Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Bombardowania i głód. Horror cywilów w Strefie Gazy

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-izr ... rp_state=1

"To, co dokonuje Hamas, jest zbrodnią przeciw ludzkości. To, co dokonuje w odwecie Izrael, jest też zbrodnią przeciw ludzkości. Okrutna zasada "oko za oko, ząb za ząb" nie jest godna narodu żydowskiego, który uważa się za "naród wybrany".ks. isakowicz-Zalewski
Bezapelacyjnie się z księdzem Isakowiczem w tej diagnozie zgadzam
Skaza

Nieprzeczytany post

No, ale bronić się muszą jakoś przed terrorystami. Zniszczyć ich bazy magazyny amunicji, rakiet itd. Niestety tak już jest na wojnie. Tam zawsze się tłukli ze sobą i tłuc już się będą póki świat istnieje obecny. Dyplomacją nic się tam nie zdziała niestety.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7190
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3300
Podziękowano: 3530
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 10 paź 2023, 15:13 Bombardowania i głód. Horror cywilów w Strefie Gazy


"To, co dokonuje Hamas, jest zbrodnią przeciw ludzkości. To, co dokonuje w odwecie Izrael, jest też zbrodnią przeciw ludzkości. Okrutna zasada "oko za oko, ząb za ząb" nie jest godna narodu żydowskiego, który uważa się za "naród wybrany".ks. isakowicz-Zalewski
Bezapelacyjnie się z księdzem Isakowiczem w tej diagnozie zgadzam
Niestety również się zgodzę z tym stwierdzeniem, już wczoraj miałam takie myśli, że tam człowieka i życie nie ma (prawie) żadnego znaczenia. Obawiam się że Izrael nie będzie szanował życia zakładników, ani cywilów... zrównają ten teraz z ziemią... bo czują się zaskoczeni i zagrożeni, upokorzeni na arenie światowej... co nie zmienia faktu, ze tam dochodzi do ludobójstwa, bo gdzie tamci cywile mają uciec, skoro i Egipt i Jordania zamknęły granice....
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Niestety jeśli fundamentalny i agresywny Islam jest zagrożeniem nie tylko dla Izraela ale i dla cywilow i dla całego Świata zachodu. Wystarczy poczytać co robiło Isis.
Skaza

Nieprzeczytany post

Co robiło Isis i dalej robić będzie, (ciach)

Posunąłeś się za daleko, leci ostrzeżenie, panuj nad sobą i swoim językiem! Magnolia

Dodano po 1 godzinie 21 minutach 3 sekundach:
Tak jest ! ;)
Ostatnio zmieniony 11 paź 2023, 13:59 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Obrazek


No i wiadomo skąd problemy Britney. Niewybaczone morderstwo dziecka nie pozostaje bez echa w psychice.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2024
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 601
Podziękowano: 1580
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes co chcesz nam przez tą wiadomość przekazać?
Ostatnio zmieniony 18 paź 2023, 16:07 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 18 paź 2023, 16:07 @Aloes co chcesz nam przez tą wiadomość przekazać?

Napisałem komentarz do tej wiadomości przecież.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2024
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 601
Podziękowano: 1580
Płeć:

Nieprzeczytany post

aa, nie zauważyłem.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1913
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 448
Podziękowano: 842
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 18 paź 2023, 10:07 No i wiadomo skąd problemy Britney. Niewybaczone morderstwo dziecka nie pozostaje bez echa w psychice.
Wynikanie chyba nie jest takie proste.
Co znaczy "niewybaczone morderstwo"?
A co z britnej nie tak? Ma jakieś większe problemy od nas?
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 18 paź 2023, 18:08
Aloes pisze: 18 paź 2023, 10:07 No i wiadomo skąd problemy Britney. Niewybaczone morderstwo dziecka nie pozostaje bez echa w psychice.
Wynikanie chyba nie jest takie proste.
Co znaczy "niewybaczone morderstwo"?
A co z britnej nie tak? Ma jakieś większe problemy od nas?
Niestety mój wątek został wycięty z tego o muzyce gdzie był kontynuacja rozmowy o Britney. Przeniesiony do offtopu I tersz nie wiadomo o co chodzi.

