Wiara nie wyklucza

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

Książka projektu “Wiara nie wyklucza” to 15 autentycznych historii opowiadających o miejscu wierzących osób LGBT+ w Kościele. W ramach projektu poznasz osoby identyfikujące się z różnymi literami skrótu LGBT+, wywodzące się z różnych środowisk i tradycji chrześcijańskich. (do pobrania ebook bezpłatnie)

https://wiaraniewyklucza.pl

Wywiad z autorem książki Marcinem Dzierżanowskim u Moniki Białkowskiej
https://www.youtube.com/live/0RvVrvTCrk ... SrTzRat5fA


Zachęcam do posłuchania i poczytania tych historii, wyrażenia swoich opinii.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1860
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 432
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Oj - tam jest 250 stron. Temat jednak ciekawy.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja na razie słucham wywiadu, ebook w przyszłym tygodniu przejrzę...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Luteranin
Posty: 189
Rejestracja: 25 sty 2023, 23:06
Wyznanie: protestantyzm
Podziękował/a: 33
Podziękowano: 26
Płeć:

Nieprzeczytany post

Autentyczna historia z Holandii.

Jest trzech braci rodzonych. Wszyscy są gejami i tworzą wspólny związek. Homoseksualizm, kazirodztwo i poligamia w jednym. Domagają się legalizacji swojego związku i chcą mieć prawo do adopcji dziecka.

Miłość nie wyklucza...
W związku z tym, że nie mogę swobodnie wyrażać swoich poglądów, postanowiłem odejść z Forum. Moderatorom sugeruję usunięcie możliwości wyboru wyznania podczas rejestracji, ponieważ jak sama nazwa wskazuje - jest to forum dla katolików.
Luteranin
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1860
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 432
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Znam smutniejsze opowieści z historii ludzkości.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 51
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

Luteranin pisze: 01 gru 2023, 16:50 Autentyczna historia z Holandii.

Jest trzech braci rodzonych. Wszyscy są gejami i tworzą wspólny związek. Homoseksualizm, kazirodztwo i poligamia w jednym. Domagają się legalizacji swojego związku i chcą mieć prawo do adopcji dziecka.

Miłość nie wyklucza...

Mogło być gorzej. Mogliby jeszcze poślubić kozę i domagać się legalizacji takiego związku poliamorycznego... x_x =)) :-o

I całkiem możliwe że niedługo takie zboczenia zostaną w Europie zalegalizowane między innymi w wyniku działań modernistycznych katolików o protestantach nawet nie wspominając bo oni w większości już sa w awangardzie "po(d)stępu". A pisanie takich rzeczy jak ja piszę będzie karane więzieniem na przykład.

Dodano po 2 minutach 7 sekundach:
daniel pisze: 01 gru 2023, 16:54 Znam smutniejsze opowieści z historii ludzkości.
A jakie?

Dodano po 2 minutach 29 sekundach:
Magnolia pisze: 01 gru 2023, 8:59 Książka projektu “Wiara nie wyklucza” to 15 autentycznych historii opowiadających o miejscu wierzących osób LGBT+ w Kościele. W ramach projektu poznasz osoby identyfikujące się z różnymi literami skrótu LGBT+, wywodzące się z różnych środowisk i tradycji chrześcijańskich. (do pobrania ebook bezpłatnie)

https://wiaraniewyklucza.pl

Wywiad z autorem książki Marcinem Dzierżanowskim u Moniki Białkowskiej
https://www.youtube.com/live/0RvVrvTCrk ... SrTzRat5fA

„Bóg jest miłością, ale nigdzie nie jest powiedziane, że chodzi o miłość heteroseksualną. W naszej książce chcemy pokazać że Bogu (a więc i miłości) nie można stawiać opartych na czyichkolwiek uprzedzeniach granic”

