Biblia z ChatGPT [ankieta]

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.

Mój stosunek do SI - sztucznej inteligencji ChatGPT

Nie wiem, co to jest SI ChatGPT i nie chcę wiedzieć.
1
11%
Nie znam tematu, ale chyba warto się przynajmniej czegoś dowiedzieć.
0
Brak głosów
Nie orientuję się za bardzo, ale już sporo słyszałem.
0
Brak głosów
Mam dość wiedzy o SI, ale nie próbowałem z nią rozmawiać.
0
Brak głosów
Podjąłem próbę rozmowy, ale nie będę tym dłużej zainteresowany.
1
11%
Spróbowałem rozmów z SI i jestem dość pozytywnie nastawiony.
1
11%
Jestem bardzo zadowolony z możliwości, jakie daje SI i mam zamiar na stałe jej używać.
2
22%
Nie chcę w ogóle na Forum czytać czegokolwiek, co pochodzi od SI.
4
44%
Chętnie podam w tym temacie swoje zapytania do SI, aby Zbyszek to z SI opracował.
0
Brak głosów
Chcę w tym temacie mieć możliwość czytania tego, co Zbyszek może tu zamieścić w ramach swoich rozmów z SI.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 9
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7097
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 28 mar 2023, 9:04 W pełni bym Wasze negatywne zdanie rozumiał, gdybyście raz za razem pokazywali, że "o, tu,... tu..." jest błąd teologiczny... że tu jest okropna herezja... w tym, co podaje ChatGPT.

Ależ mówimy to, tylko nie chcesz słuchać. Wczoraj nawet dostałeś ostrzeżenie, za publikowanie odpowiedzi SI w kwestiach sumienia, co jest piramidalnym nieporozumieniem, czyli zaprzeczeniem logiki i rozumu.
Zbyszek pisze: 28 mar 2023, 9:04 Jednak ja tego wcale nie znajduję w Waszych komentarzach (czy nie byłoby tego, gdyby takie uchybienia były obecne?)...
Wobec powyższego nie rozumiem Waszego oporu przed korzystaniem z ludzkiego dorobku, ale podanego przez program komputerowy (bo tym jest SI). Wszak SI nie pisze tych treści, ale je zgrabnie dobiera z tak wielu źródeł, jakich nikt z nas nie posiada: zarówno co do ilości, jak i dostępności...

Pokazałam Ci różnice między komentarzem napisanym przez duchownego, czyli osobę wykształconą i duchową jednocześnie, a tym co SI ci odpowiedziała, skoro nie widzisz różnicy to naprawdę problem leży po twojej stronie.
No właśnie w tym rzecz i niebezpieczeństwo : "SI nie pisze tych treści, zgrabnie je dobiera" - nie ma inteligencji aby zweryfikować sama siebie i tego co zgrabnie dobrała, a człowiek ma inteligencję. No ja nie rozumiem, ze masz do dyspozycji żywego człowieka - wykształconego i duchowego, rozmodlonego, czyli pod działaniem Ducha Świętego, a wybierasz bezduszny algorytm. Naprawdę?!
Zbyszek pisze: 28 mar 2023, 9:04 No, trudno, myślałem, że ku zbudowaniu można tu publikować treści, które ani herezji nie zawierają, ani nie są "z kosmosu", lecz są przez prawdziwą inteligencję ludzką stworzone, aby właśnie m.in. dawały nam lepsze poznanie Słowa Bożego. Zamykacie się na to - Wasz wybór. Ja u siebie widzę tego dobre owoce, więc będę nadal korzystał z ludzkiego geniuszu, jaki nie byłby możliwy, gdyby nie Bóg-Stwórca... (to ludzki geniusz kiedyś Internet powołał do istnienia - gdyby nie to, to byśmy się wcale tu ze sobą nie komunikowali, prawda...?).

Geniusz zostaw Bogu, człowiek jest co najwyżej inteligentny, jedni bardziej, jedni mniej. To co piszesz wciąż pokazuje jak bardzo się zachłysnąłeś SI i nie słuchasz nawet przestróg Słowa Bożego, aby nie robić sobie bożków, nie słuchać fałszywych nauczycieli...
Marek Piotrowski pisze: 27 mar 2023, 20:19 2Tm 4:3 "Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli."
Zbyszek pisze: 28 mar 2023, 9:04 Wróciłem na forum, bo mnie po raz kolejny wiadomość z forumowa powiadomiła, że: "tęsknimy za tobą"!...
Jak widać, powrót nie wypadł dobrze, a tęsknota jest raczej taka(?), abym już sobie poszedł... ;)
Miałem sporo szczęścia, że wróciłem, gdy @Magnolia była poza forum, bo @Dominik miał pozytywne nastawienie do tego, co zacząłem publikować, ale... już i on został przekonany, aby zmienić zdanie(?).

