Witajcie :)

Pragniemy stworzyć tu życzliwą i braterską atmosferę, chcemy wiedzieć, z kim piszemy - daj się poznać. Przedstaw się użytkownikom forum religijnego.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1862
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 433
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Milena020 pisze: 05 lis 2023, 20:16 Nic się nie stało. Ale czy Jezus Chrystus nie może przemawiać przez innych ludzi, aby ten mógł pomagać?
Jak najbardziej. Jednakże może i zły.

Dodano po 2 minutach 25 sekundach:
@Milena020 a czy coś Was łączy? Jakaś fascynacja?
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1419
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1248
Podziękowano: 1063
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Milena020

Weźmy chodźby ten fragment Słowa Bożego:

Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.
Mt 18,20

To jak? jest Pan Bóg w Kościele czy Go nie ma? :) Pan Bóg kłamie czy może jednak ten uzdrowiciel?
Ostatnio zmieniony 05 lis 2023, 20:28 przez esperanza, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dokładnie jak tak pisze @esperanza jeśli ktoś twierdzi że przemawia w imieniu Boga, ale odciąga od Eucharystii - to na pewno nie mówi w imieniu Boga!

Jezus ustanowił Eucharystię i kapłan sprawuje ją In persona Christi, czyli w Osobie Chrystusa.

Wolą Boga jest nasze uczestnictwo w Ofierze Chrystusa, czyli właśnie w Eucharystii, a przyjmowane Ciało Pańskie chroni nas i karmi na życie wieczne.

Z liturgii:
Zanim kapłan celebrujący Mszę św. przyjmie Ciało Chrystusa, mówi cicho zwrócony do ołtarza: „Ciało Chrystusa niech mnie strzeże na życie wieczne”. Podobne słowa wypowiada przed przyjęciem Krwi Pańskiej: „Krew Chrystusa niech mnie strzeże na życie wieczne”. Kapłan otrzymał mandat sprawowania Eucharystii i jako pierwszy przyjmuje Komunię Świętą. Odprawiając Mszę św., reprezentuje on Chrystusa, a przyjmując Jego Ciało i Krew, jeszcze mocniej staje się „drugim Chrystusem”. Gdy potem udziela Komunii Świętej wiernym, to przez jego osobę sam Chrystus daje im siebie na pokarm. Kapłan mówi „Ciało Chrystusa”, a przy podawaniu Krwi Pańskiej „Krew Chrystusa”. Gdy natomiast udzielana jest Komunia Święta pod dwiema postaciami, wtedy kapłan mówi: „Ciało i Krew Chrystusa”. Wierni odpowiadają zawsze: „Amen”.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Milena020
Posty: 16
Rejestracja: 05 lis 2023, 17:22
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 05 lis 2023, 20:26
Milena020 pisze: 05 lis 2023, 20:16 Nic się nie stało. Ale czy Jezus Chrystus nie może przemawiać przez innych ludzi, aby ten mógł pomagać?
Jak najbardziej. Jednakże może i zły.

Dodano po 2 minutach 25 sekundach:
@Milena020 a czy coś Was łączy? Jakaś fascynacja?
Nie nie :) Normalnie jak ludzie ;)

Dodano po 4 minutach 31 sekundach:
Magnolia pisze: 05 lis 2023, 20:35 Dokładnie jak tak pisze @esperanza jeśli ktoś twierdzi że przemawia w imieniu Boga, ale odciąga od Eucharystii - to na pewno nie mówi w imieniu Boga!

Jezus ustanowił Eucharystię i kapłan sprawuje ją In persona Christi, czyli w Osobie Chrystusa.

Wolą Boga jest nasze uczestnictwo w Ofierze Chrystusa, czyli właśnie w Eucharystii, a przyjmowane Ciało Pańskie chroni nas i karmi na życie wieczne.

