Radio Maryja

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 57
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jaka jest wasza opinia o Radiu Maryja? Zwracam się do tych, którzy sluchają. Sam słucham od dwudziestu ponad lat,
właściwie każdego dnia. Widzę plusy i minusy. Plusem niewątpliwy patriotyzm, minusem naiwne próby "ubogacenia" polskiej mowy przez uporczywe, dziwaczne akcentowanie w stylu : wi zyta, stolica, reguła oraz
koślawienie wymowy : świĘty, dziĘkujĘ
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7106
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3280
Podziękowano: 3501
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja nie słucham, więc się nie wypowiem.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 593
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie słucham, więc też się nie wypowiem.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 596
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 534
Podziękowano: 380
Płeć:

Nieprzeczytany post

Też nie słucham .
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Bardzo rzadko (kilka razy w roku) zdarza mi się posłuchać w samochodzie.
Ogólnie: są nierówni.
I trochę mnie denerwuje ten taki ton mówienia (że się tak wyrażę "kościółkowy" - tak na codzień ludzie nie mówią).
Niemniej bardzo dużo dobrego robią - zwłaszcza w dziedzinie np. wyjaśniania (cykl czytania i wyjaśniania katechizmu), a także modlitewnie (zwłaszcza dla wielu chorych i starszych to bardzo ważne).
Miewają też wpadki.
Poza tym nie najlepiej jest chyba jednak łączyć to wszystko z polityką dość konkretnie rozumianą. Z drugiej strony, w niektórych sprawach alarmowali, kiedy wszyscy milczeli.
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 57
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zgodzę się. Powód, dla którego słucham, wyjaśnię może przy innej okazji. Robią wiele dobrego także w sferze, powiedziałbym - socjologicznej. Dają ludziom asumpt organizować się, uaktywnić, zapomnieć trochę o własnym wieku, jasno wroga definiują, władzę swym sterowalnym elektoratem (2,4mln) jak Tatarzyn za łeb trzymają - a ludność to lubi. Z drugiej strony ogromne zło czynią w umysłach maluczkich(Pismo o kamieniu młyńskimw takich sytuacjach naucza), dzielą, szczują , nakręcają.

Na własne uszy słyszałem za rządów PO, jak powodzie przyszły dramatyczny telefon słuchacza "Bóg nie zdzierżył, co Tusk z Polską wyrabia, no i dopuścił klęskę..."
A zarazem gdzie w Polsce, jesli nie w tvTrwam zobaczyć obecnie od deski do deski prawdziwy koncert Śląska czy Mazowsza?
Więc słucham i oglądam z jak to mówią - uszami czerwonymi

Niebieski kolor mamy zarezerwowany dla cytatów z Biblii. Dominik
Ostatnio zmieniony 30 sty 2023, 17:25 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7106
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3280
Podziękowano: 3501
Płeć:

Nieprzeczytany post

I nikt z prowadzących nie prostował takiej wypowiedzi słuchacza?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 57
Płeć:

Nieprzeczytany post

Żartujesz? Za Chiny. Nikt tam nigdy takich, ani lepszych tekstów nie prostuje. W tym cała kwestia.

"Opozycja? Co to za opozycja. Wrogowie po prostu" To usłyszalem wczoraj. Zero reakcji prowadzącego.
Skaza

Nieprzeczytany post

Pozytywna. Teraz już od jakiegoś czasu co prawda rzadziej oglądam bo wróciłem na tyle do sił i zdrowia, że mogę chodzić co niedziele na msze świętą, ale kiedyś było inaczej i wtedy przydawał mi się ten kanał w tv naprawdę mocno. Czasami odmawiam różaniec z nimi tam wspólnie o 20:20 albo oglądam Apel Jasnogórski o 21-wszej. Msza jest też o 13.30 niemal codziennie z Jasnej Góry i też obejrzę sobie raz na jakiś czas. Zdarzają się tam często wspaniałe kazania. Każda telewizja/stacja ma swoje wady. TVN kłamie i wszystko obraża, TVP często za mocno coś chwali i za mało mówi o informacjach z poza kraju, Polsat buja się na gałęzi medialnej raz w tą innym razem w drugą stronę by nie przegiąć w jedną konkretnie no a TRWAM jest typowo kanałem tematycznym i jeśli komuś sprawy wiary i ojczyzny nie są obce a do tego nie ma nastu lat i siubi du w głowie to się tam dobrze odnajdzie. Bywają tam naprawdę fajne reportaże, dokumenty, relacje mszy czy różnych uroczystości kościelnych. Przeginają ciut np. w strojach prezenterów gdzie wszyscy pod kancik i z lokiem siedzą jak w latach 60-tych, ale z dwojga złego gdzie na innych stacjach wszystko jest nadmiernie wyzywające wolę już takie podejście.
W końcu w wiadomościach, prognozie pogody czy innych takich liczy się treść a nie forma. Dla mnie kanał jak najbardziej na plus i gdy mogę finansowo to wspieram ich by nie zostały w tv same skrajnie lewackie propozycje :)
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 57
Płeć:

Nieprzeczytany post

".... z lokiem siedzą jak w latach 60-tych,.."
Czyżby? Gościu ma marynarkę jeszcze bardziej modnie za ciasną jak w tefałenach i tefałjynfo.
Trwam nie oglądam, chyba że śpiewa i tańczy Śląsk. Stare filmy klasy C formatu 4:3 puszczają przez jakiś badziewny konwerter, by wyglądały jak
panorama, co psuje wzrok nie tylko starym widzom. Chętnie natomiast zobaczę znowu Kapelę znad Baryczy. https://youtu.be/JH_kaQDnbRQ
Melisska