Pozdrawiam i proszę już nie przysyłać "tęsknych wiadomości" - bo czy są szczere?...
To jest wiadomość masowa wysyłana do wszystkich użytkowników forum, taka przypominajka o forum.
Nikt Cię nie wyrzuca z forum, możesz korzystać na prawach gościa, możesz się z nami dzielić swoim rozumieniem Pisma św, jednak my również będziemy się dzielić swoim rozumieniem, to ma być dialog ekumeniczny a nie Twoje głoszenie jak wszyscy mamy rozumieć Pisma. Czy Ty jesteś towary na dialog? Bo na razie mało słuchasz argumentów, tak bardzo jesteś przekonany do swoich racji.
No i właśnie się przyznałeś, że wykorzystałeś moment w którym byłam na rekolekcjach, aby pod moją nieobecność znowu promować coś swojego. Nieładnie. @Dominik samodzielnie myśli, nie jest pod moim wpływem. I dał Ci zgodę tymczasową i tylko na ten wątek.
Zbyszek pisze: 28 mar 2023, 9:04 PS.
to po co publikujecie jeden werset na każdy dzień u góry Forum?!
Publikujemy, aby kogoś zachęcić do wejścia w czytanie Pisma św regularne, codzienne. Dlatego też każdy dzień zaczynam od publikowania Słowa Bożego z liturgii, z komentarzem.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2007
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 591
Podziękowano: 1572
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zbyszek zauważ że moja zgoda była tymczasowa i TYLKO w obrębie jednego wątku, napisałem to zanim Magnolia wróciła. Podszedłem ostrożnie do tematu mając nadzieję że rozważnie podejdziesz do tematu ChatGPT.
Ty natomiast zacząłeś używać AI w innych wątkach, wbrew ustaleniom.
Więc mijasz się z faktami pisząc, że zostałem zmanipulowany.

Dodano po 9 minutach 43 sekundach:
Mimo wszystko uważam że ten wątek jest potrzebny. ChatGPT staje się coraz popularniejszy, trzeba zwracać uwagę na niebezpieczeństwa z nim związane.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 28 mar 2023, 10:14 @Zbyszek zauważ że moja zgoda była tymczasowa i TYLKO w obrębie jednego wątku, napisałem to zanim Magnolia wróciła.
Przepraszam - zapomniałem, że to było tylko do tego tematu ograniczone; chciałem pomóc też w innych tematach, a że nie jestem specem od snów czy erotyki, to zapytałem SI o opinię... [czy były te opinie złe?]
Zatem Ty jesteś w porządku, ja się zapędziłem; przepraszam. :(
Magnolia pisze: 28 mar 2023, 9:38 No i właśnie się przyznałeś, że wykorzystałeś moment w którym byłam na rekolekcjach, aby pod moją nieobecność znowu promować coś swojego. Nieładnie. @Dominik samodzielnie myśli, nie jest pod moim wpływem. I dał Ci zgodę tymczasową i tylko na ten wątek.
Pojęcia nie miałem o obecności Twojej na rekolekcjach!!
Nie możesz mi przypisać celowego działania: "przyjdę, gdy Magnolii nie będzie", bo przyszedłem i nie sprawdzałem, czy jesteś, czy nie... (ani czy ktokolwiek jest/nie jest).
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Skaza

Nieprzeczytany post

https://www.tvp.info/68829668/badacze-w ... teligencji

Oby nigdy nie zrobiło się jak w terminatorze ... bo chociaż wątpię w to by kiedykolwiek udało się im prawdziwie myślącą maszynę zrobić to mogą "uczeni" tego świata zbudować taką która się potem zepsuje i rozwali wszystko co się rusza w zasięgu swojego mechanicznego wzroku/kamery co też nie jest miłą perspektywą dla ludzkości.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie mam nic przeciwko nadzorowi nad SI - jest ona wręcz konieczna! Tylko czy nie będzie trochę tak, jak z wyścigiem zbrojeń?... Niby są jakieś reguły, traktaty ustalenia, ale i tak każdy kraj stara się prześcignąć resztę świata, bo ma w tym interes...