Zachęcam do posłuchania i poczytania tych historii.
Dla mnie to ewidentna promocja zboczeń i szerzenie kłamstwa.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2023, 19:26 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1860
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 432
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Albertus pisze: 01 gru 2023, 19:21 A jakie?
Choćby holokaust.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 51
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 01 gru 2023, 20:41
Albertus pisze: 01 gru 2023, 19:21 A jakie?
Choćby holokaust.
I coś wynika z tego porównania?
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1860
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 432
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Albertus pisze: 01 gru 2023, 20:58 I coś wynika z tego porównania?
Jeżeli wynika z pewnością to dostrzegasz, jeżeli nie widzisz zdecydowanie nie.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 51
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 01 gru 2023, 8:59 Książka projektu “Wiara nie wyklucza” to 15 autentycznych historii opowiadających o miejscu wierzących osób LGBT+ w Kościele. W ramach projektu poznasz osoby identyfikujące się z różnymi literami skrótu LGBT+, wywodzące się z różnych środowisk i tradycji chrześcijańskich. (do pobrania ebook bezpłatnie)

https://wiaraniewyklucza.pl

Wywiad z autorem książki Marcinem Dzierżanowskim u Moniki Białkowskiej
https://www.youtube.com/live/0RvVrvTCrk ... SrTzRat5fA

„Bóg jest miłością, ale nigdzie nie jest powiedziane, że chodzi o miłość heteroseksualną. W naszej książce chcemy pokazać że Bogu (a więc i miłości) nie można stawiać opartych na czyichkolwiek uprzedzeniach granic”

Zachęcam do posłuchania i poczytania tych historii.

Ja odradzam, zniechęcam i ostrzegam aby ludzie nie dali się zwieść kłamstwu i oszustom.

Kiedyś zastanawiałem się jak to możliwe aby wierzący dali się zwieść diabłu i występowali przeciwko Bogu i jego miłości.

I niestety dożyłem czasów kiedy to widzę. Ludzie występują wprost przeciwko Słowu Bożemu i Jego Miłości opartej na Prawdzie uważając że to oni idą za miłością...

Nazywanie miłością tego co jest obrzydliwością w oczach Boga to dla mnie bluźnierstwo.

Zlitujcie się nad tymi młodymi ludźmi, właściwie dzieciakami, którzy są zwodzeni przez diabelskie kłamstwo szerzące się na świecie i pod jego wpływem wchodzą w relacje homoseksualne albo usiłują zmieniać sobie płeć. I uważają że to jest dobro...Jeśli nie mówimy im prawdy to będziemy współwinni nieszczęść które ich dotkną.

Homoseksualiści i osoby po próbach zmiany płci jak najbardziej mają miejsce w Kościele tak jak wszyscy grzesznicy którymi wszyscy jesteśmy pod warunkiem że nie przeciwstawiają się prawdzie. Jeśli takie osoby widzą swój grzech, słabość, i czują potrzebę wewnętrznej przemiany to są na drodze do świętości i zbawienia.

Jednak to co innego niż kłamstwo - kłamstwu w Kościele musimy się przeciwstawiać.

Następuje stopniowe oswajanie ludzi z grzechem homoseksualnym który jest obrzydliwością w oczach Boga i zmiękczanie postawy obronnej w tym zakresie u katolików pod pozorem rzekomej miłości.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2023, 10:58 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1860
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 432
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 01 gru 2023, 8:59 Wywiad z autorem książki Marcinem Dzierżanowskim u Moniki Białkowskiej
https://www.youtube.com/live/0RvVrvTCrk ... SrTzRat5fA
Przesłuchałem. Bardzo zrównoważona ciekawa rozmowa. Sam nie mam dokładnie określonego poglądu w tym temacie.
Wierzę, że akt homoseksualny jest grzechem i wierzę, że osoby homoseksualne mogą się kochać i wierzyć, że ta miłość jest prawdziwa. W taki sam sposób w jaki ja wierzę, iż moja miłość do mojej żony taka jest.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Tomi
Posty: 41
Rejestracja: 26 wrz 2023, 14:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 22
Podziękowano: 16
Płeć:

