Piotra rozmowy o wierze

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

Żegnajcie forumowi przyjaciele i wrogowie. Żegnajcie neutralni.
Dziś wylatuję za obraźliwy wpis:


..."dzisiaj, 10:48

Trochę tu jak dzieci dyskutujecie. Skoro KK "sprawiedliwe" wojny błogosławi, w Psalmach prosimy Go o wygubienie wrogów, skoro największy chyba Doktor Kościoła wskazuje, że dusza w płód wchodzi po 40 względnie 90 dniach, zależnie od płci, u "gorszych" żenskich
oczywiście później - nie wypadałoby przypomnieć sobie, że jest coś takiego jak wybór mniejszego zła?
Rodzenie płodów nie zdatnych do życia tylko po to, by zostały ochrzczone i pochowane , to tylko bredzenie chorego na głowę politykiera.
Albo cyniczna gierka. Co by nie było, my, dorośli, przyzwoici, o zdrowych zmysłach nie weźmiemy bajdur na serio?
Jestem przeciw aborcji dla "komfortu" emocjonalnego bezmózgiej i/lub puszczalskiej matki. Ale życie niesie wiele innych sytuacji, które w XXI wieku, w Europie wypada człowiekowi uczciwemu, myślącemu rozważyć, zamiast sobie radośnie talibować."

Obraziłem politykiera. Matki bez serca. No i talibów, więc jeśli ktoś się do jakiejś z tych trzech ról poczuwa - bardzo przepraszam.

Ale czy napisałem słowo nieprawdy? Owszem, bez mózgu niby żyć się nie da, ale to przenośnia.

A za prawdę wylecieć, to jakby wcale nie wylecieć. Historia niesie przykłady.

Jeśli już tu nie wrócę, bo wylecę na wieczność, dam znać, na jakim innym forum wylądowałem.

Było mi tu z wami miło i ciekawie. Czasem całkiem wesoło, jak przy kangurach z Armenii do Australii i lwach trawożernych.
A także inspirująco.

Z Panem Bogiem. Którego może i bardziej serio widzę, niż niejedni z was.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1433
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1259
Podziękowano: 1070
Płeć:

Nieprzeczytany post

Piotrze... ów wpis był twoim drugim ostrzeżeniem, skoro tyle osób widzi w nim słuszność powyższych zarzutów to coś w tym musi być. To, że ty tego nie widzisz to inna sprawa, może warto abyś jeszcze raz przeanalizował swoje wpisy i się nad tym zastanowił na spokojnie... ale to nie za to ostatecznie dostałeś bana. Usunąłeś ostrzeżenie moderacji napisane na czerwono w twoim wpisie. Takiego zachowania nie możemy i nie będziemy tolerować.

W każdym razie miło było cię spotkać tutaj na dolinie. Życzę Ci wszystkiego co najlepsze na twojej drodze.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

Święty czerwony alert usunąłem omyłkowo, co objaśniłem już dwukrotnie. Szukacie pretekstu, a sedno całkiem inne.
Rozumiem was. Też byłem wierzący i unikałem "mądralków".
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7138
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3287
Podziękowano: 3515
Płeć:

Nieprzeczytany post

Schlebiasz sobie bardzo. A nas wciąż obrażasz.

Mądry człowiek pisze w sposób zrozumiały dla wszystkich i nie musi nikogo obrażać ani poniżać aby udowodnić swoją mądrość.
Dostałeś upomnienia i ostrzeżenia za brak kultury i szacunku.

Skoro wierzysz w Boga to do zobaczenia w niebie.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Apolonia
Posty: 53
Rejestracja: 11 lut 2024, 20:09
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 35
Podziękowano: 30
Płeć:

Nieprzeczytany post

Cieszę się, że to zostało powiedziane, stąd serduszko dla posta Magnolii. Szczerze mówiąc, zapisałam się na to forum żeby mieć więcej treści sprzyjających katolicyzmowi i środowisko większej akceptacji dla naszej wiary - a niestety, w ostatnim czasie miałam wrażenie, że nawet na tym forum katolicy nie są u siebie - z każdej strony wylewał się jakiś atak podszyty otwartym jadem lub złośliwymi aluzjami w kierunku naszej wiary i Kościoła. Jeśli ktoś rejestruje się na jakieś forum to musi respektować gospodarza i jego warunki. Można dyskutować i po to jest forum, ale są pewne granice dla każdego. Każdy gospodarz szanuje swoich gości, ale każdy szanujący się gospodarz wyprosi gościa, który będzie pluł do wazy z zupą i kładł ubłocone buty na stole.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7138
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3287
Podziękowano: 3515
Płeć:

Nieprzeczytany post

Miejmy nadzieję spokojna atmosfera wróci niebawem.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
TheGreat
Posty: 85
Rejestracja: 07 mar 2023, 20:29
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 12

Nieprzeczytany post

Pytania to on miał słuszne, bo i wielu katolików je ma.
Tylko forma padła.