A co do szkody psychicznej po aborcji, to zajrzyj do tematu o aborcji, @Magnolia chyba tam wklejała badania w tym zakresie.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2023, 19:47 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 10 paź 2023, 15:13 Bombardowania i głód. Horror cywilów w Strefie Gazy

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-izr ... rp_state=1

"To, co dokonuje Hamas, jest zbrodnią przeciw ludzkości. To, co dokonuje w odwecie Izrael, jest też zbrodnią przeciw ludzkości. Okrutna zasada "oko za oko, ząb za ząb" nie jest godna narodu żydowskiego, który uważa się za "naród wybrany".ks. isakowicz-Zalewski
Bezapelacyjnie się z księdzem Isakowiczem w tej diagnozie zgadzam
Pewnie tak. Pozostaje jednak pytanie, na które jakoś nikt z "symetrycznych moralistów" nie jest w stanie odpowiedzieć: skoro odpowiedź Izraela jest "niegodna", to co powinni w zamian zrobić? (tylko odpowiedzi z zakresu tych działań, ktorych jeszcze - nieskutecznie - nie podejmowano).
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 20 paź 2023, 10:01
Aloes pisze: 10 paź 2023, 15:13 Bombardowania i głód. Horror cywilów w Strefie Gazy

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-izr ... rp_state=1

"To, co dokonuje Hamas, jest zbrodnią przeciw ludzkości. To, co dokonuje w odwecie Izrael, jest też zbrodnią przeciw ludzkości. Okrutna zasada "oko za oko, ząb za ząb" nie jest godna narodu żydowskiego, który uważa się za "naród wybrany".ks. isakowicz-Zalewski
Bezapelacyjnie się z księdzem Isakowiczem w tej diagnozie zgadzam
Pewnie tak. Pozostaje jednak pytanie, na które jakoś nikt z "symetrycznych moralistów" nie jest w stanie odpowiedzieć: skoro odpowiedź Izraela jest "niegodna", to co powinni w zamian zrobić? (tylko odpowiedzi z zakresu tych działań, ktorych jeszcze - nieskutecznie - nie podejmowano).
No napewno nie dokonywać zbrodni wojennych na ludności cywilnej.
Czyli zaplanować akcje tak aby nie ucierpieli.
Inaczej w mojej ocenie nie są lepsi od Hamasu.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2023, 12:14 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
cypro

