Aborcja - dyskusja

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7102
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Quinque pisze: 08 lip 2023, 17:21

Ja bym np. Chciałbym żeby lewica poddała się eutanazji bo jej przedstawiciele marnują tylko tlen. I co w związku z tym?
Ikara już z nami nie ma, więc nie odpowie.
Za to ja mam pytanie do Ciebie.

Czy pisząc takie rzeczy pamiętasz że Bóg kocha każdego człowieka?
Czy pamiętasz naukę Jezusa o miłości do nieprzyjaciół?

Bo może, gdybyś o tym pamiętał, to nie życzyłbyś innym ludziom śmierci.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Quinque
Posty: 47
Rejestracja: 27 cze 2023, 3:03
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zacznijmy od tego że pisałem to z przekąsem. Dalej, słyszałaś o czymś takim jak modlitwa złorzecząca?

Jak to nie ma, jest napisane że był aktywny całkiem niedawno. Co się stało
Luteranin
Posty: 189
Rejestracja: 25 sty 2023, 23:06
Wyznanie: protestantyzm
Podziękował/a: 33
Podziękowano: 26
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 22 cze 2023, 8:26
Ikar pisze: 22 cze 2023, 6:52 Zabieg medyczny zawsze będzie zabiegiem medycznym. Czy to wykonanym na płodzie mającym tydzień, czy sześć tygodni.
...czy w chwili urodzin (jak w USA) lub dwa tygodnie po nich (jak już domaga się w UE lewica).
No i w końcu czemu nie przeprowadzić "zabiegu medycznego" 18, 30, 50 czy 80 lat po urodzeniu?
Już to robią (eutanazja).

Ten Ikar raczej nie ma dzieci. Albo sam brał udział w takim "zabiegu medycznym" i wyznaje takie poglądy, żeby zagłuszyć sumienie.

Słyszałem o takiej przypadłości u kobiet, które dokonały aborcji. Polega ona na tym, że wszem i wobec głoszą hasła proaborcyjne po to, żeby prawo dopuszczało ten "zabieg". Chodzi o to, że one myślą, że jak to będzie legalne i zgodne z prawem to spowoduje, że znikną wyrzuty sumienia, no bo "przecież nie zrobiłam nic złego, nie złamałam prawa." Tylko że to moje drogie aborcjonistki nic nie da. Kobieta, która poddała się aborcji już na zawsze będzie matką, tylko że martwego dziecka. A mężczyzna zawsze będzie ojcem takiego dziecka.

Pierwsze trzy miesiące życia od poczęcia jest tylko jednym tak samo ważnym etapem w życiu człowieka jak każdy inny etap. Bez tego etapu nie będzie kolejnych. Każdy człowiek na Ziemi, każdy który się urodził, musiał przejść ten etap. Nie bardzo rozumiem, dlaczego jednym ludziom pozwała się przejść ten etap w życiu, a innym nie. To jest zwykłe morderstwo bez względu na to jak to nazwiemy. Jeżeli 91 dni (13 tygodni) od poczęcia zabicie człowieka to "zabieg medyczny", a zrobienie tego w 92 dniu życia to morderstwo, to jest to (ciach) (przepraszam za wyrażenie)
W związku z tym, że nie mogę swobodnie wyrażać swoich poglądów, postanowiłem odejść z Forum. Moderatorom sugeruję usunięcie możliwości wyboru wyznania podczas rejestracji, ponieważ jak sama nazwa wskazuje - jest to forum dla katolików.
Luteranin
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7102
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dokończę @Sebastian Biernacki twoje ostatnie zdanie, tak jak ja bym to powiedziała....
Jest to niespójne, absurdalne, nielogiczne!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

W mediach społecznościowych jest też coraz więcej profilii osób które wychowują chore dziecko (a przecież mogli zabic) lub też informują o tym że ich dziecko Poprostu z powodu wad zmarlo krótko po urodzeniu.
Np

https://instagram.com/annaowen?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Obrazek


Postulat now do zaakceptowania dla katolika
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1868
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy to nie jest polityka? Czy to dopuszczalne na forum?
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 10 wrz 2023, 20:01 Czy to nie jest polityka? Czy to dopuszczalne na forum?
Reklamowanie się że wprowadzi się legalne mordówanie dzieci raczej nie ma nic wspólnego z polityką.
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 51
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 10 wrz 2023, 20:01 Czy to nie jest polityka? Czy to dopuszczalne na forum?
Jeśli polityka ingeruje w kwestie dotyczące prawa do życia to dlaczego nie mielibyśmy się taką ingerencją zajmować na forum?
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1868
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 10 wrz 2023, 20:09
daniel pisze: 10 wrz 2023, 20:01 Czy to nie jest polityka? Czy to dopuszczalne na forum?
Reklamowanie się że wprowadzi się legalne mordówanie dzieci raczej nie ma nic wspólnego z polityką.
Rozumiem.

