Piszecie na forach innych wyznań?

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
PrzemekLeniak

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 30 maja 2023, 8:43 ]E tam. Paczanama to przykry, ale mało znaczący incydent. A znana jest głównie z protestów przeciw temu incydentowi.
Jak patrzysz od strony biurokratycznej instytucji to owszem każda taka rzecz jest tylko incydentem
biznes kręci się dalej i nie zważa na trupy po drodze...
Masz oczy zamknięte na takie rzeczy i nie słuchasz tego co mówią ci z zewnątrz
całkiem jak operator komórkowy który tak samo traktuje reklamacje klientów
i taki jest wlasnie kościół
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7106
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3280
Podziękowano: 3501
Płeć:

Nieprzeczytany post

@PrzemekLeniak będzie uczciwiej jeśli dodasz do takich opinii, że ty tak postrzegasz Kościół, że to twoja opinia.

My jesteśmy wewnątrz Kościoła, wspólnoty wiernych i wyglada to od środka trochę inaczej, co już niektórzy forumowicze Ci próbują powiedzieć.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
PrzemekLeniak

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 30 maja 2023, 13:17 @PrzemekLeniak będzie uczciwiej jeśli dodasz do takich opinii, że ty tak postrzegasz Kościół, że to twoja opinia.

My jesteśmy wewnątrz Kościoła, wspólnoty wiernych i wyglada to od środka trochę inaczej, co już niektórzy forumowicze Ci próbują powiedzieć.
oczywiście ze to moja opinia - jak miałbym wygłaszać cudze?

wewnatrz i na zewnątrz nie bierze się znikąd
aby być wewnatrz musisz krakać jak wrony
jeśli nie chcesz zostajesz na zewnątrz

tak właśnie jest

dlatego nie można być katolikiem nie akceptując pedofilii i jej ukrywania albo bałwochwalstwa albo gołego tyłka w prezbiterium
każdy sprzeciw cię wyklucza - to oczywiste przecie
jedynm sposobem na bycie wewnatrz twierdzy jest uznanie jej za doskonałe miejsce pobytu a cale zewnętrze za wrogie i pskudne
że to tak ujmę ewangelicznie juz nie możesz jeść poganami po prostu

i trichę to podsumowuje temat pisania na forach innych wyznań
niezależnie od tego że ich nie ma praktycznie
cóż można by tam napisać poza jesteście paskudni i nie macie racji

żadna pozorna otwartość kościoła całowanie się paczapapy po róznych miejscach z takim czy innym notablem innego wyznania tego zmienić nie może
lud wybrany musi żyć w nienawiści do każdego innego inaczej przestaje być wybranym
Ostatnio zmieniony 30 maja 2023, 13:34 przez PrzemekLeniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7106
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3280
Podziękowano: 3501
Płeć:

Nieprzeczytany post

PrzemekLeniak pisze: 30 maja 2023, 12:52
Jak patrzysz od strony biurokratycznej instytucji to owszem każda taka rzecz jest tylko incydentem
biznes kręci się dalej i nie zważa na trupy po drodze...
Masz oczy zamknięte na takie rzeczy i nie słuchasz tego co mówią ci z zewnątrz
całkiem jak operator komórkowy który tak samo traktuje reklamacje klientów
i taki jest wlasnie kościół
Ostatnie zdanie jest twierdzące. Dlatego prosiłam abyś dodawał, że to twoja opinia o Kościele. nie chcę byś nam tu głosił "swoje prawdy", bo to po prostu nie jest prawda. Możemy rozmawiać o swoich opiniach, szanując siebie nawzajem.
PrzemekLeniak pisze: 30 maja 2023, 13:31
wewnatrz i na zewnątrz nie bierze się znikąd
aby być wewnatrz musisz krakać jak wrony
jeśli nie chcesz zostajesz na zewnątrz

tak właśnie jest

dlatego nie można być katolikiem nie akceptując pedofilii i jej ukrywania albo bałwochwalstwa albo gołego tyłka w prezbiterium
każdy sprzeciw cię wyklucza - to oczywiste przecie
jedynm sposobem na bycie wewnatrz twierdzy jest uznanie jej za doskonałe miejsce pobytu a cale zewnętrze za wrogie i pskudne
że to tak ujmę ewangelicznie juz nie możesz jeść poganami po prostu
Wewnątrz i na zewnątrz bierze się z prostego faktu czy ktoś jest we wspólnocie Kościoła i uczestniczy w życiu Kościoła, czy tego nie robi, bo nie utożsamia się ze wspólnotą.
Nie bronię oblężonej twierdzy i nie to jest moją intencją. Stwierdzam fakt. Inaczej wygląda witraż gdy się na niego patrzy z zewnątrz, może wydawać się brzydki i szary, można się zastanawiać po co to komu... inaczej wygląda witraż z wnętrza kościoła, gdy zaświeci w niego słońce i pojawią się wszystkie kolory. Prawda?

Jestem katolikiem i nie akceptuję pedofilii, ani bałwochwalstwa. I nie wyobrażam sobie jak zresztą wielu z nas, aby to akceptować. Grzech nazywamy grzechem a zło złem. Zły uczynek domaga się sprawiedliwości, poniesienia kary i zadośćuczynienia. Dlatego Kościół potrzebuje oczyszczenia. A że odbywa się to w wielkich bólach i zgorszeniu... to smutne, naprawdę smutne, że brakuje podstawowej odwagi i pokory aby przyznać się do grzechu i ponieść konsekwencje. Ale jestem spokojna, bo nawet jeśli tu nie będzie sprawiedliwości to na pewno będzie ona u Boga.

Wyklucza kogoś z Kościoła brak wiary w Boga, w odkupienie, w prawdy wiary, które Bóg sam nam objawił. De facto sam ktoś się wyklucza swoją decyzją, albo zaniedbaniem, czy odrzuceniem.

Kościół nie jest doskonałym miejscem pobytu, bo tworzą tą wspólnotę grzesznicy. Tego jestem pewna, ze ja i wszyscy w kościele na mszy św jesteśmy sobie równi, bo jesteśmy grzesznikami. Instytucja Kościoła również jest grzeszna i niedoskonała bo tworzona jest przez grzeszników. O tym nam mówi po prostu nauka o grzechu pierworodnym.
Ciebie oburza grzesznik obok CIebie, mnie nie. Ja tez jestem po wielokroć rozczarowana sobą i swoimi słabościami. Wolę skupić się na swoim sumieniu niż zajmować się sumieniami innych. Bo będę odpowiadać tylko za siebie, nie za kardynałów, biskupów itd.

A wiesz czemu nie ma we mnie myśli, żeby odejść z Kościoła, choć bywa że każdy kolejny skandal niesie ze sobą jeszcze większe obrzydzenie do grzechu, w właśnie w tym Kościele i kościele spotykam Jezusa, w drugim człowieku i podczas Eucharystii.

A co do jedzenia z poganami... nie dziele ludzi w ten sposób. Ale zdarzyło się, że świętowaliśmy rodzinnie święta katolickie z "poganami", bo to rodzina, bo był ktoś samotny, bo wiem że Bóg kocha każdego człowieka. I choćby ten ostatni powód zobowiązuje mnie do szanowania każdego.

Dodano po 2 minutach 46 sekundach:
PrzemekLeniak pisze: 30 maja 2023, 13:31
i trichę to podsumowuje temat pisania na forach innych wyznań
niezależnie od tego że ich nie ma praktycznie
cóż można by tam napisać poza jesteście paskudni i nie macie racji

żadna pozorna otwartość kościoła całowanie się paczapapy po róznych miejscach z takim czy innym notablem innego wyznania tego zmienić nie może
lud wybrany musi żyć w nienawiści do każdego innego inaczej przestaje być wybranym
No popatrz a Jezus zostawił nam przykazanie miłości: miłuj bliźniego swego jak siebie samego.

Słuchając Jezusa, nie mogę iść na inne forum i mówić im że są paskudni (co za pomysł?!)
ani nie mogę żyć w nienawiścią w sercu... bo nie słuchałabym Jezusa...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
PrzemekLeniak

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 30 maja 2023, 13:54
Ostatnie zdanie jest twierdzące. Dlatego prosiłam abyś dodawał, że to twoja opinia o Kościele. nie chcę byś nam tu głosił "swoje prawdy", bo to po prostu nie jest prawda. Możemy rozmawiać o swoich opiniach, szanując siebie nawzajem.
bez zdań twierdzących trudno jest rozmawiać
nie opowiedziałbym ci nic o sobie
szacunek zaś nie polega nijak na tym że się nic nie twoerdzi
nie chcę byś nam tu głosił "swoje prawdy", bo to po prostu nie jest prawda
oczywiście to uszanuję
w sumie czas mi się tak czy siak kończy a do moich prawd nie jestem nadto przywiązny

No popatrz a Jezus zostawił nam przykazanie miłości: miłuj bliźniego swego jak siebie samego.

Słuchając Jezusa, nie mogę iść na inne forum i mówić im że są paskudni (co za pomysł?!)
ani nie mogę żyć w nienawiścią w sercu... bo nie słuchałabym Jezusa...
no zostawił po czym umarł i sobie poszedł
jak tez i mi wypada
dobrnoc bylo mi miło pogadać
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7106
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3280
Podziękowano: 3501
Płeć:

Nieprzeczytany post

Umarł ale zmartwychwstał. Ludzie zastali pusty grób i do tej pory nie znaleźli ciała Jezusa, ergo jest to dowodem na Zmartwychwstanie. A skoro pokonał śmierć to i dla nas nadzieja, że po śmierci jest jeszcze inne życie, dużo piękniejsze, bo w komunii z Bogiem.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1874
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 435
Podziękowano: 829
Płeć:

Nieprzeczytany post

PrzemekLeniak pisze: 30 maja 2023, 13:31 lud wybrany musi żyć w nienawiści do każdego innego inaczej przestaje być wybranym
Równie dobrze można napisać, że moje "ja" musi żyć w nienawiści do każdego innego, bo inaczej przestaje być moje.
Jest jednak diametralnie inaczej. Wystarczy nienawiść i lęk zastąpić miłością.
Choć to oczywiście niełatwe, to możliwe.
Pozdrawiam :)

Dodano po 8 minutach 15 sekundach:
PrzemekLeniak pisze: 30 maja 2023, 13:31 wewnatrz i na zewnątrz nie bierze się znikąd
aby być wewnatrz musisz krakać jak wrony
jeśli nie chcesz zostajesz na zewnątrz
Chrześcijaństwo do wolność, jednak dojrzała, a więc okraszona odpowiedzialnością i konsekwencją.
Św. Paweł wolność odnajduje w byciu "niewolnikiem Chrystusa".
Dość paradoksalne, a jednak, moim zdaniem, niezwykle prawdziwe.
Kościół nie zmusza, a oferuje.

Czy w związku z żoną jesteś wolny czy uwięziony? Czy jesteś sobą czy kraczesz jedynie?

Dodano po 3 minutach 28 sekundach:
PrzemekLeniak pisze: 30 maja 2023, 13:31 dlatego nie można być katolikiem nie akceptując pedofilii ...
Wydaje mi się, że czegoś nie rozumiesz. Może pojęcia "katolik", może "akceptować", a może "pedofilia".
Naprawdę uważasz, że akceptujemy tak złe czyny.
A może nie jesteśmy katolikami :-?
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

PrzemekLeniak pisze: 30 maja 2023, 12:52
Marek Piotrowski pisze: 30 maja 2023, 8:43 ]E tam. Paczanama to przykry, ale mało znaczący incydent. A znana jest głównie z protestów przeciw temu incydentowi.
Jak patrzysz od strony biurokratycznej instytucji
Zbędna i mało grzeczna sugestia. Patrzę od strony faktów.
to owszem każda taka rzecz jest tylko incydentem
Jaka "każda"?
biznes kręci się dalej i nie zważa na trupy po drodze...
Jaki "biznes"?
Masz oczy zamknięte na takie rzeczy i nie słuchasz tego co mówią ci z zewnątrz
całkiem jak operator komórkowy który tak samo traktuje reklamacje klientów
i taki jest wlasnie kościół
I znów ad personam zamiast merytoryki.
Wykorzystujesz sytuację, iż @Magnolia stara się okazać cierpliwość, domniemując zapewne, iż masz problemy z traumą - ale taka forma jest po prostu niegrzeczna.
PrzemekLeniak

Nieprzeczytany post

Takiego maila dostałem:
Szczęść Boże PrzemekLeniak

Ostatni raz odwiedziłeś nasze forum Forum religijne w dniu 30-05-2023.
Minęło trochę czasu i chcielibyśmy zobaczyć Cię znowu.

hmm tęsknicie za mną z powodu tego że nie macie okazji wyrzucić mi "Wykorzystujesz sytuację, iż @Magnolia stara się okazać cierpliwość, domniemując zapewne, iż masz problemy z traumą - ale taka forma jest po prostu niegrzeczna."

taki urok rozmowy że każdy pisze co myśli

@Magnolia wspomina o Pawle...
Paweł napisał drugi list do Tymoteusza w którym zamieścił taką oto myśl "To wszystko przypominaj, dając świadectwo w obliczu Boga, byś nie walczył o same słowa, bo to się na nic nie przyda, [wyjdzie tylko] na zgubę słuchaczy. Dołóż starania, byś sam stanął przed Bogiem jako godny uznania pracownik, który nie przynosi wstydu, trzymając się prostej linii prawdy. Unikaj zaś światowej gadaniny; albowiem uprawiający ją coraz bardziej będą się zbliżać ku bezbożności, a ich nauka jak gangrena będzie się szerzyć wokoło."
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dostałeś automatyczną wiadomość z mechanizmu forum i z nią dyskutujesz :)
Ostatnio zmieniony 02 lip 2023, 10:22 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

@PrzemekLeniak Fakt, to tylko z automatu nadlatuje chłopie :)
Ostatnio zmieniony 02 lip 2023, 13:02 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.