Nieprzeczytany post

Zgadzam się. Podstawowa różnica między Hamasem i Izraelem jest taka, że ten pierwszy to organizacja terrorystyczna, a drugi to państwo, które jako podmiot prawa i umów międzynarodowych jest zobowiązane do przestrzegania określonych zasad, Nie ma między nimi symetrii, a bestialskie działania są po obu stronach...
IV Konwencja Haska wyraźnie określa:
 art. 25 Wzbronione jest atakowanie lub bombardowanie w jaki bądź sposób bezbronnych wsi, domów mieszkalnych i budowli."
Zgodnie ze Statutem Rzymskim Międzynarodowego Trybunału Karnego odcięcie możliwości dostarczania wody, żywności, paliwa jakiejś populacji jest uznawane za ludobójstwo.
Nie wiem, co Izrael powinien zrobić w ramach odpowiedzi na zbrodnie Hamasu, ale wiem na pewno czego robić nie powinien. A to właśnie czyni... Na oczach świata dokonuje zbrodni ludobójstwa.
I żeby nie było, że popieram zbrodniczy Hamas. Więcej, nie mam złudzeń co do możliwości sielankowej koegzystencji muzułmanów i chrześcijan w Ziemi Świętej (choć akurat na czas obecnego konfliktu Hamas ogłosił, że z zasady nie nie niszczy chrześcijańskich miejsc kultu i nie atakuje chrześcijan). Przypominam sobie też, jak wyglądały walki o Jerozolimę w czasach wypraw krzyżowych. Nie wybielam palestyńskich terrorystów i głośno potępiam wszelkie akty agresji i terroryzmu ze strony Hamasu, współczuję rodzinom ofiar ataków w Izraelu, ale nic nie może usprawiedliwiać wypowiedzi przedstawicieli władz państwowych, że trzeba zniszczyć te „ludzkie zwierzęta” (izraelski minister obrony Yoav Galant). Znamy skutki retoryki typu „teraz im pokażemy” i „skończymy z tym problemem”...
Ostatnio zmieniony 20 paź 2023, 12:58 przez cypro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 20 paź 2023, 12:13
Marek Piotrowski pisze: 20 paź 2023, 10:01 Pozostaje jednak pytanie, na które jakoś nikt z "symetrycznych moralistów" nie jest w stanie odpowiedzieć: skoro odpowiedź Izraela jest "niegodna", to co powinni w zamian zrobić? (tylko odpowiedzi z zakresu tych działań, ktorych jeszcze - nieskutecznie - nie podejmowano).
No napewno nie dokonywać zbrodni wojennych na ludności cywilnej.
Pytałem co mają zrobić, a nie czego nie robić...
Czyli zaplanować akcje tak aby nie ucierpieli.
Na wojnie? Wyśmienita rada, a jaka praktyczna!
Inaczej w mojej ocenie nie są lepsi od Hamasu.
Nie byliśmy lepsi od SS-manów, bo strzelaliśmy podczas II Wojny Światowej?
cypro pisze: 20 paź 2023, 12:56 Zgadzam się. Podstawowa różnica między Hamasem i Izraelem jest taka, że ten pierwszy to organizacja terrorystyczna, a drugi to państwo, które jako podmiot prawa i umów międzynarodowych jest zobowiązane do przestrzegania określonych zasad, Nie ma między nimi symetrii, a bestialskie działania są po obu stronach...
W świetle prawa wojennego, Hamasowcy nie są "kombatantami" tylko zwykłymi bandytami. Ale nawet nie o to chodzi: brak symetrii wynika z całkiem czego innego:
  • To Izrael został bestialsko napadnięty przez Palestyńczyków, a nie odwrotnie
  • Palestyńczycy zaatakowali przede wszystkim cywilów, Izrael wezwał do opuszczenia osób nie zaangażowanych w walki
  • Izrael chroni swoich (a częściowo także i palestyńskich, choć tu nie jest różowo) cywilów - Hamas wykorzystuje ich jako żywe tarcze (po to, by każdy normalny człowiek wzdragał się, gdy Izrael będzie prowadził działania wojenne). Do tego stopnia, ze Hamas zabronił uciekać cywilom z Gazy.


Również nie mam złudzeń, co do całokształtu (Żydzi mają wielkie winy wobec Palestyńczyków), ale w tej konkretnej sprawie kim jest agresor wiadomo jednoznacznie. I nie dziwię się wcale (choć jako chrześcijanin nie popieram) że nazywają ich "ludzkimi zwierzętami" (zresztą... tak samo mówiliśmy na Rosjan brutalnie eksterminujących cywili na Ukrainie i było w tym przecież sporo racji).
Nie dziwię się też temu, że chcą wreszcie skończyć z tym stanem permanentnego zagrożenia terrorystycznego.

I, niestety, nie jest tak, że to tylko Hamas, a Palestyńczycy nie. To jest niestety taka sytuacja, jak w Niemczech, gdzie naziści mieli czynne poparcie olbrzymiej wiekszości społeczeństwa.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 20 paź 2023, 13:27 Pytałem co mają zrobić, a nie czego nie robić...
Czemu mnie o to pytasz? Ja nie jestem wojskowym, wiec nie do mnie należy planowanie tego.
Ale biorąc pod uwagę to co robi i mowi Izreel to najchętniej wybił by wszytkich Palestynczykow co do jednego.

Nie byliśmy lepsi od SS-manów, bo strzelaliśmy podczas II Wojny Światowej?
Manipulacja Z twojej strony i dość niskich lotow jak na Ciebie Marku.

Ss-mani byli żołnieżami a nie cywilami.
Jakbyśmy strzelali do dzieci SS-manow to tak, nie bylibyśmy od nich lepsi.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2023, 15:45 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1439
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1267
Podziękowano: 1072
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 20 paź 2023, 10:01 skoro odpowiedź Izraela jest "niegodna", to co powinni w zamian zrobić? (tylko odpowiedzi z zakresu tych działań, ktorych jeszcze - nieskutecznie - nie podejmowano).
No teraz to jest trochę musztarda po obiedzie. Musieli by chyba najpierw pójść po rozum do głowy, a się na to nie zanosi. To jest jakiś żart, że nie wysłano tam jeszcze pomocy humanitarnej.
To niestety polityka Izraela doprowadziła do takiego stanu rzeczy. Zabrzmi to szokowo, ale może właśnie tego Izraelczycy chcieli? Czystka etniczna rozwiązała by ich największy problem. To jest wszystko okropne...

