Czy czytanie o zjawiskach paranormalnych jest grzechem ?

Tu omawiamy problemy w rozeznawaniu grzechów, problemy ze spowiedzią, skrupulatyzm
Karina
Posty: 64
Rejestracja: 04 lut 2023, 20:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 4
Podziękowano: 18
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy czytanie o zjawiskach paranormalnych, duchach, nawiedzonych domach, o zjawiskach niewyjaśnionych i nadprzyrodzonych jest grzechem? Jestem osobą wierzącą ale lubię takie historie, również lubię o nich czytać i rozwiązywać te zjawiska, dotrzeć do ich źródła. Czuję wtedy taki dreszczyk, trochę niepewności, trochę strachu i ekscytacji. Czy wiara w takie rzeczy jest sprzeczna z naszą religią i jest obrażaniem Pana Boga? Czy duchy zmarłych mogą nas nawiedzać czy nie mają do nas dostępu? Nie mówię tu o wywoływaniu duchów czy zadawaniu im pytań, kontaktowaniu się z nimi, ponieważ wiem, że to grzech i tak nie wolno robić.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 593
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Karina pisze: 02 lip 2023, 9:40 lubię o nich czytać i rozwiązywać te zjawiska, dotrzeć do ich źródła.
O jakie rozwiązywanie chodzi? Coś jak w bajce Scoopy Doo, gdzie każde zjawisko paranormalne okazywało się oszustwem stworzonym przez ludzi?
Ostatnio zmieniony 02 lip 2023, 11:15 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Karina
Posty: 64
Rejestracja: 04 lut 2023, 20:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 4
Podziękowano: 18
Płeć:

Nieprzeczytany post

Chodzi o poznanie źródła rozmaitych zjawisk niewyjaśnionych. Czytam o nich na internecie, lubię odkrywać skąd pochodzą konkretne odgłosy,ale też czasem ze znajomymi opowiadamy sobie dziwne i ciekawe historie które im się przydarzyły i ja również opowiadam. Historie o duchach itp. Razem próbujemy dociec do prawdy, do źródła tych zjawisk.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2023, 12:55 przez Karina, łącznie zmieniany 3 razy.
Skaza

Nieprzeczytany post

Wszystko zależy chyba od tego co takie treści czynią w twoim sercu skutkami @Karina . Jeśli to tylko taka młodzieńcza zabawa jak oglądanie horrorów to grzechu chyba nie ma, ale trzeba pamiętać, że wszystko czym się "karmimy" zostawia ślad w naszej psychice i duszy już na zawsze i kiedyś może zakiełkować zainteresowaniem złymi groźnymi treściami. które mogą sprowadzić nas na manowce względem wiary tj. oddalenia od niej.

Osobiście zawsze będę trzymał się zdania, że duchy, itd. to strata czasu. Na świecie jest tyle pięknych radosnych wydarzeń i pasjonujących rzeczy do odkrycia, że po co marnować swój krótki czas ziemski na łapanie w swoje serce lęku i ciemności w różnej postaci. Decyzja jednak zawsze należy do każdego osobiście.
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

O coś w punkt dla mnie.

Jako osoba wierząca też interesuje mnie temat zjawisk paranormalnych. Często oglądam filmiki na których rzekomo coś tam uchwycono ale do większości tych filmików jestem sceptycznie nastawiony. No ale co się dziwić jak większość tych filmików to coś typu ,,czupakabra w 240p''
Awatar użytkownika
wXlfX
Posty: 33
Rejestracja: 02 lut 2021, 17:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 8
Podziękowano: 5
Płeć:

Nieprzeczytany post

Interesowanie się oczywiście, że nie jest grzechem. Sam się tym bardzo interesuje. Polecam kanały Neksu, PaFi i Strasznie ciekawe na youtubie.
Son de cristal toda' tus lágrimas
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7102
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pięknie to podsumował @Skaza powyżej.
Od siebie dodam, ze to strata czasu.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)