Związek Kościoła z państwem, jakie masz zdanie?

Życie Kościoła, dokumenty, encykliki, wydarzenia

Czy jesteś za oddzieleniem Kościoła od państwa?

tak
9
69%
nie
2
15%
nie mam zdania
1
8%
nie rozumiem o co w tym chodzi chodzi
1
8%
 
Liczba głosów: 13
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

ważny artykuł ks.prof. Dariusza Kowalczyka https://pch24.pl/ks-prof-dariusz-kowalc ... FLIaLTf_2I
„Potrzeba katolików, którzy nie biorą swego katolicyzmu w nawias, kiedy chodzi o sprawy społeczno-polityczne, i nie głosują na ludzi bliskich tego, co Jan Paweł II nazwał kulturą śmierci. (…) Niestety, w ostatnich czasach tak się składa, że wierni katolicy, którzy uczestniczą w życiu liturgicznym, modlą się na różańcu, starają się układać swe życie rodzinne oraz podejmować społeczne wybory według Katolicyzmu Kościoła Katolickiego, czują niekiedy, że wielkie słowa o duszpasterskim otwarciu na każdego, o poszanowaniu różnych wrażliwości, nie dotyczą ich, ale ateistów, aborcjonistów, działaczy LGBTQ+ itd. I tych, których wybierają do parlamentu”
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1870
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 03 lis 2023, 17:32 ważny artykuł ks.prof. Dariusza Kowalczyka https://pch24.pl/ks-prof-dariusz-kowalc ... FLIaLTf_2I
„Potrzeba katolików, którzy nie biorą swego katolicyzmu w nawias, kiedy chodzi o sprawy społeczno-polityczne, i nie głosują na ludzi bliskich tego, co Jan Paweł II nazwał kulturą śmierci. (…) Niestety, w ostatnich czasach tak się składa, że wierni katolicy, którzy uczestniczą w życiu liturgicznym, modlą się na różańcu, starają się układać swe życie rodzinne oraz podejmować społeczne wybory według Katolicyzmu Kościoła Katolickiego, czują niekiedy, że wielkie słowa o duszpasterskim otwarciu na każdego, o poszanowaniu różnych wrażliwości, nie dotyczą ich, ale ateistów, aborcjonistów, działaczy LGBTQ+ itd. I tych, których wybierają do parlamentu”
Po pierwsze "Moim zdaniem ważny". Nie jesteś Marku wyrocznią.
Po drugie, te 4 zdania nazywasz "artykułem" czy to ja po raz kolejny nie umiem korzystać z internetu :-?
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 51
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 03 lis 2023, 23:49
Marek Piotrowski pisze: 03 lis 2023, 17:32 ważny artykuł ks.prof. Dariusza Kowalczyka https://pch24.pl/ks-prof-dariusz-kowalc ... FLIaLTf_2I
„Potrzeba katolików, którzy nie biorą swego katolicyzmu w nawias, kiedy chodzi o sprawy społeczno-polityczne, i nie głosują na ludzi bliskich tego, co Jan Paweł II nazwał kulturą śmierci. (…) Niestety, w ostatnich czasach tak się składa, że wierni katolicy, którzy uczestniczą w życiu liturgicznym, modlą się na różańcu, starają się układać swe życie rodzinne oraz podejmować społeczne wybory według Katolicyzmu Kościoła Katolickiego, czują niekiedy, że wielkie słowa o duszpasterskim otwarciu na każdego, o poszanowaniu różnych wrażliwości, nie dotyczą ich, ale ateistów, aborcjonistów, działaczy LGBTQ+ itd. I tych, których wybierają do parlamentu”
Po pierwsze "Moim zdaniem ważny". Nie jesteś Marku wyrocznią.
Po drugie, te 4 zdania nazywasz "artykułem" czy to ja po raz kolejny nie umiem korzystać z internetu :-?
Ale przecież to o czym napisał Marek i pisze ksiądz profesor Dariusz Kowalczyk to postawa którą bardzo łatwo spotkać i zauważyć również na forach internetowych.