Z liturgii:
Zanim kapłan celebrujący Mszę św. przyjmie Ciało Chrystusa, mówi cicho zwrócony do ołtarza: „Ciało Chrystusa niech mnie strzeże na życie wieczne”. Podobne słowa wypowiada przed przyjęciem Krwi Pańskiej: „Krew Chrystusa niech mnie strzeże na życie wieczne”. Kapłan otrzymał mandat sprawowania Eucharystii i jako pierwszy przyjmuje Komunię Świętą. Odprawiając Mszę św., reprezentuje on Chrystusa, a przyjmując Jego Ciało i Krew, jeszcze mocniej staje się „drugim Chrystusem”. Gdy potem udziela Komunii Świętej wiernym, to przez jego osobę sam Chrystus daje im siebie na pokarm. Kapłan mówi „Ciało Chrystusa”, a przy podawaniu Krwi Pańskiej „Krew Chrystusa”. Gdy natomiast udzielana jest Komunia Święta pod dwiema postaciami, wtedy kapłan mówi: „Ciało i Krew Chrystusa”. Wierni odpowiadają zawsze: „Amen”.
Ogólnie to znalazłam w internecie wypowiedź jednej osoby, która znalazła w Piśmie Świętym słowa Chrystusa. Tylko nie podam dokładnie o co chodziło. Mogę zacytować fragment, tylko nie wiem z którego dokładnie czytania.

Dodano po 10 minutach 19 sekundach:

Co mi po mnóstwie waszych ofiar? -
mówi Pan.
Syt jestem całopalenia kozłów
i łoju tłustych cielców.
Krew wołów i baranów,
i kozłów mi obrzydła.
12 Gdy przychodzicie, by stanąć przede Mną,
kto tego żądał od was,
żebyście wydeptywali me dziedzińce?
13 Przestańcie składania czczych ofiar!
Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu;
święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań...
Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.
14 Nienawidzę całą duszą
waszych świąt nowiu i obchodów;
stały Mi się ciężarem;
sprzykrzyło Mi się je znosić!
15 Gdy wyciągniecie ręce,
odwrócę od was me oczy.
Choćbyście nawet mnożyli modlitwy,
Ja nie wysłucham.
Ręce wasze pełne są krwi.
16 Obmyjcie się, czyści bądźcie!
Usuńcie zło uczynków waszych
sprzed moich oczu!
Przestańcie czynić zło!
17 Zaprawiajcie się w dobrem!
Troszczcie się o sprawiedliwość7,
wspomagajcie uciśnionego,
oddajcie słuszność sierocie,
w obronie wdowy stawajcie!
18 Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! -
mówi Pan.
Choćby wasze grzechy były jak szkarłat,
jak śnieg wybieleją;
choćby czerwone jak purpura,
staną się jak wełna.
19 Jeżeli będziecie ulegli i posłuszni,
dóbr ziemskich będziecie zażywać.
20 Ale jeśli się zatniecie w oporze,
miecz was wytępi».
Albowiem usta Pańskie [to] wyrzekły.

Iz 1,11-20
Ostatnio zmieniony 05 lis 2023, 22:39 przez esperanza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1862
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 433
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Iz 1-2
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Milena020
Posty: 16
Rejestracja: 05 lis 2023, 17:22
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak. I teraz jakby jedne wyklucza drugie.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1862
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 433
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Milena020 pisze: 05 lis 2023, 21:33 Tak. I teraz jakby jedne wyklucza drugie.
Możesz doprecyzować?
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Milena020
Posty: 16
Rejestracja: 05 lis 2023, 17:22
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Bo patrzcie Magnolia napisała: Jezus ustanowił Eucharystię i kapłan sprawuje ją In persona Christi, czyli w Osobie Chrystusa.

Wolą Boga jest nasze uczestnictwo w Ofierze Chrystusa, czyli właśnie w Eucharystii, a przyjmowane Ciało Pańskie chroni nas i karmi na życie wieczne. A znalazłam inny fragment ten co wysłałam niedawno i jedne nie zgadza sie z drugim. W pierwszym jest zachęta do Eucharystii a w drugim wręcz przeciwnie
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1862
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 433
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Milena020 pisze: 05 lis 2023, 21:52 Bo patrzcie Magnolia napisała: Jezus ustanowił Eucharystię i kapłan sprawuje ją In persona Christi, czyli w Osobie Chrystusa.

Wolą Boga jest nasze uczestnictwo w Ofierze Chrystusa, czyli właśnie w Eucharystii, a przyjmowane Ciało Pańskie chroni nas i karmi na życie wieczne. A znalazłam inny fragment ten co wysłałam niedawno i jedne nie zgadza sie z drugim. W pierwszym jest zachęta do Eucharystii a w drugim wręcz przeciwnie
Nie wiem czy Cię dobrze rozumiem.
Jedyną "ofiarą" jaką masz złożyć jest własne "ego". Nie jest to jednak nawet "ofiara", a wynik łaski i konsekwencja Bożej Miłości.
Oddanie Syna za nasze grzechy nie jest w swej istocie ofiarą, a wyrazem nieopisanej Miłości.

