Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 956
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Max pisze: 08 maja 2022, 16:50
Skaza pisze: 08 maja 2022, 14:43 Fakt niezły żarcik, mógłbym treść zapożyczyć do zrobienia mema tylko, że zamieniłbym kilka zwrotów na np. " Mam 31 lat i jestem zaniedbany " :D ;))
No jestem zadbany. Stwierdzam fakty, więc nie rozumiem z czego masz szyderę. Jeżeli jesteś zaniedbany to będę się za Ciebie modlił :)
Jak takiś gorliwy to może lepiej pomódl się za siebie i swoje małżeństwo.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Max
Posty: 12
Rejestracja: 08 maja 2022, 12:29
Wyznanie: inne wyznanie
Płeć:

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 08 maja 2022, 21:02
Max pisze: 08 maja 2022, 16:50
Skaza pisze: 08 maja 2022, 14:43 Fakt niezły żarcik, mógłbym treść zapożyczyć do zrobienia mema tylko, że zamieniłbym kilka zwrotów na np. " Mam 31 lat i jestem zaniedbany " :D ;))
No jestem zadbany. Stwierdzam fakty, więc nie rozumiem z czego masz szyderę. Jeżeli jesteś zaniedbany to będę się za Ciebie modlił :)
Jak takiś gorliwy to może lepiej pomódl się za siebie i swoje małżeństwo.
Dobrze, dziękuję za radę. W takim razie mam prawo też Ci radzić. Obejrzyj teledysk (ciach).
Skaza

Nieprzeczytany post

A co ty nam tu za szajs polecasz brachu B-) takie coś to wiesz ... jak nie masz nic normalnego do powiedzenia to osobiście ze swojej strony żegnam już. Szukaj sobie gdzie indziej znajomych w takim klimacie.

Ps. Korci mnie i muszę zapytać user QVC czy to ty może ? bo zaczynasz mnie irytować równie mocno.
Max
Posty: 12
Rejestracja: 08 maja 2022, 12:29
Wyznanie: inne wyznanie
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 08 maja 2022, 23:50 A co ty nam tu za szajs polecasz brachu B-) takie coś to wiesz ... jak nie masz nic normalnego do powiedzenia to osobiście ze swojej strony żegnam już. Szukaj sobie gdzie indziej znajomych w takim klimacie.

Ps. Korci mnie i muszę zapytać user QVC czy to ty może ? bo zaczynasz mnie irytować równie mocno.
Jest z lepszych zespołów HC, Bardzo pozytywna muzyka i energetyczna. Chciałem Ci delikatnie przypomnieć, że sam zacząłeś ze mną dyskutować i radzić co mam robić. Jak Ci się nie podoba co pisałem wcześniej to przejdź do kolejnego tematu zamiast usilnie mnie pouczać a następnie uciekać, gdy ja zaczynam robić to samo ^:)^
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 956
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Max no obejrzałam i co to miało mi wnieść do życia? Faceci pływający na deskach? :-? Utwór obecnie nie w moim typie raczej #-o
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7207
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3302
Podziękowano: 3533
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Max napisałeś że masz udaną relacje z żoną poza jedną strefą. Zastanowiłeś się jak poczuje się zraniona twoją zdradą? Możesz stracić żonę i małżeństwo.

Wiesz za co się przez wieki podziwiało mężczyzn? Co budziło szacunek? Gdy mężczyzna robił coś trudnego! Gdy pokazał całemu światu ile znaczy jego słowo.
Wierność jest trudna. Wymaga opanowania swoich popędów, poświęcenia, wymaga także dotrzymania złożonej przysięgi.
Dlatego mężczyzna wierny pokazuje światu prawdziwe męstwo !

Co Ty pokazujesz światu ? Jaki wzór?
Co znaczy przysięga złożona żonie?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

@Max nie wiem gdzie dostrzegłeś ucieczkę. Ja nie radzę tylko przestrzegam, jak będziesz rozglądał się za czyimiś żonami to marnie skończysz chłopie w życiu bo w końcu któryś z braci Cię dorwie. Skup się lepiej na własnej bo jak to mawiają kto nie umie o swoją zadbać zerka z czasem gdzie indziej. Ogarnij się, zastanów nad sobą i nie mędrkuj bo przynosisz wstyd nam mężczyznom swoimi wpisami.
Adam880