Wszystkich należy tulić i miłować poza tradycyjnymi katolikami.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1870
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Albertus pisze: 04 lis 2023, 9:40
daniel pisze: 03 lis 2023, 23:49 Po pierwsze "Moim zdaniem ważny". Nie jesteś Marku wyrocznią.
Po drugie, te 4 zdania nazywasz "artykułem" czy to ja po raz kolejny nie umiem korzystać z internetu :-?
Ale przecież to o czym napisał Marek i pisze ksiądz profesor Dariusz Kowalczyk to postawa którą bardzo łatwo spotkać i zauważyć również na forach internetowych.
Nie oceniam treści, a ton oraz nazwanie 5 zdań artykułem. No chyba, że nie umiem odnaleźć tego artykułu, bo to możliwe.
Albertus pisze: 04 lis 2023, 9:40 Wszystkich należy tulić i miłować poza tradycyjnymi katolikami.
Miłować należy wszystkich.
No chyba, że niewłaściwie pojmuję Słowo.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Widzę @daniel że masz problemy w znalezieniu czegoś, w czym mógłbyś się do mnie przyczepić. To już kolejna groteskowa próba.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1870
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 04 lis 2023, 11:01 Widzę @daniel że masz problemy w znalezieniu czegoś, w czym mógłbyś się do mnie przyczepić. To już kolejna groteskowa próba.
Jeżeli tak to Marku czytasz tym z pewnością dla Ciebie jest.
Pozdrawiam
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Luteranin
Posty: 189
Rejestracja: 25 sty 2023, 23:06
Wyznanie: protestantyzm
Podziękował/a: 33
Podziękowano: 26
Płeć:

Nieprzeczytany post

W wyborach nie było na kogo głosować.
Lewica i Koalicja Obywatelska za aborcją na życzenie do trzeciego miesiąca ciąży.
Trzecia Droga nie będzie miała dyscypliny partyjnej w tej sprawie, no ale jeżeli zawiązują koalicję z Czarzastym i z Tuskiem, to trzeba tą umowę koalicyjną przeczytać. Rozumiem, że Lewica i KO nie odpuszczą w tej sprawie i Hołownia z Kosiniakiem-Kamyszem i tak zagłosują za.
Konfederacja jest zbyt katolicka, a szczególnie jej "trzecie skrzydło" z Grzegorzem Braunem na czele. Ruch Narodowy Bosaka też jest prokatolicki. Najbardziej neutralna religijnie wydaje się być Nowa Nadzieja Mentzena, skupiając się na sprawach gospodarczo-ekonomicznych.

Dla polskiego luteranina takiego jak ja, PiS wydaje się partią najbardziej pasującą do poglądów religijnych i to zdecydowało na kogo oddałem swoje głosy do Sejmu i Senatu.
Powiedzmy, że PiS jest najbardziej prochrześcijański bez podziału na denominacje.
Denerwuje mnie u nich tylko ta lewicowość w sprawach gospodarczo-ekonomicznych.

