Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Skaza

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 13 gru 2022, 21:04 Czytałem sobie trochę o konsolach też a pamiętam, że wspominałeś kiedyś @Aloes , że posiadasz. Na której działasz ?
Od dnia urodzenia syna nie używam.
Ale jest. Xbox series X z pamoecia 1T
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2024
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 601
Podziękowano: 1580
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zbyszek, ale wiesz że na FB da się ukrywać komentarze? Działa to tak, że tylko autor komentarza będzie go widział.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 15 gru 2022, 11:28 @Zbyszek, ale wiesz że na FB da się ukrywać komentarze? Działa to tak, że tylko autor komentarza będzie go widział.
A to nie wiem o tym.
To praktycznie jak to działa - ktoś na swoim profilu tak coś ustawia przeciwko mnie, że choć ja piszę u niego, to nikt tego nie widzi, tylko ja (choć myślę, że inni widzą, bo ja widzę)?
O tym to nie wiem, że tak jest na FB; ale wiem, co takiego się dzieje na YT - można pisać komentarz i go widzieć, ale inni nie widzą (a YT nie daje żadnego sygnału, że tylko ja widzę; tak jest, gdy jest się zablokowanym przez gospodarza kanału, ale też, gdy się w treści napisze coś, co nie pasuje do zasad poprawności ustalonych na YT, czego pilnują algorytmy i nie pozwalają komentarzowi się ukazać, choć dla mnie on jest widoczny i mogę myśleć, że inni widzą go też... No i tu też YT nie informuje piszącego, jakiego słowa/zwrotu nie przepuścił algorytm. Ach, cóż za "ciekawe czasy" mamy...).

Wobec takiej polityki YT-ubowej mam 2 konta: Główne, z którego komentarze piszę; oraz zapasowe (z innego maila założone), na którym widzę, czy moje komentarze widzą też inni (gdy mi zależy, bym to wiedział, to po napisaniu z konta głównego, kopiuję link nagrania i na koncie zapasowym sprawdzam widoczność - ale nie tak od razu, bo bywało, że w ciągu pierwszej minuty dopiero komentarz znikał dla innych, a ja dalej go widziałem. Nie raz było, że choć nie byłem zablokowany, to właśnie jakieś słówko komentarz blokowało - czasem się domyślam, jakie, więc je zmieniam i komentarz już widać, ale bywało, że nie mam pojęcia, w czym się naraziłem... W ten sposób też wiem, czy mnie czasem ktoś nie zablokował - jak np. pan Mysior Dawidem zwany...).

Przez te opisane ceregiele, to mi się odechciewa komentować...
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2024
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 601
Podziękowano: 1580
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zbyszek nie wiem, wiem tylko że takie coś jest.
https://m.facebook.com/help/29784586025 ... ale2=pl_PL
Ostatnio zmieniony 15 gru 2022, 14:46 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

@Aloes a pamiętasz może ile płaciłeś za nią gdy ją kupowałeś ? bo teraz to za 2,5 kafla są w sklepach.

Pamiętam swoją drogą jak obiecywali kiedyś głupoty nim weszliśmy do UE, że jak się przyłączymy to elektronika stanieje :D
szkoda, że nie mogłem wtedy jeszcze głosować bo za młody byłem, byłby jeden głos więcej przeciw uE ;)
Ostatnio zmieniony 15 gru 2022, 16:36 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

A ja tam idę w styczniu na czwartą dawkę szczepienia i jestem z tego dumny B-)
Offtopik, ale taki malutki ;)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 956
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Taki obrazek dzisiaj się mi ukazał. Prawdziwy do bólu.

Obrazek
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

@Lunka A co mąż o tym obrazku sądzi?
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 15 gru 2022, 16:48 A ja tam idę w styczniu na czwartą dawkę szczepienia i jestem z tego dumny B-)
Offtopik, ale taki malutki ;)
A na grypę to nie?