Dodano po 1 minucie 2 sekundach:
Albertus pisze: 10 wrz 2023, 20:32
daniel pisze: 10 wrz 2023, 20:01 Czy to nie jest polityka? Czy to dopuszczalne na forum?
Jeśli polityka ingeruje w kwestie dotyczące prawa do życia to dlaczego nie mielibyśmy się taką ingerencją zajmować na forum?
Przepraszam. Proszę się zajmować.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 51
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 10 wrz 2023, 20:41
Przepraszam.
Nie ma za co.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7102
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dopuszczam post @Aloes jako ostrzeżenie i informację, ale proszę nie kontynuować tematów politycznych, poprzestańmy na informacji.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

"Jeśli ktoś mówi, że religia nie powinna mieć nic wspolnego z polityką, nie wie nic ani o religii, ani o polityce"
/Gandhi, (...ciach)

Oddzielanie się od polityki, w sytuacji, gdy jest postulat legalnego mordowania niewinnych dzieci przypomina "nie mieszanie się do polityki" w Niemczech w latach 30-tych XX wieku, gdy postulowano "rozwiązanie sprawy żydowskiej" (i proszę mi nie wyjeżdżać z pseudo "prawem Godwina" bo będę gryzł).

Proszę zważać na słowa, nie obrażamy tu nikogo. Magnolia
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2023, 9:18 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 10 wrz 2023, 19:50 Obrazek


Postulat now do zaakceptowania dla katolika
Ciekawe co ów Pan z plakatu by odpowiedział na takie pytanie moje w tej kwestii :) a co z wolną wolą wyboru kobiet lekarzy które nie chcą zabijać dzieci jak i mężczyzn lekarzy którzy nie chcą zabijać ? oni nie mają prawa mieć swojego zdania i podejmować decyzję przez wzgląd na wykonywany zawód tak ? i to ma być Europa wolności i praw człowieka ? kpina i terror a nie demokracja.

Mam osobiście idealny sposób na rozwiązanie wszelkich sporów względem tematu aborcji dla całej populacji ludzkiej na świecie. Niech się ludzie przestaną ze sobą kotłować bez zobowiązań jak dzikusy albo niech sobie coś tam podwiążą bądź wytną i będzie kłopot z głowy B-) proste szybkie i bez mordowania niewinnych.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2023, 12:03 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 11 wrz 2023, 12:02
Mam osobiście idealny sposób na rozwiązanie wszelkich sporów względem tematu aborcji dla całej populacji ludzkiej na świecie. Niech się ludzie przestaną ze sobą kotłować bez zobowiązań jak dzikusy albo niech sobie coś tam podwiążą bądź wytną i będzie kłopot z głowy B-) proste szybkie i bez mordowania niewinnych.
Ale wiesz ze katolik nie może polecac ani propagować rozwiązań antykoncepcyjnych.
Stąd też swego czasu najazd na jedną lekarkę ginekolog z medicoveru co ze względu na klauzulę sumienia odmówiła wypisania jednej aktywistkę środków antykoncepcyjnych. Oczywiście owa Pani rozpętała burze z mediach społecznościowych pomimo tego że informacja o tym że lekarka nie wypisuje takich środków była dostępna.

P.S wazektomia w Polsce jest nielegalna.
Skaza

Nieprzeczytany post

A ta ca wazektomia zalicza się do antykoncepcji ? to nie wiedziałem. No to zostaje pierwszy sposób wstrzemięźliwość.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 11 wrz 2023, 12:18 A ta ca wazektomia zalicza się do antykoncepcji ? to nie wiedziałem. No to zostaje pierwszy sposób wstrzemięźliwość.
Wazektomia powoduje bezpłodność nie
l kwidujac przy tym możliwości współżycia seksulanego.
Jest to jak najbardziej działanie antykoncepcyjne.

Warto wczensien sprawdzić co się poleca;)
Skaza

Nieprzeczytany post

@Aloes ta sprawa była upolityczniona a więc fałszywie rozdmuchana i wyreżyserowana dla siania zamętu w mediach. Szkoda czasu na dyskusję o takich głupotach ;)

Jeszcze czego będę czytał o takich paskudztwach :D jak ludzie niedojrzali i zdziczali to ich kłopot. Poza tym pisałem o tym z przymrużeniem oka ;) ;)) bo dla części społeczeństwa nie ma już ratunku i można się za nich tylko modlić.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2023, 12:24 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Quinque
Posty: 47
Rejestracja: 27 cze 2023, 3:03
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Właściwie jakie to są argumenty przeciw antykoncepcji (poza Humanae Vitae)? Zresztą, już lepiej żeby stosowali antykoncepcje niż aborcję (większość jej zwolenników to raczej nie ci co chcą uśmiercać te dzieci z jakimiś wadami). Tylko liberałowie co to chcą aborcji na życzenie
ODPOWIEDZ