Owoce filmu Braci Sekielskich "Nie mów nikomu"

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja wczoraj słuchałam dwóch bardzo wartościowych wywiadów w temacie transplantacji organów na kanale braci Sekielskich
(
I miałam taką myśl, że nie pamiętam czy kiedykolwiek wysłuchałam podobnie ciekawego wywiadu (bez reklam i cięć, podlizywania się sponsorom) w telewizji.
To jest fenomen podcastów i wywiadów w necie, że przebijają telewizję z głupią rozrywką na głowę, bo w końcu rozmawiamy o czymś ciekawym co sami mamy sobie nawzajem do zaoferowania.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 03 lip 2023, 8:23 Ja wczoraj słuchałam dwóch bardzo wartościowych wywiadów w temacie transplantacji organów na kanale braci Sekielskich
(
I miałam taką myśl, że nie pamiętam czy kiedykolwiek wysłuchałam podobnie ciekawego wywiadu (bez reklam i cięć, podlizywania się sponsorom) w telewizji.
To jest fenomen podcastów i wywiadów w necie, że przebijają telewizję z głupią rozrywką na głowę, bo w końcu rozmawiamy o czymś ciekawym co sami mamy sobie nawzajem do zaoferowania.
Ale na tym kanale są też filmy uderzające w Kościół Katolicki, już po samych tytułach widać.
Zatem zdecydowanie nie będę um nabijać wyświetleń klikając w to.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie odpowiadam za wszystkie filmy na tym kanale, ale wydaje mi się że bracia Sekielscy odkrywają prawdę i tym się kierują w tworzeniu. Może to naiwne, ale ta playlista zawiera również wywiad z aktorem po transplantacji, wywiad z Tomaszem Terlikowskim o podejściu Kościoła Katolickiego do transplantacji, więc głos katolicki jest istotny w tym materiale, dlatego polecam playlistę.
Oczywiście że to twój wybór i twoja decyzja czego słuchasz...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 03 lip 2023, 13:36 Nie odpowiadam za wszystkie filmy na tym kanale, ale wydaje mi się że bracia Sekielscy odkrywają prawdę i tym się kierują w tworzeniu.
=))
Awatar użytkownika
DariuszJ
Posty: 270
Rejestracja: 29 sty 2021, 17:41
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 229
Podziękowano: 237
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes

Bracia Sekielscy mogą odkrywać prawdę odnośnie poszczególnych ludzi Kościoła i ją upubliczniać z myślą, że szykanują Kościół, ale czy tak jest na pewno, to nie wiem, bo nie siedzę w ich myślach i nie znam ich sumień.

Identyfikacja sprawców przestepstw, ich ukaranie i pomoc ofiarom jest bardzo ważna, niezależnie, czy to dotyczy duchownych, czy nie.

Poza tym ja na przykład lubię być na bieżąco równieź z materiałami.uderzającymi w Kościół, by być na bieżąco z tym, z czym zmaga się Kościół, a więc również my.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2023, 18:14 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 1 raz.
"Deus caritas est, et qui manet in caritate, in Deo manet, et Deus manet in eo".
1J 4,16b

"Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim". 1J 4,16b
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

DariuszJ pisze: 03 lip 2023, 18:11 @Aloes

Bracia Sekielscy mogą odkrywać prawdę odnośnie poszczególnych ludzi Kościoła i ją upubliczniać z myślą, że szykanują Kościół, ale czy tak jest na pewno, to nie wiem, bo nie siedzę w ich myślach i nie znam ich sumień.

No właśnie z tym odkrywaniem prawdy przez owych Panow może być różnie.

"Były proboszcz parafii w Grądach-Woniecku został prawomocnie uniewinniony przez Sąd Okręgowy w Łomży. Mężczyzna był wcześniej oskarżany m.in. o pedofilię. W filmie Tomasza i Marka Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” były już ksiądz został przedstawiony jako przestępca upijający nieletnich i wykorzystujący ich seksualnie."

"Adam S. był jednym z antybohaterów filmu „Tylko nie mów nikomu” autorstwa Tomasza i Marka Sekielskich, który poruszał problem zachowań pedofilskich w Kościele. W produkcji pojawiły się kłamliwe wątki dotyczące tego, że duchowny pełni obowiązki kapłańskie i miał kontakt z dziećmi w miejscu swojego pobytu."

https://tvrepublika.pl/Manipulacje-Seki ... 35262.html

https://www.tvp.info/58272688/ksiadz-z- ... ws-adama-s
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2008
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 592
Podziękowano: 1573
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jak dla mnie ktoś kto raz zrobi kłamliwy materiał na którym promuje się, jest skreślony, nieważne jakie by dobre materiały poza tym robił.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Do tego pamoetam w filmie jak Sekielscy atakowali już wtedy Jana Pawła 2, ze niby wiedzial o pedofili i nic nie robil,

@Dominik Właśnie dlatego mam takie samo zdanie jak ty.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

https://tvrepublika.pl/Manipulacje-Seki ... 35262.html
@Aloes ale proszę czytaj ze zrozumieniem, uniewinnił go sąd apelacyjny, a sąd pierwszej instancji jednak skazał. Sprawę zgłosił do sądu pokrzywdzony, czyli było zdarzenie i proces.
FIlm Sekielskich opublikowano w 2019r czyli na etapie procesu skazującego.
Sąd Apelacyjny dlatego uniewinnił, bo czyny dotyczyły człowieka kapłana i osoby pełnoletniej, czyli mogła zrezygnować z tych czynów, decydować o sobie.
Kapłan sam wystąpił ze stanu duchownego, czyli jednak poczuwał się do winy.

Dziennikarz relacjonuje fakty (na bazie znalezionych materiałów czy wyznań osób), ale śledztwem i procesem zajmują się inne organy, mają inne środki do dyspozycji niż dziennikarze. Rozróżniaj.

Jak dla mnie nie było tu złej woli, tylko informacje na stan obecny, na rok 2019.

Ale nawet jeśli były w tym filmie nieścisłości, to nie zmienia faktu, że ten film istotnie wpłynął na proces oczyszczania instytucji Kościoła z przestępców, uświadomił ludzi w tej kwestii, dodał odwagi pokrzywdzonym, aby się zgłaszali, założona została Fundacji św Józefa. Wiele dobrego od tej premiery się zadziało.
Choć jak mówi Monika Białkowska w tym filmie, wciąż czekamy od 4 lat na wiele rozwiązań, które mają wykluczyć przestępców z hierarchii Kościoła.

https://www.youtube.com/live/1A4tlYgZwBQ?feature=share
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Sekielscy dopuścili się szeregu manipulacji, ale per saldo dobrze że film powstał i że trochę się ruszyło. Wstyd, że musiał ktoś z zewnątrz, nieżyczliwy zrobić to, co powinno się dokonać wcześniej w Kościele. Oczywiście, można się zastanawiać, czemu nie ruszyli środowisk dużo bardziej uwikłanych w pedofilię, niż środowiska kościelne, ale to ich problem.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2023, 12:34 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 04 lip 2023, 12:33 Sekielscy dopuścili się szeregu manipulacji, ale per saldo dobrze że film powstał i że trochę się ruszyło. Wstyd, że musiał ktoś z zewnątrz, nieżyczliwy zrobić to, co powinno się dokonać wcześniej w Kościele. Oczywiście, można się zastanawiać, czemu nie ruszyli środowisk dużo bardziej uwikłanych w pedofilię, niż środowiska kościelne, ale to ich problem.
Właśnie o tych manipulacjach mówię, dlatego nie są dla mnie rzetelni, żeby oglądać ich w innych sprawach i polecac.
Samego powstania filmu nie neguję ani istnienia problemu pedofili.

Dodano po 3 minutach 51 sekundach:
Marek Piotrowski pisze: 04 lip 2023, 12:33 . Oczywiście, można się zastanawiać, czemu nie ruszyli środowisk dużo bardziej uwikłanych w pedofilię, niż środowiska kościelne, ale to ich problem.
Może ktoś z "prawa" powinien się wziąć, bo powoli powstaje przeświadczenie że pedofil =ksiądz, duchowny.
A to przecież o dobro dzieci chodzić powinno aby nie działa im się krzywda.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2023, 12:56 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Bracia Sekielscy niestety nie wiele mają wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem a już na pewno nic z szukaniem prawdy w danym temacie. Dla mnie również są to osoby nie budzące zaufania i nie dałbym im do wyjaśnienia nawet kwestii zgubionego laczka na przedpokoju.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 04 lip 2023, 13:17 nie dałbym im do wyjaśnienia nawet kwestii zgubionego laczka na przedpokoju.
Dobre. Rozbawiłeś mnie tym :D
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ciekawy wpis a propos filmu Sekielskich - p.Fidura z pewnością nie jest entuzjastą poczynań hierarchów Kościoła, ale przyznaje:
Obrazek

Niech nas to nie uspokaja - nadal robi się za mało w Kościele - ale dobrze, że się ruszyło.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2023, 13:35 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