Wybory

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Morkej
Posty: 16
Rejestracja: 01 lut 2021, 20:17
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 2
Podziękowano: 10
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kaja pisze: 26 lip 2023, 11:57 zastanawiam się na podstawie jakich kryteriów wybieracie partie na którą głosujecie? Co dla was jest najważniejsze przy tym wyborze? Stosunek do Kościoła, sprawa aborcji, kwestie gospodarcze?
Pierwszym i najważniejszym kryterium jest to, aby program partii nie sprzeciwiał się katolickiej nauce i moralności.
Istotna przy wyborze jest dla mnie ideowość działaczy partyjnych. Kolejne kryteria są dość subiektywne - interes państwa każdy może rozumieć inaczej, w kwestiach ekonomicznych również może być rozjazd. Tutaj wybieram spośród tych, które najbardziej odpowiadają mojemu podejściu do tych zagadnień.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się, lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1874
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 435
Podziękowano: 829
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kaja pisze: 26 lip 2023, 11:57 PS: Proszę o powstrzymanie się od agitacji wyborczej ;)
Aloes pisze: 28 lip 2023, 22:46Mimo wszystko PiS
Skaza pisze: 28 lip 2023, 22:57 Ja również PiS …
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 593
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 29 lip 2023, 8:45
abi pisze: 29 lip 2023, 6:20 juz widze ich podejscie do niepelnosprawnych renta socjalna 1544 zł netto na rękę.
i nie mowcie - to glosuj na inne partie, bo pewnie maja podobne
https://samorzad.infor.pl/sektor/zadani ... pfron.html

Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności otrzymają w 2024 r. nowe świadczenie wspierające 3176,88 zł brutto. Jednocześnie zachowają prawo do innych świadczeń takich jak renta socjalna. Oznacza to możliwość otrzymania przez osobę niepełnosprawną 4765,32 zł brutto przy założeniu, że nie zmieni się kwota tej renty w 2024 r. (dziś 1588,44 zł brutto).
Aloes, półprawdy w tym jest, czyli kłamstwo.
Sugerujesz że wszystkie osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawnościami otrzymają dodatkowo 3176,88zł.
Nie twoja wina, artykuł jest niedokładny.

Będzie komisja, trzeba będzie zostać przebadanym, nawet jak się ma już orzeczony stopień niepełnosprawności.
Będzie skala, 1 - 100 pkt, dopiero osoby co zdobędą 95pkt dostaną najwyższe wsparcie. Przy 70pkt będzie jakieś 700zł wsparcia, przy mniejszej liczbie nic się nie dostanie.

Znaczny stopień znacznemu jest nierówny.
Jeden będzie biegał, umiał zrobić zakupy, drugi będzie do łózka przykuty.
Mało kto dostanie najwyższe świadczenie.

Byłem rok temu na komisji w KRUS, na trzy lata dali mi orzeczenie. W PCPR i ZUS dali mi na stałe.




Obrazek
Weź pod uwagę, że na powyższej liście braliśmy pod uwagę tylko maksymalną liczbę punktów, jaką możesz uzyskać. Jeśli potrzebę wsparcia określono na nadzór, a nie na wsparcie specjalne, to każda wartość będzie poddawana współczynnikowi nie 1,0, a 0,9, czyli automatycznie wartości te będą niższe o 10%, a zatem maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia spadnie ze 100 do 90 punktów. Dokładnie wygląda to tak:

Nadzór – 0,9
Częściowe wsparcie fizyczne – 0,9
Całkowite wsparcie – 0,95
Wsparcie specjalne – 1,0
Innym współczynnikiem jest częstotliwość wsparcia i w tym przypadku wyznaczone zostały następujące kategorie:

Prawie nigdy – 0,3
Czasami – 0,8
Dość często – 0,9
Zazwyczaj – 0,95
Zawsze – 1,0
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

@daniel to nie agitacja ;) tylko otwarte publiczne przyznanie się na kogo odda się swój prywatny głos ;) ty i tak wstrzymujesz się od głosu od tak wielu lat to nikt Cię "zagitować" nie da rady :)

