Bycie dawcą szpiku i oddawanie krwi

Tu omawiamy problemy w rozeznawaniu grzechów, problemy ze spowiedzią, skrupulatyzm
Malina
Posty: 43
Rejestracja: 29 wrz 2021, 17:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 10
Podziękowano: 5

Nieprzeczytany post

Czy zapisanie się do bazy dawców szpiku i oddawanie krwi jest grzechem? Kiedyś gdzieś usłyszałam, że podobno w Biblii jest napisane, że nie wolno "mieszać" (?) krwi, czyli jej oddawać. Czy to samo dotyczy oddawania szpiku i innych organów np. po śmierci? Sama chcę się zapisać do bazy dawców szpiku, ale teraz sobie o tym przypomniałam i mam wątpliwości :(
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1871
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 827
Płeć:

Nieprzeczytany post

Malina pisze: 26 sie 2023, 19:22 Czy zapisanie się do bazy dawców szpiku i oddawanie krwi jest grzechem? Kiedyś gdzieś usłyszałam, że podobno w Biblii jest napisane, że nie wolno "mieszać" (?) krwi, czyli jej oddawać. Czy to samo dotyczy oddawania szpiku i innych organów np. po śmierci? Sama chcę się zapisać do bazy dawców szpiku, ale teraz sobie o tym przypomniałam i mam wątpliwości :(
"«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. (...)" J 5, 53

Oddawanie za kogoś życia nie jest grzechem.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

świadkowie Jehowy mają coś przeciw dawstwu krwi
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości