Witam!

Pragniemy stworzyć tu życzliwą i braterską atmosferę, chcemy wiedzieć, z kim piszemy - daj się poznać. Przedstaw się użytkownikom forum religijnego.
Agnieszka79
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwie 2024, 9:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 2
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dzisiaj dołączyłam do forum. Dzisiaj je znalazłam. W tym tygodniu po wielu, wielu latach miałam spowiedź generalną. Ulga po sakramencie nie do opisania!
Długo w życiu błądziłam, prosiłam w ostatnim roku Pana o to, żeby mnie doprowadził do siebie. I doprowadził z powrotem do Kościoła Katolickiego. Sama bym tego tak nie wymyśliła:). To jest łaska i ksiądz, który mnie spowiadał też to potwierdził.

To jest właśnie nawrócenie. Chwała Panu!
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1904
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 447
Podziękowano: 839
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witam Cię serdecznie Agnieszko.
Wspaniale to czytać. Moja droga również była długa, karkołomna, ryzykowna i niebezpieczna.
Też jestem 79 ;)

W duchu i miłości
daniel
:ymhug:
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2024
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 601
Podziękowano: 1580
Płeć:

Nieprzeczytany post

Cześć Agnieszka.
Cieszę się, że do nas trafiłaś :ymhug: , rozgość się :)
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1436
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1265
Podziękowano: 1071
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witaj @Agnieszka79 wśród owieczek na dolinie! Miałam podobnie, też Pan Jezus przyprowadził mnie po wielu latach z powrotem do Kościoła. Fajnie, że jesteś 🫶
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7184
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3297
Podziękowano: 3528
Płeć:

Nieprzeczytany post

Miło że nas znalazłaś. Czuj się jak u siebie wśród braci i sióstr.

Pozdrawiam ciepło
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 597
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 535
Podziękowano: 380
Płeć:

Nieprzeczytany post

Cześć @Agnieszka79 @};-
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1904
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 447
Podziękowano: 839
Płeć:

Nieprzeczytany post

Agnieszka79 pisze: 27 kwie 2024, 9:55 Dzisiaj dołączyłam do forum. Dzisiaj je znalazłam. W tym tygodniu po wielu, wielu latach miałam spowiedź generalną. Ulga po sakramencie nie do opisania!
Długo w życiu błądziłam, prosiłam w ostatnim roku Pana o to, żeby mnie doprowadził do siebie. I doprowadził z powrotem do Kościoła Katolickiego. Sama bym tego tak nie wymyśliła:). To jest łaska i ksiądz, który mnie spowiadał też to potwierdził.

To jest właśnie nawrócenie. Chwała Panu!
Teraz nieco inaczej czytam ten wpis.
Długo błądziłaś co więc z pokorą?
Czy aby na pewno do KK?
Czy jesteś pewna czy nie sama?
Nie ksiądz, a owoc potwierdza łaskę?
Dziwne nawrócenie :-? no i czy na pewno ...
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Agnieszka79
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwie 2024, 9:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 2
Płeć:

Nieprzeczytany post

@daniel =))
Nie jesteś od oceniania mojego nawrócenia chłopie. Więc daruj sobie.

Owoce są piękne, na odległość wyczuwam oszolomów różnej maści którym się wydaje że są głęboko wierzący
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1904
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 447
Podziękowano: 839
Płeć:

Nieprzeczytany post

Agnieszka79 pisze: 30 kwie 2024, 14:16 @daniel =))
Nie jesteś od oceniania mojego nawrócenia chłopie. Więc daruj sobie.
A gdzie tu ocena?

Dodano po 43 sekundach:
Agnieszka79 pisze: 30 kwie 2024, 14:16 Owoce są piękne, na odległość wyczuwam oszolomów różnej maści którym się wydaje że są głęboko wierzący
Pewnie smaczne.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Agnieszka79
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwie 2024, 9:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 2
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pytasz gdzie moje nawrócenie? Insynuując, że wg twoich przekonań go nie ma. Tylko, że mnie to nic nie obchodzi, co ci się wydaje, szczególnie na mój temat :-o :))

Jak nie zauważasz, że oceniasz, to słabo u ciebie z pracą mózgu. Brak jakiejś autorefleksji, czy jak?

Owoce, są piękne, ale obrzydliwie śmierdzą i w związku ich nie tykam, żeby nie stać się jak Ewa, co dała sie namówić i skusić na [.......].

