Przepraszam...rzecz o "Zielonej Granicy" A. Holland

Polecajmy sobie dobre filmy, takie fabularne, dokumentalne, albo religijne.
Janusz

Nieprzeczytany post

Serce się raduje, że są Tacy ludzie i daja Takie świadectwo prawdy. Dzięki Ci, Stary!

I dlatego odchodzę stąd definitywnie - cóż, słaby jestem, nie potrafię się wznieść ponad tymi małostkami...
I zjąć się wyłącznie istotą, sednem, Ale nie potrafię tego , będąc zanurzonym w tej swoistej hipokryzji...

Dominik, pytałeś mnie o powód mego odejścia.
Szlag mnie trafia (o mało co) jak poniektórzy tu, powielają te kłamliwe i antypolskie narracje i hołubią - niczym prezydenci Kanady i Ukrainy ss galizien, tychże od ichniejszej proniemieckiej propagandy.

I dla mnie nie jest to różnica poglądów, to fundamentalny wybór; między dobrem a złem.
Wybacz Boże że oceniam, ale mój Dziadek był z Marszałkiem pod Kijowem, natomiast...Ojciec tej osoby - Holland był wzorowym bolszewickim, stalinowskim aktywista i oprawcą....
Magnolio, i tu nie chodzi o dana osobę..
Twój folwark, Twoje 1984, ..
Przepraszam tych, których może zawiodłem albo niechcąco skrzywdziłem.
Przechodniem byłem między wami.
Amen.

Kiedyś na pewno sie wszyscy spotkamy...
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 592
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Janusz, jaki 1984? Ja tu widzę, że Magnolia jest z kilku stron zakrzykiwana, że trzeba migracje ukrócić. Nie robi cenzury, mamy wolność słowa.
Magnolia też ją ma, ma prawo się wypowiadać.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pewnie o Orwella mu chodzi z tym 1984 :-?
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 592
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 26 wrz 2023, 20:45 Pewnie o Orwella mu chodzi z tym 1984 :-?
Janusz pisze: 26 wrz 2023, 19:32 Twój folwark, Twoje 1984, ..
Napisał też Folwark zwierzęcy, więc o niego chodzi.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 26 wrz 2023, 7:47

Dlaczego w człowieku bezbronnym i upokorzonym, wyziębionym i głodnym widzimy wroga a nie brata w potrzebie? dlaczego nie widzimy CZŁOWIEKA takiego samego jak my?
Na to powinniśmy sobie odpowiedzieć sami w sumieniu.
Na granicy w najbardziej gorącym okresie, były tysiące głównie młodych mężczyzn agresywnych wobec naszej Straży Granicznej rzucajac w pogranicznikow kamieniami, strzelajac z procy. Oczywiscie w filmie Pani Holland tego nie zobaczymy ani na Onecie nie przeczytamy.

A ich liczba się nie zwiększyła tylko ze względu na to że nie zostali wpuszczeni.
Gro z nich wiele lat ju, mieszkała w Rosji

A jak Polacy potrafią otwierać serce pokazali przyjmująca 4 mln Ukraińców, w których kraju trwa rzeczywista wojna.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2023, 20:59 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3499
Płeć:

Nieprzeczytany post

A jaki ty byś był po puchbackach, głodny, bez leków i w beznadziejnej sytuacji?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 26 wrz 2023, 20:57 A jaki ty byś był po puchbackach, głodny, bez leków i w beznadziejnej sytuacji?
Próby nielegalnego przekroczenia granicy są przestępstwem.Kto się na to pisze sam jest sobie winien. Chcącemu nie dziejee się krzywda. Zwłaszcza że Szturm na granice nie trwa od wczoraj i każdy imigrant ( w Afryce też jest internet ) może sobie przeczytać na co się pisze.

Pomojajac już fakt że wielu z nich przybywala z Rosji.
,"Straż Graniczna poinformowała o kolejnej próbie nielegalnego przekroczenia polskiej granicy. Cudzoziemcy mieli przy sobie rosyjskie wizy turystyczne"

Obrazek
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1865
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wszystko co mam, zawdzięczam tym, którzy są tego pozbawieni.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3499
Płeć:

Nieprzeczytany post

Może nie widać tego jasno, ale ja nie mam gotowych rozwiązań ani postulatów by wszystkich wpuszczać do Polski. To jest bardziej skomplikowana sytuacja politycznie, mam świadomość, ze to było wszystko zorganizowane i że to element wojny hybrydowej.

Ja tylko zwracam uwagę na to, że to są LUDZIE i mają swoją godność.