Nie wiem, jak będzie z SI. Nawet zapytałem ją, jakie są możliwe zagrożenie z jej strony i wymieniła kilka, ale nie zacytuję tu, bo chyba mi już nie wolno tego robić.
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Trzy sprawy:
  1. Niestety, ludzie spoza informatyki nie zdają sobie sprawy, jak działa SI. Dużo zła zrobiła tu buńczuczna nazwa ze słowem "inteligencja" (nasi dziadkowie mówili na komputer "mózg elektryczny" :)) ).
    Tymczasem nijakiej "inteligencji" w tym nie ma. Jest kompilacja związków frazeologicznych, jakie są w źródle (czyli cyberprzestrzeni).
    Skutek jest taki, że - zakładając, ze działa poprawnie, co też nie jest zawsze słuszne - podaje ona najczęściej występujące "poglądy" - co, zważając, że w cyberprzestrzeni wypowiadają sie przede wszystkim laicy - często jest błędne.
    Co więcej, SI jest podatna na populizm, ogólnie przyjęte kalki pojęciowe itd.
  2. Druga rzecz jest istotniejsza, choć mniej "techniczna". Otóż głoszenie Słowa to nie mądrzenie się (zwłaszcza głupie mądrzenie...), lecz jest tu pierwiastek duchowy.
    1Kor 1:17 BT5 "Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża."
    W tym kontekście SI może pełnić tylko rolę pomocniczą, i to o wątpliwej pożyteczności.
  3. Poza tym wszystkim, jest kwestia smaku. Jak zareagowała by udziewczyna, dowiadując się, że piękny list miłosny, jaki dostała od narzeczonego, został napisany przez SI?
Ostatnio zmieniony 30 mar 2023, 10:09 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2007
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 591
Podziękowano: 1572
Płeć:

Nieprzeczytany post

ChatGPT działa w oparciu o statystykę. Np. mamy do słowo kot, i jakie statystycznie słowo z kotem się kojarzy?

Albo zdjęcia AI. Dlaczego takie dziwne dłonie tworzy . Na części prawdziwych zdjęć ludzie zginają palce tak, na innych zdjęciach inaczej, itd.,, więc AI nie wie jak wygląda dłoń na tej podstawie, tylko zgaduje, tworzy wedle statystyk, stąd palec może być jednocześnie wyprostowany i zgiety na jej zdjęciach.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 30 mar 2023, 10:08 Tymczasem nijakiej "inteligencji" w tym nie ma. Jest kompilacja związków frazeologicznych, jakie są w źródle (czyli cyberprzestrzeni).
Skutek jest taki, że - zakładając, ze działa poprawnie, co też nie jest zawsze słuszne - podaje ona najczęściej występujące "poglądy" - co, zważając, że w cyberprzestrzeni wypowiadają sie przede wszystkim laicy - często jest błędne.
Co więcej, SI jest podatna na populizm, ogólnie przyjęte kalki pojęciowe itd.
Pamiętasz, jak zapytałem Cię, czy biblijny Adam rzeczywiście żył na ziemi?
Twoja wtedy odpowiedź brzmiała: "Nie wiem".

Powyżej napisałeś coś, co postanowiłem sprawdzić i... masz chyba rację (niestety). Sam zobacz, co mi ChatGPT odpisał na moje pytanie (mimo że czuję na forum brak akceptacji dla publikacji takich treści, to sytuacja jest wyjątkowa, więc pozwólcie):
  • CZY ADAM OPISANY W BIBLII ISTNIAŁ NAPRAWDĘ?
    Historia Adama opisana w Biblii jest dla chrześcijan i żydów opowieścią o stworzeniu pierwszego człowieka przez Boga. Jednakże, w kontekście naukowym, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ Biblia nie jest traktowana jako źródło historyczne w tradycyjnym sensie.

    Nie ma również jednoznacznych dowodów naukowych na istnienie Adama jako pierwszego człowieka, ponieważ badania naukowe wskazują na to, że ludzkość powstała poprzez ewolucję i pochodzenie od wcześniejszych form życia.

