Iskra Bożego Miłosierdzia

Podziel się krótkim i radosnym świadectwem, jak w Twoim życiu działa Bóg.
Świadectwo generalnie ma być skoncentrowane na Bogu, na tym, co Bóg nam uczynił... za co dziękujemy i czujemy wdzięczność – na chwałę Panu!
smerfciamajda
Posty: 21
Rejestracja: 10 lis 2023, 8:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witam Was bardzo serdecznie! :) :) :)

Mam na imię Janek. Ja i mój brat Piotr przekazujemy nasze świadectwo o działaniu Pana Jezusa w naszym życiu. To świadectwo jest bardzo radosne, konkretne i obszerne. Zawiera w sobie opowiadanie o tysiącach znaków, jakie widzimy, że dał nam z nieba Bóg. Św. Jan Paweł II powiedział, że największym sukcesem złego ducha w obecnych czasach jest to, że tak wielu ludzi myśli, że on nie istnieje. Otóż to nasze świadectwo to całe mnóstwo dowodów na istnienie Boga, a więc też na istnienie złego ducha. Dlatego to świadectwo było do tej pory prześladowane i tłamszone, żeby nie dostało się na światło dzienne. Gdy pojawiło się na innych forach dyskusyjnych, zaraz było usuwane. Mam nadzieję, że nie stanie się tak tym razem, jeśli Bóg pozwoli...

Podaję link do owego świadectwa:

(ciach) świadectwa nie znalazłam na tej stronie, za to wiele innych linków, jak dla mnie to reklama. Usuwam link. Magnolia

W tym świadectwie jest sporo treści, nie oczekuję, że wszystko przeczytacie, ale że może tak trochę przejrzycie. Kilku księży z tytułem doktora zaaprobowało to świadectwo.

Co myślicie o tych treściach? Czy dla Was to też są dowody na istnienie Pana Boga? Co możemy zrobić aby dotrzeć z tym świadectwem bardziej do świata i żeby zaowocowało to uśmiechem u ludzi i nawróceniami do Pana Jezusa, jeśli Big chce, nawet wieloma?

Zapraszam serdecznie do dyskusji. :)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1869
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jak dla mnie to troszkę podejrzane. Wyświetla mi jako "strona niebezpieczna".
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
smerfciamajda
Posty: 21
Rejestracja: 10 lis 2023, 8:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dziękuję za odpowiedź.

To dlatego, że nie mam certyfikatu SSL dla domeny, ale jego założenie jest dla mnie bardzo skomplikowane i drogie. Strona jest jak najbardziej bezpieczna... :)

Dodano po 10 minutach 21 sekundach:
Dodam jeszcze, że Pan Jezus powiedział, że On zwyciężył świat, dlatego ufamy, że im bardziej to świadectwo było uciszane, tym bardziej rozszerzy się ono po świecie zbawiennie dla świata... :)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7102
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

smerfciamajda pisze: 10 lis 2023, 10:02
Dodam jeszcze, że Pan Jezus powiedział, że On zwyciężył świat, dlatego ufamy, że im bardziej to świadectwo było uciszane, tym bardziej rozszerzy się ono po świecie zbawiennie dla świata... :)
Bardzo zabawna retoryka, szczególnie ze pod linkiem nie było świadectwa a linki do wielu innych waszych stron i zdjęć... czyli reklama a na pewno nieuczciwe zagranie. Więc nie używaj słów typu prześladowanie, gdy wklejasz link reklamujący wasze hobby i twórczość.

Chcesz się podzielić świadectwem to wklej je tutaj, bez linków, choć fragment...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
smerfciamajda
Posty: 21
Rejestracja: 10 lis 2023, 8:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dziękuję za odpowiedź. Świadectwo polega na tym, że Pan Jezus jak nauczał to też uzdrawiał - dawał nie tylko Słowo, ale też "chleb", który składał się na całe Jego Świadectwo... :)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 592
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Clouflare wypróbuj. Nasza strona korzysta z niego, jest za darmo, będzie strona jako bezpieczna. Na YT znajdziesz wiele poradników jak skorzystać z tej usługi.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
smerfciamajda
Posty: 21
Rejestracja: 10 lis 2023, 8:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dzięki bardzo za radę. :)
smerfciamajda
Posty: 21
Rejestracja: 10 lis 2023, 8:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak jak prosiła Magnolia, podaję przykładowe świadectwo:

Którejś nocy zatopiłem się w modlitwie poprzez czytanie Dzienniczka Miłosierdzia Bożego. Miałem wtedy na sobie koszulkę z nadrukiem "79". W pewnym momencie zauważyłem jak w błyszczącym obrazku "Jezu, ufam Tobie!" odbija się ten numer tak, że widać napis "997". Pomyślałem: "numer telefonu na policję", ale szybko o tym zapomniałem i modliłem się dalej. Pewien czas później, tego samego wieczoru, podszedłem do okna i zobaczyłem, jak na trawniku przed moim domem leży człowiek. Pomyślałem: "Być może to ktoś nietrzeźwy, ale to niegodne, żeby człowiek leżał na trawniku jak pies. Co tu robić? Zadzwonię gdzieś. Nie znam numeru do straży miejskiej, więc zadzwonię na policję, pod 997”. Po krótkim czasie odpowiednie służby zabrały tę osobę, a ja nagle z wielką radością skojarzyłem sobie, czego wcześniej nie byłem świadomy, że ten sam numer na policję (997), pokazał mi wcześniej Pan Jezus...

Dodano po 2 minutach 33 sekundach:
Jeśli chodzi o reklamę, to zdjęcia na tych stronach można oglądać za darmo i muzyki można też słuchać za darmo... :)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1869
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

smerfciamajda pisze: 10 lis 2023, 10:24 Którejś nocy zatopiłem się w modlitwie poprzez czytanie Dzienniczka Miłosierdzia Bożego. Miałem wtedy na sobie koszulkę z nadrukiem "79". W pewnym momencie zauważyłem jak w błyszczącym obrazku "Jezu, ufam Tobie!" odbija się ten numer tak, że widać napis "997". Pomyślałem: "numer telefonu na policję", ale szybko o tym zapomniałem i modliłem się dalej. Pewien czas później, tego samego wieczoru, podszedłem do okna i zobaczyłem, jak na trawniku przed moim domem leży człowiek. Pomyślałem: "Być może to ktoś nietrzeźwy, ale to niegodne, żeby człowiek leżał na trawniku jak pies. Co tu robić? Zadzwonię gdzieś. Nie znam numeru do straży miejskiej, więc zadzwonię na policję, pod 997”. Po krótkim czasie odpowiednie służby zabrały tę osobę, a ja nagle z wielką radością skojarzyłem sobie, czego wcześniej nie byłem świadomy, że ten sam numer na policję (997), pokazał mi wcześniej Pan Jezus...
Ładne, ale o czym to świadczy? Czy bez tej "wizji" nie pomógłbyś człowiekowi?
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
smerfciamajda
Posty: 21
Rejestracja: 10 lis 2023, 8:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Możliwe, że pomógłbym, ale przez to zdarzenie Pan Jezus wzmocnił moją wiarę i bardzo podkreślił wartość okazywania miłosierdzia na przyszłość... :)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1869
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Rozumiem.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
smerfciamajda
Posty: 21
Rejestracja: 10 lis 2023, 8:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zresztą jak opisałem, pomogłem mu bez tej wizji (bez pamiętania o niej). Dopiero po tym geście pomocy sobie tą wizję przypomniałem.

Dodano po 6 minutach 56 sekundach:
Dzięki, Daniel, za zrozumienie :)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1869
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

smerfciamajda pisze: 10 lis 2023, 11:03 Zresztą jak opisałem, pomogłem mu bez tej wizji (bez pamiętania o niej). Dopiero po tym geście pomocy sobie tą wizję przypomniałem.

Dodano po 6 minutach 56 sekundach:
Dzięki, Daniel, za zrozumienie :)
Doświadczam podobnych rzeczy. Nie twierdzę, że nie pochodzą z Ducha lecz G.C. Jung rzekłby, iż to "zdarzenie synchroniczne".
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 592
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

smerfciamajda pisze: 10 lis 2023, 9:42 Dlatego to świadectwo było do tej pory prześladowane i tłamszone, żeby nie dostało się na światło dzienne. Gdy pojawiło się na innych forach dyskusyjnych, zaraz było usuwane. Mam nadzieję, że nie stanie się tak tym razem, jeśli Bóg pozwoli...
W jaki sposób świadectwo było prześladowane i tłamszone?
Z jakich for było ono usuwane, czy były to fora dla katolików? Jeśli zamieszczałeś je na forach dla np. protestantów czy forum motoryzacyjnym to raczej nic dziwnego ze złym podejściem do niego.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
smerfciamajda
Posty: 21
Rejestracja: 10 lis 2023, 8:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ciekawe :)

Św. Jan Paweł II powiedział, że "proste zbiegi okoliczności nie istnieją w planach Opatrzności Bożej". To znaczy, że takie zdarzenia to nie są zbiegi okoliczności, tylko działania Opatrzności Bożej. Do takich sytuacji zły duch nie ma dostępu...
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1424
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1249
Podziękowano: 1064
Płeć:

Nieprzeczytany post

hej @smerfciamajda, witaj na forum.
Chętnie przeczytałabym Twoje świadectwo, ale podobno na tej stronie którą podałeś było na tyle dużo reklam, że do świadectwa nie dało się dokopać. Jak dużo tego jest?
Mam też pytanie, jak wygląda teraz Twoje życie z Panem Bogiem? Czy należysz może do jakiejś wspólnoty? Czy trwasz w łasce uświęcającej?
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
smerfciamajda
Posty: 21
Rejestracja: 10 lis 2023, 8:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Na forum Gazeta.pl, w kategorii religia, wpis był automatycznie usunięty - to oczywiste. Ale niestety zdarzyło mi się też na forum Katolik.pl, że moderator wyśmiał moje świadectwo o jednym ze znaków i to dla mnie jednym z najpopularniejszych z tych znaków i napisał: "...i zamykamy ten inteligentny inaczej temat". Było też tak, że to świadectwo było opublikowane na forum "Apostoł" i po kilku miesiącach forum zostało zlikwidowane...
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1869
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

smerfciamajda pisze: 10 lis 2023, 11:22 Ciekawe :)

Św. Jan Paweł II powiedział, że "proste zbiegi okoliczności nie istnieją w planach Opatrzności Bożej". To znaczy, że takie zdarzenia to nie są zbiegi okoliczności, tylko działania Opatrzności Bożej. Do takich sytuacji zły duch nie ma dostępu...
Nie znam cytowanego przez Ciebie tekstu JPII, ale nie można się nie zgodzić. Opatrzność to opatrzność, przypadek to przypadek, a zdarzenie synchroniczne to zdarzenie synchroniczne.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
smerfciamajda
Posty: 21
Rejestracja: 10 lis 2023, 8:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 10 lis 2023, 11:26 hej @smerfciamajda, witaj na forum.
Chętnie przeczytałabym Twoje świadectwo, ale podobno na tej stronie którą podałeś było na tyle dużo reklam, że do świadectwa nie dało się dokopać. Jak dużo tego jest?
Mam też pytanie, jak wygląda teraz Twoje życie z Panem Bogiem? Czy należysz może do jakiejś wspólnoty? Czy trwasz w łasce uświęcającej?
Powinienem tutaj dać tą odpowiedź - dopiero się uczę :)

Dziękuję Ci Esparanza za miłą odpowiedź. Otóż z tego co pamiętam na moich stronach internetowych nie ma w ogóle reklam. Jest dużo zdjęć mojego autorstwa - owszem - w stylu reklamowo-artstycznym - a to coś zupełnie innego. Podaję link bezpośrednio do strony że świadectwem: (ciach)
Tam jest kilka tysięcy z reguły krótkich opisów do przeczytania, a także ponad 110 godzin nagrań MP3 z opowiadanymi opisami. Ja i mój brat jesteśmy ministrantami w Rzymskokatolickiej parafii Miłosierdzia Bożego w Warszawie przy ul. Ateńskiej (należymy do wspólnoty liturgicznej), trwamy od wielu lat w łasce uświęcającej... :)

Dodano po 20 minutach 38 sekundach:
Dominik pisze: 10 lis 2023, 11:18
smerfciamajda pisze: 10 lis 2023, 9:42 Dlatego to świadectwo było do tej pory prześladowane i tłamszone, żeby nie dostało się na światło dzienne. Gdy pojawiło się na innych forach dyskusyjnych, zaraz było usuwane. Mam nadzieję, że nie stanie się tak tym razem, jeśli Bóg pozwoli...
W jaki sposób świadectwo było prześladowane i tłamszone?
Z jakich for było ono usuwane, czy były to fora dla katolików? Jeśli zamieszczałeś je na forach dla np. protestantów czy forum motoryzacyjnym to raczej nic dziwnego ze złym podejściem do niego.
Przepraszam, ten wpis też powinienem dać tutaj... :)

Na forum Gazeta.pl, w kategorii religia, wpis był automatycznie usunięty - to oczywiste. Ale niestety zdarzyło mi się też na forum Katolik.pl, że moderator wyśmiał moje świadectwo o jednym ze znaków i to dla mnie jednym z najpopularniejszych z tych znaków i napisał: "...i zamykamy ten inteligentny inaczej temat". Było też tak, że to świadectwo było opublikowane na forum "Apostoł" i po kilku miesiącach forum zostało zlikwidowane...
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1424
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1249
Podziękowano: 1064
Płeć:

Nieprzeczytany post

@smerfciamajda czy jesteś pod opieką stałego spowiednika lub kierownika duchowego?
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
ODPOWIEDZ