Oczywiście, jak pisałem, nie wiem czy właściwie Cię zrozumiałem.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Milena020
Posty: 16
Rejestracja: 05 lis 2023, 17:22
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

No a to: Przestańcie składania czczych ofiar!
Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu;
święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań...
Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.
14 Nienawidzę całą duszą
waszych świąt nowiu i obchodów;
stały Mi się ciężarem;
sprzykrzyło Mi się je znosić!
15 Gdy wyciągniecie ręce,
odwrócę od was me oczy.
Choćbyście nawet mnożyli modlitwy,
Ja nie wysłucham.
Ręce wasze pełne są krwi.

Iz 1,13-15

Cytuj proszę Pismo Święte w odpowiedni sposób. Tak jak poprawiłam wyżej.
esperanza
Ostatnio zmieniony 05 lis 2023, 22:31 przez esperanza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1419
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1248
Podziękowano: 1063
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Milena020 to jest niestety pokłosie wyciągania fragmentów z Pisma Świętego bez kontekstu i żadnego rozumienia...
Co chcesz przez ten fragment powiedzieć? Że to przeczy zachęcie do Eucharystii? Czy tego, że Pan Jezus nie złożył Ofiary z samego siebie? Nie widzisz, że to absurdalne...? Rozumienie, interpretowanie Starego Testamentu jest trudne i nie wolno tak wyciągać urywków bo takim sposobem możemy dojść np. do tego, że Pan Bóg Jest okrutny i chce naszej śmierci. A przecież dobrze wiemy, że tak nie jest, prawda?

Dodano po 6 minutach 21 sekundach:
Milena020 pisze: 05 lis 2023, 21:21
Ogólnie to znalazłam w internecie wypowiedź jednej osoby, która znalazła w Piśmie Świętym słowa Chrystusa. Tylko nie podam dokładnie o co chodziło. Mogę zacytować fragment, tylko nie wiem z którego dokładnie czytania.
jeśli chodzi ci o fragment z Izajasza, który podałaś to skąd pomysł, ze to słowa Chrystusa?
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Luteranin
Posty: 189
Rejestracja: 25 sty 2023, 23:06
Wyznanie: protestantyzm
Podziękował/a: 33
Podziękowano: 26
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Milena020 uważaj ze Starym Testamentem, bo niedługo stwierdzisz, że Bóg karze zabijać homoseksualistów.
W związku z tym, że nie mogę swobodnie wyrażać swoich poglądów, postanowiłem odejść z Forum. Moderatorom sugeruję usunięcie możliwości wyboru wyznania podczas rejestracji, ponieważ jak sama nazwa wskazuje - jest to forum dla katolików.
Luteranin
Awatar użytkownika
Milena020
Posty: 16
Rejestracja: 05 lis 2023, 17:22
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wszystko co piszecie to prawda. Ja jestem na początku drogi zwiazanej z Chrystusem. Wiem, może nie powinnam cytować takich słów i mówić że to mówił Chrystus, bo w sumie pewności nie mam, bo było znalezione w internecie, ja tego nie wymyśliłam. Więc troche nie potrzebnie tak piszecie, ale też rozumiem. Może to nie jest akurat forum dla mnie, tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1862
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 433
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Milena020 pisze: 06 lis 2023, 5:04 Wszystko co piszecie to prawda. Ja jestem na początku drogi zwiazanej z Chrystusem. Wiem, może nie powinnam cytować takich słów i mówić że to mówił Chrystus, bo w sumie pewności nie mam, bo było znalezione w internecie, ja tego nie wymyśliłam. Więc troche nie potrzebnie tak piszecie, ale też rozumiem. Może to nie jest akurat forum dla mnie, tak mi się wydaje.
Jest dla Ciebie jeśli chcesz.
Jesteś dorosła. Wiesz co robisz.

Jezusa szukaj w Ewangelii, w Sakramentach, na modlitwie, w Duchu.
Wyobrażam sobie jak czasem trudno być w Kościele. Wydaje mi się, że do czasu jedynie gdy się Nim stajesz.

Masz 27 lat. Ja w Twoim wieku byłem jakieś 12 lat po odejściu z Kościoła i jakieś 13 przed powrotem.
Poczytaj troszkę inne wątki jeśli masz ochotę. Spróbuj rozwiać swoje wątpliwości.

