Przepraszam...rzecz o "Zielonej Granicy" A. Holland

Polecajmy sobie dobre filmy, takie fabularne, dokumentalne, albo religijne.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1861
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 432
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 27 wrz 2023, 9:51 Mnie to nie dziwi papież jest z Ameryki Południowej, on tak naprawdę nie wie ani nie ma pojęcia o ludziach w Europie czy Afryce.
:-?
A Ty, w której części Polski mieszkasz?
Bo wydaje mi się, że daleko od północno-zachodniej (nota bene "odzyskanej").
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2008
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 591
Podziękowano: 1573
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zamykam wątek.

Jest to mój pomysł do którego przekonywałem kilka razy Magnolię, by się zgodziła.

Rozmowa ma charakter polityczny, a nie o filmie. Może są to nie rozłączne tematy, mimo to raczej wszystkie aspekty zostały poruszone. Dyskusja prowadzi tylko do podziałów, a nie do wzrastaniu ku Bogu.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

a ja teraz poczytałam o uchodźcach
https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/musi ... to9Xz_fSS_

i więcej nie będę takich artykułów czytać gdzie pomoc nie mogę a w pamięci zostaje czyjąś krzywda
Ostatnio zmieniony 28 paź 2023, 8:03 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

Abi, oczywiście ze można pomóc, są fundacje, które pomagają uchodźcom np PAH, mają specjalną zbiórkę, można modlić się za nich, i za ratowników, którzy na miejscu pomagają.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

abi pisze: 28 paź 2023, 8:02 a ja teraz poczytałam o uchodźcach
https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/musi ... to9Xz_fSS_

i więcej nie będę takich artykułów czytać gdzie pomoc nie mogę a w pamięci zostaje czyjąś krzywda
Nie martw sieteraz wpuścimy wszystkich którzy tylko zechcą dla naszego i ich dobra.

Będzie jak na zachodzie:)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 paź 2023, 20:53 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

Można być człowiekiem dla drugiego człowieka bez narażania bezpieczeństwa państwa. Naprawdę można.
Humanitaryzm czyli człowieczeństwo jest potrzebne na granicy. Co nie oznacza że mamy wpuszczać wszystkich.
Mało tego gdybys przeczytał to ratownicy pomagają na miejscu czyli w lesie. A nie przemycają ludzi do Polski. Nie przekraczają prawa. Tylko zachowują się humanitarnie.
Jeśli kogoś na to nie stać albo nie może pomoc fizycznie sam to można zawsze wesprzeć takich ratowników , wolontariuszy czy zbiórki na rzecz takiej pomocy.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 28 paź 2023, 20:58 Można być człowiekiem dla drugiego człowieka bez narażania bezpieczeństwa państwa. Naprawdę można.
Humanitaryzm czyli człowieczeństwo jest potrzebne na granicy. Co nie oznacza że mamy wpuszczać wszystkich.
Mało tego gdybys przeczytał to ratownicy pomagają na miejscu czyli w lesie. A nie przemycają ludzi do Polski. Nie przekraczają prawa. Tylko zachowują się humanitarnie.
Jeśli kogoś na to nie stać albo nie może pomoc fizycznie sam to można zawsze wesprzeć takich ratowników , wolontariuszy czy zbiórki na rzecz takiej pomocy.
No to Ci o tym już dawno pisałem kilka tygodni temu, że uchodźcach otrzymywali pomoc na granicy gdy było to konieczne co nie oznaczało że wielkie grupy atakujące nasza Straz Graniczna miała zostać wpuszczana, to krytykowalas to że jak to tak można się zachowywać nie wpuszczać że ci ludzie w potrzasku itd itp.

A teraz nagle zmiana frontu u Ciebie o pomocy na granicy. Ciekawe.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy możesz mi zacytować gdzie tak mówiłam, ze należy wpuszczać? Bo ja pamietam, że cały czas skupiałam się na pomocy humanitarnej, a to Ty przypisywałeś mi różne rzeczy, że niby je mówię.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolio, pozwól, że zadam Ci zagadkę: dlaczego ci biedni, będący - Twoim zdaniem - w straszliwej sytuacji imigranci, nie udają się na granicę by złożyć papiery z wnioskiem o przyznanie statusu uchodźcy?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marku, gdy człowiek jest chory, wyziębiony, głodny i zagubiony w środku lasu to niesiesz pomoc, czy zastanawiasz się jak on się tam znalazł?

Bo ja piszę i mówię jedynie o pomocy humanitarnej, a nie o polityce.
Ratownik nie rozwiąże problemu politycznego, on niesie pomoc ludziom, podobnie lekarze. nie rozwiązują problemów ustawami, a jedynie niosą pomoc.

Ja także nie mówię o polityce, tylko o pomocy humanitarnej człowiekowi w potrzebie.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
cypro

Nieprzeczytany post

Magnolio, skoro mówisz jedynie o udzielaniu pomocy humanitarnej, to ona będzie musiała ograniczyć się do przekazania ciepłych okryć, jedzenia czy leków do tego lasu i to wszystko. To nie rozwiąże ich problemu. Oni tam w tym lesie pozostaną, chyba że SAMI zgłoszą się do odpowiedniego punktu, by rozpocząć legalną procedurę przekroczenia granicy (w takim czy innym charakterze). Rozumiesz to? Są określone zasady, są przepisy, których państwo polskie musi przestrzegać (granica z Białorusią to nie tylko polsko-białoruska granica, to jednocześnie granica Unii Europejskiej). I wiesz, co te przepisy są ogólnie znane, ci ludzie nie zostali w tym względzie zaskoczeni. Tyle że oni nie mieli zamiaru ich przestrzegać, nie mieli zamiaru dostać się do Polski/UE legalnie...

Dodam jeszcze, że przemytnicy, którzy przetransportowali tych ludzi na Białoruś nie zrobili tego pro bono...
Ostatnio zmieniony 29 paź 2023, 12:30 przez cypro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 29 paź 2023, 8:35 Marku, gdy człowiek jest chory, wyziębiony, głodny i zagubiony w środku lasu to niesiesz pomoc, czy zastanawiasz się jak on się tam znalazł?
Po pierwsze: ci goście nie wyglądają na "chorych, biednych, wyziębionych i głodnych". Łapiesz narrację, która ma Cię zaszantażować moralnie.
Po drugie, nie odpowiedziałaś na pytanie: "dlaczego ci biedni, będący - Twoim zdaniem - w straszliwej sytuacji imigranci, nie udają się na granicę by złożyć papiery z wnioskiem o przyznanie statusu uchodźcy?"
To pytanie jest ważne, bowiem pokazuje, czy - pomagając - faktycznie "niesiesz pomoc", czy też uczestniczysz w pewnej manipulacyjnej grze, zmierzającej do przeprowadzenia konkretnych zamiarów.
Przecież imigranci, zamiast tkwić "w środku lasu", mogliby pójść na przejście graniczne, złożyć wniosek o status uchodźcy i spokojnie (być może nawet w polskim ośrodku przejściowym) czekać na jego rozpatrzenie.
Czemu tego nie robią?
To proste: prawo jest takie, że można ten wniosek złożyć tylko w pierwszym kraju, do którego się dotrze. Bo w następnym, nie jest się już "uchodźcą". A oni chcą złożyć taki wniosek w Niemczech.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1861
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 432
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 29 paź 2023, 13:36 To pytanie jest ważne, bowiem pokazuje, czy - pomagając - faktycznie "niesiesz pomoc", czy też uczestniczysz w pewnej manipulacyjnej grze, zmierzającej do przeprowadzenia konkretnych zamiarów.
Pytanie jest ważne, ale odpowiedź często nie jest jedna, ogólna, nierelatywna, jednoznaczna. Znam osobiście ludzi zatrudnianych przez
"Caritas", którzy opowiadali w jaki sposób działa. Powiem, że byłem zaskoczony. Z ich punktu widzenia niewiele ma to wspólnego z pomocą.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 28 paź 2023, 21:16 Czy możesz mi zacytować gdzie tak mówiłam, ze należy wpuszczać? Bo ja pamietam, że cały czas skupiałam się na pomocy humanitarnej, a to Ty przypisywałeś mi różne rzeczy, że niby je mówię.
Ok, czyli generalnie postulujesz dostarczaniem imigrantom sprzętu do bushcraftu aby mogli dalej bytować w tym lesie.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2023, 14:07 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gor
Posty: 65
Rejestracja: 30 sty 2021, 6:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 27
Podziękowano: 38
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 30 paź 2023, 14:04
Ok, czyli generalnie postulujesz dostarczaniem imigrantom sprzętu do bushcraftu aby mogli dalej bytować w tym lesie.
@Aloes ok, czyli ty postulujesz, aby ludzie głodowali marzli z dziećmi w lasach oraz chorowali i umierali i bytowali sobie w tym lesie - strach napisać brawo człowieku!
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Gor pisze: 30 paź 2023, 14:27
Aloes pisze: 30 paź 2023, 14:04
Ok, czyli generalnie postulujesz dostarczaniem imigrantom sprzętu do bushcraftu aby mogli dalej bytować w tym lesie.
@Aloes ok, czyli ty postulujesz, aby ludzie głodowali marzli z dziećmi w lasach oraz chorowali i umierali i bytowali sobie w tym lesie - strach napisać brawo człowieku!
Nie! Postuluje im udanie się do najbliższego punktu przejścia granicznego z Polską gdzie mogą złożyć wniosek o status uchodzcy?
Czemu tego nie chcą zrobić?
Dlatego jak wyżej @Marek Piotrowski pisal, bo chcą to zrobić w Niemczech i stad ich próby by z narazaniem zycia swoich i czasem dzieci przedzierania sie przez lasy. Czego nie rozumiesz?
Ostatnio zmieniony 30 paź 2023, 14:46 przez Aloes, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1419
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1248
Podziękowano: 1063
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes A co jeśli znaleźli się w potrzasku między Polską a Białorusią? Co jeśli muszą siedzieć teraz w tym lesie bez możliwości powrotu do domu?
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2008
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 591
Podziękowano: 1573
Płeć:

Nieprzeczytany post

Poważnie, oko press, na nim się opierać. Cokolwiek by było robione to będą krytowac.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

No, @Magnolia , skoro Twoim "źródłem" jest oko-press, to ja się nie podejmuję dyskusji...
Dobrze, że tygodnik "Nie"...
ODPOWIEDZ