Dodano po 5 minutach 26 sekundach:
Marek Piotrowski pisze: 15 gru 2022, 16:23 Świadczy o jednej rzeczy: facet nie kuma co się dzieje. My nie robimy Ukrainie łaski posyłając im broń - to najlepsze, co możemy zrobić dla bezpieczeństwa naszego kraju. I tak, efekty jego działań są zdecydowanie prorosyjskie.
Nie oszukujmy się że wysyłka naszej broni ma jakiekolwiek znaczenie dla Ukrainy. Bez pomocy USA raczej Ukraina była by miała spore trudności.
Rosja jak widać idzie na wyniszczenie i przeciągnięcie tej wojny w długi okres czasu Bo guzik Putina obchodzą jego obywatele, gospodarka i ginący zolnieze.
Nie sądzę aby pozbawianie kraju broni było działaniem dobrym. Przecież PiS spore plany tutaj ma aby wzmocnić i uzbrojenie i liczebność armii.
Skaza

Nieprzeczytany post

Może i sama wysyłka broni od nas nie ma takiego wpływu na walkę od strony militarnej, ale jakby nie POLSKA to kto by bronił racji Ukrainy w Europie i domagał się na każdym kroku wspierania jej ? , kto przyjąłby tyle milionów uchodźców ? ... Niemcy ? Francja ? no bez żartów oni tylko o sobie myślą a dokładniej o własnych portfelach. Nie są warte te kraje kępy kłaków dla mnie. Jesteśmy ostatnią ostoją normalności w Europie oczywiście dopóki lewaki nie zdobędą władzy. Wtedy i nasza ojczyzna zatopi się w tym wszędobylskim syfie zepsucia i zdziwaczenia. Jakby Donald rządził obecnie to wolnej Ukrainy już by nie było taka prawda.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2022, 22:40 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 956
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes nie warto cytować. Nie można właściwie.

Dobrej nocy wszystkim.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 15 gru 2022, 16:23
Mar pisze: 15 gru 2022, 13:15
Marek Piotrowski pisze: 14 gru 2022, 17:58 A któż to zabrania? Pierwsze słyszę.
Żydowskie media chociażby GW i TVN.
No sorry, skoro są żydowskie to chyba normalne?
Z tym, że mogą sobie "zabraniać" - jaką mają nade mną czy Tobą władzę?
Tylko, że te media mają duży wpływ na opinię publiczną. Pamiętam sprawę dr Ratajczaka, którego zaszczuła GW za to, że zajmował się sprawą holokaustu. Napisał książkę w której nie negował holokaustu tylko przytoczył tezy głoszone przez rewizjonistów. To wystarczyło żeby przez GW został nazwany rewizjonistą co doprowadziło do wyrzucenia go z uczelni w Opolu i zniszczenia kariery tego historyka. To tylko jeden z wielu przykładów jak żydowskie środowisko GW postępuje z Polakami, którzy mają odwagę mieć poglądy, które nie pasują tej gazecie.
Marek Piotrowski pisze: 14 gru 2022, 17:58
albo o tym, że w przedwojennej Polsce wśród komunistów Żydzi stanowili zdecydowaną przewagę.
Owszem, Żydzi stanowili ok. 65% uczestników partii komunistycznych , co przy ich zaledwie 10% udziale w ogóle ludności stanowiło rażącą nadreprezentację. Tyle że (piszę o tym, bo mało kto z antyżydowskich zapaleńców o tym pamięta) KPP liczyła w Polsce międzywojennej (zależnie od okresu) od 5 do 16 tysięcy osób (a więc żydowskich komunistów było tylko od 3 to 10,5 tysiąca!).
