystkie stworzenia Boże. Czy dotyczy to również Szatana i demonów? Czy możemy modlić się za nich o powrót na jasną stronę mocy?
Szatana i demonów mamy unikać i wystrzegać się, nawet podejmowanie dialogu z nimi jest niewskazane, bo jest niebezpieczne. To jest ojciec kłamstwa, wszystko co mówi to kłamstwo, oskarżenia, czy bzdury - po co tego słuchać.
Dominik już odpowiedział, ze nie ma sensu modlić się w ich intencji, bo szatan podjął już decyzję wieczną, niezmienną.
W momencie buntu znał pełnię prawdy o Bogu, był jednym z wielkich Aniołów, a jednak odrzucił miłość Boga i Jego plan zbawienia ludzi. Jako czysty duch podejmuje decyzje wieczne. Podobnie i nasza decyzja po śmierci czy wybieramy Boga czy Szatana będzie wieczna, bo będziemy już tylko duchem i poznamy prawdę.
QVX pisze: 22 kwie 2021, 22:13 Wierząc w Boga wierzymy w Szatana, czyli wierzymy, że obaj istnieją. Jednak czcimy tylko Boga. Sataniści również wierzą w Boga i Szatana, ale czczą tego drugiego. Czy satanizm też jest religią, wiarą, sektą? Czy taka religia jest gdzieś na świecie zarejestrowana jako jedno z wyznań?
Tu jest sedno sprawy - kogo czcisz. Wierzymy że istnieje Bóg i szatan, ale jednego odrzucamy a drugiego czcimy. To jest nasza decyzja.

Czy satanizm jest zarejestrowany? nie wiem, na pewno jest religią. Wyznawcy tworzą jakieś organizacje czy grupy, spotykają się, mają wspólne wierzenia, to nie jest jednorodna grupa - jedna na cały świat - raczej wiele odłamów, które łączy kult Złego.
Nigdy nie zajmowałam się tym tematem, mało ciekawy ;)
Bądźcie odważni, ufający Panu psalm 130
ODPOWIEDZ