    Warto jednak zauważyć, że wiele osób interpretuje historię Adama jako symboliczną opowieść, której celem jest przekazanie ważnych duchowych i moralnych przesłań, a nie konkretnych faktów historycznych.
@};-
Forumowicze - czyż to nie jest piękne potwierdzenie tego, co Marek raczył napisać?!
Czy wobec tego porzucę ChatGPT jako narzędzie (podkreślam: narzędzie) przydatne w studiowaniu Biblii? [nawet Marek dopuszcza taką jego rolę, pisząc: "W tym kontekście SI może pełnić tylko rolę pomocniczą, i to o wątpliwej pożyteczności."]

Oczywiście, że nie!
Czemu? Przecież otrzymałem na moje biblijne pytanie taką odpowiedź, której nie mogę pogodzić z moją wiarą (czy forumowicze to godzą? Czy wg Was Adam rzeczywistym mężczyzną był?...).
Otóż świadomym będąc, że ChatGPT nie jest doskonałym narzędziem (znów to zaznaczam: narzędziem), umiem przefiltrować to, co pochodzi z tego narzędzia i jest dla mnie do akceptacji, a czego nie mogę przyjąć - np. wyżej podanej odpowiedzi na pytanie o Adama...

ChatGPT o Adamie napisał mniej więcej to, co świat myśli o nim; i to jeszcze taki świat mocno liberalny, gdy idzie o kwestię Biblii, chrześcijaństwa i wiary ogólnie rzecz biorąc... Marek tu się nie pomylił, jak SI dobiera odpowiedzi, ale czy on i SI mają rację w kwestii biblijnego Adama?...
Stanowczo twierdzę, że nie mają racji!

Ale jeszcze pewnie dziś nawiążę łączność z ChatGPT, by zbudować się tym, co uznaję za prawdę, a jeśli znów coś będzie z moją wiarą niezgodne, to nie przyjmę tego za wartościowe... Ot, narzędzie - raz pomocne, raz nie za bardzo, a czasem wcale... Jednak do tej pory więcej plusów, niż minusów widzę, dlatego jestem ogólnie zadowolony z tego narzędzia... (gdybym wziął do ręki np. biblijny komentarz katolicki, to też bym zupełnie tak samo do jego treści podszedł; dokładnie tak samo...).
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Z tego co napisałeś, to to, co Ci napisze SI, należy do dwu kategorii:
  • tego, co już wiesz i akceptujesz
  • tego, z czym się nie zgadzasz (abstrahuję od tego, czy sensownie, czy nie)
Zatem po co CI źródło, które nie wniesie Ci niczego?
Nie mowiąc już o dwu pozostałych punktach - ważniejszych - które w swojej odpowiedzi zlekceważyłeś.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7097
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 30 mar 2023, 12:07 Z tego co napisałeś, to to, co Ci napisze SI, należy do dwu kategorii:
  • tego, co już wiesz i akceptujesz
  • tego, z czym się nie zgadzasz (abstrahuję od tego, czy sensownie, czy nie)
Zatem po co CI źródło, które nie wniesie Ci niczego?
O to właśnie to, dla mnie to narzędzie nic nie wnosi pewnego, więc po co z niego korzystać.
Zdecydowanie jest lepsza wyszukiwarka google.
A już najpewniejszy jest Katechizm, gdzie na pewno jest prawda nauki katolickiej.
dodatkowo mnie drażni brak źródeł z których czerpała SI aby napisać to co napisała...a przecież nie pisze z "głowy" tylko korzystając z czyjejś własności intelektualnej.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

  • Rz 14:19 BT5 "Starajmy się więc o to, co służy sprawie pokoju i wzajemnemu zbudowaniu."

    2Kor 12:19 BT5 "Od dawna już sądzicie, że się przed wami usprawiedliwiamy. W obliczu Boga w Chrystusie mówimy, a wszystko, najmilsi, ku zbudowaniu waszemu."
Czemu to cytuję? Bo tu (ale to nie jedyne wersety z tym słowem) jest użyte słowo, które też na początku tego tematu użyłem, że chcę KU ZBUDOWANIU coś publikować...
Czy lubicie być czymś zbudowani - czymś, co już znacie, ale na nowo chętnie to przeczytacie/posłuchacie, bo się tym zbudujecie?!...

Czy w tych treściach, jakie podałem z ChatGPT było coś, co Was zgorszyło, oburzyło, i zamiast budować, to "rozwaliło"?
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7097
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszku, coś CI powiem...

przeczytałam dzisiejsze czytania z dnia, z liturgii Kościoła.
viewtopic.php?p=22141#p22141
pomodliłam się chwilę i zobaczyłam to:
Jakie przymioty Boga widzimy dziś w czytaniach? Czego dowiadujemy się o Bogu?

