Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Ciernisty
Posty: 45
Rejestracja: 04 cze 2023, 14:56
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 2
Podziękowano: 11
Płeć:

Nieprzeczytany post

<ciach> Panu już podziękujemy. Zgodnie z regulaminem dostajesz bana.

§ 15. Administrator strony zastrzega sobie prawo do blokady/usunięcia konta użytkownika łamiącego regulamin bez podania przyczyny.

esperanza
Ostatnio zmieniony 19 cze 2023, 12:58 przez esperanza, łącznie zmieniany 2 razy.
W moim oku widzisz drzazgę, w swoim nie widzisz belek.
Awatar użytkownika
wXlfX
Posty: 33
Rejestracja: 02 lut 2021, 17:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 8
Podziękowano: 5
Płeć:

Nieprzeczytany post

A taki dobry chłopak był, na klatce dzień dobry mówił to go zbanowali.
Son de cristal toda' tus lágrimas
Skaza

Nieprzeczytany post

Pierwsze większe zbiory truskawek :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7146
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3289
Podziękowano: 3520
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ładne zbiory!
Mi w tym roku wyjątkowo truskawki smakują, w poprzednich latach pamiętam, że nieszczególnie mi smakowały.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 30
Rejestracja: 10 cze 2023, 18:02
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

W życiu nie zmusiłbym dziecka do wiary, tak samo jak bym go nie chrzcił, kiedy jest małe i nie może decydować o sobie.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Ikar pisze: 21 cze 2023, 14:16 , tak samo jak bym go nie chrzcił, kiedy jest małe i nie może decydować o sobie.
A co wiesz o chrzcie św.?

"Chrzest dzieci ma uzasadnienie teologiczne i egzystencjalne: działanie Ducha Świętego w duszy dziecka jest realne, podobnie jak ochrona przed złem"

https://opoka.org.pl/biblioteka/M/MS/ni ... 02-chrzest
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1897
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 445
Podziękowano: 838
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ikar pisze: 21 cze 2023, 14:16 W życiu nie zmusiłbym dziecka do wiary, tak samo jak bym go nie chrzcił, kiedy jest małe i nie może decydować o sobie.
A pozwoliłbyś mu się począć i urodzić skoro nie może o sobie decydować?
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

poniewaz watek " kiedy zaczyna sie zycie" jest zablokowany i nie moge tam dac odpowiedzi - jeszcze 20-30 lat temu uwazano ze zaplodnienie jest poczatkiem zycia czlowieka
obecne badania daja pewna korekte

"Puste jajo płodowe występuje wtedy, gdy mimo iż doszło do zapłodnienia i komórki zaczęły namnażać, to komórki, z których powinien rozwinąć się zarodek, dzielą się w nieprawidłowy sposób. Chociaż pęcherzyk ciążowy, inaczej zwany jajem płodowym, nadal rośnie, oraz następuje dalszy rozwój trofoblastu (struktury, z której następnie w prawidłowej ciąży wytworzyłoby się łożysko), to zarodek albo w ogóle się nie rozwija, albo obumiera na bardzo wczesnym etapie ciąży."
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ikar pisze: 21 cze 2023, 14:16 W życiu nie zmusiłbym dziecka do wiary, tak samo jak bym go nie chrzcił, kiedy jest małe i nie może decydować o sobie.
No cóż, zatem postąpił byś inaczej, niż chrześcijaństwo od pierwszych lat swojego istnienia (Kościół apostolski).

Dodano po 28 sekundach:
Re: Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane
abi pisze: 21 cze 2023, 16:39 poniewaz watek " kiedy zaczyna sie zycie" jest zablokowany i nie moge tam dac odpowiedzi - jeszcze 20-30 lat temu uwazano ze zaplodnienie jest poczatkiem zycia czlowieka
obecne badania daja pewna korekte

"Puste jajo płodowe występuje wtedy, gdy mimo iż doszło do zapłodnienia i komórki zaczęły namnażać, to komórki, z których powinien rozwinąć się zarodek, dzielą się w nieprawidłowy sposób. Chociaż pęcherzyk ciążowy, inaczej zwany jajem płodowym, nadal rośnie, oraz następuje dalszy rozwój trofoblastu (struktury, z której następnie w prawidłowej ciąży wytworzyłoby się łożysko), to zarodek albo w ogóle się nie rozwija, albo obumiera na bardzo wczesnym etapie ciąży."
A w jaki sposób przesuwa to nam początek życia, Twoim zdaniem?
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

od momentu gdy wytworzy sie zarodek, chocby w stadium dwoch komorek
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Skaza

Nieprzeczytany post

Obrazek

Obrazek

:(
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7146
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3289
Podziękowano: 3520
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza smucisz się, że bobra spotkałeś?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 21 cze 2023, 17:55 @Skaza smucisz się, że bobra spotkałeś?
Chyba jest martwy
Skaza

Nieprzeczytany post

@Magnolia że spotkałem to nie, ale, że ktoś go podrzucił z auta na drogę i nikt nie chce za bardzo mu pomóc to już tak :( tutaj u nas w okolicy nie ma większych zbiorników wodnych niż małe oczka wodne. Coś większego jest kilka km drogi stąd, nie ma szans by same się tutaj przeniosły z własnej woli. Ktoś musiał je podrzucić a wcześniej złapać parkę w jakieś sidła czy coś.

@Aloes bóbr jeszcze żyje, byłem u niego zajrzeć. Poruszył się trochę. Drugi nie wiadomo gdzie się podział.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 21 cze 2023, 20:43 @Magnolia że spotkałem to nie, ale, że ktoś go podrzucił z auta na drogę i nikt nie chce za bardzo mu pomóc to już tak :( tutaj u nas w okolicy nie ma większych zbiorników wodnych niż małe oczka wodne. Coś większego jest kilka km drogi stąd, nie ma szans by same się tutaj przeniosły z własnej woli. Ktoś musiał je podrzucić a wcześniej złapać parkę w jakieś sidła czy coś.

@Aloes bóbr jeszcze żyje, byłem u niego zto zaajrzeć. Poruszył się trochę. Drugi nie wiadomo gdzie się podział.
TK zadzwoń na Animal Patrol i niech ktoś już się tym zajmie
Skaza

Nieprzeczytany post

Dzwoniliśmy do gminy, oni do miejscowego weterynarza i do Animalsów czy jakoś tak, ale nie chcieli pomóc i przyjechać po niego bo to wieś i dzikie zwierze a oni zajmują się tylko domowymi. Jutro o ile będzie jeszcze siedział tam gdzieś dziś siedzi ten Pan z gminy co odpowiada za sprawy zwierzyny ogólnie z innym mają przyjechać i go zabrać na jakieś bagna by tam miał szansę przetrwać.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2021
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 598
Podziękowano: 1580
Płeć:

Nieprzeczytany post

viewtopic.php?f=3&t=1251&p=24043#p24043

Co myślicie o nagraniach pod komentarzami?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 956
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Dominik dla mnie super bo nie mam czasu na czytanie a posłuchać jest jakaś szansa. :)
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

Bardzo dobry pomysł :-bd a może również fragment Ewangelii później komentowany by się dało dać w wersji audio do posłuchania ? choć może za mocno kombinuje :-?
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 956
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza też tak nieśmiało chciałam o to zapytać :ymblushing:
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu