Natura kobiet skażona grzechem

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie widzę nic złego w piciu alkoholu, nawet w czasie świąt. Z tym, że alkohol alkoholowi nierówny, a picie piciu.
Nie jest to czas aby "się napić" (w sensie hałaśliwej zakrapianej imprezy).
Oczywiście, jeśli są wśród nas osoby zbytnio to lubiące, albo takie, które nie powinny pić ze względu na to, że to zbyt lubią itd - wówczas alkohol w ogóle nie powinien się na stole pojawiać.

Dodano po 2 minutach 20 sekundach:
Malina pisze: 27 gru 2022, 15:29 że uważam, że facet powinien zarabiać więcej od kobiety, gdy się spotykają ze sobą. No a przy nim, ja zarabiałabym więcej. Tak, wiem to jest okropne.
...i trochę anachroniczne.
Poza tym trochę razi mnie myślenie o takich rzeczach przy pierwszych spotkaniach.
Poza tym z naiwnością jest trochę tak, że człowiek dostaje wielokrotnie po łapach, ale w końcu wygrana wszystko wynagradza.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2022, 9:48 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Nikt nie każe być z kimś kto się nie podoba. Ale katoliczka powinna raczej kierować się tym jaki ma ów kandydat stosunek do Pana Boga w 1l kolejności, pozostałe rzeczy są dodatkiem IMHO.
Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Posty: 181
Rejestracja: 02 gru 2022, 13:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 69
Podziękowano: 129
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 28 gru 2022, 22:43 Nikt nie każe być z kimś kto się nie podoba. Ale katoliczka powinna raczej kierować się tym jaki ma ów kandydat stosunek do Pana Boga w 1l kolejności, pozostałe rzeczy są dodatkiem IMHO.
Prawdziwe katoliczki nie traktują tego na zasadzie powinności, raczej rzeczy oczywistych samo przez się, niewymagających ani tłumaczenia ani jakich nadmiernych zabiegów. Takie podejście jest naturalne i bezwysiłkowe. To się samo dzieje. I tak jest ...zdrowo ;)
"Zadziwiające, jak wielu ludzi wstydzi się swojego ciała,
a jak niewielu swojego umysłu"
Malina
Posty: 43
Rejestracja: 29 wrz 2021, 17:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 10
Podziękowano: 5

Nieprzeczytany post

Malina pisze: 27 gru 2022, 15:29 Cześć wszystkim :)
Nie wiem czy mój post pasuje do tej kategorii, ale może po części tak. Otóż przedwczoraj na Facebooku napisał do mnie pewnien chłopak, którego nie znałam. Mieliśmy tam kilku wspólnych znajomych na fb, ale na żywo ani nigdzie nie słyszałam o nim. Napisał mi, że chciałby popisać. To było wieczorem, ja już byłam po kolacji z moją rodziną, gdzie wypiłam trochę alkoholu. Odpisałam mu, gdzie zazwyczaj nie odpisuje nikomu, gdy kogoś nie znam. Popisaliśmy kilka godzin, w charakterze flirtowania (nie było tu mowy o seksie nic z tych rzeczy). Napisał mi co robi, ile ma lat, pogadaliśmy chwilę o swoich zainteresowaniach. W końcu gdy już mi się odechciało pisania bo byłam zmęczona, napisałam, że idę spać. On wtedy nazwał mnie pewnym pieszczotliwym określeniem, co niezbyt mi się spodobało, to było dla mnie za szybko na takie coś. Wcześniej prosił mnie o wysłanie kilku swoich zdjęc, bo mam tylko profilowe. Wysłałam mu jedno zdjęcie swojej twarzy, on później poprosił mnie o zdjęcie sylwetki. Powiedziałam, że nie chce mu na razie wysyłać takich zdjęć i się odczepił od tego tematu. Znowu, było to dla mnie trochę za szybko, jak na to że gadaliśmy kilka godzin tylko i to online. On wysłał mi kilka swoich zdjęć, i co może właśnie wynikać z mojej skażonej grzechem natury, on mi się w ogóle nie spodobał. Wiem, że nie wolno się tym kierować, no ale ja tak to odczułam. W dodatku powiedział mi czym się zajmuje, co też mi się niezbyt spodobało, bo chociaż to normalna praca to no mam pewne wątpliwości pod tym względem. M.in chodzi o to, że uważam, że facet powinien zarabiać więcej od kobiety, gdy się spotykają ze sobą. No a przy nim, ja zarabiałabym więcej. Tak, wiem to jest okropne. No niby fajnie się z nim pisało, ale te wszystkie wątpliwości przeważyły szale i napisałam mu nastepnego dnia, że sorry, że bylam wtedy troche pijana i że nie szukam na razie nikogo do związku. No i temat się zakończył, ale przy mnie nadal zostały pewne pytania. Czy moje standardy są za wysokie? Czy jest to nie ok jeśli go odrzuciłam? Bo pisąło się z nim nawet ok, ale te wątpliwości przeważyły szalę.
PS: Nie dodałam, że ja jestem osobą, która potrzebuje dużo czasu, żeby z kimś wejść w relację, nie tylko miłosną, ale też koleżeńską. Nie lubię pisania online, gdy się nie znamy. Napełnia mnie to strachem, nie czuje się bezpieczna. Zdecydowanie wolę nawiązywać takie dłuższe relacje na żywo, gdy widzę daną osobę, albo znam chociaż jej background. Wole jak wychodzi to naturalnie po jakimś czasie.
Może ktoś jeszcze pamięta ten mój post z grudnia. Dzisiaj ten chłopak po 8 miesiącach nieodzywania się, po tym jak po porstu mu napisałam, że nie widzę tego, że nie chcę już z nim pisać- dzisiaj jednak napisał. Od razu go zablokowałam. Nie chcę z nim rozmawiać i nie chcę tego ciągnąć, jeśli wiem, że do niczego to nie doprowadzi. Czy dobrze zrobiłam? Czy to grzech?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dobrze zrobiłaś. Unikać kontaktu z osobą która działa na CIebie toksycznie to nie grzech.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Malina
Posty: 43
Rejestracja: 29 wrz 2021, 17:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 10
Podziękowano: 5

Nieprzeczytany post

@Magnolia ja nie wiem czy on jest toksyczny. Po prostu raz niezobowiązująco w grudniu z nim chwilę popisałam, a następnego dnia powiedziałam, że nie szukam związku, bo widziałam w jakim kierunku mniej więcej biegnie nasza rozmowa (nie miała zabarwienia erotycznego, ale po prostu zauważyłam, że on chyba szuka dziewczyny a ja niekoniecznie szukam chłopaka przez internet). Na 8 miesięcy był spokój, a teraz napisał niby zwykłe "cześć", ale ja nie chce mu robić żadnych nadziei. Więc od razu go zablokowałam. A teraz zaczynam panikować, że może on sobie coś zrobi, albo źle się z tym czuje że go odrzuciłam. Racjonalnie wiem, że to bez sensu, bo nic na to nie wskazywało ani nie wskazuje, ale to chyba mój uraz z przeszłości niestety
Ostatnio zmieniony 07 sie 2023, 20:13 przez Malina, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

No raczej problem jest w Tobie... skoro takie myśli ci się pojawiły... raczej z tego powodu że ktoś nie chce odpisać cześć, nikt sobie krzywdy nie robi... weź głęboki oddech i uspokój się.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Masz prawo nie chcieć utrzymywać relacji, jesli nie chcesz, i nie masz obowiązku szukać dla tego powodów czy się tłumaczyć (nawet sama przed sobą), I tego się trzymaj.
Skaza

Nieprzeczytany post

W sieci to niemal każdy jest jak koszykarz. Dobrze uczyniłaś moim zdaniem i nie powinnaś mieć żadnych wyrzutów.
Luteranin
Posty: 189
Rejestracja: 25 sty 2023, 23:06
Wyznanie: protestantyzm
Podziękował/a: 33
Podziękowano: 26
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jezus był i jest mężczyzną, bo zabrał Ciało do Nieba.

Z jakiegoś powodu kobiety w Kościele katolickim nie mają takich samych praw i obowiązków co mężczyźni, więc na pewno jest coś na rzeczy.

I żeby nie było - Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego też to dotyczy, choć tu kobiety mogą więcej, ale skoro nie mogą dokładnie tyle samo co mężczyźni, to mnie osobiście to nie zadowala.
W związku z tym, że nie mogę swobodnie wyrażać swoich poglądów, postanowiłem odejść z Forum. Moderatorom sugeruję usunięcie możliwości wyboru wyznania podczas rejestracji, ponieważ jak sama nazwa wskazuje - jest to forum dla katolików.
Luteranin
ODPOWIEDZ