Dzień dobry, Szczęść Boże

Pragniemy stworzyć tu życzliwą i braterską atmosferę, chcemy wiedzieć, z kim piszemy - daj się poznać. Przedstaw się użytkownikom forum religijnego.
Marcin W

Nieprzeczytany post

Dzień dobry, mam na imię Marcin. Mam 44 lata. Od kilku lat poszukuję własnej drogi wiary, nie mogę napisać że jestem Katolikiem z krwi i kości... albo jestem tylko jeszcze o tym nie wiem. O żywym Bogu opowiedział mi kolega który jest członkiem Zboru Chrześcijańskiego. Zachłysnąłem się wręcz tym, że odkrywam Pana zupełnie innego niż przedstawiał mi go Kapłan na mszy czy katecheta na lekcjach religii. Zbór, co później do mnie dotarło, był jakąś formą wiary protestanckiej. Spotkania były pełne żywego uwielbienia, po raz pierwszy widziałem realne pragnienie Boga u wszystkich, zupełne przeciwieństwo smutnych, pełnych odrętwienia czy też odklepujących kolejne etapy Mszy Św katolików. Jednak gdy kurtyna zachwytu opadła, zrozumiałem że jest tu też samozachwyt, wywyższenie, pycha. Wróciłem do Kościoła. Choć zawsze miałem pragnienia by żywo uczestniczyć we Mszy, przeżywać ją tak jak wewnętrznie tego pragnąłem, odrętwienie wokół mnie (zawsze tak to postrzegałem) skutecznie zabijało moje wewnętrzne wołanie. Wiem, że nie temu światu mam się podobać, to wyzwolić się z tego nastawienia jest mi strasznie trudno. Dziś nie ma dnia, bym sobie czegoś nowego nie uświadamiał. Dziś powiem, że Duch Święty pracuje wytrwale. Jak wielka jest rola Kościoła w pogłębianiu wiary a Duch Święty otwiera serca.
Z góry przepraszam za dużo wyrazów ale nie umiem ściślej i konkretniej. Chciałbym się tu wśród Was dzielić przemyśleniami, myślami i samemu czerpać.
Miłego dnia i z Panem Bogiem.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7171
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3295
Podziękowano: 3526
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witaj Marcinie, proponuję przeczytać regulamin i zarejestrować się, Twoje posty będziesz pisał swobodnie bez oczekiwania na zatwierdzenie moderacji.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Melisska

Nieprzeczytany post

Witaj
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1436
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1264
Podziękowano: 1071
Płeć:

Nieprzeczytany post

Cześć Marcin, dobrze że jesteś! 🤗
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Skaza

Nieprzeczytany post

Cześć Marcin.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2022
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 600
Podziękowano: 1580
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witaj Marcinie.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK