Marsze za życiem, poparcia itd.

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Skaza

Nieprzeczytany post

Jadę dzisiaj popołudniu na marsz poparcia i pamięci dla św. Jana Pawła 2 w Gdańsku. Przy okazji chciałem poruszyć ten temat i zapytać czy zdarza wam się brać udział chodzić w takich marszach dających wyraz poparcia czegoś dobrego i słusznego czy to w sprawach dotyczących wiary bądź patriotyzmu ?

https://www.tvp.info/68917943/marsz-pap ... 2-kwietnia
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1424
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1250
Podziękowano: 1064
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie byłam nigdy na żadnym marszu. Nie rozumiem tego marszu w obronie Jana Pawła II.
Dzień pamięci, spotkanie z ludźmi i wspominanie Jana Pawła II z prośbą o wstawiennictwo, ok - rozumiem, marszów w obronie - nie rozumiem. 🤷‍♀️
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Skaza

Nieprzeczytany post

Byłem, zmarzłem, wróciłem i było super ! polecam każdemu :) zero chamstwa, wulgaryzmów, agresji i wystąpień politycznych była spokojna procesja/marsz, wspólnie odmawiany różaniec, śpiewanie religijnych piosenek a na końcu przypomnienie krótkie biografii naszego wielkiego papieża. Było godnie, patriotycznie i przede wszystkim z wiarą co bardzo mi się podobało.

Nie wiem jak można tego Esperanzo nie rozumieć, ale mniejsza o to. Musi istnieć na świecie przeciwwaga dla wszystkiego dla marszów czarnych pełnych nienawiści i zła również. Podczas takich pokojowych precesji/marszów dajemy świadectwo osobiste/narodowe/społeczne tego za czym jesteśmy, to okazanie wsparcia, szacunku i godności naszemu wielkiemu rodakowi którego opluwają, poniżają i chcą zbezcześcić w naszych oczach na wszelkie sposoby. A takimi pokojowymi wydarzeniami pokazuje się ludziom zwłaszcza tym daleko od kościoła będącym, że nie Jesteśmy jakąś małą grupką zacofanych bojaźliwych emerytek w beretach chowających się po kątach tylko prawdziwą rzeszą ludzi którzy mają odwagę i siłę okazywać przywiązanie do tego w co wierzą a co tak doskonale swoją nauką przedstawiał nasz rodak papież.

Każdy ma swoją indywidualną drogę która prowadzi go ku Panu Bogu i pogłębianiu swojej wiary, do mnie w taki sposób bardziej to przemawia, jeśli do Ciebie zupełnie inaczej sposobami/wydarzeniami to masz do tego prawo ... zresztą jest to nieistotne bo ważny jest cel końcowy a ten mamy wszyscy taki sam ostatecznie.
Melisska

Nieprzeczytany post

W moim mieście niestety takiego marszu nie było, ale osobiście popieram.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7102
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kiedy media są pełne kolejnych skandali i odnosimy wrażenie, jakoby nic poza błotem i brudem nas nie otaczało, to spokojny, i rozmodlony tłum idący ulicami miasta pokazuje nam- jest świadectwem - że dobro jest obecne w świecie, że są ludzie rozeznający tą sytuację inaczej, skupiający się na czymś innym niż skandal, podejrzenia i oceny.
Taki znak dobrej woli, który jednoczy ludzi w czymś dobrym - bo dobrze jest stanąć w obronie życia, szczególnie z modlitwą. Podobnie w obronie czyjegoś dobrego imienia, szczególnie że sam nie może się bronić.

Taki marsz odbieram jako pozytywny znak sprzeciwu wobec zła.

dodano po chwili:
https://www.tvp.info/68935349/marsz-pap ... 50-tysiecy
https://www.google.com/search?client=sa ... 8&oe=UTF-8
różnie te organizacje liczą te tłumy, ale najważniejsze widać na zdjęciach, że to spokojne marsze.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)