Biorąc pod uwagę, że Żydów żyło w Polsce wówczas (znów zależnie od okresu) od 2,8 do 3,1 mln, więc zaledwie od 1 do 3 promili Żydów było komunistami.
Niezła manipulacja liczbami. A jaki był w stosunku do liczby promil Polaków w KPP? Oprócz Żydów w Polsce mieszkali Ukraińcy, których było więcej niż Żydów, Białorusini, Niemcy i inne narodowości. Jakoś tych mniejszości nie było w partii komunistycznej albo śladowe ilości. Dziwne. Jeżeli ok. 2/3 ludności stanowili Polacy to proporcjonalnie powinno być ich zdecydowanie najwięcej, po nich Ukraińcy, Żydzi i reszta. Tymczasem proporcje były odwrotne.
Manipulujesz Ty (choć pewnie bezmyślnie przepisujesz jakiś paszkwil).
W całej tej sprawie ważne jest to, że dokonujesz zbiorczej oceny 3 100 000 mln osób na podstawie... 10 500.
A gdzie ja napisałem, że wszyscy Żydzi byli komunistami? Warto jeszcze przypomnieć, że Marks i Engels też byli Żydami.
Marek Piotrowski pisze: 14 gru 2022, 17:58 Możesz wskazać jakie to sukcesy w nawracaniu przez odrzucenie miał w tej dziedzinie "Kościół przedsoborowy" (swoją drogą - ile jest Kościołów?).
Nie wiem ilu Żydów nawróciło się przed Soborem, ale judaizm był potępiany, a dziś jest wręcz hołubiony zwłaszcza przez papieża.
Zatem jednak nie chodzi o nawracanie, tylko o potępianie?
Jedno nie wyklucza drugiego.
I co wynika ze spotkań z Żydami?
To, że jest mniej wzajemnej nienawiści pomiędzy nami a Żydami. Jeśli sądzić z tego, co napisałeś powyżej, to wcale Ci się to nie podoba...
Nie jestem tego pewien. Żydzi zawsze uważali się za naród wybrany. Dlatego wierzą w swoją wyższość nad innymi religiami i narodami.
Histeria to była raczej szczepionkowa
No własnie. Swój broni swego. Nawet nie chce mi się z tymi bzdurami dyskutować. Foliarze są niereformowalni.
No właśnie po wyznawcach wiary w cudowną szczepionkę widać, że są niereformowalni. Przedstawicielka Pfaizera przyznaje, że nie badali szczepionki ale szczepionkowcom to nie pasuje do ich narracji, więc nie chcą tego słuchać i dyskutować.
Grzegorz Braun nigdy nie poparł agresji Rosji na Ukrainę. To, że jest przeciwny wciąganiu nas w tą wojnę to świadczy o tym, że jest propolski a nie prorosyjski jak mu zarzucają.
Świadczy o jednej rzeczy: facet nie kuma co się dzieje. My nie robimy Ukrainie łaski posyłając im broń - to najlepsze, co możemy zrobić dla bezpieczeństwa naszego kraju. I tak, efekty jego działań są zdecydowanie prorosyjskie.
Zresztą nie chce mi się nawet wyciagać jego aktywności w rosyjskich mediach...
Pomagać jak najbardziej ale tak, żebyśmy na tym nie stracili a przede wszystkim żebyśmy nie dali wciągnąć się w nie naszą wojnę. Obowiązkiem każdego polskiego polityka jest dbanie o swoją ojczyznę i naród. Jak powiedział wybitny Polak Roman Dmowski - Jestem Polakiem i mam obowiązki polskie.
Skaza

