Mój sposób na...

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1867
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 28 cze 2023, 10:54 @daniel w ile osób mieszkacie?
Ja, żona, 8-letnia córka, pies, królik. Całe mieszkanko ma 53m2. Chodzi o to, że ja i żona wyprowadziliśmy się niecałe 500 km od domów rodzinnych, a co za tym idzie, jeżeli ktoś nas odwiedza z rodziny czy znajomych, to raczej nie przyjeżdża na kawkę :)
Zwykle jest to kilka dni, a zatem "potrzebowałem" czegoś w rodzaju pokoju gościnnego. I tak jest obecnie, mała sypialnia moja i żony, mały pokój córki, mała sypialnia gościnna, no i mały salon z małą kuchnią.

Fajne jest jednak to, że życie w mieszkaniu mimo wszystko skupione jest w tym saloniku połączonym z sypialniami i balkonem. Jedynie pokój córki jest po drugiej stronie mieszkania. No i o to chodziło, by miała nieco intymności.

Obrazek
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 28 cze 2023, 11:50 Ja, żona, 8-letnia córka, pies, królik. Całe mieszkanko ma 53m2. Chodzi o to, że ja i żona wyprowadziliśmy się niecałe 500 km od domów rodzinnych, a co za tym idzie, jeżeli ktoś nas odwiedza z rodziny czy znajomych, to raczej nie przyjeżdża na kawkę :)

Zwykle jest to kilka dni, a zatem "potrzebowałem" czegoś w rodzaju pokoju gościnnego. I tak jest obecnie, mała sypialnia moja i żony, mały pokój córki, mała sypialnia gościnna, no i mały salon z małą kuchnią.
Kurcze to że zdjęć obstawiał bym 45 metrów:D

No to kilka dni z rodzina w gościa na takim małym metrażu, podziwiam za cierpliwośc:)
Ostatnio zmieniony 28 cze 2023, 12:02 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1867
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 28 cze 2023, 12:02 No to kilka dni z rodzina w gościa na takim małym metrażu, podziwiam za cierpliwośc:)
Mieszkam stosunkowo niedaleko Bałtyku więc zawsze jest jeszcze kupa piachu :)
Ale lubię odwiedziny. Rodzinę widuję średnio jakieś 3 razy w roku więc zwykle jestem stęskniony.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 28 cze 2023, 12:06
Aloes pisze: 28 cze 2023, 12:02 No to kilka dni z rodzina w gościa na takim małym metrażu, podziwiam za cierpliwośc:)
Mieszkam stosunkowo niedaleko Bałtyku więc zawsze jest jeszcze kupa piachu :)
Ale lubię odwiedziny. Rodzinę widuję średnio jakieś 3 razy w roku więc zwykle jestem stęskniony.
A to bliska rodzina? Bracia siostry rodzice?
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1867
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 28 cze 2023, 13:18 A to bliska rodzina? Bracia siostry rodzice?
Tak. Moi rodzice, żony rodzice, moje rodzeństwo (pięcioro) z rodzinami oraz żony brat z rodziną.
W zasadzie to, wykluczając żonę i córkę, do najbliższej rodziny mam jakieś około 7 godzin za kółkiem.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 28 cze 2023, 8:04 No i wybaczcie syf :)
Daniel, gdzie ten syf? Ja nic nie widzę ;)
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1867
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 28 cze 2023, 15:01 Daniel, gdzie ten syf? Ja nic nie widzę ;)
Nie widzisz bo nie jesteś mężem mojej żony ;)
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@daniel a Ty wypominasz żonie bałagan? Oj nie ładnie ;)
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1867
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 28 cze 2023, 15:25 @daniel a Ty wypominasz żonie bałagan? Oj nie ładnie ;)
Nie. To ona mi go wypomina. I dziś, godzinę temu też tak było :)
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja tez nie widziałam syfu, ale obawiam się o twoje życie, jeśli żona się dowie że opublikowałeś zdjęcia mieszkania skoro macie syf ;-) żartuję oczywiście
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1867
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja już nie mam życia :)
to również żart
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Skaza

Nieprzeczytany post

To żona @daniel nie wie jeszcze co to "syf" w pokoju ;) u mnie taki porządek tylko na święta jest w pokoju :)

Musiałem sobie wyszukać co znaczy loftowe mieszkanie ;) bardzo ładnie wam wyszło z tą ścianką przedziałową z cegły :-bd
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

@daniel bardzo dziękuję za rzut mieszkania, miałam prosić, ale czytasz mi w myślach...
Ale pokaż jeszcze te dwa małe pokoiki, i pokój córki, abyśmy mieli pełne wyobrażenie.
Oczywiście bez presji.
I widzę również ze pociągnęliście kable po ścianie, sama o tym myślałam, bo nie da się w żelbetonie kuć ścian pod kable, ale poszły w końcu pod listwą przypodłogową. Czy możesz zrobić zbliżenie jak te kable są mocowane do ściany? mnie to bardzo ciekawi.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Apropo porządku i sprzątania pokoju yo ciekawie na to patrzył Jordan Peterson.

