Relacja z Bogiem

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Adam880

Nieprzeczytany post

Hej. Do czego zmierzam. Nikomu nic nie chcę udowadniać jakby co .Tak tylko pisze i sobie dumam.

Często słyszę ,ze najważniejsza to jest relacja z Bogiem. Ale według mnie sama relacja z Bogiem nie wystarczy.
Bo gdyby tak było ludzie by nie szukali żony/ męża. Nie rozmnażali by się.

Ja np mam tendencję do uzależniania się od ludzi. W sensie takim ,ze kogoś poznam to zaraz odchodzi. A potem probuje na siłe mieć
z nim kontakt


Jak niemowlę ma miec relacje z Bogiem jak jego mowa jeszcze nie jest dokładna ani nic nie mówi...
Ostatnio zmieniony 02 sty 2022, 11:46 przez Adam880, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jako technokrata zwracam uwagę, że stwierdzenie, że relacja z Bogiem jest najważniejsza nie jest sprzeczne z twierdzeniem, że potrzebne są też inne relacje.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1424
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1250
Podziękowano: 1065
Płeć:

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 02 sty 2022, 11:43
Często słyszę ,ze najważniejsza to jest relacja z Bogiem. Ale według mnie sama relacja z Bogiem nie wystarczy.
Bo gdyby tak było ludzie by nie szukali żony/ męża. Nie rozmnażali by się.
Wydaje mi się, że właśnie relacja z Panem Bogiem przede wszystkim uzdalnia nas do relacji z innym człowiekiem. Po za tym zapomniałeś, że Bóg jest w każdym z nas, więc mając relację z drugim człowiekiem wchodzi się też w pewnym sensie w relacje z Panem Bogiem...
Nie każdy tez przecież wchodzi w związek małżeński. 😉
Adam880 pisze: 02 sty 2022, 11:43
Jak niemowlę ma miec relacje z Bogiem jak jego mowa jeszcze nie jest dokładna ani nic nie mówi...
Tak samo jak z rodzicami 🤗
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Adam880

Nieprzeczytany post

Ale jak wchodzisz relacje drugim czlowiekm w sensie z Bogiem? ? E troche nie rozumiem.

Zgadzam się ,ze nie kazdy wchodzi związek małżeński, ale sa małżeństwa szczęsliwe bez tej relacji.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7102
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 03 sty 2022, 9:16 Ale jak wchodzisz w relację z drugą OSOBĄ w sensie z Bogiem? ? E, troche nie rozumiem.
Gdy wchodzisz w relację z drugim człowiekiem to podstawowa formą komunikacji jest rozmowa i gesty.
Podobnie jest z Bogiem, podstawowa formą komunikacji jest modlitwa, która jest rozmową i gesty, czyli oddanie Bogu czci, postawa stojąca, klęczącą, oddawanie kultu, zachowywanie przykazań, uczestnictwo w nabożeństwach.
Ale nade wszystko Bogu zależy na oddaniu naszego serca, czyli na odwzajemnieniu Jego miłości.
Gdy kochasz Boga to jesteś z NIm w relacji.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jak niemowlę ma miec relacje z Bogiem jak jego mowa jeszcze nie jest dokładna ani nic nie mówi...
Dziecko nie ma wystarczającej świadomości aby wielbić Boga, tym samym nie popełnia żadnego grzechu.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8