I naprawdę z wielu źródeł czytam, że działa się krzywda LUDZIOM.

Nie postarano się o pomoc humanitarną dla nich, nie otoczono lekarzami i opieką, okłamywano ich że jadą do Unii a byli wywożeni na Białoruś. o tym mówią aktywiści i Pani Białkowska, której wierzę, bo powiedziała że tam była.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1865
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Z chrześcijańskiego punktu widzenia, moim zdaniem, wypadałoby otworzyć granicę i wpuścić załóżmy 10 000 osób choćby w śród nich jednemu uratowało to życie, a reszta to "terroryści". Rozsądek podpowiada zupełnie co innego.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 26 wrz 2023, 21:18
Ja tylko zwracam uwagę na to, że to są LUDZIE i mają swoją godność.
Popełnili przestępstwo więc sami są sobie winni.

Czy z racji tego ze każdy więzień ma swoją hodnosc mamy wszystkich wypiscuc?
I naprawdę z wielu źródeł czytam, że działa się krzywda LUDZIOM.

Nie postarano się o pomoc humanitarną dla nich, nie otoczono lekarzami i opieką, okłamywano ich że jadą do Unii a byli wywożeni na Białoruś. o tym mówią aktywiści i Pani Białkowska, której wierzę, bo powiedziała że tam była.
Czy Polacy ich oklamywali?
Pretensje się mogą mieć tylko do tych którym zapłacili za nielegalny przemyt. To nie są ludzie którzy umierali z głodu we władnym kraju.

A tutaj coś o tym że jednak Straz Graniczna udziela Pomocy medycznej gdy trzeba. Ale @Magnoloa wie lepiej jej Białkowska powiedziała
"Od początku trwania presji migracyjnej na koszty leczenia, hospitalizacji cudzoziemców z budżetu Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej przeznaczono prawie 3 mln zł. Dodatkowo 50 tys. zł przeznaczone zostało na leki i kolejne 1,5 mln zł na hospitalizację cudzoziemców, którzy przebywają w ośrodkach Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej - wyliczyła."
https://polskieradio24.pl/5/1222/artyku ... dzoziemcom
Skaza

Nieprzeczytany post

No właśnie rozsądek ... nie wolno pomagać innym kosztem bezpieczeństwa własnych rodzin i obywateli. Jeśli tego się nie zatrzyma nie zdusi w zarodku, nie zablokuje granic we wszystkich krajach Unii by zniechęcić handlarzy ludźmi to nas zaleją z pomocą tych przemytników. Gangsterzy się wzbogacą, bogate i możne elity będą sobie wygodnie mieszkać w strzeżonych dzielnicach a my będziemy cierpieć na równi z tą garstką prawdziwych uchodźców którzy szukają azylu. Nie na tym moim zdaniem powinno polegać miłosierdzie gdyż ono pozbawione rozsądku zamienia się prędko w naiwność a potem w tragedię.
cypro

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 26 wrz 2023, 21:18
Nie postarano się o pomoc humanitarną dla nich, nie otoczono lekarzami i opieką, okłamywano ich że jadą do Unii a byli wywożeni na Białoruś. o tym mówią aktywiści i Pani Białkowska, której wierzę, bo powiedziała że tam była.
#Magnolia, o czym Ty mówisz? Kto ich okłamywał, że wjadą do Unii? Przecież, żeby dostać się na teren UE musieliby mieć odpowiednie dokumenty (m.in. wizy), a oni ich nie mają i doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że będą łamać prawo, by NIELEGALNIE wedrzeć się na terytorium Polski. Naprawdę popierasz przestępstwo? Na Białorusi są polskie konsulaty, jest ambasada. Jeśli ktoś chce dostać się do Polski (i szerzej na teren UE), powinien udać się do odpowiedniego punktu, złożyć dokumenty i czekać na decyzję, czy dane państwo (gospodarz miejsca) zechce go wpuścić/przyjąć. Czy oburza Cię, że Australia ma wyjątkowo restrykcyjne prawo migracyjne i żeby się dostać na jej teren trzeba spełnić wyśrubowane warunki, a całą procedurę trzeba zacząć od złożenia w tej sprawie oficjalnych dokumentów? Naprawdę mamy znieść granice i pozwolić każdemu na wjazd na teren naszego kraju? I co dalej?