Nieprzeczytany post

Raczej rzadko radia słucham, ale czasem odmawiam Różaniec z Tv Trwam.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 593
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dobrze że na ich stronie można bez kombinowania pobrać audycje w MP3. Szkoda tylko że w kiepskiej jakości, trochę daje to po uszach. Tylko 32kbps:-(
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 57
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak, pobieranie audycji w prosty sposób - duży plus. Często korzystam. Bywają ciekawe w Aktualnościach Dnia, w Rozmowach Niedokończonych. Trochę interesuję się polityką, jeśli chcę wiedzieć , jaka będzie słuszna linia władzy - włączam toruńską falę.
Np. nagonka na wiatraki , puszczę Białowieską nie została wykoncypowana na Nowogrodzkiej, a w Toruniu.

Kapelę znad Baryczy puszczano w swoim czasie kilka razy dziennie. "...w takie miejsce wyślę, że z główki wyparuje nadmiar intelektu.."
więc spakowałem walizeczkę do Gułagu, ew. psychuszki.
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 57
Płeć:

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Widzę, że jesteś z tych, co to "słuchają, by się pooburzać" ;)
A konkretnie co Ci się spodobało, a co nie? Bo tam różnych twierdzeń było sporo, niektóre słabe, niektóre słuszne.
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 57
Płeć:

Nieprzeczytany post

Raczej by się rozweselić w codziennych kłopotach. Jak wspomniałem, interesuję się od czasów stalinowskich chorą namolną propagitką dla kołchoźników. Fakt, urodzeni później mogą tego nie rozumieć.
Specjalnie jeździłem przez pół miasta poczytać w bibliotece Szpilki z lat 50-tych. Oglądałem o 7 rano 1.maja i 9.maja transmisje z Moskwy. No i teraz mam to bez szukania w toruńskim radio. Mówię o audycjach informacyjnych. O szczuciu politycznym. Kreacji wroga, kiczowatym wazeliniarstwie wobec "władzy" i wzajemnie. Wszystko na melodię "głowa z umysłem pod beret nie pasuje". "My - oni. Tamta strona, tamte srodowiska" . Słowem - kochaj bliźniego.
Kiedyś zacząłem słuchać może trochę na przekór prasie michnikowej, bo też się panoszyli, ale po kilku dniach naprawdę "doceniłem".
W dawnych latach włączyłem sobie RM o 13 na wiadomosci i aktualności dnia w obecności krewnego. Młodego studenta. Widzę, jak odłozył swoje czytanie, zaciekawił się ..... po chwili pyta : to się dzieje na prawdę? to nie kabaret, parodia - oni faktycznie to mówią?

Dodano po 7 minutach 6 sekundach:
Pytasz, co mi się spodobało?
Np. okazja dla starszych osób z dalekiej prowincji, by się zorganizować przy okazji pielgrzymek, rocznic toruńskich, dziękczynień. Ale i w swoim czasie marszów w sprawie przyznania koncesji. Na jednym byłem. Słyszę w licznych telefonach, jak są sprawni, rzutcy, logiczni, jak się czują potrzebni. Serce rośnie. I jak sobie asertywnie radzą z namolnie politykującymi o.redaktorami po drugiej stronie słuchawki. Podobnie zresztą jak bystre dzieciaki dzwoniące do modlitwy.

Dodano po 13 minutach 34 sekundach:
Obrazek

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... trwam.read
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 57
Płeć:

Nieprzeczytany post

dziś o 11.04 spisałem ze słuchu : ...."rolnik bronił, żywił i stąd atak na wioskę. Chcą odebrać ziemię, zrobić kołchoz" o.dyr.dr Tadeusz.
Nie usłyszałem kto. Tuski różnej maści? Szwabstwo? Cała Europa? Biden? Kułacy? Podkułaczniki? Wrangel?
Nie istotne. Grunt, ludek poszczuty, zalękniony = dobry ludek. Sterowalny i posłuszny.

Stalinowi propagandę robili tacy, co się wyjątkowo na tym z natury swej znali. Jak i na kinie. Tutaj ponura, tępa gomułkowska agitacja
która przypomina mi rok 1968 po wojnie 6-dniowej z sowieckimi Arabami.

A tu dzisiaj, wojna przy granicy, naukowe judzenie,szczucie na Bidena i całą Amerykę. Kto im płaci?
https://www.radiomaryja.pl/multimedia/m ... yzna-2733/

https://www.radiomaryja.pl/informacje/t ... alitaryzm/
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Widzę, że bardzo łatwo Ci przychodzą słowa "szczucie" i porównania do komunizmu wobec ludzi, którzy są z innej opcji politycznej - nawet jak nie dosłuchałeś o co chodzi.
Tak to zwykle jest, ze ludzie skłonni do propagandy i szczucia chętnie innych oskarżają o to samo.
Sam jestem ze zdecydowanie innej opcji politycznej niż RM, ale akurat ta wypowiedź o rolnikach była zdrowa. Warto przeczytać, zanim się określi mianem "szczucie".
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 593
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Piotr55 regulamin forum zabrania politykowania, chyba że sprawy dotyczą spraw religijnych.
Tutaj natomiast nie bardzo wiem co ma dobrego z ostatnich rozmów wyniknąć.


Jeśli chcesz publikować swoje przemyślenie to załóż bloga.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 57
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wg mnie toruńskie radio zniechęca do KK ludzi obiektywnych i starających się
myśleć racjonalnie.