Skłonności chłopaka Bi

Tu omawiamy problemy w rozeznawaniu grzechów, problemy ze spowiedzią, skrupulatyzm
Kaja
Posty: 81
Rejestracja: 10 mar 2022, 11:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 35
Podziękowano: 21

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 18 maja 2023, 16:59
ALF pisze: 17 maja 2023, 23:39
Pawełek0799 pisze: 26 lut 2023, 16:05 Pewnie jeszcze tego nigdzie nie pisałem ale ja również mam skłonności bycia bi.

Na szczęście porzucam wszelkie aktywności seksualne zarówno z dziewczynami jak i z chłopakami.
Moja rada gdy ktoś ma coś takiego - potraktować to jako dar. Skupiam się na sferze uczuciowej i romantycznej natomiast odrzucam wszystko to co fizyczne i seksualne. Druga osoba to dla mnie przyjaciel a nie obiekt do zaspokojenia.
Ja też staram się nie współżyć ani z dziewczyną ani z chłopakiem, ale przychodzi taki moment że nie mogę się od tego powstrzymać i umawiam się na spotkanie - a po spotkaniu żałuję tego że do tego doszło i sam sobie zadaje pytanie po co ci było takie spotkanie.
Genialnie, jak złapiesz jakiegoś weneryka to dopiero będziesz miał konsekwencje grzechu
Co ma na celu ta wypowiedź? Ani to budujące ani taktowne. Chłopak raczej wie z czym wiążą się takie stosunki seksualne, nie trzeba mu przypominać:)
Skaza

Nieprzeczytany post

Czasami chyba jednak warto przypomnieć a nawet należy przy każdej okazji młodym ludziom jak wiele chorób bierze się z rozwiązłości w życiu i nie mam tu na myśli tylko osób bi, ale ogólnie gdy się tak skacze z kwiatka na kwiatek to oprócz duszy można też zgubić sobie włąsne zdrowie na resztę swoich dni.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 18 maja 2023, 21:12 Czasami chyba jednak warto przypomnieć
100% racji! Braki uświadomienia zdarzają się nagminnie (i to piszę w kontekście dowolnych zagadnień).
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

@Kaja Nie wiem czy wie. Wiele ludzi wie że że współżycia biorą się dzieci a jednak jest masa "niechcianych" ciąż.
Z chorobami moze być tak samo.
Ponadto:
"Żądzą zaciemnia rozum"
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

ALF pisze: 17 maja 2023, 23:39
Pawełek0799 pisze: 26 lut 2023, 16:05 Pewnie jeszcze tego nigdzie nie pisałem ale ja również mam skłonności bycia bi.

Na szczęście porzucam wszelkie aktywności seksualne zarówno z dziewczynami jak i z chłopakami.
Moja rada gdy ktoś ma coś takiego - potraktować to jako dar. Skupiam się na sferze uczuciowej i romantycznej natomiast odrzucam wszystko to co fizyczne i seksualne. Druga osoba to dla mnie przyjaciel a nie obiekt do zaspokojenia.
Ja też staram się nie współżyć ani z dziewczyną ani z chłopakiem, ale przychodzi taki moment że nie mogę się od tego powstrzymać i umawiam się na spotkanie - a po spotkaniu żałuję tego że do tego doszło i sam sobie zadaje pytanie po co ci było takie spotkanie.

Jest to bardzo ciężki etap jeśli zaznałeś już tej ,,przyjemności'' to ciężko wtedy odmówić sobie tego. Mimo wszystko i tak nieźle sobie radzisz. Może przed następnym spotkaniem głębiej zastanowisz się nad konsekwencjami i może uda się wtedy wygrać. Gdyby kolega potrzebował rozmowy - jestem do dyspozycji.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aby walczyć ze złem, potrzebna jest jasna decyzja. Dlatego tak ważne jest, byś jednoznacznie wiedział i był przekonany, że to są rzeczy złe.
Czy się zdarzają? Mi też zdarzają się różne grzechy, nie ma człowieka bez grzechu. Ale to nie jest powód, by uznawać, że grzech jest OK.
Dlatego nie ustawaj.
ALF
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2023, 22:46
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie jest mi ciężko odmówić "tej przyjemności" bo potrafię wytrzymać nawet rok bez spotkania z dziewczyną czy chłopakiem - ale przychodzi taki dzień że po prostu coś we mnie pęka i umawiam się .

Pawełek0799 pisze: 23 maja 2023, 13:21
ALF pisze: 17 maja 2023, 23:39
Pawełek0799 pisze: 26 lut 2023, 16:05 Pewnie jeszcze tego nigdzie nie pisałem ale ja również mam skłonności bycia bi.

Na szczęście porzucam wszelkie aktywności seksualne zarówno z dziewczynami jak i z chłopakami.
Moja rada gdy ktoś ma coś takiego - potraktować to jako dar. Skupiam się na sferze uczuciowej i romantycznej natomiast odrzucam wszystko to co fizyczne i seksualne. Druga osoba to dla mnie przyjaciel a nie obiekt do zaspokojenia.
Ja też staram się nie współżyć ani z dziewczyną ani z chłopakiem, ale przychodzi taki moment że nie mogę się od tego powstrzymać i umawiam się na spotkanie - a po spotkaniu żałuję tego że do tego doszło i sam sobie zadaje pytanie po co ci było takie spotkanie.

Jest to bardzo ciężki etap jeśli zaznałeś już tej ,,przyjemności'' to ciężko wtedy odmówić sobie tego. Mimo wszystko i tak nieźle sobie radzisz. Może przed następnym spotkaniem głębiej zastanowisz się nad konsekwencjami i może uda się wtedy wygrać. Gdyby kolega potrzebował rozmowy - jestem do dyspozycji.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

ALF pisze: 23 maja 2023, 23:39 Nie jest mi ciężko odmówić "tej przyjemności" bo potrafię wytrzymać nawet rok bez spotkania z dziewczyną czy chłopakiem - ale przychodzi taki dzień że po prostu coś we mnie pęka i umawiam się .
Wybacz, ale określenie "pęka we mnie" to przeniesienie winy: tak jakbyś "musiał" to zrobić. Otóż nie: nie musisz.
Wszyscy grzeszymy, ale to nie powód by zrzucać z siebie w ten sposób odpowiedzialność.
ODPOWIEDZ