Zagadki Biblijne

Stary i Nowy Testament, rozważania, rozumienie, komentarze
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

a jak juz rozwiazecie skazy to niech ktos mi odpowie gratis - jak to wszystkie stworzenia poza tymi w arce zginely? a zwierzeta wodne? ryby i ssaki?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Skaza

Nieprzeczytany post

Na czym zbudował swój dom człowiek nierozsądny w pewnej przypowieści Pana Jezusa ?
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

26 Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. 27 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki».

Mt 7, 26-27

Dodano po 21 minutach 44 sekundach:
W czasie rozmowy z kim Dawid obiecał, że Salomon będzie jego zastępca?

@abi nie znam odpowiedzi 🤔
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

Wówczas odezwał się król Dawid i rzekł: «Zawołajcie mi Batszebę!» A kiedy weszła do króla i stanęła przed nim, 29 przysiągł król tymi słowami: «Na życie Pana, który wyratował mnie z wszelkiego utrapienia! 30 Jak przysiągłem ci na Pana, Boga Izraela, mówiąc, że Salomon, twój syn, będzie królował po mnie i on będzie zasiadał na moim tronie po mnie, tak właśnie dziś uczynię». - 31 Wtedy Batszeba, upadłszy twarzą do ziemi, oddała pokłon królowi oraz powiedziała: «Niech żyje mój pan, król Dawid, na wieki!»

1 Krl 1, 28-31

Nie mam pewności czy dobrze :ymblushing: ? dlatego zaczekam ze swoim pytaniem.

Ps. Też nie mam pojęcia Abi :-? ale na prosty rozum chłopski to jak nie były wzięte do arki to chyba zginęły tak jak wszelkie życie na ziemi pod głęboką wodą. To jednak tylko moje rozmyślenia :)
Ostatnio zmieniony 19 lut 2022, 21:06 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Bardzo dobrze @Skaza 🙂

No ale pomyślmy jak mogły zginąć skoro umiały żyć pod wodą?
To jest dobre pytanie 🤔
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7102
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 19 lut 2022, 17:22 a jak juz rozwiazecie skazy to niech ktos mi odpowie gratis - jak to wszystkie stworzenia poza tymi w arce zginely? a zwierzeta wodne? ryby i ssaki?
Abi może taka odpowiedź CIę trochę uspokoi: Dla Boga nie ma nic niemożliwego. Może zginęły, a może nie zginęły, może zginęły jak woda ustąpiła a one zostały na lądzie... nie wiem... chyba najistotniejsze jest przesłanie duchowe samego potopu, że ...na pewno wiesz... ;))
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Mogłyby właściwie przeżyć te takie typowo wodne zwierzaki, ale z drugiej strony jeśli to była taka woda z "dodatkami" jak przy powodziach się widuje, że brudna pełna wszystkiego i wzburzona to już nie wiadomo jakby z nimi było. Jakby jeszcze to była czysto naturalnie/ekologiczna katastrofa coś jak tsunami po niespodziewanych ruchach płyt tektonicznych to mogłyby przetrwać jakieś gatunki a tak to tylko Pan Bóg zna prawdę ;)

Dodano po 53 minutach 24 sekundach:
Zapomniałem o zagadce :ymblushing: ale już nadrabiam.

Ile wołów zakupił pewien zaproszony na ucztę gość wykręcający się z przybycia na nią błahym usprawiedliwieniem w pewnej przypowieści Pana Jezusa ?
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

19 Drugi rzekł: "Kupiłem pięć par wołów i idę je wypróbować; proszę cię, uważaj mnie za usprawiedliwionego!"

Łk 14, 19

Kogo wskrzesił Święty Paweł?
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

chyba takiego goscia co przez okno wylecial
ten? szukac fragmentu?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 20 lut 2022, 21:15 chyba takiego goscia co przez okno wylecial
ten? szukac fragmentu?
Tak, o tego chodzi 😉
Chyba trzeba szukać 🙂
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Dz 20, 7 -13
W pierwszym dniu po szabacie, kiedy zebraliśmy się na łamanie chleba. Paweł, który nazajutrz zamierzał odjechać, przemawiał do nich i przedłużył mowę aż do północy. Wiele lamp paliło się w górnej sali, gdzie byliśmy zebrani. Pewien młodzieniec, imieniem Eutych, siedział na oknie pogrążony w głębokim śnie. Kiedy Paweł przedłużał przemówienie, zmorzony snem spadł z trzeciego piętra na dół. Podniesiono go martwego. Paweł zeszedł, przypadł do niego i wziął go w ramiona: «Nie trwóżcie się - powiedział - bo on żyje». I wszedł na górę, łamał chleb i spożywał, a mówił jeszcze długo, bo aż do świtania. Potem wyruszył w drogę. A chłopca przyprowadzono żywego ku niemałej radości [zebranych]. A my, wsiadłszy wcześniej na okręt, popłynęliśmy do Assos, skąd mieliśmy zabrać Pawła, bo tak zarządził, chcąc iść pieszo.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2022, 21:26 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak. Zadawaj 🙂
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

