Praktyki bondage (kajdanki w małzeństwie)

Tu omawiamy problemy w rozeznawaniu grzechów, problemy ze spowiedzią, skrupulatyzm
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7106
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3280
Podziękowano: 3501
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 12 cze 2023, 21:25 @Magnolia naprawdę zadziwiasz mnie tym, że uważasz udawanie gwałtu za normalną i zdrowa praktykę w katolickim małżeństwie...
Absolutnie tak nie uważam, wkładasz w moje usta coś czego nie mówię i nie piszę.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 30
Rejestracja: 10 cze 2023, 18:02
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia
Nie mogę odpowiedzieć na wiadomość prywatną.
Moja żona mówiła, że chce być skrępowana.
Wspomniała coś o kajdankach z allegro, takich z futerkiem. Przez przejęcie inicjatywy rozumie pewnie, że to ja będą ją pieścił, gryzł, lizał i nie będę leżeć jak ta kłoda w łóżku. Nie wiem co więcej napisać. Odpowiedzi w tym temacie są niejednoznaczne.

Nie wiem skąd u @Aloes pomysł na gwałt, wydaje się to nadinterpretacją.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 593
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Ikar od 5 postu można wysyłać wiadomości prywatne. Napisałeś 4 posty, więc jeszcze jeden i będziesz mógł wysyłać PW.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7106
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3280
Podziękowano: 3501
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dziękuje Ikar za doprecyzowanie. W takim razie dobrze cię zrozumiałam i dobrze oceniłam sytuację która opisywałeś w pierwszym poście.
Użyłeś jednak mocnego słowa w tytule wątku i stąd reakcje Aloesa.
Jutro zmienię tytuł wątku. Czekam na propozycje.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tu trzeba rozwagi i delikatności. Poruszamy się w bardzo delikatnej materii - nie jest dobrze za mocno normować tego, co się dzieje pomiędzy małżonkami w łóżku.
Jeśli mówimy o dokumentach, mamy wyrażone odniesienia w postaci tego, by traktować się podczas aktu małżeńskiego podmiotowo, mamy o tym, że nie może być elementów poniżenia itd.
Kwestia rozeznania, czy to, co się robi zawiera - mimo zgody obojga - takie elementy. I na ile "delikatne" praktyki (w rodzaju kajdanek) są tu takim elementem.
Pamiętajmy też, że zbliżenie małżonków jest czymś więcej niż seks - jest to spotkanie międzyosobowe, może najbliższe podobieństwo relacji niebiańskiej. W akcie małżeńskim jest Bóg.
Tak patrząc, podobne praktyki wydają się być jednak niestosowne. Czym innym są powiedzmy nawet najdalej posunięte pieszczoty (również oralne), a czym innym chyba elementy przymusu. Ale czy również, gdy jest to zabawa, dodająca pikanterii?
To nie są proste pytania i sugerowałbym jednak szukanie na nie odpowiedzi raczej w konfesjonale niż na forum.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7106
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3280
Podziękowano: 3501
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wątek zamykam, odpowiedzi padły, @Ikar musi sam podjąć decyzje w sumieniu, lub poradzić się spowiednika. Konieczne wydaje mi się również przedyskutowanie ze spowiednikiem problemu antykoncepcji, która stosuje żona a Ty tego nie akceptujesz. Może nawet we dwoje wybierzcie się na rozmowę z kapłanem, może np w czasie jakiejś pielgrzymki do Częstochowy czy jakiegoś innego sanktuarium.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)