Jakie powieści polecacie?

Rozmowy o książkach, jakie przeczytaliśmy i polecamy innym. Literatura religijna, pisma świętych i doktorów Kościoła, ale też beletrystyka, literatura faktu i wszystko to, co nas ubogaca. Razem stwórzmy największą bazę książek na forach religijnych.
Augustynka

Nieprzeczytany post

W tym wątku polecamy sobie nawzajem powieści. Zasady są proste:
  1. Wątek ma formę pytanie – odpowiedź. Np. jedna osoba pisze: „Polećcie mi powieść historyczną o starożytności”, a druga podaje tytuł, autora i krótki (bądź dłuższy ;) ) opis fabuły i ewentualnie uzasadnia, dlaczego poleca tę książkę.
  2. Tylko powieści, opowiadania – beletrystyka – różne gatunki: religijne, obyczajowe, psychologiczne, historyczne, fantastyczne itd.
  3. Tylko te książki, które przeczytaliśmy (nie: mam to w domu, koleżance się podobało itp.).
  4. Tylko to, co nam się podobało – to jest zawsze subiektywne, ale skoro coś się nie podoba, po co polecać to innym?
  5. Treść odpowiednia dla chrześcijan, ale to piszę chyba na wyrost. ;)
To ja zacznę, bo moje pytanie zainspirowało mnie do założenia tego tematu. Proszę o polecenie powieści psychologicznej lub obyczajowej o szukaniu własnej tożsamości w świecie, różnicach pokoleniowych, relacjach międzyludzkich itp. Najlepiej, żeby fabuła rozgrywała się na przestrzeni dziesięcioleci, ale to nie jest konieczny warunek.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Odpowiedź : Potęga nadziei Francine Rivers
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ale jak rozumiem, każdy forumowicz może podać swoją propozycję, prawda @Augustynka ?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