Nieprzeczytany post

A na grypę to nie?

Nie. Grypa zwykła przez te wszystkie lata kiedy żyję tylu ludzi nie przetrzepała w sposób ciężki covidovy. Karetka nie przyjeżdżała tak często pod blok i nie umierało tylu ludzi wśród rodziny i znajomych rodziny jak przy covidzie. Także na niego będę się szczepił nawet jeśli przyszłoby mi to robić kilkadziesiąt lub kilkaset razy jeszcze bo chociaż sam bólu fizycznego i śmierci się nie boje to obawiam się o zdrowie i życie bliskich mi osób. Jeśli mogę ich bardziej chronić przed tym paskudztwem to robię co tylko się da i nie uciekam przed igiełką niczym bajkowy balonik.
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 15 gru 2022, 23:00
A na grypę to nie?

Nie. Grypa zwykła przez te wszystkie lata kiedy żyję tylu ludzi nie przetrzepała w sposób ciężki covidovy. Karetka nie przyjeżdżała tak często pod blok i nie umierało tylu ludzi wśród rodziny i znajomych rodziny jak przy covidzie. Także na niego będę się szczepił nawet jeśli przyszłoby mi to robić kilkadziesiąt lub kilkaset razy jeszcze bo chociaż sam bólu fizycznego i śmierci się nie boje to obawiam się o zdrowie i życie bliskich mi osób. Jeśli mogę ich bardziej chronić przed tym paskudztwem to robię co tylko się da i nie uciekam przed igiełką niczym bajkowy balonik.
Ale przedstawicielka Pfizera sama przyznała, że nie zbadali szczepionek pod względem skuteczności ograniczenia transmisji, więc nie ma żadnej gwarancji ich skuteczności.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2022, 23:14 przez Mar, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Od kiedy jesteśmy w NATO nie da się już wciągnąć w wojnę tylko nas, samej Polski bo i reszta krajów w pakcie by musiała się ruszyć.
Jeśli będzie wojna to wyłącznie ogólnoświatowa i atomowa w efekcie czyli krótka i niszcząca dla planety w skutkach. Wtedy wszyscy prędko zginiemy to i nie ma się czego bać bo nastąpi szybki zbiorowy transport na sąd ostateczny, oceny do dzienniczka wiecznego i sajonara każdy poleci tam gdzie zasłużył i .... święty spokój ze wszystkim dla wszystkich już na zawsze. Kto pragnął zła ten je spotka a kto chciał do Boga na kawę ten i tam zawita. Właściwie nie wiem czemu tak się ludzie śmierci boją, przecież życie po tamtej stronie będzie skumulowaniem tego do czego przez całe życie ktoś konkretny dąży czyli po części spełnieniem marzeń każdego człowieka jest zgon i to co po nim nastąpi.

Ps. Na dwoje babka wróżyła Mar. Jakoś udało się względnie opanować wirusa i zmniejszyć ilość ciężkich przejść choroby dzięki licznym szczepieniem. Noga ani ręka jakoś też mi nie odpadły po tych przerażających zastrzykach, więc nie mam zamiaru się migać i lękać strzykawki tylko się dziabnę czwarty i nie ostatni raz by być pewnym, że zrobiłem co tylko mogłem dla dobra innych.
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Oczywiście możesz dźgać się ile razy chcesz, tylko miej świadomość, że to wcale nie musi uchronić innych przed zarażeniem tak jak to nam wmawiano cały czas. Tu masz link gdzie dowiesz się więcej na ten temat https://dorzeczy.pl/opinie/358252/szcze ... zurem.html
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 15 gru 2022, 11:28 @Zbyszek, ale wiesz że na FB da się ukrywać komentarze? Działa to tak, że tylko autor komentarza będzie go widział.
Możesz wytłumaczyć działanie i sposób uruchomienia tego, o czym piszesz? [nie po to, bym miał stosować, ale tak z ciekawości pytam, bo nie widzę takiej opcji]
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Skaza

Nieprzeczytany post

@Mar dziękuję bracie za pozwolenie :D B-) już myślałem, że nigdy mi nie zezwolisz na moje demokratyczne prawo wyboru ;)

Ojj myślę, że należysz do tych osób którym niestety przydał by się pakiet wycieczkowy na trasie Korea Płn/Afganistan/Iran/Syria/Rosja/Chiny plus jeszcze kilka innych miejsc które kipią źródłem światowej prawdy byś w końcu zrozumiał co nią jest a co bzdurą propagandy ludzi którzy chcą twej zguby ... Pozdrawiam serdecznie i kończę dialog ~o)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 15 gru 2022, 23:26 Oczywiście możesz dźgać się ile razy chcesz, tylko miej świadomość, że to wcale nie musi uchronić innych przed zarażeniem tak jak to nam wmawiano cały czas. Tu masz link gdzie dowiesz się więcej na ten temat https://dorzeczy.pl/opinie/358252/szcze ... zurem.html
Niesamowite, jak stoczyło się "Do Rzeczy" w pewnych tematach.
Nawet ślepy zrozumie manipulację wypowiedzi w tym artykule.
Autorzy udają, że zastosowanie szczepionki miało mieć na celu zmniejszenie "transmisji wirusa" (co jest ewidentną bzdurą).
Oczywiście, obowiązek szczepienia (a za tym paszporty covidowe itd) miały (i spełniły to zadanie) ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, ale przecież nie na zasadzie, ze ktoś chory będzie mniej zarażał!

Miały, po prostu - i chyba każdy w miarę myślący człowiek to zrozumie - ograniczyć liczbę zarażeń.
Szczepionki - przez to, że (1)ograniczały liczbę chorych (2)ograniczały intensywność kaszlu wśród osób, które mimo szczepienia zachorowały (3)ograniczały podatność na zarażenie (w sensie: zachorowania) osób kontaktujących się z osobą chorą.
Paszporty covidowe - ograniczały liczbę chorych, z którymi zdrowi mogli mieć kontakt.

Nigdy i nikt nie obiecywał wpływu szczepionki na sam transport wirusa, to bzdura.