Pozdrawiam
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Milena020 Cytowałaś Księgę Izajasza jako Słowa Chrystusa... albo źle cię zrozumiałam... ale na wszelki wypadek wyjaśnię. Księgi Starego Testamentu mają nam opowiedzieć historie Izraela oraz zapowiedzieć Mesjasza. I to dokładnie robią. Zapowiadają Mesjasza. W Ewangeliach znajdziesz słowa wypowiedziane przez Jezusa, a w Listach Apostolskich znajdujemy życie pierwszych chrześcijan oraz jak apostołowie głosili ludziom Ewangelię.
Całe Pismo św jest natchnione i uważane za Objawienie, więc owszem przez każda Księgę Bóg do nas mówi. Ale nie możemy pominąć kontekstu historycznego, nie można wyrwać fragmentu ze ST i powiedzieć że to są słowa Jezusa, bo nie są nimi.
Natomiast często czytania liturgiczne są ułożone w ten sposób, że fragment ze ST pokazuje zapowiedź a fragment z NT, albo Ewangelia pokazuje wypełnienie tych słów w Osobie Jezusa, Jego nauczaniu, czy życiu.

Kościół pisane z dużej litery to wspólnota wiernych wierzących w Boga, w tej wspólnocie wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami, Ci na ziemi wszyscy są grzesznikami i są w drodze do Boga. Dlatego nazywamy się Kościołem pielgrzymującym. Ale w tym Kościele jest rownież wspólnota świętych w niebie - święci, oraz zbawieni ale potrzebujący oczyszczenia czyli przebywający w czyśćcu. To dopiero jest cały Kościół i jego Głowa jest Chrystus.

kościół pisany z małej litery to budynek, gdzie sprawowana jest Eucharystia.

A duchowieństwo, czyli kapłani, to Kościół hierarchiczny.

Dlaczego jedynym Uzdrowicielem jest Jezus Chrystus? Bo tylko On uzdrawia własną mocą. Dlatego piszemy przez duże U.
Każdy kto otrzymał dar uzdrawiania od Boga, nie nazwie się uzdrowicielem, bo zdaje sobie sprawę, ze nie czyni tego własną siłą, mocą, bo jej nie ma. Dar pochodzi od Boga, a więc Bogu należy się chwała. Człowiek który sobie przypisuje moc jest po prostu oszustem. Ten kto otrzymał dar od Boga, chwali Boga za Jego wspaniałomyślność i hojność. Po każdej modlitwie o uzdrowienie pokornie wychwala Pana i Jemu jest wdzięczny.

Więc jeśli ktoś CI od dwóch tygodni mówi coś innego, niż to, mówi ze Jezusa nie ma w kościele to łże. Bo Ciało Pańskie jest przechowywane w tabernakulum, o czym świadczy wieczna lampka, że tam jest obecny Jezus Pan pod postacią Hostii.
To odróżnia katolików od protestantów, że nasze kościoły są otwarte, byśmy mogli w każdej chwili przyjść spotkać się z Panem, protestanci nie wierzą w realna obecność Jezusa, dlatego ich kościoły są zamknięte i nie odprawiają Eucharystii.

Więc sam fakt, że trafiłaś do nas na forum, gdzie mówimy o wierze katolickiej i nie mało o niej wiemy, to uznałabym na Twoim miejscu, ze Bóg Cię tu przyprowadził, abyś Mu nie zbłądziła.
Dlatego zostań z nami i czytaj i pytaj, aby zweryfikować wszystko co usłyszałaś od tej osoby...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1419
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1248
Podziękowano: 1063
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 06 lis 2023, 9:21 Więc sam fakt, że trafiłaś do nas na forum, gdzie mówimy o wierze katolickiej i nie mało o niej wiemy, to uznałabym na Twoim miejscu, ze Bóg Cię tu przyprowadził, abyś Mu nie zbłądziła.
Dlatego zostań z nami i czytaj i pytaj, aby zweryfikować wszystko co usłyszałaś od tej osoby...
Dokładnie też tak pomyślałam
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Gość

Nieprzeczytany post

Teraz jestem trochę rozdarta. Potrzebuję czasu na wszystko. Bo ostatnio w moim życiu dużo się dzieje i poprostu sama muszę ustalić co jest dla mnie dobre :) Będę pytać, będę odpowiadać. :)
ODPOWIEDZ