Dodano po 24 minutach 30 sekundach:
I jeszcze jedno: w 2021 r. w skrajnym ubóstwie żyło 1,6 mln Polaków (skrajne ubóstwo oznacza, że konsumpcja poniżej tego poziomu zagraża życiu i zdrowiu człowieka). @daniel czy z chrześcijańskiego punktu widzenia nie powinniśmy najpierw zadbać o to, by nasz sąsiad z końca ulicy czy staruszka, która modli się obok nas w ławce nie byli narażeni na to, że umrą z głodu lub zamarzną w nieogrzanej zimą ruderze, zanim szeroko otworzymy granice i wpuścimy "załóżmy 10 000 osób" (a właściwie czemu tylko 10 000? co z resztą?)
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2023, 22:51 przez cypro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Janusz pisze: 26 wrz 2023, 19:32
Wybacz Boże że oceniam, ale mój Dziadek był z Marszałkiem pod Kijowem, natomiast...Ojciec tej osoby - Holland był wzorowym bolszewickim, stalinowskim aktywista i oprawcą....

"dlatego odchodzę stąd definitywnie"
trzymam cię za słowo. jak można rozliczać kogoś za winy ojca ?
w moim odczuciu wprowadzasz na to forum polityczny niepokój
a to nie jest forum polityczne
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

w ogóle nie oglądałam tego filmu
tylko teraz przeczytałam o nim:

"Jak przekazuje portal Więź.pl, najnowsza produkcja Agnieszki Holland "Zielona granica" została doceniona przez Watykan. Organizatorzy festiwalu Tertio Millennio Film Fest przyznali filmowi poruszającemu temat trudnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej specjalną nagrodę. Holland ma odbierać ją w listopadzie w obecności najwyższych hierarchów Watykanu."

i już w ogóle nie rozumiem...
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1865
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

cypro pisze: 26 wrz 2023, 22:44 I jeszcze jedno: w 2021 r. w skrajnym ubóstwie żyło 1,6 mln Polaków (skrajne ubóstwo oznacza, że konsumpcja poniżej tego poziomu zagraża życiu i zdrowiu człowieka). @daniel czy z chrześcijańskiego punktu widzenia nie powinniśmy najpierw zadbać o to, by nasz sąsiad z końca ulicy czy staruszka, która modli się obok nas w ławce nie byli narażeni na to, że umrą z głodu lub zamarzną w nieogrzanej zimą ruderze, zanim szeroko otworzymy granice i wpuścimy "załóżmy 10 000 osób" (a właściwie czemu tylko 10 000? co z resztą?)
1,6 mln Polaków (4,2%) kontra 574 mln ludności świata (7%).

Zgadza się. Powinniśmy zadbać. Nie wiem jednak czy najpierw. Idąc tym tropem skończę na sobie. Czy nie powinienem najpierw zadbać o to czy ja mam wszystko. Ktoś, nie pamiętam kto, napisał kiedyś, że "patriotyzm jest poszerzonym egoizmem". Czasem się z tym zgadzam.

"10 000" to miał być tylko przykład. Nie wiem dlaczego wpisałem taką ilość.

Warto sobie uświadomić, że Polska gospodarka jest, z tego co pamiętam w pierwszej 50-tce na nieco ponad 200 krajów na świecie, a zatem, teoretycznie 75% ludności świata żyje się potencjalnie gorzej niż Polakowi.

Ja osobiście naprawdę wierzę w to, że na świecie jest określona ilość dobra. Im więcej ja z tej kupki zabieram dla siebie, tym mniej dostaje z niej ktoś inny.

Dodano po 6 minutach 43 sekundach:
abi pisze: 27 wrz 2023, 7:29 w ogóle nie oglądałam tego filmu
tylko teraz przeczytałam o nim:

"Jak przekazuje portal Więź.pl, najnowsza produkcja Agnieszki Holland "Zielona granica" została doceniona przez Watykan. Organizatorzy festiwalu Tertio Millennio Film Fest przyznali filmowi poruszającemu temat trudnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej specjalną nagrodę. Holland ma odbierać ją w listopadzie w obecności najwyższych hierarchów Watykanu."

i już w ogóle nie rozumiem...
22.09.23r. na grupie rodzinnej moja siostra Magda, katoliczka, 46 lat, matka 3 dzieci, kierowniczka szwalni:

"A ja wrócilam z "Zielonej granicy". No powiem...film ciężki... Warto iść zobaczyć spojrzenie kilku stron... Nie rozumiem nagonki PiSu...zrobili poprostu dobra reklamę... Dla mnie warty obejrzenia. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny i rozkazy... Nie rozpatrzam tego filmu pod względem anty polski czy anty białoruski czy jakikolwiek anty...