Nieprzeczytany post

A mnie się podoba, ze Max jeszcze tutaj piszę i nie poszedł sobie.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2022, 9:21 przez Adam880, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Siemasz Adamie co tam słychać u Ciebie nowego ?
Adam880

Nieprzeczytany post

@Skaza.
U mnie. Czas wolno leci i końca nie widać ,ale zeby nie było tak pesymistyczne to ogólnie wszystko w porządku :). Trochę zabrzmiało tajemniczo :)
Ostatnio zmieniony 09 maja 2022, 9:25 przez Adam880, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 09 maja 2022, 9:24 @Skaza.
U mnie. Czas wolno leci i końca nie widać ,ale zeby nie było tak pesymistyczne to ogólnie wszystko w porządku :). Trochę zabrzmiało tajemniczo :)
Wpadaj do nas częściej:)
Max
Posty: 12
Rejestracja: 08 maja 2022, 12:29
Wyznanie: inne wyznanie
Płeć:

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 09 maja 2022, 7:24 @Max no obejrzałam i co to miało mi wnieść do życia? Faceci pływający na deskach? :-? Utwór obecnie nie w moim typie raczej #-o
No tak - ale tu w ogóle nie chodzi o muzykę. Mam na myśli - jeżeli Ty mi mówisz co mam zrobić, wówczas ja zrobię to samo - być może nawet w innym obszarze,

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
Magnolia pisze: 09 maja 2022, 7:44 @Max napisałeś że masz udaną relacje z żoną poza jedną strefą. Zastanowiłeś się jak poczuje się zraniona twoją zdradą? Możesz stracić żonę i małżeństwo.

Wiesz za co się przez wieki podziwiało mężczyzn? Co budziło szacunek? Gdy mężczyzna robił coś trudnego! Gdy pokazał całemu światu ile znaczy jego słowo.
Wierność jest trudna. Wymaga opanowania swoich popędów, poświęcenia, wymaga także dotrzymania złożonej przysięgi.
Dlatego mężczyzna wierny pokazuje światu prawdziwe męstwo !

Co Ty pokazujesz światu ? Jaki wzór?
Co znaczy przysięga złożona żonie?
Rozumiem i zgadzam się. Co jednak w przypadku, gdy po ślubie całkowicie coś straciłem? Może taka jest po prostu reakcja, gdy dałem się złapać w sidła?

Dodano po 27 sekundach:
Adam880 pisze: 09 maja 2022, 9:21 A mnie się podoba, ze Max jeszcze tutaj piszę i nie poszedł sobie.
Dziękuję i pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2025
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 601
Podziękowano: 1580
Płeć:

Nieprzeczytany post

Max pisze: 09 maja 2022, 20:33 Rozumiem i zgadzam się. Co jednak w przypadku, gdy po ślubie całkowicie coś straciłem?
Wydaje mi się, że w związku traci się pewne rzeczy, które do tej pory się robiło na rzecz czegoś większego.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 956
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Max pisze: 09 maja 2022, 20:33 No tak - ale tu w ogóle nie chodzi o muzykę. Mam na myśli - jeżeli Ty mi mówisz co mam zrobić, wówczas ja zrobię to samo - być może nawet w innym obszarze,
Aha, bo ja Ci mówię co masz robić. Rozkazuje wręcz. Dziwne wnioski wyciągasz.
:-??

To normalne tak jak pisze @Dominik , w związku pewne rzeczy się traci. To się nazywa dojrzałość w pewnym sensie i wyjście ze swojej strefy komfortu.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7207
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3302
Podziękowano: 3533
Płeć:

Nieprzeczytany post

Coś się traci, ale dużo się zyskuje... a przez swoje kolejne decyzje można stracić wszystko... no nijak mi się to nie kalkuluje...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

@Magnolia Mikołaj pisał jeszcze np coś takiego

Obrazek
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7207
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3302
Podziękowano: 3533
Płeć:

Nieprzeczytany post

No i ?
W moim odczuciu wskazuje że pewne problemy lękowe mogą być duchowe
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7207
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3302
Podziękowano: 3533
Płeć:

Nieprzeczytany post

Bardzo proszę nie publikować linków bez słowa komentarza ze swojej strony.

Ja nie wiem po co mam to czytać?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 09 maja 2022, 21:52
Bardzo proszę nie publikować linków bez słowa komentarza ze swojej strony.

Ja nie wiem po co mam to czytać?
Tu jest historia Jordana Petersona który przeżył piekło po odstawieniu benzodiazepin