Rodzice

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Jakubek
Posty: 12
Rejestracja: 17 lis 2021, 18:33
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Hej, mam takie pytanie jakie jest posłuszeństwo wobec rodziców osoby pełnoletniej (19 lat)
Chodzi mi np o sytuacje gdy rodzic uważa, że nie powinienem wykonywać jakiejś prac, bo mógłbym w tym czasie robić coś innego wg nich lepszego, ale ja chce robić to co robię, bo to nie koliduje z innymi sprawami, a dodatkowo sprawia mi przyjemosc i nie zajmuje duzo czasu (do 3h) raz na jakis czas. Czy uwazacie ze powinienem zaprzestac tej pracy? (Nie jest to nic niszczacego mnie, zwykla praca zarobkowa jak kazda inna)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Jakubek pisze: 21 kwie 2023, 16:51 Hej, mam takie pytanie jakie jest posłuszeństwo wobec rodziców osoby pełnoletniej (19 lat)
Chodzi mi np o sytuacje gdy rodzic uważa, że nie powinienem wykonywać jakiejś prac, bo mógłbym w tym czasie robić coś innego wg nich lepszego, ale ja chce robić to co robię, bo to nie koliduje z innymi sprawami, a dodatkowo sprawia mi przyjemosc i nie zajmuje duzo czasu (do 3h) raz na jakis czas. Czy uwazacie ze powinienem zaprzestac tej pracy? (Nie jest to nic niszczacego mnie, zwykla praca zarobkowa jak kazda inna)
Nie. Posłuszeństwo wobec rodziców nie oznacza za bycia niewolnikiem rodziców. Masz prawo podejmować swoje decyzje.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2023, 16:53 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Jeśli nie czynisz niczego nagannego to myślę, że masz prawo do własnych decyzji i możesz kontynuować spędzanie wolnego czasu na swojej pasji.
ma_ga
Posty: 54
Rejestracja: 12 maja 2022, 11:05
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 37
Podziękowano: 49
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jako osoba dorosła jesteś winien rodzicom tylko i aż szacunek. Nie musisz im być już posłuszny.
ODPOWIEDZ