Wszędzie są źli i dobrzy ludzie i to od naszych wyborów zalezy czy mamy czyste sumienie czy nie... Dla mnie to film o wyborach jakie dokonujemy i jak z nimi żyć. Nie jest to dokument to film fabularny i tak go trzeba postrzegać i nie interesuje mnie przez kogo był sponsorowany a przez kogo nie... I nie chodzi tu o to czy mieli takie rozkazu czy inne. Mozna wykonywać rozkazy i pozostać człowiekiem a nie świnią...i o tym jest ten film."
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3499
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 26 wrz 2023, 21:51
"Od początku trwania presji migracyjnej na koszty leczenia, hospitalizacji cudzoziemców z budżetu Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej przeznaczono prawie 3 mln zł. Dodatkowo 50 tys. zł przeznaczone zostało na leki i kolejne 1,5 mln zł na hospitalizację cudzoziemców, którzy przebywają w ośrodkach Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej - wyliczyła."
https://polskieradio24.pl/5/1222/artyku ... dzoziemcom
Kolejna osoba, która tam była i udzielała pomocy, ratownik medyczny, który po tych wydarzeniach napisał książkę:

https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie- ... 36014.html

I powiedzcie mi dlaczego jego relacja, jego doświadczenia były zupełnie inne niż te podane przez polskie radio ?
I dlaczego mowa o całych rodzinach, małych dzieciach, porodach, skoro na granicy wg was przeważnie byli jedynie mężczyźni?

W związku z trudną sytuacją humanitarną na granicy polsko-białoruskiej Polska Akcja Humanitarna prowadzi zbiórkę pieniężną na pomoc dla migrantów. Środki są  wykorzystywane m.in. do zakupu żywności, ubrań, koców, śpiworów, termosów i środków opatrunkowych oraz prowadzenia bazy pomocowej PAH w gminie Michałowo. Działania w bazie polegają przede wszystkim na interwencjach, w czasie których pomagamy migrantkom i migrantom, udzielając niezbędnej pomocy humanitarnej. Jest to sytuacja bezpośrednio zagrażająca życiu, ponieważ te osoby nie są przygotowane na długotrwałe przebywanie w tak trudnych warunkach. Panują bardzo niskie temperatury, ludziom brakuje ciepłych ubrań, leków, żywności i wody. Szczególnie zagrożone są kobiety, w tym kobiety w ciąży, jak i najmłodsze dzieci, narażone na hipotermię i odwodnienie.

Oprócz interwencji odbywamy też regularne patrole w lesie, podczas których zostawiamy pakiety pomocowe, ale też sprzątamy miejsca, w których migranci przebywali dłużej.

https://www.pah.org.pl/sos-granica/?enable_cookies=all

Ja tylko zadaję pytania.

@Aloes
Piszesz że skoro się więźniowie maja godność, to czy chce ich wypuścić z więzień. Nie. stawianie takiego pytania nie ma sensu. Bo myli dwie kwestie. Sprawiedliwą karę za poniesiony czyn oraz godność człowieka. Godność ma każdy człowiek, a z tego wynikają prawa do godnego traktowania, do pomocy medycznej, do jedzenia i picia i schronienia.
Godność to nieodłączna cecha wszystkich istot ludzkich rozumiana jako uznanie, że posiadają one szczególną wartość właściwą dla ich człowieczeństwa i jako takie zasługują na szacunek z tej racji, że są osobam

@cypro to że głoduje staruszka na twojej ulicy, i trzeba ja nakarmić - to zrób wszystko żeby nie głodowała. Ale to nie oznacza, że możemy pozwolić by głodowali inni. Nie wartościujemy że jeden głodny jest lepszy od drugiego głodnego. Chodzi o to by nikt nie był głodny.
Bo wszyscy potrzebują jedzenia, i po to jest pomoc humanitarna w czasie wojny oraz wszelka pomoc społeczna w czasie pokoju.