@Kaja w sumie wszystko po trochu, są takie oficjalne wystąpienia danej partii o ich programie wyborczym, ale to dopiero przed nami. Najlepiej obserwować wszystkich przez dłuższy czas i wyciągać włąsne wnioski. Raz na jakiś czas oglądam na trzech głównych stacjach TV wiadomości jedne po drugich wieczorem od 18:45 do 20-tej ... to daje fajny całokształt obrazujący kto kłamie najwięcej kto manipuluje przekazem informacji pod siebie kto za bardzo się wychwala a kto żywi się tylko piętnowaniem obecnego rządu i wszystkiego co dotyczy naszego kraju i jego historii. Oczywiście trzeba sprawdzać samemu wiele spraw by wychwycić manipulację bo jeśli ktoś zna obraz sprawy tylko z jednej strony/stacji/gazety to można go wkręcać z łatwością jak małe dziecko i nawet się nie zorientuje, że go urabiają. Musisz być czujna Kaju i nikomu nie wierzyć bezpośrednio bez sprawdzenia.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7106
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3280
Podziękowano: 3501
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 29 lip 2023, 10:42
Kaja pisze: 26 lip 2023, 11:57 PS: Proszę o powstrzymanie się od agitacji wyborczej ;)
Aloes pisze: 28 lip 2023, 22:46Mimo wszystko PiS
Skaza pisze: 28 lip 2023, 22:57 Ja również PiS …
Dziękuje Danielu za wskazówkę, umknęło to moderacji.
@Aloes i @Skaza i inni. proszę powstrzymać się od wymieniania partii
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 593
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja tam obserwuje elektorat danej partii, media które się wypowiadają o politykach itp.
Im mniej merytorycznych argumentów, krytyka dla samej krytyki, to nie chce mieć z tymi ludźmi co w taki sposób krytykują nic wspólnego.
Ludzie naoglądają się pewnej stacji TV, naczytają pewnej gazety, łykają wszystko jak leci, bez jakiekolwiek myślenia krytycznego do informacji.
W dużej większości elektorat tylko jednej partii działa w ten sposób.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

aloes, widziales jakie sa wymagania do tych dodatkowych pieniedzy?

Dodano po 55 sekundach:
chyba tylko osoby lezace bez kontaktu ze swiatem
sie zalapia na konkretna gotowke
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 29 lip 2023, 11:08
Aloes pisze: 29 lip 2023, 8:45
abi pisze: 29 lip 2023, 6:20 juz widze ich podejscie do niepelnosprawnych renta socjalna 1544 zł netto na rękę.
i nie mowcie - to glosuj na inne partie, bo pewnie maja podobne
https://samorzad.infor.pl/sektor/zadani ... pfron.html

Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności otrzymają w 2024 r. nowe świadczenie wspierające 3176,88 zł brutto. Jednocześnie zachowają prawo do innych świadczeń takich jak renta socjalna. Oznacza to możliwość otrzymania przez osobę niepełnosprawną 4765,32 zł brutto przy założeniu, że nie zmieni się kwota tej renty w 2024 r. (dziś 1588,44 zł brutto).
Aloes, półprawdy w tym jest, czyli kłamstwo.
Sugerujesz że wszystkie osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawnościami otrzymają dodatkowo 3176,88zł.
Nie twoja wina, artykuł jest niedokładny.

Będzie komisja, trzeba będzie zostać przebadanym, nawet jak się ma już orzeczony stopień niepełnosprawności.
Będzie skala, 1 - 100 pkt, dopiero osoby co zdobędą 95pkt dostaną najwyższe wsparcie. Przy 70pkt będzie jakieś 700zł wsparcia, przy mniejszej liczbie nic się nie dostanie.

Znaczny stopień znacznemu jest nierówny.
Jeden będzie biegał, umiał zrobić zakupy, drugi będzie do łózka przykuty.
Mało kto dostanie najwyższe świadczenie.

Byłem rok temu na komisji w KRUS, na trzy lata dali mi orzeczenie. W PCPR i ZUS dali mi na stałe.




