Szukamy filmów

Polecajmy sobie dobre filmy, takie fabularne, dokumentalne, albo religijne.
Luteranin
Posty: 189
Rejestracja: 25 sty 2023, 23:06
Wyznanie: protestantyzm
Podziękował/a: 33
Podziękowano: 26
Płeć:

Nieprzeczytany post

W tym temacie prosimy o pomoc w odszukaniu tytułów filmów, które pamiętamy że oglądaliśmy w przeszłości, ale chcielibyśmy obejrzeć je jeszcze raz, ale nie pamiętamy ich tytułów.

Proszę o pomoc w odnalezieniu dwóch filmów.

W pierwszym małżeństwo zaszywa się w jakimś domu na prowincji. Na całym świecie panują zamieszki. Mąż jedzie do miasta po jedzenie, a gdy wraca, zastaje żonę z obcym mężczyzną. Mąż to bogaty człowiek, ale żona stwierdza, że w obecnej sytuacji, gdy nic nie działa, jego pieniądze na koncie nie są nic warte.

Drugi film to chyba jakiś wojenny. Rzecz dzieje się w Afganistanie. Scena którą pamiętam. Radzieccy żołnierze kładą Taliba pod czołg stopami pod gąsienicę, żeby go rozjechać poczynając od stóp, kończąc na głowie. On im się śmieje w twarz. Jeden Ruski pyta drugiego, z czego śmieje się ten Talib, a on mu odpowiada, że on wierzy iż po śmierci pójdzie do Nieba.

Takich dwóch filmów szukam.
W związku z tym, że nie mogę swobodnie wyrażać swoich poglądów, postanowiłem odejść z Forum. Moderatorom sugeruję usunięcie możliwości wyboru wyznania podczas rejestracji, ponieważ jak sama nazwa wskazuje - jest to forum dla katolików.
Luteranin
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3499
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie znam.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 592
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Luteranin pisze: 10 gru 2023, 22:51 Drugi film to chyba jakiś wojenny. Rzecz dzieje się w Afganistanie. Scena którą pamiętam. Radzieccy żołnierze kładą Taliba pod czołg stopami pod gąsienicę, żeby go rozjechać poczynając od stóp, kończąc na głowie. On im się śmieje w twarz. Jeden Ruski pyta drugiego, z czego śmieje się ten Talib, a on mu odpowiada, że on wierzy iż po śmierci pójdzie do Nieba.

https://www.filmweb.pl/film/Bestia-1988-36992
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Luteranin
Posty: 189
Rejestracja: 25 sty 2023, 23:06
Wyznanie: protestantyzm
Podziękował/a: 33
Podziękowano: 26
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 11 gru 2023, 14:14
Luteranin pisze: 10 gru 2023, 22:51 Drugi film to chyba jakiś wojenny. Rzecz dzieje się w Afganistanie. Scena którą pamiętam. Radzieccy żołnierze kładą Taliba pod czołg stopami pod gąsienicę, żeby go rozjechać poczynając od stóp, kończąc na głowie. On im się śmieje w twarz. Jeden Ruski pyta drugiego, z czego śmieje się ten Talib, a on mu odpowiada, że on wierzy iż po śmierci pójdzie do Nieba.

https://www.filmweb.pl/film/Bestia-1988-36992
Dziękuję. Właśnie o ten film mi chodziło:

Ciach
Zbyt brutalne sceny by wstawiać je na forum. Kto będzie chciał to sobie znajdzie. Dominik
Ostatnio zmieniony 12 gru 2023, 23:55 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
W związku z tym, że nie mogę swobodnie wyrażać swoich poglądów, postanowiłem odejść z Forum. Moderatorom sugeruję usunięcie możliwości wyboru wyznania podczas rejestracji, ponieważ jak sama nazwa wskazuje - jest to forum dla katolików.
Luteranin
ODPOWIEDZ