Nawrocenie zbrodniarza

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

https://naszahistoria.pl/kat-okupowanej ... 15-9178178

Czy skoro Hans Frank przed końcem życia się nawrocil, nalezalo mu darować życie?
Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Posty: 181
Rejestracja: 02 gru 2022, 13:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 69
Podziękowano: 129
Płeć:

Nieprzeczytany post

Akurat sprawiedliwość po nawróceniu nie zmienia swojej wagi. W zasadzie, jeżeli byłoby to takie prawdziwe nawrócenie, to raczej w nim powiększyłoby chęć pokuty i zadośćuczynienia, żalu za własne grzechy, itp. Nie wiem jaka była jego postawa po "nawróceniu".

Ale kary śmierci nie powinno być w żadnym wypadku.

Swoją drogą czy cytat pt.: "nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni" ma jakiekolwiek w ogóle zastosowanie? Wszak każdy trafi na sąd po śmierci...
"Zadziwiające, jak wielu ludzi wstydzi się swojego ciała,
a jak niewielu swojego umysłu"
ma_ga
Posty: 54
Rejestracja: 12 maja 2022, 11:05
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 37
Podziękowano: 49
Płeć:

Nieprzeczytany post

Bibliotekarz pisze: 09 lut 2023, 19:26 Akurat sprawiedliwość po nawróceniu nie zmienia swojej wagi. W zasadzie, jeżeli byłoby to takie prawdziwe nawrócenie, to raczej w nim powiększyłoby chęć pokuty i zadośćuczynienia, żalu za własne grzechy, itp. Nie wiem jaka była jego postawa po "nawróceniu".

Ale kary śmierci nie powinno być w żadnym wypadku.

Swoją drogą czy cytat pt.: "nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni" ma jakiekolwiek w ogóle zastosowanie? Wszak każdy trafi na sąd po śmierci...
Tylko że sąd Boży polega na czymś innym niż sąd ludzki. My możemy osadzić niesłusznie, zakładając pewne intencje w człowieku, nie znając całej prawdy. Jeśli do każdego człowieka będzie podchodzić z miłością i wyrozumiałością (oczywiście bez naiwności, zdrowy rozsądek jest jednak ważny) tak samo podejdzie do nas Bóg. 'jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierza'
Swoją drogą.. czy w Ewangeliach jest mowa w ogóle o sądzie Bożym? W Apokalipsie na pewno ale w Ewangelii chyba nie kojarzę 🤔

Kiedyś też zrozumiałam, że sąd Boży nie będzie polegał na tym, że Bóg jako surowy sędzia nas osądzi, ale to my zobaczymy jak bardzo naszym życiem nie pasujemy jeszcze do Boga.
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 51
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

ma_ga pisze: 10 lut 2023, 0:58
Bibliotekarz pisze: 09 lut 2023, 19:26
Swoją drogą.. czy w Ewangeliach jest mowa w ogóle o sądzie Bożym? W Apokalipsie na pewno ale w Ewangelii chyba nie kojarzę 🤔

Kiedyś też zrozumiałam, że sąd Boży nie będzie polegał na tym, że Bóg jako surowy sędzia nas osądzi, ale to my zobaczymy jak bardzo naszym życiem nie pasujemy jeszcze do Boga.
Wiele razy jest mowa o Sądzie w Ewangeliach.

I jest też mowa o tym że czas łaski jest teraz,