to chyba ja

Pragniemy stworzyć tu życzliwą i braterską atmosferę, chcemy wiedzieć, z kim piszemy - daj się poznać. Przedstaw się użytkownikom forum religijnego.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1871
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 825
Płeć:

Nieprzeczytany post

Cześć

Mam na imię D(d)aniel. Urodziłem się w 79, czyli mam obecnie nieco ponad 44 lata. Z powołania jestem mężem wspaniałej Barbary i ojcem cudownej Matyldy. Z wykształcenia jestem mgr inż. Pracuję jako projektant instalacji gazowych. Przez większość życia poszukiwałem siebie, spierałem się z Bogiem i żyłem w ciężkich grzechach. Od jakichś 25 lat cierpię na chorobę afektywną dwubiegunową, choć od dłuższego czasu, dzięki Bogu, jestem w remisji. Interesuję się duchowością oraz nieco mistyką, a w szczególności Karmelem . Bliska jest mi również psychologia, w szczególności jungowska psychologia głębi oraz psychoterapia - w szczególności szkoła systemowa. Interesuje mnie również medytacja chrześcijańska w formule Modlitwy Jezusowej, którą praktykuję oraz kontemplacja.

Uważam, że w życiu najważniejsza jest wewnętrzna integracja człowieka będąca odpowiedzią na tęsknotę za miłością. Ta droga odbywa się zarówno na płaszczyźnie cielesnej, psychicznej jak i duchowej. Poziomy te pomimo, iż stanowią o całości naszego istnienia, zwykle poprzez grzech, oddziałują na siebie najczęściej nieświadomie. To zamiast pomagać, kłóci wewnętrznie i utrudnia, a często uniemożliwia relację z Bogiem, a co za tym idzie wewnętrzny duchowy wzrost.

Byłem w życiu wieloma quasi-osobami. Muzykiem, poetą, malarzem, kontestatorem, pływakiem, harcerzem, studentem, oponentem, pijakiem, bardem, partnerem, synem, bratem. Dopiero jednak, gdy w trakcie 4-letniej terapii dostrzegłem, że wewnątrz jestem nikim, że tam w środku niema nic poza przeogromną pustką, zrozumiałem, że to wielkie nic, ta przepastna pustka jest miejscem Boga. Od tamtej pory tam Go doświadczam.

W duchu i miłości
dt
:ymhug:
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2023, 8:13 przez daniel, łącznie zmieniany 3 razy.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Luteranin
Posty: 189
Rejestracja: 25 sty 2023, 23:06
Wyznanie: protestantyzm
Podziękował/a: 33
Podziękowano: 26
Płeć:

Nieprzeczytany post

W związku z tym, że nie mogę swobodnie wyrażać swoich poglądów, postanowiłem odejść z Forum. Moderatorom sugeruję usunięcie możliwości wyboru wyznania podczas rejestracji, ponieważ jak sama nazwa wskazuje - jest to forum dla katolików.
Luteranin
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7102
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witaj Danielu!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Dominikamien
Posty: 12
Rejestracja: 25 wrz 2023, 18:44
Wyznanie: inne wyznanie
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czemu pod wątkiem powitalnym, którego autorem jest tak ciekawa osoba, widnieje tak niewiele komentarzy?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7102
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Bo Daniel napisał ten post po pół roku pisania z nami, gdy został moderatorem
Więc znamy się już dobrze.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)