Nieprzeczytany post

Przeczytałem dwa pierwsze rozdziały/wywiady i odnoszę wrażenie, że cała aktywność owych osób prowadzona jest w celu zaistnienia i promowania swojej ideologii [chyba nikogo to słowo nie uraża]. Już same w sobie wydarzenia, o których wspominają mają wydźwięk wyłącznie polityczny, zwłaszcza, iż są tam wspominane czasy sprzed paru lat, gdy o tematach związanych z lgbt było głośno.
Wplątanie w to Kościoła oczywiście celowe, bo głupio chyba będzie atakować ludzi przecież takich samych, jak są przedstawiani, wierzących.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1860
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 432
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tomi pisze: 02 gru 2023, 13:40 Wplątanie w to Kościoła oczywiście celowe, bo głupio chyba będzie atakować ludzi przecież takich samych, jak są przedstawiani, wierzących.
Nie rozumiem tego zdania. Możesz wyjaśnić.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 51
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 02 gru 2023, 12:48
Magnolia pisze: 01 gru 2023, 8:59 Wywiad z autorem książki Marcinem Dzierżanowskim u Moniki Białkowskiej
https://www.youtube.com/live/0RvVrvTCrk ... SrTzRat5fA
Przesłuchałem. Bardzo zrównoważona ciekawa rozmowa. Sam nie mam dokładnie określonego poglądu w tym temacie.
Wierzę, że akt homoseksualny jest grzechem i wierzę, że osoby homoseksualne mogą się kochać i wierzyć, że ta miłość jest prawdziwa. W taki sam sposób w jaki ja wierzę, iż moja miłość do mojej żony taka jest.
I co wynika z tego ze wierzysz że akty homoseksualne są grzechem?

Uważasz że temu panu chodzi o miłość bez aktów homoseksualnych?

Oczywiście że nie i jasno to wynika z jego wypowiedzi - on neguje nauczanie Kościoła wyrażone w Katechizmie KK czyli właśnie potępienie aktów homoseksualnych.

Jest to więc propagowanie wśród katolików grzechu i zboczeń pod płaszczykiem wiary i miłości.

A to że osoby homoseksualne mogą się kochać sensie erotycznym to zapewne tak, mogą też okazywać sobie uczucie, pomagać sobie itp. Nie ma jednak żadnego znaczenia w kwestii oceny takich relacji. To samo może przecież występować w relacjach na przykład kazirodczych, zoofilnych albo nawet pedofilnych.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2023, 15:30 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1860
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 432
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Albertus pisze: 02 gru 2023, 15:13 I co wynika z tego ze wierzysz że akty homoseksualne są grzechem?
Mniej więcej to samo co wynika z tego, że wierzę, iż zabijanie nim jest.
Albertus pisze: 02 gru 2023, 15:13 Uważasz że temu panu chodzi o miłość bez aktów homoseksualnych?
Nie wiem o co chodzi temu panu podobnie jak nie wiem o co chodzi Tobie. Musiałbym spędzić z nim trochę czasu, by się przekonać. Ogólnie mogę stwierdzić, że ma jakiś problem, jakiś dylemat ze sobą lub z innymi, o którym chce mówić i to robi.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1419
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1248
Podziękowano: 1063
Płeć:

Nieprzeczytany post

Miłość między dwojgiem ludzi tej samej płci jest jaknajbardziej możliwa i tu nie ma chyba wątpliwości. Problem polega na tym, że homoseksualizm jest ściśle powiązany z popędem seksualnym nakierunkowanym na tę samą płeć. I pytanie podstawowe jak definiujemy miłość. Bardzo często zdarza nam się mylić miłość z zakochaniem, zauroczeniem szczególnie kiedy wchodzi w to kwestia sexu.

Dla przykładu z innej strony.. mam znajomą, która jest po rozwodzie. Związała się teraz z mężczyzną, który po rozwodzie nie jest, więc de facto zdradza żonę (oboje zresztą po ślubach koscielnych).
Oboje zgodnie twierdzą, że to prawdziwa Miłość, niespełniona kiedyś a wypełniana teraz bez względu na okoliczności, bo przecież miłość wszystko zwycięży. Czy to może być TA Miłość? Ta Boża Miłość? Czy tu czasem nie jest coś pogmatwane, przekłamane i niezrozumiane?
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1860
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 432
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się, że są to bardzo trudne tematy. Rozwiązanie wydaje się być zgoła proste: "Bóg na pierwszym miejscu". Pytanie to jednak należy zadać sobie, nie zaś drugiemu człowiekowi. Ile mi jeszcze i gdzie brakuje. Może zamiast skupiać się na czyimś grzechu spojrzeć na swój, bo może to grzech drugiego jest odbiciem mojego zła.

