Dlaczego Jezus jest Jedynym Synem ?

Bóg Ojciec, Syn Boży - Jezus Chrystus, Duch Święty
Petroniusz
Posty: 36
Rejestracja: 25 cze 2023, 15:36
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 30 lip 2023, 12:13 Po pierwsze: trochę szacunku do czytających. Forum ma narzędzia do wyróżniania cytatów itd.
Nie sposób przeczytać tego bałaganu, jaki zrobiłeś.

Po drugie: rozumiem, ze po prostu MUSISZ coś napisać, ale kwestie jakie poruszasz, zostały już w tym wątku omówione, i to kilkukrotnie. A do niewygodnych argumentów, które tu padły, się nie odniosłeś.

Zdecyduj się, czy dyskutujesz, czy wpadasz raz na tydzień i piszesz cokolwiek, by zaznaczyć swoją obecność.

Marku nigdzie niczego nie omówiłeś więc 1) upierałeś sie twierdząc że w grece Koine nie istniało pojęcie. Osoba 😉 podalem Ci cytaty z 3 słowników do tego dorzucam Słownik Stronga gdzie również jest potwierdzenie iż termin Osoba istniał w grece Koine w 1w .2)

W ew Jan 1: 1 jest mowa o dwóch Theosach więc na jakiej to podstawie stwierdzasz ze w przypadku Logisa Theos to juz osoba 😄 ect .

Izaj 9: 5

Aqwila

θαυμαστὸς σύμβουλος, ἰσχυρός , δυνατός , πατὴρ ἔτι, ἄρχων εἰρήνης

Wspaniały doradca potężny bohater Ojciec ,jeszcze  Władca pokoju

Przekład Aqwili to literalne, wręcz niewolnicze tłumaczenie hebrajskiego tekstu Biblii na język grecki. Dokonał go ok. 130 r. 

Chociaż doskonale znał język grecki, świadomie poświęcał piękno, a nawet gramatyczne i składniowe zasady greki na rzecz dosłownego trzymania się tekstu hebrajskiego. 

Przeklad Symmacha   ok. 170-180 

ἰσχυρός, δυνατός , πατὴρ αἰῶνος, ἄρχων εἰρήνης,

Potężny bohater Ojciec wieku przyszłego  Wladca pokoju

Theodition

θαυμαστὸς σύμβουλος, ἰσχυρός , δυνατός , πατὴρ , ἄρχων εἰρήνης

Wspaniały doradca Potężny bohater ,Ojciec Wladca Pokoju

STRONG w swoim słowniki rzeczownik

אֵל  tłumaczy miedzyinnynmi jako POTĘŻNY

  אֵל  גִּבּוֺּר potężny bohater (jak wyżej) lub boski bohater (jako odzwierciedlenie boskiego majestatu) Izajasza 9: 6 .

https://biblehub.com/hebrew/410.htm

Może zacytujesz mi ten werset z Septuaginy wyd Vocatio ? 😁 gdzie w tym wersecie jest użyty przymiotnik Wszechmocny ???.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kolejny raz zupełnie fałszywie przedstawiłeś moje stanowisko, po czym z nim "dyskutujesz".
Sorry, ale masz albo problem z czytaniem drukowanego, albo z uczciwością w dyskusji. Trzeciej możliwości nie widzę.

Mam dość prostowania tego, co "w moim imieniu" piszesz, nie będę dyskutował z chochołami.
Proponuję, byś zmierzył się - dla odmiany - z tezami jakie postawiłem i dowodami jakie przedstawiłem (a jest tego sporo w wątku, i nie dziwię się, że usiłujesz je "zagadać"), a nie ze swoimi wykrzywionymi interpretacjami moich słów.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2023, 8:44 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7102
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Moderacja podjęła decyzję, że podziękujemy Petroniuszowi za dalszą dyskusję, ze względu na brak uczciwości w prowadzeniu dyskusjii. Tydzień temu został mailowo upomniany i poproszony o uczciwą rozmowę w tym wątku, brak poprawy skutkuje blokadą stałą.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)