Pozdrawiam

staramy się nie używać takich słów. Łamiesz pkt 4c regulaminu- są obraźliwe, zawierają wulgaryzmy. daniel
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2024, 18:00 przez Magnolia, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1904
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 447
Podziękowano: 839
Płeć:

Nieprzeczytany post

Agnieszka79 pisze: 30 kwie 2024, 17:07 Pytasz gdzie moje nawrócenie? Insynuując, że wg twoich przekonań go nie ma. Tylko, że mnie to nic nie obchodzi, co ci się wydaje, szczególnie na mój temat :-o :))

Jak nie zauważasz, że oceniasz, to słabo u ciebie z pracą mózgu. Brak jakiejś autorefleksji, czy jak?

Owoce, są piękne, ale obrzydliwie śmierdzą i w związku ich nie tykam, żeby nie stać się jak Ewa, co dała sie namówić i skusić na [.......].

Pozdrawiam
Nigdzie nie zapytałem o Twoje nawrócenie. Jedynie wyraziłem zastanowienie.
Nigdzie nie napisałem, że go nie ma.
To Twoje myśli nie moje.

Piszesz co niby myślę. Dziwi mnie, że to wiesz. No ale w takim wypadku nie będę mówił, że jest inaczej, bo i tak zawsze będziesz miała rację.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2024, 17:52 przez daniel, łącznie zmieniany 1 raz.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Apolonia
Posty: 55
Rejestracja: 11 lut 2024, 20:09
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 36
Podziękowano: 32
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja również odniosłam takie wrażenie po lekturze twojego posta, że jednak to było może nie ocenianie, ale co najmniej poddawanie w wątpliwość subiektywnego doświadczenia autorki. "Dziwne nawrócenie :-? no i czy na pewno ..." czy to naprawdę było potrzebne? Pomyśl, że to jest osoba, która postanowiła się otworzyć na forum z własnymi odczuciami, a tu wchodzi takie "śledztwo" zwieńczone komentarzem, że to "dziwne" i wątpliwością "czy aby na pewno". Myślę, że tematy osobistego nawrócenia są zbyt subiektywne i osobiste, by poddawać je takiej dyskusji, bo to nie dotyczy sfery faktów teologicznych tylko czyichś odczuć. A kwestionowanie tego może zranić.

Już się na tym forum nie udzielam z wyjątkiem niniejszego posta, a podstawową przyczyną, która zniechęciła mnie do udzielania się tu, jest twoja narzucająca swoje zdanie maniera, sprawiająca wrażenie oceniania innych i ich doświadczeń z góry. Podejrzewam, że dużo osób może się czuć zniechęconymi do udzielania się tutaj, zwłaszcza, że jesteś moderatorem, więc tak jakby reprezentujesz. Nie chcę cię atakować, tylko opisać swoje odczucia do do twojego stylu wypowiadania się.

Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
Dopisek: (reprezentujesz forum)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7184
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3297
Podziękowano: 3528
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Apolonia faktycznie można to tak odebrać jakby to było podważanie doświadczenia autorki wątku.

Tu Agnieszka zaprezentowała twarz radosną z nawrócenia jednak w wątku „chora duchowość” atakowała i obrażała wiele osób począwszy od forumowiczów aż po kilku kapłanów.
Pytanie ze strony Daniela padło po kilku dniach takiego obrażania, wg mnie to była uzasadniona wątpliwość
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1904
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 447
Podziękowano: 839
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Apolonia dziękuję za zwrócenie uwagi. Postaram się zmienić swoje maniery. Przepraszam i pozdrawiam.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Apolonia
Posty: 55
Rejestracja: 11 lut 2024, 20:09
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 36
Podziękowano: 32
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 05 maja 2024, 19:22 @Apolonia dziękuję za zwrócenie uwagi. Postaram się zmienić swoje maniery. Przepraszam i pozdrawiam.
To ja ciebie przepraszam, bo nie wiedziałam, że odnosisz się do sytuacji z innego wątku :( nie wiedziałam, że wypowiedzi autorki były tak agresywne i to stawia sytuację w innym świetle.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1904
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 447
Podziękowano: 839
Płeć:

Nieprzeczytany post

Apolonia pisze: 06 maja 2024, 19:59 To ja ciebie przepraszam, bo nie wiedziałam, że odnosisz się do sytuacji z innego wątku :( nie wiedziałam, że wypowiedzi autorki były tak agresywne i to stawia sytuację w innym świetle.
Nie ma sprawy.
I możliwe, że w Twoich słowach jest nieco prawdy i czasem powinienem hamować ;)
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42