Cóż by się ze mną wewnętrznie stało gdyby Kościół dopuścił pary homoseksualne do błogosławieństwa i sakramentów?
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 02 gru 2023, 16:13
Cóż by się ze mną wewnętrznie stało gdyby Kościół dopuścił pary homoseksualne do błogosławieństwa i sakramentów?
Ciekawe pytanie.

Ja poczułabym ogromne zgorszenie i bunt wobec takich zmian.

Pragnę wysłuchać tych ludzi i ich historii życia. Oni mają prawo głosu. Za wszystkich ludzi Jezus umarł i każdego odkupił. Za homoseksualistów też.
Jednak Bóg się brzydzi grzechem. Więc nie widzę uzasadnienia błogosławienia związków homoseksualnych. One z natury nie mogą się rozmnażać a więc i wypełniać wolę Boga wobec ludzi.


Rozumiem że osoba homoseksualna prosi o błogosławieństwo aby wytrwać w czystości i ciągle pragnąć tejże, nawraca się po upadku.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 51
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 02 gru 2023, 16:13 Wydaje mi się, że są to bardzo trudne tematy. Rozwiązanie wydaje się być zgoła proste: "Bóg na pierwszym miejscu". Pytanie to jednak należy zadać sobie, nie zaś drugiemu człowiekowi. Ile mi jeszcze i gdzie brakuje. Może zamiast skupiać się na czyimś grzechu spojrzeć na swój, bo może to grzech drugiego jest odbiciem mojego zła.
A jaki to ma związek z mówieniem sobie i ludziom prawdy o grzechu?

Mówienie o grzechu jest naszym obowiązkiem wynikającym z miłości.

Grzeszących upominać to jeden z uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia

https://pl.wikipedia.org/wiki/Uczynki_mi%C5%82osierdzia

Dodano po 3 minutach 17 sekundach:
daniel pisze: 02 gru 2023, 16:13 Cóż by się ze mną wewnętrznie stało gdyby Kościół dopuścił pary homoseksualne do błogosławieństwa i sakramentów?
A co by się z kimś wewnętrznie stało gdyby Kościół dopuścił do błogosławieństwa i sakramentów związki poligamiczne? Albo związki poliamoryczne z kozami, albo związki kazirodcze?

Jak komuś nie zależy na Kościele i na prawdzie przez niego głoszonej to pewnie nic...

Dodano po 8 minutach 52 sekundach:
Magnolia pisze: 02 gru 2023, 16:28
daniel pisze: 02 gru 2023, 16:13
Cóż by się ze mną wewnętrznie stało gdyby Kościół dopuścił pary homoseksualne do błogosławieństwa i sakramentów?
Ciekawe pytanie.

Ja poczułabym ogromne zgorszenie i bunt wobec takich zmian.

Pragnę wysłuchać tych ludzi i ich historii życia. Oni mają prawo głosu. Za wszystkich ludzi Jezus umarł i każdego odkupił. Za homoseksualistów też.
Jezus umarł też za zoofili,pedofili,rasistów, kazirodców, morderców, złodziei, cudzołożników, właścicieli burdeli itp.

Czy oni też mają prawo głosu i powinniśmy ich wysłuchiwać i upowszechniać ich działania mające na celu prezentowanie ich grzechów jako czegoś dobrego i mające na celu zmianę nauczania Kościoła na temat tych grzechów? Też byś zachęcała wszystkich do wysłuchiwania takiego promowania fałszywych ideologii?
A jeśli nie to dlaczego robisz wyjątek dla tego grzechu?
Ostatnio zmieniony 02 gru 2023, 16:52 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1419
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1248
Podziękowano: 1063
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Albertus co innego wysłuchanie, a co innego promowanie
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
ODPOWIEDZ