Bóg jest hojny (dał Izraelowi cały Kaannan na wieki)
Bóg jest wierny (raz danemu przymierzu, słowu)
Bóg jest odwieczny (Ja jestem)
Bóg jest cierpliwy (przymierze trwało mimo grzeszności ludzi)
Bóg panuje nad wszystkim (mimo że ludzie wciąż chcieli Jezusa pochwycić i zabić, To Jezus panował nad sytuacją)
Bóg daje życie wieczne (Jeśli ktoś zachowa moją naukę, ten śmierci nie zazna na wieki”)
Bóg jest otoczony chwałą.
I to jest inteligencja w służbie innym ku ich zbudowaniu. Dzielę się tym, co widzę i pokazuję to innym, a wszystko na coraz większą Chwałę Boga i z miłości do Boga i ludzi.
Jeszcze piękniej robi to O. Salij którego komentarze do czytań publikuję wraz z czytaniami.
I to był mój główny cel dla którego założyłam to forum.

więc proszę Cię nie przekonuj nas, kiedy mamy skarb w postaci żywej inteligencji, czyjejś wiary i doświadczeń duchowych, że SI nam coś cennego może dać.... nie może... bo jest to sztuczne...bezduszne i nie ma w tym myślenia krytycznego...

Czy naprawdę tego nie dostrzegasz?!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

A czy Ty możesz z autorami tych komentarzy porozumiewać się, aby dopytać o jakiś fragment komentarza, by uzyskać więcej informacji o jakimś wersecie/tekście?...
Bo ja mogę prowadzić "rozmowę" z ChatGPT i w rzeczywistym czasie tego typu informacje pozyskiwać - i to jest w moim rozumieniu duży plus!
Dobrze, nie rozumiemy się. (nie ostatni i nie pierwszy to raz)
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 30 mar 2023, 14:45 A czy Ty możesz z autorami tych komentarzy porozumiewać się, aby dopytać o jakiś fragment komentarza, by uzyskać więcej informacji o jakimś wersecie/tekście?...
Ale po co? Wszelkie info można znaleźć w Googlach bez pytania chatu
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 30 mar 2023, 15:01 Ale po co? Wszelkie info można znaleźć w Googlach bez pytania chatu
I do każdego wersetu masz w Googlach komentarz, tak?
A jeśli ja taki komentarz mam w czacie - a ponadto mogę się dopytywać, o co tylko chcę, to czy to nie jest wygodniejsze?
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 30 mar 2023, 15:16 I do każdego wersetu masz w Googlach komentarz, tak?
Oczywiście. Co więcej, mamy całkiem sporo wybitnych komentarzy biblijnych, nie trzeba nawet używać (też niepewnego) Google (choć w nim przynajmniej wiadomo, kto komentuje i na ile jest wiarygodny).
A jeśli ja taki komentarz mam w czacie - a ponadto mogę się dopytywać, o co tylko chcę, to czy to nie jest wygodniejsze?
Wygodne - tak. Pod warunkiem, że nie obchodzi Cię wiarygodność.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marku, to może poszukaj komentarza o Adamie i w końcu się dowiesz, czy on istniał?... [nadal nie wiesz tego?]
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 30 mar 2023, 15:31 Marku, to może poszukaj komentarza o Adamie i w końcu się dowiesz, czy on istniał?... [nadal nie wiesz tego?]
Marna zaczepka i w dodatku nie na temat. Muszę Cię zmartwić - Ty też nie wiesz. Ja przynajmniej wiem, że nie wiem.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2023, 19:25 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Błąd, Marku! Ja wiem, że Adam istniał. Wiem, bo wiedzieli o tym Boży prorocy, Jezus i apostołowie! Szkoda, że nie naśladujesz ich! (a za nauczyciela się masz, np. książki pisząc, więc tym bardziej szkoda, że swą niewiarę/niewiedzę zasiewasz w serca innych - wielka ciąży na Tobie za to odpowiedzialność!!!).
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2007
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 591
Podziękowano: 1572
Płeć:

Nieprzeczytany post

W tym wątku piszemy o Adamie i Ewie
viewtopic.php?f=13&t=881

Więc @Zbyszek w odpowiednim wątku zaczepiaj Marka.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Zablokowany