Ja się pytam co z waszym rozumem/logiką się stało, że zadajecie takie pytania? bo one stoją na fałszywych tezach

@Skaza nasz kraj do II wojny światowej był róznokulturowy, czy przyjmujesz to do wiadomości czy nie. Obok siebie żyli Żydzi, Polacy, Rusini, Litwini, Niemcy, Tatarzy, Ormianie, Szkoci, Włosi.
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/history ... itej/jzb1j

Na terytorium Polski istniało i istnieje wiele grup etnicznych, religijnych, językowych oraz kulturowych. W okresie przedwojennym ponad 30% jej mieszkańców było przedstawicielami innych narodowości. Dopiero po II wojnie światowej, po przesunięciu granic i akcji wysiedleńczej, Polska stała się prawie zupełnie jednolitą narodowościowo i kulturowo.
http://www.wydawnictwopzwl.pl/download/229290100.pdf

Obecnie:
Prawie sześciu na dziesięciu Polaków ma już za sobą doświadczenia we współpracy z osobami innej narodowości. W większości dobre.
https://zielonalinia.gov.pl/-/nasza-pra ... okulturowa

Ostatnio taksówkarz, który mnie wiózł do domu, był z Taddżykistanu, był bardzo miły, nie chciał wziąć więcej pieniędzy niż uznał należne za kurs, A mąż wracał po nocy z Gruzinem jako kierowcą taksówki, i w obu przypadkach niewiele mówili po polsku, ale żeśmy się dogadali. Czy się bałam, tak, jako osoba z nerwicą lękową podniósł się mój poziom lęku. Ale okazało się że zupełnie niesłusznie.
W Warszawie już jest wielokulturowość na ulicach i w pracy. Więc okazuje się, że nie wszystkich trzeba i jest powód by się bać.

Mówicie o drodze otrzymania wizy przez Ambasadę... CI ludzie zostali oszukani najpierw przez przewoźników w Bejrucie, potem na Białorusi, aż w końcu Polacy również okłamywali ludzi udając że ich ratują a wywożono ich w głąb Białorusi.
Powstały dziennikarskie reportaże pt Wiza Donikąd, które śledziły całą drogę turystyki migracyjnej.
https://dnimediow.org/artykul-brak-czlo ... ,1585.html


Szukam w różnych mediach, czytam i zastanawiam się dlaczego informacje są tak sprzeczne.
A was to nie zastanawia?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1865
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wypadało by się może zastanowić, do którego pokolenia wstecz, płynie we mnie polska krew.
Może się okazać, że wiele ciekawych rzeczy.
Ja np. nie wiem kim był ojciec pradziada od strony taty.
Ojca mojego dziadka wychowywały kobiety, a on nigdy nie poznał taty i do dziś nie wiadomo kim był, a zatem czy jestem Polakiem :-?
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... -z-polska/

No i wygląda na to że Niemca się jednak nie podoba że przez Polskę migrani dostają się do nich.
Bezduszni i niemiłosierni.
Zapewne Pani Holland już gromadzi materiały do nowego filmu o tym procederze.

"Z kolei we wtorek Faeser wskazywała, że od 20 do 25 proc. przypadków nielegalnych przyjazdów do Niemiec to efekt działania przemytników. Wskazywała też na konieczność wprowadzenia rozwiązań w skali Unii Europejskiej."

Wpuszcjac migrantów wspiera się handel i przemyt ludzi, wspiera się organizacje przestępcze, bo będzie ich coraz więcej bo to biznes. A za tym idzie więcej ludzi ucierpi próbować nielegalnie przekroczyć granice UE.
Dodatkowo doprowadzając do kryzysu humanitarnego we własnym kraju bo nie jest się w stanie wchłonąć takich liczb które przybywają
Nie wiem jak bardzo ślepym trzeba być by tego nie widzieć.

@Magnolia nikt nie zabrania przyjeżdżać osiba z zagranicy i podejmować pracy w sposób LEGALNY.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2023, 9:28 przez Aloes, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

https://www.pap.pl/aktualnosci/na-wlosk ... a-i-niemcy

Kolejny mateeial na film dla Pani Holland.

Europa widać idzie po rozum do głowy że nie da rady przelokowac na swój teren połowy Afryki bez szkody własnej.


Dodano po 7 minutach 52 sekundach:
abi pisze: 27 wrz 2023, 7:29 w ogóle nie oglądałam tego filmu
tylko teraz przeczytałam o nim:

"Jak przekazuje portal Więź.pl, najnowsza produkcja Agnieszki Holland "Zielona granica" została doceniona przez Watykan. Organizatorzy festiwalu Tertio Millennio Film Fest przyznali filmowi poruszającemu temat trudnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej specjalną nagrodę. Holland ma odbierać ją w listopadzie w obecności najwyższych hierarchów Watykanu."

i już w ogóle nie rozumiem...
Mnie to nie dziwi papież jest z Ameryki Południowej, on tak naprawdę nie wie ani nie ma pojęcia o ludziach w Europie czy Afryce.
Swoimi przemówieniami tylko pogłębia problem ludzi, i kryzys. Poczytaj co się dzieje na Lampeduzie.
ODPOWIEDZ