Ciekawa sytuacja nastąpiła w Wiśle, która jest jedyną gminą w Polsce zamieszkaną w większości przez luteranów. Otóż tam zdecydowanie wygrała Koalicja Obywatelska. Nie mam pojęcia dlaczego, bo luteranie tak samo jak katolicy, sprzeciwiają się aborcji.
Za to w sąsiedniej katolickiej Istebnej zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość.
W związku z tym, że nie mogę swobodnie wyrażać swoich poglądów, postanowiłem odejść z Forum. Moderatorom sugeruję usunięcie możliwości wyboru wyznania podczas rejestracji, ponieważ jak sama nazwa wskazuje - jest to forum dla katolików.
Luteranin
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Akurat w kwestii aborcji PiS niestety nie zajmuje aż tak zdecydowanego stanowiska jak bym chciał, ale ja również na nich głosowałem - bo jednak daje największą szansę realnej obrony nienarodzonych. Poza tym są najuczciwsi, choć i mnie drażni przesadny socjal.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2023, 0:13 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Luteranin
Posty: 189
Rejestracja: 25 sty 2023, 23:06
Wyznanie: protestantyzm
Podziękował/a: 33
Podziękowano: 26
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 08 lis 2023, 0:13 Akurat w kwestii aborcji PiS niestety nie zajmuje aż tak zdecydowanego stanowiska jak bym chciał, ale ja również na nich głosowałem - bo jednak daje największą szansę realnej obrony nienarodzonych. Poza tym są najuczciwsi, choć i mnie drażni przesadny socjal.
Ostatnio Mateusz Morawiecki powiedział, że nie pozostawienie tzw. kompromisu aborcyjnego było błędem i zawsze za nim był...
W związku z tym, że nie mogę swobodnie wyrażać swoich poglądów, postanowiłem odejść z Forum. Moderatorom sugeruję usunięcie możliwości wyboru wyznania podczas rejestracji, ponieważ jak sama nazwa wskazuje - jest to forum dla katolików.
Luteranin
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1870
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Sebastian Biernacki pisze: 07 lis 2023, 22:53 Powiedzmy, że PiS jest najbardziej prochrześcijański bez podziału na denominacje.
Możesz sobie tak myśleć, ale proszę nie agitować - daniel
Marek Piotrowski pisze: 08 lis 2023, 0:13 Akurat w kwestii aborcji PiS niestety nie zajmuje aż tak zdecydowanego stanowiska jak bym chciał, ale ja również na nich głosowałem - bo jednak daje największą szansę realnej obrony nienarodzonych. Poza tym są najuczciwsi, choć i mnie drażni przesadny socjal.
Marek Piotrowski pisze: 08 lis 2023, 0:13 Poza tym są najuczciwsi, (...)
Twoim zdaniem są najuczciwsi Marku, Twoim zdaniem.- daniel
Ostatnio zmieniony 08 lis 2023, 8:47 przez daniel, łącznie zmieniany 1 raz.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Sebastian Biernacki pisze: 08 lis 2023, 5:29
Marek Piotrowski pisze: 08 lis 2023, 0:13 Akurat w kwestii aborcji PiS niestety nie zajmuje aż tak zdecydowanego stanowiska jak bym chciał, ale ja również na nich głosowałem - bo jednak daje największą szansę realnej obrony nienarodzonych. Poza tym są najuczciwsi, choć i mnie drażni przesadny socjal.
Ostatnio Mateusz Morawiecki powiedział, że nie pozostawienie tzw. kompromisu aborcyjnego było błędem i zawsze za nim był...
Tak, to właśnie miałem na myśli, pisząc "PiS niestety nie zajmuje aż tak zdecydowanego stanowiska jak bym chciał"

daniel pisze: 08 lis 2023, 8:46
Sebastian Biernacki pisze: 07 lis 2023, 22:53 Powiedzmy, że PiS jest najbardziej prochrześcijański bez podziału na denominacje.
Możesz sobie tak myśleć, ale proszę nie agitować - daniel
@Sebastian Biernacki wyraził swoje zdanie, do którego ma prawo. I jest oczywiste, że każdy tu wyraża swoje zdanie.
daniel pisze:
Marek Piotrowski pisze: 08 lis 2023, 0:13 Akurat w kwestii aborcji PiS niestety nie zajmuje aż tak zdecydowanego stanowiska jak bym chciał, ale ja również na nich głosowałem - bo jednak daje największą szansę realnej obrony nienarodzonych. Poza tym są najuczciwsi, choć i mnie drażni przesadny socjal.
Poza tym są najuczciwsi, (...)
Twoim zdaniem są najuczciwsi Marku, Twoim zdaniem.- daniel
Jak wyżej. Jakim prawem wypisujesz tego rodzaju rzeczy w trybie moderatorskim (czerwone litery)???!!
Czynisz to kolejny raz (poprzednio przyczepiłeś się do tego, że napisałem, iż artykuł ks. prof.Dariusza Kowalczyka jest ważny).
Mam prawo wyrazić taką opinię i nie jest to żadne naruszenie. Za to tego rodzaju ingerencja jest niewątpliwym naruszeniem zasad i nadużyciem uprawnień moderatorskich.
Zgłaszam Twoją interwencję do Moderacji.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2023, 10:22 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1870
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 08 lis 2023, 0:13 Jak wyżej. Jakim prawem wypisujesz tego rodzaju rzeczy w trybie moderatorskim (czerwone litery)???!!
Prawem wolności.
Nie jestem pewien czy regulamin mówi o tym kiedy mogę pisać na czerwono, a kiedy na czarno.
Marek Piotrowski pisze: 08 lis 2023, 0:13 Czynisz to kolejny raz (poprzednio przyczepiłeś się do tego, że napisałem, iż artykuł ks. prof.Dariusza Kowalczyka jest ważny).
Czy to oby nie kłamstwo? Wróć do posta. Pisałem na czarno.
Marek Piotrowski pisze: 08 lis 2023, 0:13 Mam prawo wyrazić taką opinię i nie jest to żadne naruszenie.
Oczywiście, że masz. Bardzo prosiłbym jednak, by wyrażane były jako pogląd, a nie „prawdy”.
Marek Piotrowski pisze: 08 lis 2023, 0:13 Za to tego rodzaju ingerencja jest niewątpliwym naruszeniem zasad i nadużyciem uprawnień moderatorskich.
Ingerencja w co? Nie zmieniłem Twojego posta. Jedynie coś zasugerowałem.
Marek Piotrowski pisze: 08 lis 2023, 0:13 Zgłaszam Twoją interwencję do Moderacji.
Oczywiście. Rozumiem.

Napisałeś „poza tym są najuczciwsi” czyli, że „PIS to najuczciwsza partia." Wystarczyło zaznaczyć, że Twoim zdaniem PIS stanowi partię najuczciwszych polityków.

Zajmujesz się apologetyką, czyli pewien sposób poszukiwaniem prawdy.
Kiedy wyrażasz prawdę, a kiedy swoje zdanie?
Czy jest jakaś różnica?
Ostatnio zmieniony 08 lis 2023, 11:04 przez daniel, łącznie zmieniany 1 raz.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7102
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zgłoszony post jest rozpatrywany w moderacji, proszę o cierpliwość.

Przypomnę założenia tego wątku:
Magnolia pisze: 25 paź 2023, 9:27 Kochani temat trudny, ale myślę warty rozmowy i dyskusji.

Postarajmy się rozmawiać na argumenty i może uda nam się mówić ogólnie o działaniach polityków i kapłanów, które nam się nie podobają lub podobają. Może uda nam się rozmawiać merytorycznie a nie emocjonalnie.

A o czym można tu dyskutować?
o religii w szkole,
o funduszu Kościelnym,
o wystąpieniach polityków z ambony,
o funkcjach oficjalnych kapłanów
o głoszeniu kazań politycznych, itd