https://cezarywalenciuk.pl/blog/speech/ ... swoj-swiat
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1867
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 28 cze 2023, 20:14 @daniel bardzo dziękuję za rzut mieszkania, miałam prosić, ale czytasz mi w myślach...
Ale pokaż jeszcze te dwa małe pokoiki, i pokój córki, abyśmy mieli pełne wyobrażenie.
Oczywiście bez presji.
I widzę również ze pociągnęliście kable po ścianie, sama o tym myślałam, bo nie da się w żelbetonie kuć ścian pod kable, ale poszły w końcu pod listwą przypodłogową. Czy możesz zrobić zbliżenie jak te kable są mocowane do ściany? mnie to bardzo ciekawi.
Zobaczę co się da zrobić, bo dziś jestem w biurze. Przewody, mocowania, gniazdka, włączniki, puszki były (jak dla mnie) bardzo drogie.
Ja używałem tych:
https://rustykalneuchwyty.pl/uchwyt-prz ... zarny.html

Przewody w oplocie. Takie jak do żelazka, czarne, różnej grubości w zależności od urządzenia. Nie pamiętam grubości ale inne do piekarnika, płyty grzewczej, inne gniazdka, inne do żarówki.

Zrobię jak będę w domu :)
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Weszłam w link i mnie zatkało.... poważnie... nie wiedziała o istnieniu takich sklepów z konkretnymi meblami w danym stylu...
Zawsze szukałam mebli ekonomicznych, bo na takie mnie było stać, ale nie miałam okazji spotkać takich rustykalnych i loftowych mebli ani na żywo (chyba ze w kawiarniach) ani w necie nie trafiłam...
A bardzo lubię oglądać programy remontowe, potem urządzanie mieszkania czy domu w różnych stylach...
bo jestem estetką i bardzo lubię ładne wnętrza.

Zawsze mnie zastanawiało skąd ludzie biorą takie meble, jak np rustykalna komoda czy kredens, albo typowo w jakimś stylu, a dziś mnie oświeciło, że są pewnie całe sklepy w danym stylu, tylko ja takich nie szukałam...
wybaczcie, że się tak zachwycam...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

@Skaza ty to masz klawe życie z tą wsią, mega duża ilością wolnego czasu i ogólnie pojętym spokojem.tak uważam. Czasem myślę że chętnie bym się z Tobą zamienił na ten styl. No ale mam syna i raczej z posiadania dzieci nie chciał bym rezygnować.

Czasem wlsnie tęsknię za emerytura i czasem kiedy mógłbym robić co bym chciał. No ale to nie wiadomo jak człowiek będzie że zdrowie.
Jednak zycie na tej ziemi to bywa przekichane.
Skaza

Nieprzeczytany post

Oczywiście, że jest przekichane poza kilkoma małymi radościami w codzienności to jednak jest dla nas wszystkich jedna wielka kara za nasze nieposłuszeństwo w raju dawno dawno temu. I trzeba swoje odbębnić licząc na łagodny wyrok jak już kopniemy w kalendarz.
Każdy kij ma jednak dwa końce bracie i nie wszystko jest tak "różowe" jak się wydaje ;) masz żonę, syna, pracę, przyjaciół, zdrowie i rozum nie jest źle mogłeś trafić dużo gorzej :)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 01 lip 2023, 13:47 Oczywiście, że jest przekichane poza kilkoma małymi radościami w codzienności to jednak jest dla nas wszystkich jedna wielka kara za nasze nieposłuszeństwo w raju dawno dawno temu. I trzeba swoje odbębnić licząc na łagodny wyrok jak już kopniemy w kalendarz.
Każdy kij ma jednak dwa końce bracie i nie wszystko jest tak "różowe" jak się wydaje ;) masz żonę, syna, pracę, przyjaciół, zdrowie i rozum nie jest źle mogłeś trafić dużo gorzej :)
No widzisz ja Twoje życie widzę zupełnie inaczej niż Ty, uważam że masz pod wieloma względami lepiej.

Zycie też na ziemi nie jest karą i raczej nie ma polegać na odbebnianiu aż kopniemy w kalendarz jak mówisz. Takie podejście nie ma nic wspólnego z Ewangelia.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2023, 16:04 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Masz wiele racji, ale nigdy nie powiedziałem, że jestem już w pełni nawróconym człowiekiem i postępuje tak jak należy, jeszcze wiele mi do tego by móc się tak określić brakuje :)

To częste odczucie tak mi się wydaje, że czyjeś buty sąsiednie zdają się nam wygodniejsze od naszych własnych. Jakby jednak poznać dokładnie ów obuwie to przeczuwam, że zazwyczaj doznalibyśmy rozczarowania. Oczywiście beztroska ma swoje plusy, ale nie aż takie na dłuższą metę jakby się mogło wydawać.
ODPOWIEDZ