Biały związek

Przygotowanie do małżeństwa, małżeństwo - blaski i cienie, rodzina - wartość i problemy. Znajdź wsparcie na naszym forum religijnym.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 04 kwie 2023, 16:11 @Aloes ale gdy ja tłumaczyłam w swojej sprawie brak dobrowolności to nie rozumiałeś, nie chciałeś zrozumieć, i uważałeś że współżycie jest nieobowiązkowe, A teraz nie rozumiesz na czym polega biały związek?

Jestem bardzo zaskoczona twoją (zmienną) postawą.
Oczywiście że wiem na czym polega taki związek. Pytanie jest takie czy nadal Kościół tak jednoznacznie naucza czy jednak po Encyklice Papieża Franciszka następuje już stopniowanie grzechu I stwierdzenie że życie w nowym związku wcale nie musi być już grzechem ciężkim.
Iskierka
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2023, 17:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mój mąż mimo separacji nic się nie zmienił - nie odbiera ode mnie telefonu, sms. Miesiąc temu zadzwonił do mnie i bardzo wulgarnie wydarł się na mnie, naobrażał mnie i całą moją rodzinę. Na koniec stwierdził, że chce rozwodu, że mnie wymazał z pamięci i nie chce mieć ze mną kontaktu. Chodzę od stycznia br na terapię u psychologa, bo stres odbija mi się na zdrowiu. Przez męża przestałam ufać ludziom i nawet nie myślę o tym, żeby kiedyś ponownie wyjść za mąż. Wolę relacje czysto koleżeńskie bez podtekstu. Modlę się do św. Rity o siłę, bo czasem jest mi bardzo ciężko.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Iskierko oddaj Bogu swoje małżeństwo. I pozwól Bogu działać w waszych sercach. Bo Bóg może wszystko.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