Przemienienie na górze Tabor

Stary i Nowy Testament, rozważania, rozumienie, komentarze
Luteranin
Posty: 189
Rejestracja: 25 sty 2023, 23:06
Wyznanie: protestantyzm
Podziękował/a: 33
Podziękowano: 26
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak tylko dodam, że obok Mojżesza i Eliasza jest jeszcze w Starym Testamencie Henoch, z którym też nie wiadomo do końca co się stało.

Ciekawa dysputa mając na uwadze to, że przed Odkupieniem nikt nie mógł trafić do Nieba.
W związku z tym, że nie mogę swobodnie wyrażać swoich poglądów, postanowiłem odejść z Forum. Moderatorom sugeruję usunięcie możliwości wyboru wyznania podczas rejestracji, ponieważ jak sama nazwa wskazuje - jest to forum dla katolików.
Luteranin
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7102
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Sebastian Biernacki Bóg przecież jest Wszechmocny i Wszechwiedzący, naprawdę nie mógł kogoś zabrać do nieba? Mając wiedzę, że Jego Syn złoży ofiarę i odkupi wszystkich?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Luteranin
Posty: 189
Rejestracja: 25 sty 2023, 23:06
Wyznanie: protestantyzm
Podziękował/a: 33
Podziękowano: 26
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 02 lis 2023, 9:00 @Sebastian Biernacki Bóg przecież jest Wszechmocny i Wszechwiedzący, naprawdę nie mógł kogoś zabrać do nieba? Mając wiedzę, że Jego Syn złoży ofiarę i odkupi wszystkich?
Oczywiście że mógł.
Pytanie brzmi, dlaczego akurat tylko tych trzech panów dostało taki przywilej.
W związku z tym, że nie mogę swobodnie wyrażać swoich poglądów, postanowiłem odejść z Forum. Moderatorom sugeruję usunięcie możliwości wyboru wyznania podczas rejestracji, ponieważ jak sama nazwa wskazuje - jest to forum dla katolików.
Luteranin