"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 20 paź 2023, 15:45
Marek Piotrowski pisze: 20 paź 2023, 13:27 Pytałem co mają zrobić, a nie czego nie robić...
Czemu mnie o to pytasz? Ja nie jestem wojskowym, wiec nie do mnie należy planowanie tego.
Własnie przed chwilą próbowałeś mówic Izraelczykom, jak mają walczyć. Mówienie "nie" bez mówienia "jak inaczej" to łatwizna.
Ale biorąc pod uwagę to co robi i mowi Izreel to najchętniej wybił by wszytkich Palestynczykow co do jednego
Dziwi Cię to?
W opowiadaniach po napaści na Polskę (i tych wszystkich okropnościach, jakie się zdarzyły ze strony hitlerowców) Polacy też tam mieli do Niemców podobne podejście - dlatego np. nasi lotnicy tak doskonale walczyli.
Kilku Polaków było na którymś z pancerników osaczających "Bismarcka" - brytyjscy współzałoganci byli zdumieni, gdy owi Polacy ukradli z kuchni noze, by - po ewentualnym abordażu - zażynać Niemcow,
Nie byliśmy lepsi od SS-manów, bo strzelaliśmy podczas II Wojny Światowej?
Manipulacja Z twojej strony i dość niskich lotow jak na Ciebie Marku.
Nie, analogia. Pokazująca, jak pochopna jest Twoja wypowiedź.
Ss-mani byli żołnieżami a nie cywilami.
Jakbyśmy strzelali do dzieci SS-manow to tak, nie bylibyśmy od nich lepsi.
Świetnie. A co powiesz na to, że Palestyńczycy napadając, strzelali do kobiet i dzieci?

Dodano po 5 minutach 7 sekundach:
esperanza pisze: 20 paź 2023, 16:31 To niestety polityka Izraela doprowadziła do takiego stanu rzeczy.
Niemniej nie usprawiedliwia to palestyńskiej napaści. Ani trochę.
Zabrzmi to szokowo, ale może właśnie tego Izraelczycy chcieli? Czystka etniczna rozwiązała by ich największy problem. To jest wszystko okropne...
Bardzo możliwe, też mi to przyszło na myśl (tłumaczyłoby to że Mosad nie alarmował). Ale w takim razie albo przywódcy (1) Hamasu są głupi, albo (2)mają gdzieś życie swoich cywili, (3)albo chcą żeby była taka rzeź Palestyńczyków ze strony Żydów, żeby zawarcie rozejmu nie było możliwe przez co najmniej 50 lat.
Stawiam wówczas na 2) + 3)

Nie żartuję - taka była idea polskiego Powstania Styczniowego (przynajmniej u części przywódców).
Przewodniczący Tymczasowego Rządu Narodowego, Stefan Bobrowski, tak pisał:
„Wywołując powstanie, do którego czynimy przygotowania, spełniamy ten obowiązek w przekonaniu, iż dla stłumienia naszego ruchu Rosja nie tylko kraj zniszczy, ale nawet będzie zmuszona wylać rzekę krwi polskiej; ta zaś rzeka stanie się na długie lata przeszkodą do wszelkiego kompromisu z najeźdźcami naszego kraju, nie przypuszczam bowiem, aby nawet za pół wieku naród polski puścił tę krew w niepamięć i aby wyciągnął rękę do nieprzyjaciela, który tę rzekę wypełnił krwią polską”
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1439
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1267
Podziękowano: 1072
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Marek Piotrowski myślę, że jeszcze gorzej.. niestety Hamas to ekstramiści, życie nie ma dla nich takiej wartości. Chcą rzezi i zjednoczenia krajów arabskich, wielkiej wojny.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dlatego nie razi mnie samo zachowanie Hamasu, lecz poparcie Pakistańczyków dla tej organizacji.
To coś w rodzaju poparcia wielu Ukraińców dla Bandery - "zbrodniarz, ale patriota".