O. Adam Szustak

Życie Kościoła, dokumenty, encykliki, wydarzenia
Awatar użytkownika
Dominik
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 395
Podziękowano: 945
Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 22 lis 2022, 14:08 jest różnica między wyrażaniem swojego zdania na temat Kościoła i przełożonych, a okazywaniem im nieposłuszeństwa
Nie powiedział bym, że jest różnica,,, przynajmniej nie zawsze
Np.
Powiem w telewizji publicznie że mój szef to nieodpowiedzialna osoba, to robi nie tak, to nie tak, tamto nie tak, zamiast porozmawiać z szefem w cztery oczy, tylko publicznie wywlekać to.

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
Aloes pisze: 22 lis 2022, 14:48 Kapłan w wywiadzie nie przestaję być kapłanem.
Dokładnie. Jest nim cały czas.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Skaza
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 2596
Podziękowano: 857
Nieprzeczytany post

Dziękuję za wasze opinie. Ciut się uspokoiłem bo wiem, że Jesteście bardziej na bieżąco ze wszystkim. Oby Ojciec Szustak nigdy nie zbłądził, jest bardzo na świeczniku medialnym a to budzi wielkie zagrożenia zawsze. Wiem, że kawałki materiałów filmowych które były w podlinkowanych przeze mnie artykule najprawdopodobniej są trochę wyrwane z kontekstu całej rozmowy i zapewne ojcu chodziło o ty by nie skupiać się wyłącznie/głównie na samej mniejszej ilości wiernych chodzących do kościoła a bardziej powinno zajmować kościół wzmocnienie prawdziwej rzeczywistej wiary/nawrócenie ludzi. Najpewniej tak mogło być, ale forma przekazu Ojca jest tak odmienna od tej którą postrzegam jako słuszną, że odczuwam zaniepokojenie bardzo często gdy słyszę takie jego wypowiedzi :( gdyby odpukać okazał się "fałszywym prorokiem" to byłoby straszne i załamujące dla tak wielu szczególnie bardzo młodych ludzi którzy śledzą ten sposób przekazu wiary i widzą w nim melodię przyszłości w ewangelizacji :( obym był tylko przeczulony i nigdy tak się nie stało. Kilka razy zdarzyło mi się przesłuchać paru naprawdę świetnych nauczań tego kapłana które trafiły w gust nawet takiej staroświeckiej smęty jak ja. Z racji właśnie tego, że zdziałał już tyle dobrego dla tak wielu ludzi zdarza mi się niepokoić o jego posługę gdy tego typu wywiady gdzieś dostrzegę uchem :( O księdzu Galusie było ostatnimi czasy negatywnie bardzo głośno wszędzie to zaraz mi się skojarzyło i z tym trochę, ale porównywać na szczęście obu spraw nie można w żadnym stopniu. Za to swoje porównanie po części swoich wątpliwości do sprawy ks. Galusa przepraszam bo nie chciałem nikogo zaniepokoić jeszcze bardziej.
Szukajcie dobra, a nie zła, abyście żyli, a Pan Bóg będzie z wami. Am 5, 14
ODPOWIEDZ