Nosz abi aleś ty szybka :-o nie zdążyłem kurczę ;))
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

kto zdaniem sw pawla ma byc wyklęty?

Dodano po 6 minutach 6 sekundach:
Skaza pisze: 20 lut 2022, 21:47 Nosz abi aleś ty szybka :-o nie zdążyłem kurczę ;))
bede teraz zgodnie z moim wiekiem...jak slimak
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Skaza

Nieprzeczytany post

Chyba muszę się fochnąć na abi bo nic takiego nie sugerowałem [-( ;)
Skaza musi przyspieszyć bo powolny zbytnio czasami ;))

Dodano po 1 godzinie 29 minutach 14 sekundach:
Nie mam pewności, ale spróbuję tuż przed snem ... ;)

1 Kor 16, 21-24

Pozdrowienie ręką moją - Pawła9. 22 Jeżeli ktoś nie kocha Pana, niech będzie wyklęty. Maranatha10. 23 Łaska Pana, Jezusa [niech będzie] z wami! 24 Miłość moja z wami wszystkimi w Chrystusie Jezusie.

Czy trafiłem ?
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 596
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 534
Podziękowano: 380
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jesteście genialni @};- ^:)^ :-bd
Skaza

Nieprzeczytany post

Krzysiek pisze: 21 lut 2022, 6:05 Jesteście genialni @};- ^:)^ :-bd
Dzięki Krzyśku za motywację, ale mi "genialność" nie grozi :) chciałbym tylko kiedyś przeczytać całe Pismo święte i jak najwięcej zrozumieć co szczególnie względem Starego Testamentu napawa mnie sporymi obawami.


Ps. Myślę nad pytaniem intensywnie :ymblushing:
Ostatnio zmieniony 21 lut 2022, 10:52 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7102
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 21 lut 2022, 10:30 chciałbym tylko kiedyś przeczytać całe Pismo święte i jak najwięcej zrozumieć co szczególnie względem Starego Testamentu napawa mnie sporymi obawami.
Wystarczy codziennie czytać z nami czytania z dnia z komentarzem O. Salija. I w 3-4 lata będziesz miał całą Biblię przeczytaną. :) Ja czytam codzienne czytania od 5-6 lat a ciągle poznaje i odkrywam na nowo, ale zdecydowanie poprawiło się moje zrozumienie i znajomość.. choć daleko mi do @abi :)
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Dziękuję @Magnolia postaram się zaglądać do tego wątku regularnie, każda pomoc się przyda by lepiej zrozumieć :-bd a jak uważasz Magnolio czy lepiej czytać codziennie tylko po fragmencie Biblii i przemyśleć go dobrze przez resztę danego dnia czy można czytać aż starczy natchnienia w danym momencie i się nie ograniczać ilością stron ? nurtuje mnie to bo pojawia się u mnie obawa, że jak przeczytam jednym tchem przykładowo kilkadziesiąt stron to umknie mi wiele ważnych treści w natłoku rozmyśleń ;( czasami jak czytam książkę jakąś to myśli gdzieś uciekają i pomimo , że fizycznie czytam to jakbym jednak nie czytał do końca. To będzie trochę off-top, ale tak mnie naszło na zadanie tego pytania na szybko nim zapomnę z roztrzepania własnego.

A teraz moje pytanie w końcu, sorki za spóźnienie po raz kolejny :ymblushing:

Co tak naprawdę przyniósł Pan Jezus dla ludzkości zamiast rozumianego ogólnie pokoju na ziemi, określił to porównaniem do pewnego przedmiotu. O czym mowa ?

Ps. Być może trochę kiepsko ułożyłem pytanie sensem, ale głowa mi pęka dzisiaj i słabo ogarniam własne myśli ;))
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

34 Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz.

Mt 10, 34

Czy o to chodzi?
Daj znać @Skaza .
Smutny i wymagający to fragment. Nie rozumiem go za bardzo.

@Krzysiek to Ty tutaj miałeś takie super zagadki, dołącz znowu do Nas 🙂
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu