Przepraszam...rzecz o "Zielonej Granicy" A. Holland

Polecajmy sobie dobre filmy, takie fabularne, dokumentalne, albo religijne.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie bardzo rozumiem. Czy jesli jakieś radio jest obiektywne, to znaczy, że prawdziwe jest wszystko, co jakikolwiek gość w nim powie? :))
Serio?
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1861
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 432
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Bywa, że i to co subiektywne nie zawsze jest fałszem.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2008
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 592
Podziękowano: 1573
Płeć:

Nieprzeczytany post

Co z Polsatem? Mam zamiar zacząć oglądać ich wiadomości. Nikt ich nie krytykuje, nikt o nich nie wspomina, a oglądalność mają sporą. Jakiś powód musi być takiej ciszy.

Co do RMF FM, mam wątpliwości co do ich obiektywizmu. Prezenterzy sobie żartują z obecnej władzy bez żadnego merytorycznego uzasadnienia.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Może ważniejsze jest, iż w zacytowanej wypowiedzi nie ma faktów - są jedynie komentarze i opinie, znanego z nieco... niepoważnych (nie tylko na granicy) zachowań posła (ale to też nie najważniejsze, jak go oceniamy: po prostu to są opinie, nie fakty).
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1861
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 432
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 02 lis 2023, 11:28 Może ważniejsze jest, iż w zacytowanej wypowiedzi nie ma faktów - są jedynie komentarze i opinie, znanego z nieco... niepoważnych (nie tylko na granicy) zachowań posła (ale to też nie najważniejsze, jak go oceniamy: po prostu to są opinie, nie fakty).
A jak rozróżniasz fakt od opinii odnośnie tego co tam się dzieje?
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 02 lis 2023, 11:33
Marek Piotrowski pisze: 02 lis 2023, 11:28 Może ważniejsze jest, iż w zacytowanej wypowiedzi nie ma faktów - są jedynie komentarze i opinie, znanego z nieco... niepoważnych (nie tylko na granicy) zachowań posła (ale to też nie najważniejsze, jak go oceniamy: po prostu to są opinie, nie fakty).
A jak rozróżniasz fakt od opinii odnośnie tego co tam się dzieje?
Bardzo prosto. Jak ktos operuje faktami, to je podaje. A jak nie ma faktow, tylko bezpodstawne stwierdzenia w rodzaju "działa bezprawie" to rozpoznaję, że nie ma :)
I jeszcze te lewackie głupoty jakoby expdus z Afryki spowodowany był "zmianami klimatu"... straże...
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1861
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 432
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 02 lis 2023, 11:38 Bardzo prosto. Jak ktos operuje faktami, to je podaje.
Podaję fakt: "Dla mnie to żadna odpowiedź, a wykręt".
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 02 lis 2023, 12:00
Marek Piotrowski pisze: 02 lis 2023, 11:38 Bardzo prosto. Jak ktos operuje faktami, to je podaje.
Podaję fakt: "Dla mnie to żadna odpowiedź, a wykręt".
Nie, to nie fakt - to Twoja opinia.

Ale OK, dla miłośnikow "twórczości" posła Sterczewskiego: proszę podać jakikolwiek fakt bezprawia na polskiej granicy.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2023, 12:04 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1861
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 432
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 02 lis 2023, 12:02 Nie, to nie fakt - to Twoja opinia.
Faktem często staje się dośćkrotnie usłyszana opinia.
Nikt z nas (a przynajmniej nic o tym nie wiem) nie był na granicy.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ani nie byliśmy na granicy, ani nie widzieliśmy filmu zrobionego przez ludzi którzy tam byli, ani nie liczą się książki napisane przez ratowników, którzy tam pomagają, ani żródło się może nie liczyć, ani dany poseł (nie znam go więc nie bronię go) , generalnie prawdę ustala tu Marek i Aloes, jeśli oni coś zaakceptują jako fakt to będzie fakt!

Inni się nie znają, mają słabe źródła, mało wiedzą albo się nie znają w ogóle. Nawet międzynarodowe instytucje można obalić, bo wypowiedź jest mało obiektywna....

P. s sarkazm i kpina wydają mi się naprawdę uzasadnione, ale można zgłosić mój post administracji, jest tam więcej moderatorów.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Na razie nikt nie udowodnił, a nawet nie uwiarygodnił jakichkolwiek nieprawnych działań.
Najlepszy dowód, że nic nie potraficie podać.
Wszystko, co podajecie ma takie same podstawy, jak powtarzana mantra, jak to wszystko, co się nie podoba opozycji to "łamanie konstytucji".
Bez sarkazmu...
Ostatnio zmieniony 02 lis 2023, 12:44 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

W moim odczuciu również nie udowodniłeś że nikomu tam nie dzieje się krzywda, że nie ma kryzysu humanitarnego...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Udowadnia się twierdzenia, a nie to, że nie zaszło to, o co się oskarża.
Nie wydaje mi się, by dalsza rozmowa bez żadnych argumentów, jedynie na zasadzie "ktoś powiedział gdzieś coś i udowodnij mi, że gadał bzdury" miała sens.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1861
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 432
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nigdy nie sądziłem, że trzeba udowadniać, iż ludzie doświadczają zła, cierpienia, bólu, kryzysu, choroby, smutku, załamania, zdehumanizowania, udręk w tak skrajnych sytuacjach będących często konfrontacją ze śmiercią. W naszym świecie oczywistość zła jest przemożna, a co za tym idzie naprawdę trudno znaleźć mi jakiekolwiek dobro w tym co tam się dzieje.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

A kto mówi że nie doświadczają albo że jest jakieś dobro w tym, co się dzieje?
Ale to całkiem coś innego niż oskarżanie naszych służb o wszystko, co komu przyjdzie do głowy.
ODPOWIEDZ