Zapraszam do dyskusji.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 08 lis 2023, 10:59
Marek Piotrowski pisze: 08 lis 2023, 0:13 Jak wyżej. Jakim prawem wypisujesz tego rodzaju rzeczy w trybie moderatorskim (czerwone litery)???!!
Prawem wolności.
Nie. To oczywista próba ograniczenia wolności, pod pozorem działań adninistracyjnych.
daniel pisze:
Marek Piotrowski pisze: 08 lis 2023, 0:13 Czynisz to kolejny raz (poprzednio przyczepiłeś się do tego, że napisałem, iż artykuł ks. prof.Dariusza Kowalczyka jest ważny).
Czy to oby nie kłamstwo? Wróć do posta. Pisałem na czarno.
Ale kolejny raz usiłujesz na mnie coś wymusić.
daniel pisze:
Marek Piotrowski pisze: 08 lis 2023, 0:13 Mam prawo wyrazić taką opinię i nie jest to żadne naruszenie.
Oczywiście, że masz. Bardzo prosiłbym jednak, by wyrażane były jako pogląd, a nie „prawdy”.
Każdy z nas tu wyraża swój pogląd. I każdy - mam nadzieję - wierzy, że to co pisze, to prawda.
daniel pisze:
Marek Piotrowski pisze: 08 lis 2023, 0:13 Za to tego rodzaju ingerencja jest niewątpliwym naruszeniem zasad i nadużyciem uprawnień moderatorskich.
Ingerencja w co? Nie zmieniłem Twojego posta. Jedynie coś zasugerowałem.
Zrobiłeś uwagę administratorską, usiłując mnie zmusić to określonych działań.
Napisałeś „poza tym są najuczciwsi” czyli, że „PIS to najuczciwsza partia." Wystarczyło zaznaczyć, że Twoim zdaniem PIS stanowi partię najuczciwszych polityków.
Nie. Wystarczy napisać co się myśli. Nie trzeba dodawać, ze to nie jest dogmat wiary ani twierdzenie matematyczne.
Formułujesz sztuczne wymagania.
Zajmujesz się apologetyką, czyli pewien sposób poszukiwaniem prawdy.
Kiedy wyrażasz prawdę, a kiedy swoje zdanie?
Nigdy nie wyrażam zdania, co do którego uważam, że nie jest prawdą.
Czyżbyś Ty czynił inaczej?
Ostatnio zmieniony 08 lis 2023, 11:39 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7102
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Po naradzie moderatorów i adminów, przypominam:
§ 2. Na forum prowadzimy dyskusje w tematach związanych z religią i wiarą katolicką, oraz tematami, które są ważne dla katolików. Dyskusja na tematy polityczne, socjologiczne, antropologiczne, kulturowe, dopuszczalna jest tylko w celach omawiania prawd obiektywnych, z zachowaniem poszanowania osób, w kontekście wiary, historii, wydarzeń i sytuacji społecznych.

Co oznacza, że naszym głównym tematem jest wiara, a nie polityka. Temat tego wątku zakładał rozmowy na granicy regulaminu, ale była prośba o merytoryczne wypowiedzi, nie wzbudzanie niepotrzebnych emocji.

W innym wątku, przedwyborczym, również prosiliśmy o nie wymienianie partii politycznych, bo to może prowadzić do podziałów. W odczuciu moderacji przyznanie się do własnego wyboru w głosowaniu może prowadzić do podziału i sporów.

Pamietajmy, że @daniel się uczy moderacji, jego błąd w udzieleniu upomnienia polega na tym, że nie upomniał w poście, gdzie doszło do łamania regulaminu, nie podał punkt regulaminu który jest łamany, a odpowiedział pod spodem - stąd zamieszanie.

Wg moderacji upomnienie na czerwono jest słuszne, ale powinno być w poście @Marek Piotrowski i @Sebastian Biernacki, gdzie wprost jest wskazana partia na która głosowali.

Upominam @Marek Piotrowski i @Sebastian Biernacki
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

To musicie dopisać jeszcze punkt o tym że zakazujecie wymieniać nazw parti politycznych, inaczej napomnienie jest niesłuszne.l, bo kwestia aborcji czy stosunku parti domwiary jak najbardziej mieści się w punkcie.2 regulaminu.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2023, 12:29 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Luteranin
Posty: 189
Rejestracja: 25 sty 2023, 23:06
Wyznanie: protestantyzm
Podziękował/a: 33
Podziękowano: 26
Płeć:

Nieprzeczytany post

W związku z tym, że nie mogę swobodnie wyrażać swoich poglądów, postanowiłem odejść z Forum. Moderatorom sugeruję usunięcie możliwości wyboru wyznania podczas rejestracji, ponieważ jak sama nazwa wskazuje - jest to forum dla katolików.
Luteranin
Tomi
Posty: 41
Rejestracja: 26 wrz 2023, 14:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 22
Podziękowano: 16
Płeć:

Nieprzeczytany post

W moim odczuciu nasilenie się wszelakich tematów związanych z powszechnie znanym hasłem "rozdziału Kościoła od państwa", czyli jak rozumiem władzy państwowej, związane jest z wszystkimi gorącymi tematami światopoglądowymi w ostatnich latach.
Moim zdaniem formalny rozdział powinien nastąpić przez ponowne przyjęcie konkordatu. Nie znam się fachowo na tym, ale on nie może być czymś w rodzaju kompromisu, gdyż byłoby jednoznaczne z pewnym stopniem ingerencji którejś ze stron w działanie drugiej, być może nawet wzajemnej.
Niestety problem zaczyna się od strony nieformalnej, gdyż sklad wspominanych tutaj partii politycznych stanowią osoby w większości należące do Kościołów bądź związków wyznaniowych, dla których wyznawana religia to często najwyższa wartość i w związku z tym, mniej lub bardziej, kierują się nią przy ustanawianiu prawa. Rzecz jasna nie tylko w tych palących kwestiach. Inna sprawa, raz spisaną umowę (owy konkordat czy coś w tym rodzaju) można jednym głosowaniem, bądź podpisem obalić, gdy okoliczności będą temu sprzyjały. Dlatego właśnie ta dyskusja nigdy się nie skończy.

PS @Magnolia Nie mam zamiaru negować decyzji moderacji, ale czy powiedzenie o swoich preferencjach politycznych nikogo przy tym nie urażając, nie wchodzenia w szczegółowe bądź personalne sprawy to coś wbrew chrześcijaństwu, dobrym obyczajom? Dojrzałość wymaga chyba tego, by tolerować zdanie innych osób w tych tematach. Po to istnieją przecież fora. Kazdy chyba ma wsrod rodziny albo znajomych zwolennikow, tych z którymi się niekoniecznie zgadzamy.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2023, 0:28 przez Tomi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7102
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tomi pisze: 11 lis 2023, 0:25
Kazdy chyba ma wsrod rodziny albo znajomych zwolennikow, tych z którymi się niekoniecznie zgadzamy.
Dokładnie tak. I jak się zwykle kończy przyznanie się jaka partię się wybrało?
wiem, słyszałam od innych i umiem sobie wyobrazić, że w takiej sytuacji ludzie się kłócą.


Chciałam tego uniknąć. Bo nie wszyscy mają tu takie samo zdanie jak panowie powyżej.

Poza tym, mamy w moderacji 4 aktywne osoby, które takie sytuacje przegadują i poddają pod głosowanie, potem pojawia się decyzja. Moderator nie konsultuje moderacji, tylko działa gdy widzi problem, mówię o decyzji utrzymania jego moderacji, gdy taka moderacja została zgłoszona jako nieprawidłowa.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1424
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1249
Podziękowano: 1064
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Tomi
Ja rozumiem, że nasza wiara przenika wszystkie dziedziny naszego życia i tematy polityczne tez się do tego zaliczają. Można rozmawiać o polityce bez mówienia na kogo kto głosuje ( tak szczerze to można się domyśleć ;) ), a nigdy nie wiadomo kto nam tu na forum wpadnie i jak się taka dyskusja będzie toczyć. Ostatnie obrazki w Polsce pokazały, że jest to problem.
Dmuchamy na zimne, myślę że to niewielki koszt dla utrzymania porządku.


Wracając do tematu wątku to myślę, że wkrótce będziemy mieć okazję się przekonać na własne oczy na czym ów podział będzie polegał.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
ODPOWIEDZ