Kanał o dobrych ludziach i ogrodnictwie - Ramsey United

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3498
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jak wiecie bardzo mnie interesuje ogrodnictwo i uprawa roślin, a szczególnie warzyw. Niedawno trafiłam na kanał Ramsey'a i przepadłam... nie mogę się oderwać od tych filmów bo pokazują przede wszystkim dobrych ludzi, jak hodują i uprawiają ziemię w ekologiczny sposób, czyli starając się dbać o ziemię.

Nie ma tam słowa o religii i wierze, choć nie wykluczam ze może to wypływać z takich pobudek, ale przede wszystkim miło jest popatrzeć jak ludzie dzielą się wiedzą i dobrem z innymi.

https://www.youtube.com/@RamseyUnited/videos

Obejrzyjcie sobie jakie jeden- dwa filmy, coś pięknego.

Mnie szczególnie urzekł film o farmach wertykalnych w środku szklanego miasta, na Mokotowie w Warszawie.

mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3498
Płeć:

Nieprzeczytany post



Naprawdę robi na mnie to wrażenie ile ten człowiek ma wiedzy o przyrodzie i jak ta wiedzę stosuje w rolnictwie.
Wyjaśnia na czym polega prawdziwa ekologia i skąd się wzięły zmiany klimatyczne, prostuje mity.

Szczególnie warto podkreślić że żyjąc w zgodzie z naturą, prawdziwe opiekujemy się ziemią i dbamy o to co dostaliśmy od Stwórcy.
Miałam takie myśli jak to oglądałam, ze może to właśnie ma na myśli papież gdy mówi o ekologii, abyśmy wrócili do takiego uprawiania ziemi, aby to było z szacunkiem dla ziemi i Stwórcy.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Apolonia
Posty: 51
Rejestracja: 11 lut 2024, 20:09
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 34
Podziękowano: 28
Płeć:

Nieprzeczytany post

To wygląda na bardzo ciekawy kanał! Właśnie wczoraj czytałam o tym, jak w Indiach rolnicy byli uzależnieni od zachodniej chemii, popadali przez to w nędzę, degradację środowiska itd. aż w końcu oddolnie zaczęli wracać do tradycyjnych sposobów uprawy. To się wpisuje w ten nurt zdrowego rolnictwa.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2024, 22:28 przez Apolonia, łącznie zmieniany 1 raz.
Danielprzezduzed
Posty: 252
Rejestracja: 19 gru 2023, 18:50
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 6
Podziękowano: 6
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 06 mar 2024, 18:18

Naprawdę robi na mnie to wrażenie ile ten człowiek ma wiedzy o przyrodzie i jak ta wiedzę stosuje w rolnictwie.
Wyjaśnia na czym polega prawdziwa ekologia i skąd się wzięły zmiany klimatyczne, prostuje mity.

Szczególnie warto podkreślić że żyjąc w zgodzie z naturą, prawdziwe opiekujemy się ziemią i dbamy o to co dostaliśmy od Stwórcy.
Miałam takie myśli jak to oglądałam, ze może to właśnie ma na myśli papież gdy mówi o ekologii, abyśmy wrócili do takiego uprawiania ziemi, aby to było z szacunkiem dla ziemi i Stwórcy.
Oby to miał na myśli, mam nadzieje ze to miał na myśli.

I mam nadzieje ze nie popiera tych skandalicznych wypowiedzi co byly na Swiatowych Dniach Mlodziezy zeby nie jesc miesa przez rok jak sie przylecialo tam samolotem czy cos takiego. Nie papież te słowa wypowiedział ale mam nadzieje ze ich nie popiera!
Zgodnie z wiślacką tradycją
Bakster na piwku z policją
ODPOWIEDZ