Zaklęcie w myślach

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Karina
Posty: 64
Rejestracja: 04 lut 2023, 20:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 4
Podziękowano: 18
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witam. Jestem mężatką ale też jestem zauroczona innym mężczyzną. On ma inną. Czytałam sobie w internecie o urokach i jak przeczytałam to wymówiłam w myślach ale świadomie słowa żeby mnie pokochał, czy był ze mną/ wiem że głupie. Te myśli trwały parę sekund- nie więcej niż 4. Mam pytanie czy to już było rzucenie uroku? Czy może to mieć jakieś konsekwencje? Później pomodliłam się i poprosiłam Jezusa o ochronę przed złem i żeby te myśli nie miały żadnego wpływu na mnie i na tego człowieka. Żałuję tego że tak pomyślałam. Poprosiłam też o opiekę Michała archanioła. Czy to wystarczy? Ja nie zamawiałam żadnego uroku u jakiegoś szamana, tylko miałam krótką, intensywną intencję w myślach...no ale zaczęłam się martwić. Proszę Was o pomoc...wiem że zrobiłam głupotę. Co o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2024, 16:50 przez Karina, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7138
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3287
Podziękowano: 3515
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie, to nie jest rzucanie uroku.

Karino a co zrobiłaś od ostatniej rozmowy na forum aby wyjść z tego zauroczenia innym mężczyzną?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Karina
Posty: 64
Rejestracja: 04 lut 2023, 20:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 4
Podziękowano: 18
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szczerze mówiąc pogrążyłam się w romansie. Konsekwencją jest moje cierpienie. Z jednej strony pustka, poczucie winy, z drugiej silne emocje, zmiany nastrojów, pogorszenie psychiki. Te zmiany nastrojów i pogorszenie stanu psychicznego są spowodowane tym mężczyzną, ciągłe rozstania i powroty, jak w karuzeli. Jest on niestabilny emocjonalnie. No cóż, takie romanse raczej nigdy dobrze się nie kończą... Ciągnęło mnie też do okultyzmu, kart tarota, magii ale nie praktykowałam tych rzeczy na szczęście.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2024, 13:02 przez Karina, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7138
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3287
Podziękowano: 3515
Płeć:

Nieprzeczytany post

I co dalej zamierzasz?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Karina
Posty: 64
Rejestracja: 04 lut 2023, 20:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 4
Podziękowano: 18
Płeć:

Nieprzeczytany post

Próbowałam zakończyć to raz na zawsze ale chyba nie potrafię...za silne emocje, on mi się śni, myślę o nim i tęsknię. Rozum mi mówi że to trzeba uciąć. Chciałabym być obojętna na niego z tym że jestem dosłownie nim zauroczona.
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

Daję ci słowo honoru, zauroczenie mija.
Kwestia tygodni. Rzadziej miesięcy.
Jedna rada: teraz, gdy tkwisz w przejściowych emocjach, a czujesz się błędnie, za to już tak zawsze, nie podejmuj żadnych nieodwracalnych decyzji. Poczekaj cierpliwie.
Zobaczysz, niedługo "wrócisz do siebie". Nie daj się.