Obrazek
Weź pod uwagę, że na powyższej liście braliśmy pod uwagę tylko maksymalną liczbę punktów, jaką możesz uzyskać. Jeśli potrzebę wsparcia określono na nadzór, a nie na wsparcie specjalne, to każda wartość będzie poddawana współczynnikowi nie 1,0, a 0,9, czyli automatycznie wartości te będą niższe o 10%, a zatem maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia spadnie ze 100 do 90 punktów. Dokładnie wygląda to tak:

Nadzór – 0,9
Częściowe wsparcie fizyczne – 0,9
Całkowite wsparcie – 0,95
Wsparcie specjalne – 1,0
Innym współczynnikiem jest częstotliwość wsparcia i w tym przypadku wyznaczone zostały następujące kategorie:

Prawie nigdy – 0,3
Czasami – 0,8
Dość często – 0,9
Zazwyczaj – 0,95
Zawsze – 1,0
To chyba jednak dobrze zróżnicowana kwota.
Nie widzę tu minusów akurat.

Dodano po 6 minutach 33 sekundach:
abi pisze: 29 lip 2023, 14:27 aloes, widziales jakie sa wymagania do tych dodatkowych pieniedzy?

Dodano po 55 sekundach:
chyba tylko osoby lezace bez kontaktu ze swiatem
sie zalapia na konkretna gotowke
No wlsnie nie.
"
Poziom potrzeby wsparcia będzie ustalany według ujednoliconego kwestionariusza opartego na wystandaryzowanym narzędziu, uwzględniającym kryteria stosowane w Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF) wydane przez Światowa Organizację Zdrowia (WHO). Ocena obejmuje funkcjonowanie człowieka i uwzględnia potrzeby wynikające z każdego rodzaju niepełnosprawności – fizycznej, sensorycznej, mentalnej czy poznawczej."
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 593
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Artykuł jest niedokładny, nie ma co.

@abi, na to wygląda, co jest absurdem.
Dwie osoby przykute do łóżka, jedna świadoma, gadatliwa, druga nie, żyjąca w innym świecie.
,, i połowa zasiłku mniej za gadanie i bycie świadomym, a opieka na takim samym poziomie potrzebna. ,, a może i większym, ponieważ osoba kontaktowa będzie dodatkowo wymagać np. by ktoś jej poczytał, itd.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 29 lip 2023, 15:17 Artykuł jest niedokładny, nie ma co.

@abi, na to wygląda, co jest absurdem.
Dwie osoby przykute do łóżka, jedna świadoma, gadatliwa, druga nie, żyjąca w innym świecie.
,, i połowa zasiłku mniej za gadanie i bycie świadomym, a opieka na takim samym poziomie potrzebna. ,, a może i większym, ponieważ osoba kontaktowa będzie dodatkowo wymagać np. by ktoś jej poczytał, itd.
Nie rozumiem zupełnie waszgi marudzenia i pesymizmu. Nie wiecie a już z góry oceniacie negatywnie.
Czyli czulbuscie się sprawiedliwie gdyby wszyscy dostali po równo mimo że poziom samodizlenosci każdego jest na zupełnie innym poziomie?
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Korzystając z okazji, że zeszło na te tematy, przypominam o zbiórce na "sie pomaga" naszego @Dominika (sam się pewnie krępuje przypominać) https://www.siepomaga.pl/wplata/knSye69 ... AzUxmSppB0
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 593
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 29 lip 2023, 15:19
Dominik pisze: 29 lip 2023, 15:17 Artykuł jest niedokładny, nie ma co.

@abi, na to wygląda, co jest absurdem.
Dwie osoby przykute do łóżka, jedna świadoma, gadatliwa, druga nie, żyjąca w innym świecie.
,, i połowa zasiłku mniej za gadanie i bycie świadomym, a opieka na takim samym poziomie potrzebna. ,, a może i większym, ponieważ osoba kontaktowa będzie dodatkowo wymagać np. by ktoś jej poczytał, itd.
Nie rozumiem zupełnie waszgi marudzenia i pesymizmu. Nie wiecie a już z góry oceniacie negatywnie.
Czyli czulbuscie się sprawiedliwie gdyby wszyscy dostali po równo mimo że poziom samodizlenosci każdego jest na zupełnie innym poziomie?
Po prostu dostrzegam pewne niedoskonałości, których w sumie nigdy nie będzie się dało wyeliminować.
Prezydent podpisał w tym tygodniu, teraz pora czekać do stycznia i składać papiery.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

aloes, co " nie wiecie"


Obrazek
moj syn sie raczej nie zalapie
nie mowiac o corce, ta na pewno nie
Ostatnio zmieniony 29 lip 2023, 15:54 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

abi pisze: 29 lip 2023, 15:52 aloes, co " nie wiecie"


Obrazek
moj syn sie raczej nie zalapie
nie mowiac o corce, ta na pewno nie
A na jakiej podstawie i których kryteria z tabletki mowia o tym że Twój syn się nie zalapie?
Bo z Twoich opisów wynikało że z Twoim synem nie ma praktycznie żadnego kontaktu i jest w 100 procentach niesamodzielny zatem zalapie się na najwyżej świadczenie.
Ponadto o ile wiem nie ma możliwości się nie załapać A jedynie dostać najniższe swiadcz eie czyli jakieś 700 zł przy wyższej punktacji odpowiednio wyższe.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2023, 16:11 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

widocznie zle tlumaczylam
syn np z jedzeniem - jak zobaczy kromke, herbatnik, cukierka - to zlapie i zje
kubek z piciem - wezmie i sie napije
picie w butelce - odkreci i bedzie nalewal do kubka, polowa mu pewnie trafi
wiec mozna uznac ze je, prawda?
ubrac sie - ubierze spodenki skarpetki majtki
gore tj przez glowe niezbyt....ale mozna uznac ze sie ubiera, prawda?
itd itd

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
a fizycznie jest zupelnie sprawny, zaznaczam

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
Obrazek
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 593
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

@abi, ale wymaga nadzoru, tak? ,, więc nawet jak wymaga pomocy w 1% to już zdobywa punkty.
Napisałaś, że Twój syn rozlewa, więc potrzebuje pomocy.
Bluzy nie założy przez głowę
Sam wiąże buty?

Nie ma sensu teraz zakładać, że nic Twój syn nie dostanie.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

jest ogolnie na poziomie dwulatka...usredniajac
plus ataki agresji

Dodano po 26 sekundach:
twoj imiennik :)
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7106
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3280
Podziękowano: 3501
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes weź pod uwagę, ze w wypowiedziach Dominika i Abi nie tyle słychać marudzenie co doświadczenie. Oni chodzą na komisje, zbierają zaświadczenia, przechodzą co rusz badania.. I wiedza jak to wygląda w praktyce.
Dominik się porozumiewa, porusza się powoli po domu, zna przygotowany posiłek, ma bystry umysł i podejmuje samodzielnie decyzje. Ale bez stałej opieki mamy czy opiekuna, nie można go zostawić.
Mnie zadziwia, jak można widząc niepełnosprawność Dominika dać mu orzeczenie o niepełnosprawności na określony czas... wyjaśnieniem może być jedynie, że jego stan może być jeszcze bardziej niesamodzielny, ale przecież nagle nie wyzdrowieje...(niewykluczając cudu, czego Dominikowi życzę)

Mój teść kiedy wymagał już stałej pomocy i opieki w zakupach, ogarnięciu spraw zdrowia, nadal sam jadł, poruszał się jedynie po kawalerce, więc nie załapał się na odpowiednią ilość pkt aby móc złożyć wniosek o dom opieki... mając świadomość, ze na miejsce czeka się miesiącami... czyli jak będzie odpowiednia ilość pkt - czyli będzie leżał i nie ogarniał potrzeb fizjologicznych to można złożyć wniosek i dopiero rozpocząć okres czekania miesiącami...

świat niepełnosprawnych na pewno nie jest kolorowy, czy wygodny i bezpieczny dla ich opiekunów.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

znaczy, my dzieki Bogu nie chodzimy juz na komisje
jak mial 16 lat to lekarka na komisji powiedziala - pani wybaczy ale autyzm i glebokie uposledzenie umyslowe, to mu sie nie cofnie nigdy - i dala na stale
teraz psychiatra przemianowal autyzm na schizofrenie
ale dokladnie nie rozumiem dlaczego
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 593
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

W wieku 18 lat komisja w PCPR, renta socjalna, na stałe.
38 lat, komisja w ZUS , te 500zl, na stałe.
I ostatnio KRUS, za trzy lata mam się wstawić ponownie.
Co ciekawe, nie kwalifikuje się do sanatorium z KRUS, bo i tak mi się nie polepszy w nim.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK